Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Mure 80 B4 1.9 Tdi-ga Lahendatud (Vastuseid: 4 | Vaatamisi: 2686)
Hawy
huviline



Registreerunud 01.06.05
Asukoht: kanepi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 B4 TDI

postitati 04.12.14 10:11 Tsiteeri
Mure 80 B4 1.9 Tdi-ga Lahendatud



Tere
Soetasin omale B4 millel juures selline viga , et tühikäigu pöörded kõiguvad ja gaasipedaal ei allu korraldustele. Nimelt käiku vahetades jooksevad pöörded üless kui sidur lahutada.
Kui olen asjast õieti aru saanud siis pumbas midagi kulunud ja pump tuleks välja vahetada.
Auto on aastast 1994 ja selle järgi ütleb mõni et mul on vanema peaga pump aga pumba nr on 0 460 404 992 ja tagasivool tuleb välja pea tagant otsast. Nagu uuemal tüübil. kuidas kindel olla millega tegu?
Kaitsmete karbis on see 2+2 diagnostika pistik, kas sellise aasta nr. iga autol on ka OBDII pistik kusagil?
oskab keegi öelda kas selliste vigadega on vaja pump välja vahetada? Kas peab vahetama kogu pumba või piisaks ka alumise või ülemise osa vahetusest?Kas uuemal ja vanemal pumbal on alumised osad samad ja sobiksid ka VW pumbad? Ülemise osa pistkud Audil ja VW erinevad aga see juhe paistab olevat seal pea küljes nelja poldiga, saab seda juhet vahetada? Jäi silma ka miski kaane puhastamise võimalus, kas see võiks aidata? Kuidas pumba pea paika saada?
Üks loll jõuab rohkem küsida kui sada tarka vastata. Aga esimesi päevi Audi omanik :) paluks mõistvat suhtumist kui jutt kohati väga rumal on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kunnark
huviline



Registreerunud 25.09.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E39

postitati 04.12.14 10:21 Tsiteeri


2+2 ongi kuhu arvuti ühendad, obd2 ei ole sellel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Hawy
huviline



Registreerunud 01.06.05
Asukoht: kanepi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 B4 TDI

postitati 04.12.14 10:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kunnark
2+2 ongi kuhu arvuti ühendad, obd2 ei ole sellel.


Selge
Oskad öelda kas sellega on ka vähem võimalusi kui OBDII-ga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Hawy
huviline



Registreerunud 01.06.05
Asukoht: kanepi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 B4 TDI

postitati 04.12.14 16:27 Tsiteeri


Äkki on kellegil Tartus ära annda mõni sarnase veaga pumba pea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Hawy
huviline



Registreerunud 01.06.05
Asukoht: kanepi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 B4 TDI

postitati 09.12.14 11:33 Tsiteeri


Mure lahendatud.
Probleemiks oli metalli puru pumba peas. Kuna seal peas on elektromagnet ja sellest juhitakse mööda kogu pumba tagasivool siis ta korjab ära kõik metalli puru mis aastate (minu autol 20a) jooksul pumba töös tekib.
Olles uurinud vahepeal ka uut pumpa sain hinnaks 150-200 euri
Võin öelda et otepääl saab lasta pumba täis tihendite vahetuse teha koos pingis käiguga ja paigaldusega kusagil 120 euri eest ja aega kulub umbes päev :)
Ise istusin ja vaatasin seda pumba pead ja jäi mulje, nagu oleks tehases tahetudki seda elektromagnetit seal metalli filtrina kasutada, võib ka täiesti loll jutt olla :D
Aga minu soovitus, kui tekivad mingid kahtlased jamad mootoriga ja pead puhastatud ei ole siis see oleks esimene asi millest alustada.
Samas võib seda teha ka ennetavalt hoolduse mõttes, pumba töös tekib ikka kulumisest metallipuru.
minul oli selleks vaja ainult ühte torx võtit ja veneaegset tinutuskolbi.
Soovitan teha märgid peale mis kus täpselt on, teha pilte enne millegi küljest ära võtmist ja kõik poldid mutrid oma kohale tagasi panna.
Aega kulus minul (laupäeva õhtul rahulikult :d) 3-4 tundi. Puhaastamiseks kasutasin suruõhku ja karpa puhastus ainet.
Elektris rohkem kodus olev sõber soovitas aga kasutada midagi leebemat kuna see võib, aga ei pruugi, kahjustada mähise traadil olevat lakki.
Minu auto eelnevalt ei tahtnud käivituda isegi soojalt, tühikäigu pöörded olid kõrged või lainetasid. Autol polnud jõudu ja tõmbles sõites, käiguvahetusel jooksid pöörded kõigepealt üless ja siis alles alla.
Nüüd käivitub poolest pöördest soojalt ja külmalt, jõudu küllalt ja sõit on sujuv. Tegelikult peaks nüüd asja veel arvutiga üle käima aga juba praegu olen tulemusega ülimalt rahul. Kaane asend sai valitud selline et külmalt käivituks ja käiks ilusti.
Igaljuhul soovitan ära teha, ei ole ju mõtet osta 20a vana pumpa mis varsti sama jama teeb.
Endiselt olen huvitatud sarnase veaga pumbapeast mis EI OLE tingitud metalli purust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.4% - SQL: 48.6%]