Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  9  10  11  12  13
Autor:
Pealkiri: Audi RS6 Avant "Helmut" - 2003 - JoonasJJ (Vastuseid: 316 | Vaatamisi: 309432)
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 12.05.17 16:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: NOS
Õige, äärekivi olid nad kõik saanud. Kuid kohe kohe saavad nad taastatud. Ning siis kujuneb hinnaks 1500€ värvituna (genmetal), 1000€ ilma.


Hinnaks kujunes üldse 887€ ja polnudki vaja taastada, värvida või mingisuguse vuhvliga leppida. 255/35 8,5" on OK. See, et velg natuke kitsas on pole rehvi külgseina vaadates pea, et üldse mitte näha st. visualiseeringuga kalkulaatorid on natuke "draamaatilisemad". Samas on näha seda, et rehv on kergelt laiem. Aga eks tuleb leppida ja pole hullu kokkuvõttes.
http://i1045.photobucket.com/albums/b456/JoonasJJ/Audi%20RS6%20Avant%20-%20Helmut/20170512_154541_zps2fz8umng.jpg


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 19.05.17 23:21 Tsiteeri


Galerii: https://www.flickr.com/photos/kriss-the-kidd/sets/72157681794757231


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 20.07.17 12:46 Tsiteeri
Mul õnnestus auto Saksamaale jalutama viia



HOIATUS! Kõik järgnev, mida loete, on elu läbi minu silmade. See tähendab, et kõik arvamust sisaldav tekst on tugevalt mõjutatud minu mina- ja maailmapildist, arusaamast elust, eetikast, moraalist ja väärtustest. Kuna tegemist on Audi huviliste foorumiga, siis ei soovi siin riivata kellegi teise paradigma ja maailmavaateid. Selles tekstis on puudutatud väga palju autonduse välist, aga prooviks selle diskussiooni siit teemast eemale hoida. Kui on huvi diskuteerida elu üle üldisemalt, siis võib kontakti luua läbi privaatsõnumite. Teid on hoiatatud.


Mulle endale meeldib reisipostitusi lugeda, seetõttu kirjutan sellest kuidas oma 14-aastat vana autoga sõitsin Tallinn -> Stockholm-Helsingborg (Rootsi) -> Helsingör-Rodby (Taani) -> Hannover (Saksamaa) -> Rotterdam (Holland) ja tagasi. Tagasitee oli lühim-kiireim võimalik ilma praamideta, kasutades Waze’i pakutud teed, seega ilmselgelt mitte läbi Hannover’i vaid Rotterdam -> Hamburg -> Kopenhaagen -> Malmö -> Stockholm kursil. Reis ei olnud minu organiseeritud ning üldplaanis meil mingisugust plaani polnud. Liiguti kahe autoga ning teises autos olid inimesed, kes üldjoones reisi kulgemise üle otsustasid. Vaja oli Rotterdam’i jõuda läbi Hannover’i (täiesti suvaliselt otsustati, et peaks seal ööbima) esmalt laevaga Stockholm’i saabudes ja pärast Tallinna jõuda laevaga Stockholm’ist lahkudes. Muid kitsendusi ei olnud.


Eellugu

Üldiselt olen hoidnud autot ikkagi heas korras (väga hea seisukorra jaoks pole lihtsalt vahendeid, mitte tahtmist), siis eriti kahtluseid ei olnud selle reisi suhtes. Alates rehvidest, lõpetades mootori siseeluga, on kõik saanud selle auto puhul tähelepanu. Ainukene küsimärk on käigukast, mille viimane õlivahetus jääb nüüd juba 6 aasta ja 65 000km taha, aga igasuguseid probleeme ennetades sai tehtud Swedbank’is kaskokindlustus (115€ kuu). Ennetuslikult - kui auto peaks tee äärde jääma, siis vähemalt mingisugused rahad aidatakse katta (ma täpsemalt ei tutvunud pakutuga ja tagantjärgi võin öelda, et polnud vaja ka). See tuli natuke ootamatult, et minek on autodega (reis üldiselt oli pikemalt ette teada) ja seda, et saan oma autoga sõita, sain üldse 3-4 päeva ette teada ning esimene vaba dünaamilise aeg oli 1-1,5 nädala kaugusel.

Teades, et Saksamaal tuleb ette pikemaid perioode täielikult avatud kütuse-õhusegu siibriga sõitmist, siis sai tehtud ka õli (Liqui Moly Top Tec 4200 5W30) + filtrid @ Differ OÜ, et mootor oleks nii heas konditsioonis, kui peale 250 000km võimalik... ja ega eelmisest vahetusest oli juba 6000km möödas ka. Lisaks võtsin AutoEksperdist ligi 5l punast jahutusvedelikku, kui peaks vaja olema täita reservuaari. Seda sai viimati täidetud siis, kui aastavahetusel otsustas auto mind teele jätta. Võimalik oli täheldada ca. 500-1000ml kadu peale süsteemi ääreni täis kallamist, aga reisi jooksul püsis süsteem kuni korgiavani täis. Lisaks veel 1l’ne Top Tec 4200 varusse ja kaks nätsukommilõhnalist WunderBaum’i taha -> sõiduks valmis.

Lühidalt, sai tehtud minimaalne, et igasuguseid ootamatusi ennetada või leevendada.
Täpsustuseks - kuna meenuvad mõned postitused Subaru foorumist stiilis „kuidas 2l vabalthingav bensiini-Forester 45m jahti vedades on võimeline 5 sekundiga veoautost mööduma“, siis täpsustan üle, et ekipaa˛ koosnes neljast spordisõbrast, kes olid teel Rotterdam’i korvpalli mängima. St. oletuslikult ca. 480kg (ise 107kg, spordisõber nr. 2 206cm ja 130kg jne. + 2 veel, kes ka 190+cm – pole ju grammi pealt tähtis) lasti koos pagasiga ehk kandevõimest sai võetud kõik ja natuke enamgi (passis tühimass 1955kg, kandevõime 465kg). Vot nii, pidage seda koguaeg meeles, kui liigume kütusekulu ja sooritusvõime juurde.



Teekond

12.07.2017 sai saabutud kell 17’ks õhtuse Tallinn -> Stockholm Tallink’i peale. Võib teha ümarduse, et läbisõit oli täpselt 252 400km, sest päev varem oli see 252 374km ning sai enne vähe asju aetud (eelpool väljatoodud). Laevareisiga seoses ei saa midagi märkimisväärset välja tuua. Võib ära mainida, et 4 meest kajutisse panna on suhteliselt gaasiderohke õhkkond ja üleval pole kõige mõnusam magada. Ventilatsioon on kajutites pigem kehv (vb ei osanud me õiges koha nupule vajutada?). See selleks.

13.07.2017 päev nägi ette jõudmist Hannover’i.
Umbes 150kg raadiuses Stockholm’ist tabas ka kõige valusam löök selle reisi jooksul – sain 1000 SEK’i trahvi (SEB ülekandekurss - 106,65€). Sain selle paremalt rajalt möödasõitmise eest.

Olukord oli ise vahva. Ükshetk ilmus pealesõidult maanteele politseimootorratas. Jäi koheselt sõitma vahetult minu kella 6 peale. Ülejäänud liiklus (kes siis olid polleri taga) jäid koheselt ca. 200+m tahapoole sitsima. Need, kes eespool olid, sõitsid rahulikult edasi. Ise kulgesin tol hetkel natuke kiiremini, kui lubatud 110, aga aeglustasin kohe 110 peale ja jäin tiksuma, poller tuimalt lihtsalt mind jälitamas. Minut või paar oli status quo, kuni tekkis klassikaline hetk – parem rida tühi (ca. 500m kaugusel üksik veok paremas reas), vasakul tiksuvad kõik ca. 105km/h (2-4 autot järjest sh. poller). Minul 110km/h lukus ja „minge (sisesta nö. vulgaarne nimisõna nais-meessuguelundi kohta) liiklusidioodid“ (vasaku rea onanismi puudutan selle postituse lõpus). Läksin rahulikult paremalt püsikaga kuniks jõudsin veoautoni. Mis seal ikka – suund sisse ja vasakusse, otse polleri ette. No ikka päris loll, kui tagantjärgi tark olla, aga mis seal ikka 2x – ma ei ole munadeta ja selgrootu seljatagapihkur, teen ausalt ja käekirja on rohkem, kui ülejäänud maanteesõdalastel kokku. Pmst. sellest hetkest oli lukus kõik ja edasi oli vormistamise küsimus. Pikemalt vist pole siin peatuda millelgi - ütlesin ausalt otse politseiametnikule, et see, et ma kohe trahvi saan, on „bullshit“ (täpne sõnastus: „May I have the permission to speak freely? – Yes. – This is bullshit.“) ja väljendasin oma arvamust, et nii elus, kui ka liikluses, on ka teatud eetilisi-moraalseid kirjutamata reegleid ja üks nendest võiks olla, et vasakus reas ei sõideta alla piirkiiruse – KÕIK. Mõneti „päris loll on nii loll olla“ olukord, aga teisipidi mulle meeldib teha ausalt st. ma ei hakanud aeglustama 100 peale vms. ja vaikselt maha jääma, et vältida igasugust jama, st. selgrootu nihverdis olema. Olgem ausad – kes RS6’ga ikka joont mööda sõidab ja see oleks veelgi imelikum olnud minu jaoks, kui trahvi saamine.
Seekord siis niimoodi. Kui keegi teab, kuidas süsteemile vastu töötada, siis võib jagada privaatselt oma teadmisi.

Kui eelnev pikk peatükk väljaarvata (mis oleks võinud ka vabalt kirjutamata jääda, aga siin viitan taaskord, et käekirja on), kulges kõik viperusteta – kokku 6 politseimasinat kogu teekonna peale (4 Rootsis ja 2 Taanis), piirkiiruseid sai võetud soovitustena (ma võiks ju vaikida siin taaskord, aga ausus jääb, samas leevendav asjaolu oli, et sõidetud sai saateauto eeskujul, aga omast vabast tahtest) ja teede kvaliteet üldiselt suurepärane (ma ei mõista miks piirkiirused nii madalad on suviti). Kaks praami Helsingborg-Helsingör ja Rodby-Puttgarden olid ca. 135€ ning Saksamaale jõudes oli (kuna mulle meeldib see väljend, siis kasutades võõrkeelte abi) „weapons free“ (see oli kohe esimene vabam võimalus, seega ka teatav esialgne ettevaatlikus):

https://www.youtube.com/watch?v=IoCuk2RSD4Q

Saksamaal üldiselt takistuseks ainult (sisesta nö. vulgaarne nimisõna meesuguelundi kohta, mis algab „m“ või „t“ tähega) kaasmotoristid ja teetööd. Kohati on kehvema kvaliteediga teekatet ja mõned üleminekukohad olid valusad pea 2,5t kaaluvale 19“-35 kõrgusel rehvidel ja coilover’itel sõitvale universaalile, aga eks tuleb siin velgede sirgus üle mõõta mingi hetk.
Sütt sai vedurisse kühveldatud isuga ja iga 400km tagant tuli tankida päeva nr. 1 jooksul - paak 83l, hinnanguliselt alla 15l ei lasknud kordagi tasemel kukkuda, seega kütusekuluhuvilised saavad siit ka midagi hambusse. Kõvasti sai sõidetud kummipaela, aga see puhtalt saateautojuhi soovist (nagu eelpool mainitud) – oli küll tüütu, aga vahest võib. Ise pigem väldin piduripedaali puutumist ning eriti vähe soovin seda teha sellepärast, et mingi järjekordne motorist on otsustanud asuma blokeerima (puhtalt minu subjektiivne isiklik arvamus – reavahetuseks on ju õigus olemas, kui hinnanguliselt ruumi on) teekonda. Pikemat teekonda on mõnusam läbida ühtlase, eelnevalt valitud kiirusega püsikiirusehoidjat kasutades ning pikem teekond ja „rahvale tegemine“ minu jaoks ei segune – kas üks või teine. Kui koguaeg +30 jne. pealt ette keeratakse, siis tüütab väga kähku ära ja muudab sõitmise tülikaks + minu hinnagul pole see jätkusuutlik reisimine.
Tagantjärgi võin öelda, et saateautol muidugi probleeme ei tekkinud (Murphy seadus vms.).

14.07.2017 nägi ette teekonda Hannover – Rotterdam ja egas siin midagi ebatavalist ei juhtunud. Hollandis on tegelikult üldiselt suurepärased teed ja ma ei mõista miks seal ainult 130km/h lubatud on, aga teades selle rahva rohelist mõtteviisi, siis mõned mõtted tekivad. OK, eks liiklusohutus ka jälle, sest üldiselt keskmist motoristi ei saa väga usaldada ise mõtlema – olgu see Eesti, Rootsi, Taani, Saksamaa või Holland. Reisi lõpuks jõudsin järeldusele, et Eestis on päris asised inimesed, aga selle veel peatun.


Tegemist on autofoorumiga, seega vahepealsest ei pajata. Tagasiteekond algas 16.07.2017. Esimese päeva eesmärk oli jõuda Kopenhaagenisse ehk ca. 959km. Teades praami hinda (ja olles teadmatu sillaületustasudest Ųresund’i silla eest – 35€) liikusime mööda maad ehk Hamburgist kursil Flensburg -> Kolding -> Odense -> Slagelse jne. Ei saa öelda, et oleks midagi märkimisväärset juhtunud – palju teetöid Saksamaal (ei saanud eriti kihutada – nuuks) ja vahest sekka mõned DT’d (defensive tackle – Ameerika jalgpalli terminoloogia, saate aru küll, keda mõtlen selle all).
Küll aga mainiks ära sillad, mis sellele kursile jäävad. Need on võtmist väärt vaatamata sellele, et teekond on üle 150km pikem. Pilti kah siis – Storebęlt’i sild:

https://www.youtube.com/watch?v=zahh7IfNpc8VIDEO

Saan veel ära mainida, et nagu Tallinna linnapildiski olid terve teekonna jooksul Taanis kõige kiiremad mehed ikka kaubikutega. Tundub, et Taani müüakse vähe sportlikumaid B-kat. kaubaveokeid.

17.07.2017 oli kiire üle silla sõit Kopenhaagenist Malmösse (Zlatan’i kodulinn) ja sealt suhteliselt sündmustevaene reis Stockholmi sadamasse ja laevale. Ära võib mainida, et ühe pika liiklusseisaku Stockholmist eemale kilomeetritel 100 -> 90 (Tystberga) meie vaatepunktist. Siis oli küll hea meel teises suunas liikuda. Ma küll üritasin seda filmida, aga video asemel tegi kaamera „time laps’i“.


Kokkuvõtte

Tõenäoliselt ei ole vaja siin foorumis müüa ideed, et viige oma auto jalutama. Kui kuidagi näpud taha saate, siis võiks mingi päris auto ka olla...
Aga tõsisemal noodil, siis ma sain üsna hea vaimse värskenduse jälle. Eestlane on ikkagi väga asjalik tegelane. Jah, inimesed on avatumad ja sõbralikumad välismaal. Selle koha pealt pole vaileda ka midagi. Aga kui „pleasure“ kõrvale jätta, siis asjalikumad on eestlased välismaalastest igaljuhul. Ju orjarahva värk, et koguaeg on vaja olnud valvel ja terane olla.

Viimane (tol korral ka esimene) Saksamaa jäi 2 aasta taha, siis olid paremad mälestused... Sinisemad kõvasti. Tegelikult on aga nii, et kõikides nendes riikides on täpselt samasugused liiklustropid ja siin pole üldiselt midagi vaielda. Panin kõigile tänutäheks „ohukaid“, kes niimoodi mind mööda lasid, et ma ei pidanud võtma maha püsikiirusehoidjat ja ütleme nii, et väga palju ei pidanud sinna komnurga poole küünitama. Ka Saksamaal oli moment, kus päise päeva ajal 3-realisel keeras mulle ette väliselt väga viisaks korras E30. Vilgutasin talle tulesid, mis peale ta otsustas asuda pidurdama minu ees, jäädes paralleelselt keskmises reas olnud autoga. Mis seal ikka – kostitasin teda ühe rahvusvahelise ˛estiga (pean häbiga nentima, et kasutan seda väga liberaalselt, aga elu on lihtsalt selline), kaks käiku alla 5 -> 3 ja kõige parempoolsem rida oli vaba. Mina teadlikult valisin tegevuskäigu ilma emotsioonideta vaatamata, et järgnev ei saa olema üldise moraali alusel korrektne, aga tahaks teada, mis nüüd siis tema peas toimus peale seda, kui ta oli selle kiire tuledevilgutuse tagant saanud. Ma ei kujuta ette kuidas keegi seda üldse mulle põhjendada võiks, et see oli mingilgi viisil eetilisel ja moraalselt korrektne. Oma kurvastuseks on elu näidanud, et vaimselt ja emotsionaalselt nõrku inimesi on valdavas enamuses.
Üldiselt pole hullu – retsidivist ja „anarhist“ (nii kutsus mind üks oma valdkonnas väga lugupeetud 70-aastane härrasmees) on raske olla. Tuleb leppida sellega, et vs. üldsus näed asju „väga valesti“. Emotsioonid on üldiselt ainult väga positiivsed, sest ega igapäevaselt ei pea Don Quixote kombel seal ringi patrullima. Minu poolt 5* ja kinnitatud „teeks uuesti“ hinnang.

Ahh jaa! Seadused, reeglid, määrused ja ettekirjutused on eluliselt olulised. Järgige neid igal ajahetkel.


Statistikat

Auto väljus Differ OÜ garaa˛ist 252 372km peal ning enne laevast maha sõitmist 255 608km ehk reis oli väikeste ümardustega 3236km pikk.
Minnes kütusekulu üle suurt arvet ei pidanud. Tagasitulles aga küll. Alati kas 98 või see lurr, mida mujal riikides 102 all müüakse ning ühe korra pidin tankima Taanis 95’te, sest seal muud polnud ning seda müüdi nimetuse all „bensiin“:
1. tankimine Shell @ Rotterdam – 253 960km – 117.13€ - 73,25l (V-Power)
2. tankimine Aral @ Grundbergessee Süd – 254 376km – 92.58€ - 60,55l (BP Ultimate 102) – läbitud vahemaa: 416km
3. tankimine Statoil (Circle K) @ kuskil Taanis – 254 766km – 680.54kr (92.44€) – 62,55l (95) – 390km
4. tankimine Statoil (Circle K) @ Jönköping – 255 282km – 1053.13kr (111.29€) – 72,38l (98) – 516km
Kui kedagi huvitab selle auto kütusekulu, siis siit saate üsna täpsed maantenumbrid kätte. Tagasiteel sai kulgetud valdav osa püsikiirusehoidjaga viisakatel kiirustel.


Positus sai kirjutatud ajendil dokumenteerida selle auto ajalugu ja ka sellepärast, et mul on praegu liiga palju vaba aega. Kui keegi on huvitatud, siis mul on veel materjali nii liikluskäitumisest, kui ka spidomeetri osuti liikumisest Eesti mõistes tavapäratutes vahemikes. Võin midagi veel poistitada.
Kui lugesid siiamaani, siis on ka sul ilmselgelt liiga palju aega, aga tänud lugemast.

Joonas

LISAKS, kui keegi peaks olema huvitatud RS6'e omanikuks saamisest, siis olen avatud igasugustele mõtetele. Võin vahetada millegi kergemini müüdava vastu, võib-olla odavam, kallim tegelikult eriti mitte ja kui piisavalt häid soovitajaid on, siis võib rääkida ka mingisugustest järelmaksudest vms. kokkulepetest. Kõik on läbirääkimiste küsimus. Selle reisiga sai minu huvi valdavalt rahuldatud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 20.07.17 20:54 Tsiteeri


Jõudu!

Hea näha kui RS kah nõuetekohast kasutust saab. Muide, too 'Öresund' seal juutuubikus sul - on Storebaelt tegelikult. Ja sa Odense poolt tulles olid filminud. Kui neid väinasi on saanud omajagu ületatud, siis on ikka naljakas vaadata, kuidas Eestis see va sillaehitus käib :P
Troppide suhtes - ma üldse ei imesta paljude asjade üle, samas eestlasi nüüd esile tõsta kui keskmisest paremaid ja terasemaid on kah natuke liialdatud. Lätis-Leedus vast isegi paremad need juhid, jalus ikka nii ei tolgendata. Saksmannide kohta ma arvan paremini. Nad on harjunud bahni peal kiiresti sõitma ja iga keskmine hausfrau on seal tunduvalt suurema kogemusega kähkusõitja kui meie harju keskmine rullnokk. Sõidavad nad ju täiesti stock masinatega praktiliselt masinate võimete piiril(tavarehv ja velg kaasa arvatud). Vihmaga on mul Saksas isegi 100 pealt suht hirm nahas olnud, kui enamus laseb olematu nähtavusega tuimalt veeudupilves 120-130ga edasi...
Eks tahaks ise kah rohkem autoga(essiga) kiirteed mõõta, selleks ta ju tegelikult tehtud ongi. Ja seal on hea lasta.

Edu.ee edaspidiseks,
veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.07.17 22:04 Tsiteeri


Mõnus lugemine Joonas.

Edu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 20.07.17 23:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Jõudu!

Hea näha...


Selle sillaga oli nii, et üks autosolnutest ütles hiljem "Ųresund" ja siis aju fikseerus sellel, kuigi mul see pilet on siin samas silme ees ja suurelt peal "A/S Storebęlt". Aitäh paranduse eest.

Inimeste kohta üldistasin mõnes lõigus ja nendes, kus liikluse kohta kirjutasin, sai see eraldi välja toodud ka, et see on liikluse jutt.
Nt.: Kui ma jõuan kell 00:30 Kopenhaageni kesklinnas hotelli ette ja vastuvõtutöötaja ütleb, et pmst. ukse ette ei või panna, aga tema ei tea ka kuhu panna võiks ja kui uksette jätan, siis tema ei saa teha midagi ning ehk viiakse ära. Tekib küsimusi küll.
Olles teisipäeval saabunud jään ka oma arvamuse juurde liiklusest. Meil pannakse talvel väljatõmmatud naastudega lamellidel, millel alla mustrijäägi mustrit, ringi ja seda ka üle piirkiiruste - võta nüüd, kes siin kõvem tegelane on: koduperenaine oma pitsalõikuritel või vaene eestlane "talverehvil". Ette keeravad nad samamoodi. "Sõida, aga ära mölise küll", aga kui ma ükshetk oma juhiistmele jäädes eessõitva auto juhiistmel olevale inimesele kõrva sosistada saan, siis eriti vahva enam pole. Seda siis riigis, kus kõige vasakpoolses võin sõita, kuidas juhtub ja elada, kuidas tahan. Minu mälestused olid roosilisemad.

Paneks siin mingisuguse korraliku autofoorumi punkti ka (a la tänavavõidusõit.organisatsioon), et selle vanakooli S'iga minekuks pead vähe peale keerama, sest alla 300 pole mõtet minna. -> See pidi olema nüüd nali. C4 S nahktoolid lühiajalise kokkupuute põhjal tundusid ikka ülimugavad diivanid kilomeetrite mõõtmiseks. Loodan, et võimalus tekib endalgi ehk.

Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
Mõnus...


Eks ma mõtlesingi, et vb kellelegi pakub huvi. Kui muu mitte, siis saab hirmuga vaadata kui palju ikka see bensiinimootoriga auto kütust võtab ja siis hea hommikul diisliga tööle nahistada. -> See ka mingi nali või nii, sest tegelikult nö. "coal'i roll'ida" tahaks ise ka ehk mingi hetk, aga kas ma sellega kaasnevatest kohustustest olen huvitatud, nt. 8 pihustit, veoauto hooldusvälpa sõitnud kõik muu ja astronoomilised läbisõidud (uue jaoks raha pole ja ei ole tulemas ka). St. ots kuule (384 400km) on juba tehtud ning tagasisõitu ka alustatud. Endalgi seitsmes ring ümber maakera (40 075km) täis saamas, aga vähemasti on ikkagi väga täpselt teada auto minevik.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
randmeri
huviline

Avatar


Registreerunud 04.11.14
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: S5 Sportback V6T

postitati 21.07.17 00:28 Tsiteeri


Reisikirju alati lahe lugeda, tekib endalgi soov auto pikemale tiirule viia.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 21.07.17 11:16 Tsiteeri


Hea lugeda tõesti. Tekib ka isu üks tripp mingi korralikuma kahuriga teha kuskile kiirteede maale :). Õnneks ei pidanud ise ühe 70kw-ga reisil olles kiirteid väisama ja lubatud 80km/h teedel poleks väga ka mõne teise autoga kiiremini tahtnud sõita.

Ja selle kütusekulu kohapealt.. vait olla ja edasi raha teenida kütuse jaoks ütleks mina. Auto mootor on siiski ju ikkagi tehtud selleks, et kõikides pöörete vahemikes seda kasutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 22.07.17 15:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: randmeri
Reisikirju alati lahe lugeda, tekib endalgi soov auto pikemale tiirule viia.

Tsitaat:
Algselt postitas: antsu
Hea lugeda tõesti. Tekib ka isu üks tripp mingi korralikuma kahuriga teha kuskile kiirteede maale :). Õnneks ei pidanud ise ühe 70kw-ga reisil olles kiirteid väisama ja lubatud 80km/h teedel poleks väga ka mõne teise autoga kiiremini tahtnud sõita.
Ja selle kütusekulu kohapealt.. vait olla ja edasi raha teenida kütuse jaoks ütleks mina. Auto mootor on siiski ju ikkagi tehtud selleks, et kõikides pöörete vahemikes seda kasutada.


Eks ma lootsin jah, et kellelegi pakub huvi. 4 lk. teksti, 2034 sõna - tuleks koolitöö ka nii lihtsalt.
Aitäh lugemast!

Õnneks mul ökonoomset autot ei ole olnudki. Isegi 2,0 vabalthingav Impreza @ 110kw tundus seda kütust söövat kuidagi. Koguaeg on tunne olnud, et kuidagi ebaproportsionaalselt läheb sinna raha. See selleks, eks kõik kasvab eksponentsiaalselt.

Veel suvalist materjali kiirteedelt: https://www.youtube.com/watch?v=Fl3OTy9vBl0


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 06.08.17 15:42 Tsiteeri


Kuna olen nõrk ja mul pole tahtejõudu, et 95% oma vaba ajaga midagi mõistlikku peale hakata (tegelen peamiselt lihtsalt aja suretamisega, mis elus edasi ei vii), siis valmivad sellised videod. Väike, väga pealiskaudne ülevaade kohe-kohe täis saava 2 aasta pikkuse perioodi kohta (eesti keelsete subtiitritega): https://www.youtube.com/watch?v=4XQzJmZvIVo


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 06.08.17 15:48 Tsiteeri


Kas seal kilomeetrihinnnas oli ka kütus või ainult hooldused/investeeeringud tehnikasse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 06.08.17 19:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: antsvolli
Kas seal kilomeetrihinnnas oli ka kütus või ainult hooldused/investeeeringud tehnikasse?

Huvitav küsimus - otseloomulikult ei ole seal kütust sees. Keda huvitab, siis kilometraa˛ on olemas, keskmiseks võib võtta 14-16l/100km (nii tunde järgi) ja kalkulaatoril välja klõbistada. Lisaks ei ole ma arvestanud rehve ja velgi ning igasuguseid kuni 50€ jooksvaid mitte-mehaanilisi investeeringuid (stiilis kojamehed, õli vms.), mida aeg-ajalt teha tuleb.

1. postituses on ka kõik kirjas.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 19.08.17 13:37 Tsiteeri


Peale vajutades saab vaadata suuremalt või alla laadida:
https://farm5.staticflickr.com/4389/36667736725_5dde2d6d7f_b.jpg

Paremad pildid tulevad kindlasti vastava teema alla.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 28.08.17 22:17 Tsiteeri


Tegelikult olen ma auto foorumiteemas müümise valjuhäälne vastane, aga häda ajab härja ka kaevu.
Nimelt, lahkun Eestis lähitulevikus teadmata ajaks ja auto teisel kasutajal on üldiselt üks 3,0TDI käepärast. Isegi praegu sõidan rohkem rattaga, kui ilm kannatab. Seda aega ei ole järgneva poole aasta jooksul auto jaoks üldse tulemas, kui mugavuse pärast seda igapäevaselt kasutama hakkan. Eks need, kes turgu jälgivad, teavad, et need autod ei kipu kohe kuidagi puhtalt müügiks minema. Viimase paari kuu jooksul on pakutud ühte mõistlikku vahetust (2005 a. C6 3,0TDI sedaan), aga seal päris pakkumise faasini teine pool ei jõudnudki.

Seega, kui huvi ja võimalus peaks olema vahetustehingute suhtes, siis olen üks suur silm-kõrv. Võib pakkuda ka mõne tuhande euro vääringus üles, aga olles just pilgu selle hinnaklassi igapäevasõidukitest (12-16 000€) A6'tele peale visanud, siis pigem eelistaksin sama läbisõidu juures 10-aastat vanemat RS6'te (ega seda 300 000+km sõitnud 3,0TDI'd hiljem lihtsam müüa pole). Eelistatud on müüdavamad nö. "igapäevaliikurid" (diislid). Pakkuge julgelt, kui on huvi.

Igasugu salajased müügiideed võib ka edastada. Platsile kuhugi ei vii - las siis olla vähemalt käepärast kasvõi nii vähe, kui kasutatakse.

Rohkem sel teemal sõna ei võta siin ja igasugune huvi telefoni või U2U teel.

Pilt "siimuu'lt" @ https://www.facebook.com/ffotomotiiv/:
https://farm5.staticflickr.com/4410/36645942932_8f4d2c6cb5_b.jpg


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 06.01.18 15:05 Tsiteeri


Suhteliselt sisutühi postitus, aga märgi maha jätmiseks paneks kirja, et see auto on endiselt alles ja liigub ka vahetevahel vähe (viimase 4 kuuga 1000km ringis).
Eile sai sisse värske õli (Liqui Moly Top Tec 4200) ja kõik filtrid ning lisaks sai tagumine kojamees uue mootori. Olin kahevahel kas hoopis loobuda sellest võimalusest või taastada, aga kuna praktiline väärtus on täiesti olemas (kontrollida, et poleks jälitajaid, kui aken on must), siis jäi see väike stiilielement sisse toomata. Lisaks oleks pinda käinud, et kangi saab liigutada, aga sellele liigutusele ei järgne otstarbepärast tulemust.
Õnneks laienes ka uute tööde nimekiri esimese parema välimise veovõlliotsaga ja ära on väsinud ka üks kahest või mõlemad bensiinipumbad, seega põnevust kui palju.

https://farm5.staticflickr.com/4737/38640228925_51ec162444_o.jpg


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 22.02.18 20:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
Õnneks laienes ka uute tööde nimekiri esimese parema välimise veovõlliotsaga ja ära on väsinud ka üks kahest või mõlemad bensiinipumbad, seega põnevust kui palju.

Igaksjuhuks märgin ära selle jaoks, et kui peaks siia sattuma lugema mõni "liivaterake kõrbes" (loe: ostja), siis auto sai täna uue originaal veovõlliotsa ja välise Bosch 044'ne ning mõned väiksemad asjad tehtud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 09.05.18 21:02 Tsiteeri


Jõudsin eile 8 kuu pikkuselt asumiselt tagasi. Kallasin natuke õli peale, panin käima ja sõitis nagu koguaeg ikka sõitnud on. Olles just läbinud 3280km teise pildil oleva autoga tundus talverehvidel väga mõnus ja pehme, vaikene ja mugav, nagu pilvel oleks hõljunud. Aeglane ka.
Eks siis toimetab edasi praegu.

https://farm1.staticflickr.com/827/40195303260_88c6ffc3f5_c.jpg

Endiselt oleks soov järgmisele omanikule edasi anda. Keegi tõesti klubist ei taha proovida? Kui häid soovitajaid omada, siis igasugused järelmaksud jne. on võimalikud. Läbirääkimiste küsimus. Kuna teine mänguasi on käepärast, siis poleks ilma olemine hingele nii rusuv ka.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 09.05.18 21:10 Tsiteeri


Lihtsalt huvi pärast, et palju RS6 C5 huvilisi on tänasel päeval? 6k-kohe võtan mehed pole huvilised, ära neid arvesta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 09.05.18 21:19 Tsiteeri


Õige vastus on, et 0 reaalset huvilist. 100% fänniauto, mille dünaamika/kütusekulu suhe pole tänapäeval enam muljetavaldav ning suurel osal potentsiaalsetel ostjatel pole sellist raha kuskilt hobiauto jaoks võtta (igapäevaks on see auto suht pointless).

Olles sarnast pidanud ja ka müünud võin julgelt öelda, et siiani kõige keerulisem müük. Boonuseks veel palju inimesi, kes tahavad lihtsalt tulla tõmmet proovima.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 09.05.18 21:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Lihtsalt huvi pärast, et palju RS6 C5 huvilisi on tänasel päeval? 6k-kohe võtan mehed pole huvilised, ära neid arvesta.

Tsitaat:
Algselt postitas: kassu
Õige vastus on, et 0 reaalset huvilist. 100% fänniauto, mille dünaamika/kütusekulu suhe pole tänapäeval enam muljetavaldav ning suurel osal potentsiaalsetel ostjatel pole sellist raha kuskilt hobiauto jaoks võtta (igapäevaks on see auto suht pointless).

Olles sarnast pidanud ja ka müünud võin julgelt öelda, et siiani kõige keerulisem auto, mida olen müünud. Boonuseks veel palju inimesi, kes tahavad lihtsalt tulla tõmmet proovima.


Jah, täpselt nii. Ega mul lisada pole rohkem midagi va., et õnneks proovida soovijaid pole ja ainuke pakkumine on olnud 8000€.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 10.05.18 07:33 Tsiteeri


Eks neid tilganäppijaid on omajagu. Mäletan isegi, et paar venda käisid niisama uudistamas ja proovimas kui enda sedaani müüsin. Mis on muidugi huvitav fakt on see, et mina suutsin maha müüa 2 RS6-t (C5 sedaan ja C6 avant) poole aastaga sisuliselt aga üldiselt on see paras õnnemäng. Isegi müügis olev RS6+ pole kaubaks läinud pea 2 aastaga. Eks probleem on ka selles, et autod on piisavalt vanad ja pangad ei ole nõus finantseerima väga. Ma ise ennustan, et ca 3-4 aasta pärast on jälle seis vastupidine, otsi tiku tulega taga neid ja hind peaks siit edasi vaikselt kasvama hakkama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
PeeterS82
huviline



Registreerunud 17.05.17
Kasutaja on eemal


postitati 24.05.18 07:55 Tsiteeri


Kas Soome oled proovinud müüa? Sinna on vähe erilisemaid autosid palju rohkem lootust müüa kui Eestisse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 24.05.18 13:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: PeeterS82
Kas Soome oled proovinud müüa? Sinna on vähe erilisemaid autosid palju rohkem lootust müüa kui Eestisse.


Soome - ON
https://www.nettiauto.com/audi/rs6/8048417

Saksamaa - ON
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=255504861

Tegin veel sellise müügivideo YT'i:
https://www.youtube.com/watch?v=d69l_L8_bL4

Isegi Instagram'i postitasin:
https://www.instagram.com/p/BhFQ2qnHhSw/

Kõik mõtted ja pakkumised on teretulnud. Endal on ideed otsas. Isegi jaburusi proovinud - mingi hetk rippus FB turul üleval + "sõbrad jagage" jne.
Poolmuidu ma autot ära andma ei hakka (nt. 8000€ vms.) ja mõistlikke pakkumisi pole saanud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
maxic
huviline



Registreerunud 27.05.04
Asukoht: metsas
Kasutaja on eemal

Auto: auditu

postitati 24.05.18 18:35 Tsiteeri


Pane siia ka - http://www.audiclub.fi/audifinns/

7-8 aastat tagasi müüsin selle kaudu kaks Competitionit soome. Ainult auto24 kuulutus oli sinna siis lingitud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 24.05.18 18:42 Tsiteeri


1. Salongist puuduvad korralikud pildid.
2. Väljast tehtud pildid on enamuses jube kaugelt.
3. Videos ütleb kohe alguses ära, et 2 aastat müügis olnud - jätab veidi meeleheitliku maigu juurde.

Ehk siis uued korralikud müügipildid ja video delete.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  9  10  11  12  13
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 59.2% - SQL: 40.8%]