Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Valge halogeen valgus (teema korrastatud) (Vastuseid: 22 | Vaatamisi: 3003)
MeaDz
huviline



Registreerunud 14.06.13
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.0 85kw/ Audi A4 1.8 quattro

postitati 30.09.14 10:38 Tsiteeri
Valge halogeen valgus (teema korrastatud)



Uuriks, et kas kellegil on kogemusi valgete halogeenidega. Sai kunagi ostetud Audi 80-le Philips Extreme power +80%. Väga meeldivad tuled olid ja minu silmale olid väga head. Olen taas otsingutel uutele tuledele, seekord A4-le. Vahepeal olen näinud poes ka igast Diamond, BlueVision valgus jne jne. Kas keegi on neid omal nahal ka proovinud ja kuidas need näitavad? Soov on osta tuled, mis näitaks võimalikult valget värvi valgust. Extreme powerid olid üsna valged ja kui autot kaugemalt vaadata, siis tuled olidki hästi valge tooniga. Palju juttu olen kuulnud ka Osramite Nightbreakeritest, kuid ei oma infot, kas pimedas näitavad ka valget tooni või mitte.

Väga meeldiv oleks, kui keegi oma kogemusi saaks jagada :)
(H4 pirnid)

EDIT: Eksisin, Audi 80-le said olid hoopis Philips ExtremeVision +100% mitte Extreme powerid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 30.09.14 10:47 Tsiteeri


Eks nightbreakeril oleneb ka, milline võtta. Endal hetkel suht kollased ikka. Muidu osramil valgeid pirne küll. :)


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
MeaDz
huviline



Registreerunud 14.06.13
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.0 85kw/ Audi A4 1.8 quattro

postitati 30.09.14 11:09 Tsiteeri


Olen teadlik sellest, et kiiremini läbi põlevad, kuigi 80-l on need pirnid juba teist aastat ees ja näitavad paremini, kui mu hetkesed(ka uued) tavalised lambid. Olen muidugi ka kuulnud, et mõnel on vaid pool aastat kestnud, eks oleneb millise partii otsa satud. Olen prillikandja ja pisikesel määral värvipime, siis just need valged tuled on minu jaoks olnud parimad. Sõidan tihti pimedas ja teel, kus liikleb palju metsloomi. Valge valgus on hästi peegeldunud nende silmadelt, kes teepeal ''aega surnuks löövad.''


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
S4BiT
huviline



Registreerunud 20.08.07
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: ‘07 BMW 335xi E91

postitati 30.09.14 13:02 Tsiteeri


NARVA lambid on ikka päris valged, üks tuttav pani just udutuledesse ja mõni rumalam jääks uskuma, et ise xenonid :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 30.09.14 13:36 Tsiteeri


Mina olen neid Osrami Nightbrakeri H4, H1 ja H7 lampe kasutanud väga pikalt (7-8.a.) peale philipsite ebareaalselt kiiret surma. Lisaks on nende paremate jurakatega see teema, et 14V pingeregulaatori puhul kestavad ilusti, aga 14,5V pingeregulaator on olnud minu liikuritel mõrvava iseloomuga. Mis valgusesse endasse puutub, siis ei ütleks, et need tooted oleks läbi aegade paremaks läinud vahet pole, mis reklaam lubab. Pigem jõuab tavaliste lampide tootmisliin järjest nendele "ultramegasuper" asjadele efektiivsusega järele. Fakt on see, et nightbrakeriga pole üritatud valgusvoogu siniseks moonutada nagu seda paljud teised "bluevision" stiilis saastad on teinud. Narva tooted on samuti head, julgen soovitada. Paraku on pigem ikkagi nii, et see "vahe" on varasemast muutunud vaevumärgatavaks, milles veendusin ka suvalisse tanklasse sisse astudes ja asendades ühe surnud nightbrakeri täiesti tavalise Narva odava pussu vastu :P. Silmaga polnud mingit eristatavat vahet valgusvihus või valgustatuses :(. Ainus märgatav vahe oli toote hinnas, mille asemel oleks sellest tanklast mõned Narva tavalised jurakad kiles plokina saanud autosse varuks visata. Võta siis nüüd kinni, mis see tore ja hea on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MeaDz
huviline



Registreerunud 14.06.13
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.0 85kw/ Audi A4 1.8 quattro

postitati 30.09.14 13:43 Tsiteeri


Mul poleks absoluutselt vahet, mis firma või mis extreme ta on. Peaasi, et ta valget värvi valgust tekitaks :) Tõenäoliselt kõige õigem lahendus mulle oleks Xenon lambid, mis suudaks kõige lähemale valget tooni teele näidata, kuid see pole paraku võimalik. Kahjuks mis alternatiive otsima pani oligi hind. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
iguaan
huviline

Avatar


Registreerunud 10.02.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B7 A4 Avant 2.0T quattro 147kw '05

postitati 30.09.14 18:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: S4BiT
NARVA lambid on ikka päris valged, üks tuttav pani just udutuledesse ja mõni rumalam jääks uskuma, et ise xenonid :D

Millistest poodidest neid Tallinnas leida võib?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 30.09.14 18:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: iguaan
Tsitaat:
Algselt postitas: S4BiT
NARVA lambid on ikka päris valged, üks tuttav pani just udutuledesse ja mõni rumalam jääks uskuma, et ise xenonid :D

Millistest poodidest neid Tallinnas leida võib?

Fixuses peaks olema. Link.
Küsi siis Narva valgusallikat. ;)


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
MeaDz
huviline



Registreerunud 14.06.13
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.0 85kw/ Audi A4 1.8 quattro

postitati 02.10.14 08:25 Tsiteeri


Proovin nädalavahetusel Osram cool blue intense. Tundub, et see annab üsna taolist valget valgust nagu Philips ExtremeVision +100%.
Narva omasid sooviks ka proovida, ehk kui kuskilt leian panen sisse ja proovin ka nood ära. Ehk isegi teha pildid võrdluseks tavalised kollased vs cool blue.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 04.10.14 17:15 Tsiteeri


Käisin Tartu Fixuses, neil kohapeal Philips toodang ja tavalised Narva pirnid.
Neid nö "paremaid" Narva-sid küll ei olnud.
Kui mälu ei peta, siis 3-5 aastat tagasi sain neid Japanparts'ist...
Seega kes Tartus praegu müüb?
-e-
Milline Narva täpsemalt võiks olla? Eeldan, et üks kahest esimesest?
* Range Power Blue+
* Range Power White (4500K)

* Range Power 90
* Range Power 50+


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 04.10.14 17:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Käisin Tartu Fixuses, neil kohapeal Philips toodang ja tavalised Narva pirnid.
Neid nö "paremaid" Narva-sid küll ei olnud.
Kui mälu ei peta, siis 3-5 aastat tagasi sain neid Japanparts'ist...
Seega kes Tartus praegu müüb?

Lihtsam on vist helistada, kui sõita igasse kohta. Automaailm, autoekspert, Raunex. Ega muid kohti väga ei teagi.


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
MeaDz
huviline



Registreerunud 14.06.13
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.0 85kw/ Audi A4 1.8 quattro

postitati 08.10.14 13:57 Tsiteeri


Sai ostetud Osram Cool Blue intense. Kaugtuli oli tõesti eredam kui tavaline kollane pirn. Tundus, et näitas kaugemale küll, kuid spetsiaalset aparaati selle väite kinnitamiseks ei ole.
Valgus on ka üsna valge ja võib rahul olla. Maksid 20 eurot Tartu Automaailmas.
Esimesed kaks looma on ka juba tulesid näinud ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 08.10.14 14:21 Tsiteeri


Ise pidin ka Narva pirnid tellima autovaruosa poest. Aga rahul olen. Mina muidugi panin päevatuledesse 85W pirnid H1. Mis on euroopas keelatud.
Mingi 7€ maksis paar.


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
iguaan
huviline

Avatar


Registreerunud 10.02.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B7 A4 Avant 2.0T quattro 147kw '05

postitati 08.10.14 19:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sadguy
Ise pidin ka Narva pirnid tellima autovaruosa poest. Aga rahul olen. Mina muidugi panin päevatuledesse 85W pirnid H1. Mis on euroopas keelatud.
Mingi 7€ maksis paar.

Iseasi, kui hästi sul reflektorid sellesse suhtuvad, kuna soojuseraldus on ka suurem, kui originaalil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 08.10.14 23:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: iguaan
Tsitaat:
Algselt postitas: sadguy
Ise pidin ka Narva pirnid tellima autovaruosa poest. Aga rahul olen. Mina muidugi panin päevatuledesse 85W pirnid H1. Mis on euroopas keelatud.
Mingi 7€ maksis paar.

Iseasi, kui hästi sul reflektorid sellesse suhtuvad, kuna soojuseraldus on ka suurem, kui originaalil.

Ei kiidagi takka, ega heaks. 2,5 aastat on nood mul olnud, pole õnneks veel mingeid kahjustusi näha olnud.


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 13.10.14 08:43 Tsiteeri


Nii, sain Narva pirnid Tartust kätte (Falleroon, neil kogu toodang olemas), H7
Tagantjärgi mõeldes, äkki oleks Range Power Blue+ parem olnud.

Kui juba lammutuseks läks, proovisin mingi noname +70% xenon white vms pirniga - veidi eredam valgus, aga sama kollane ikkagi.

Siis panin Narva Range Power White sisse ja tulemus on :cool: Peale vaadates suht valge, viskab mõne koha pealt hästi õrnalt õrna kollast veidi sisse kui tiirutada auto nina ees.
Õhtul pimedas xenon + udukad - autot eest vaadates ei tee mingit vahet neil. Ainult udukad - vihk läks xenoni moodi valgeks/sinakaks maas.
Kuna ma udukatega pimedas ei sõida, valgustust ei tea. Kuna xenon + udukas kombinatsioonis ei sõida, ei tea valgustust kommenteerida.
Minu jaoks olid need pirnid vaid nö välimuse/ efekti jaoks (va see kurviuduka funktsioon liikluses), et auto nina oleks kõik ühesuguse värvitooniga 4300K Xenoni moodi. Ülesanne täidetud :D

-e-
Kasutades nüüd pikalt, pea kuu aega, siis siiani tõesti väga hea värvitooniga ja läheb päris xenoniga hästi kokku või siis LED parkidega jne, seda siis, kui lihtsalt vaadata liikluses või kui auto nina ise vaatad.

Kuna jäänud mitmeid kordi pimeda peale, nö pimedas siis park+udu, siis pmst see ei valgusta midagi. Jäi mulje, et varasem tavaline kollase tooniga pirn valgustas paremini teed.

Ka coming-leaving home tulena on see küll efektne ja sinine see Narva Range Power White, aga pmst ei valgusta auto esist selliselt nagu varasem originaal kollase tooniga pirn.

Ehk siis kinnitan, et tegu rohkem efektipirniga (xenon look peale vaadates) ja H7 pesas valgustab minu meelest vähem kui originaal kollane. Võimalik, et hetkel lihtsalt vihk neeldub selles praktiliselt vastu asflati stanges olev tuli rohkem ära kui originaal kollane. Ehk autost vaadates näen lühemat ja kehvemalt valgustatud ala nina ees, aga vähemalt on toon autost vaadates midagi peaaegu 4300K tooni.
Jah, seega erinevus- valgustusallika peale vaadates Xenon look, aga salongist vaadates teekattele, ütleks et see on vähem kui 4300K.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 13.10.14 09:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sadguy
Mina muidugi panin päevatuledesse 85W pirnid H1.


Milleks päevatuledesse võimsamaid pirne vaja on, nendega ju pimedas ei sõida? Ma pigem hoopis mõtlen selle peale, et võiks säästlikumad olla kuna tarbivad vähem elektrit ja elekter autol teatavasti toodetakse generaatori poolt, mida ajab ringi mootor- mida rohkem elektrit toota on vaja, seda rohkem mootor kütust kulutab. Mõnekümne kuni 100 W võimsuse erinevuse puhul on see kütusekulu erinevus loomulikult väga väike, aga siiski on olemas. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 13.10.14 10:38 Tsiteeri


Mul ka üks halogeeni dilemma, aga mitte seotud esituledega, vaid hoopis tagurdustuledega. Tahaks valgust juurde, ilma lisatulesid tagurdamiseks paigaldamata. Olen proovinud ka LED pirne, kuid LED'i valgustihedus jätab ikka soovida veel minu arvates. Viimati sai proovitud 7w cree LED pirni, vähemalt talutavas hinnaskaalas see eriti kõva valgust ikka ei andnud. Nüüd olen hakatanud vaatama tavalise 21W autopirni asemele halogeen pirne BA15s pesale.

Hetkel olen leidnud kaks kandidaati. Loogiliselt võttes on halogeeni valgus eredam ja valgem, kui tavalisel pirnil. eBay vahendusel olen leidnud hetkel kaks sobivat. Üks on BA15s 35w ja teine BA15s 20w. Ideaalis võtaks kohe 35w, aga minu ainus mure on, kas tule korpus peab vastu 21w vs 35w pirni kuumusele?

Eks lõpuks suure hädaga võin ka tagastange alla panna mingid lisatuled :) Ja põhjus miks, on väga lihtne. Pimedal ajal ei ole mitte kunagi liiga palju valgust :)

On kellelgi mingeid mõtteid ehk? Tähtis on siis see, et mitte tuluke auto tagaosas ei oleks lihtsalt ere ja ilus vaadata, vaid, et ta annaks hea tihedusega valgust piisavalt kaugele ja laiali.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 13.10.14 20:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Tsitaat:
Algselt postitas: sadguy
Mina muidugi panin päevatuledesse 85W pirnid H1.


Milleks päevatuledesse võimsamaid pirne vaja on, nendega ju pimedas ei sõida? Ma pigem hoopis mõtlen selle peale, et võiks säästlikumad olla kuna tarbivad vähem elektrit ja elekter autol teatavasti toodetakse generaatori poolt, mida ajab ringi mootor- mida rohkem elektrit toota on vaja, seda rohkem mootor kütust kulutab. Mõnekümne kuni 100 W võimsuse erinevuse puhul on see kütusekulu erinevus loomulikult väga väike, aga siiski on olemas. :)

Päevatuled = lähituled (pooltuled).
Tegemist on ikka 23 aastat vana autoga, millel eraldi päeva- ja lähitulesid pole.
Teiseks on RS2 luuptuled suht kehvakesed. Kes teab, see teab. Idee oli lihtsalt selles, et värvitud pirn kindlasti kaotab valgustugevust. Ehk siis ala. +75% "kollast lisa valgust"(reklaam karbil), kompenseerib 85W Narva ilus valge valgus edukalt.


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
melks
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.08
Asukoht: Tallinna lähistel
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1,9TDI 81+kw´99a.

postitati 13.10.14 22:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rass
On kellelgi mingeid mõtteid ehk? Tähtis on siis see, et mitte tuluke auto tagaosas ei oleks lihtsalt ere ja ilus vaadata, vaid, et ta annaks hea tihedusega valgust piisavalt kaugele ja laiali.


Siin pakutakse päris võimsaid Led-pirne. http://www.zautoz.eu/bay15d--ba15s.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 14.10.14 09:47 Tsiteeri


Kahjuks ei ole need ka midagi erilist. See 25W tuleb seal kokku sedasi, et 1x5w led otsas ja 4x5w led ümberringi. Oleks päris 25W 1 led siis oleks teine lugu :) Ei raatsi 40 euri ka eksperimendi peale panna. Prooviks ikka mingi kangema halogeeni ära, kuid muretsen temperatuuri pärast veidi...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 14.10.14 10:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rass
Kahjuks ei ole need ka midagi erilist. See 25W tuleb seal kokku sedasi, et 1x5w led otsas ja 4x5w led ümberringi. Oleks päris 25W 1 led siis oleks teine lugu :) Ei raatsi 40 euri ka eksperimendi peale panna. Prooviks ikka mingi kangema halogeeni ära, kuid muretsen temperatuuri pärast veidi...

Kaua sa ikka tagurdad? :) Ei tohiks selle aja peale midagi seal nii kuumaks minna.


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 14.10.14 10:26 Tsiteeri


Ma pole siiani aru saanud mis selle teema mõte on? Kas asjaosalised sõidavad enamasti pimedas tagurpidi? Kui on vaja kuskil parklas veidi manööverdada siis ei ole ju keeruline enne autosse istumist hinnata olukorda, vaatada kui kaugel erinevad takistused on ning seejärel hakata manööverdama. Äärmisel juhul võib ju ohutuled sisselülitada need peaksid valgust piisavalt juurde andma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.3% - SQL: 26.7%]