Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: A4 1.8TQ edasiarendamine (Vastuseid: 63 | Vaatamisi: 10753)
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 07.12.13 12:46 Tsiteeri
A4 1.8TQ edasiarendamine



Plaanin natukene järgi aidata 1.8 turbomootorit, hetkel olen pikkalt arupidanud ja otsustasin, et nüüd liigume edasi.

Turboks tuleb GT28Rs aka Disco Potato ja peale läheb Boschi 044 pump ja suurem Cooler 3" sisselaske torustikkuga.

Cooler on olemas ja hetkel silmapiiril ka üks 044 pump.

Nimelt minu mureks on see, kuna igapäevaselt ei puutu antud teemaga kokku, siis ehk keegi saaks mind aitada kas siis toodete nimetustega/ koodidega, mida ma veel vajaksin. Vahetusse lähevad ka kolvid/ kepsud, sidur, hoorattas väljalase tuleb 3".
Nimelt kõik ettevõtted on nõus siia neid vidinaid paigaldama aga ma vajan natukene aega raha kogumiseks ja lihtsam ja odavam on osta ise juppe vähe haaval kokku.
Seega ma tahaksingi täpsemalt teada, mida ja kui palju ja mis mõõtude ja andmetega ma ostma peaksin.

PS! olen ka vähekene kodutööd teinud ja umbkaudselt tean, mida ja kuidas aga sooviksin nüüd täpselt teada.
Saaksin ka omale enamvähem hinna selgeks teha. Kokku lasen suure tõenäosusega panna Jõujaamal.
Olen ka hoidnud silma peal nii Mr.E kui Ässa teemal ning osa infot on kogunenud ka sealt.

Loodan, et mõistate ja annate vajalikku tagasisidet!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mr.E
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 Avant 1.8Tq, 83a. B2 Quattro

postitati 07.12.13 13:12 Tsiteeri


Siin on üks hea link, kust natuke saab mingit infot, ma selle siia forumisse ka juba varem postitanud : LINK

Siduri kohapealt võiksid panna 2.2tq 240mm, selleks vaja custom made hooratast, aga seda pole raske lasta teha. Endal hetkel see küljes ja siiani pole nuriseda saanud.
Bosch 044 pumba kohta on ka hoidik olemas, et bolt-on lahendus olemas, selle joonis on mul endal tehtud ja saab kenast CNC freesis välja lasta. Nii nagu mulle öeldi siis soovitav oleks lasta ka annodeerida.

Ma ise küll eriline spetsialist pole, aga mina saan sind aidata igasuguste metallidtöödega. Samuti kui selline ümberehtiustöö mootoris tehakse, siis soovitan ka pidureid upgradeda :D :D


Hea ruudus = parim |
B5 Avant 1.8Tq - OMC2017 - 282km/h | 11.0@217km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 07.12.13 13:23 Tsiteeri


Pidurid tahaks ka jah ära vahetada :) Aitähh lingi eest


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 07.12.13 17:17 Tsiteeri


Tekkis küsimus kas pihusti peaks olema 580cc? Või toidab 440cc ka ära?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 07.12.13 17:26 Tsiteeri


Seal õpetuses ju oli praktiliselt öeldud, milliseid pihusteid tasuks valida?! Peal on stockis vist mingid 2xx, seega 440 kannatab mingite jõunumbriteni sinna 300-350 hp kanti kindlasti ära.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mr.E
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 Avant 1.8Tq, 83a. B2 Quattro

postitati 07.12.13 17:41 Tsiteeri


Ma arvan kah, et selle Disco Potato juures piisab ka Green Giantitest e. 440cc. See 440cc peaks olema@ 3 bar juures, aga AEB peaks olema 4 bar regulaator ehk sul peaks nad natuke rohkem isegi läbi laskma.


Hea ruudus = parim |
B5 Avant 1.8Tq - OMC2017 - 282km/h | 11.0@217km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 07.12.13 18:02 Tsiteeri


Pigem oli küsimus esitatud kuna ei ole kindel kas tasub panna pihusti viimase piiri peal tööle.
keegi tark võiks kindla vastuse anda,:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mr.E
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 Avant 1.8Tq, 83a. B2 Quattro

postitati 07.12.13 18:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Pigem oli küsimus esitatud kuna ei ole kindel kas tasub panna pihusti viimase piiri peal tööle.
keegi tark võiks kindla vastuse anda,:)


Nad ei tööta sul viimasl piiril selle kompotiga.


Hea ruudus = parim |
B5 Avant 1.8Tq - OMC2017 - 282km/h | 11.0@217km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 07.12.13 18:18 Tsiteeri


Ühesõnaga vastus käes 440cc on piisav .

Aitähh


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 08.12.13 18:17 Tsiteeri


Oskab keegi kolbe soovitada, omal hetkel palgapäev lähenemas ja hetkeseisuga sain Wiseco pakkumise 620 €. Kas on kellegil kogemusi nendega või suudab keegi paremat hinda pakkuda?

Samuti võiks keegi targem öelda, et kas tasuks panna nõksa suuremad näiteks 83mm (laseks augud suuremaks teha, siis peaks ju auto veel paremini liikuma või mis? Surveaste peaks tulema 8.5.1 kui õigesti mäletan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 08.12.13 19:08 Tsiteeri


Kolb ju öeldi, et peab vastu 700hp. Milleks neid üldse näppida? Osta 620€ eest parem korralik Intercooler vms.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 08.12.13 19:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Siim89
Kolb ju öeldi, et peab vastu 700hp. Milleks neid üldse näppida? Osta 620€ eest parem korralik Intercooler vms.


Miks mängida kilplast?
Keps vaja nagunii vahetada. Cooler on olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mr.E
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 Avant 1.8Tq, 83a. B2 Quattro

postitati 08.12.13 20:07 Tsiteeri


Hiina kepsud ja orig. kolvid. Kannatab selle GT28RS ilusti ära ja jääb ka varu.


Hea ruudus = parim |
B5 Avant 1.8Tq - OMC2017 - 282km/h | 11.0@217km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 08.12.13 20:13 Tsiteeri


Dragi pilli teed temast või milleks need kolvid vahetada, kui vaja pole? :)
Üle 600 hp on tavasõiduks nagunii võrdlemisi overkill.
Kui cooler olemas, siis võiks ka kõvema käigukasti otsida/ehitada selle teoorias järelejääva 620€ eest. Stock väga palju ei kesta väidetavalt.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
andrec
huviline



Registreerunud 07.10.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 R30 VR6 turbo

postitati 08.12.13 20:55 Tsiteeri


See turbo jääb kunagi lahjaks kindlasti omanikule :D Las siis teeb juba varuga. Ennemgi väikseid tuuninguid nähtud siin.


12,72@178,14km/h @S4 // 241km/h @ S4 OMC
http://differ.ee https://www.youtube.com/andresleever
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 08.12.13 21:04 Tsiteeri


Vägisi kisub selle 2.5tdi teema poole, kus "kõik ära tehakse". Sõltumata sellest, kas üldse mingit vajadust on. Kuula inimesi ja ära leiuta jalgratast. 600+hj 1.8L mootor pole enam nagunii tänavale sõidukõlbulik.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.12.13 21:04 Tsiteeri


Kepse pole mõtet vahetada, kui GT28RS peale läheb. Ei juhtu sellega mitte midagi.
Olen teinud Golfi AGU mootoriga sellise turboga ning 1.7 bari ja mootori kestmise koha pealt pole ühtegi halba sõna öelda.

Seal ei ole mootoriga suurt midagi vaja teha selle turboga, see on maha visatud raha.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 09.12.13 05:56 Tsiteeri


Kuna auto ehitan ma endale ja mina neid 280tkm sõitnud kolbe/kepse ei usalda siis vahetan nad nii kui nii.

Edit: Sama soovitad ka kasutaja äss.

Ps. Mitte, et ma jonnakas oleks, aga ma tahan, et asi kestaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
spool
huviline

Avatar


Registreerunud 27.10.10
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 09.12.13 08:36 Tsiteeri


Korduvalt öeldud siin teemas, et originaalid kestavad ju.

Mis selle kolvi ja kepsuga siis 280 000km möödudes juhtub?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 09.12.13 10:24 Tsiteeri


Jah, kestavad. Kestavad kuni mõni keps murdub\ kõveraks läheb.

Palun ma ei soovi vaielda, mina vahetan nad ära!!!!
parem ootaks soovitusi mis firma tooteid sobiks\ ei tohiks kasutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maaryo
huviline

Avatar


Registreerunud 15.11.09
Asukoht: Põlvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 1.8 TQ 20v, b8 tq

postitati 09.12.13 10:55 Tsiteeri


Noh minul oleks esialgne plaan just selline, et asi ehitada samade juppidega mis mootoris hetkel sees.
Saaks niiöelda asja katsetada ja ise targemaks. Hiljem mõtleks uute juppide peale. Sest võib juhtuda, et esimene vasikas võib aiataha minna.
See kõigest minu arvamus ja kui pappi jagub, siis miks mitte :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 09.12.13 11:13 Tsiteeri


Paljud on ka väitnud, et stock keps pidi väände suurenemise tõttu järgi andma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 09.12.13 11:38 Tsiteeri


Miks sa küsid inimestelt nõu, kui sa neid ei taha kuulda ja ajad oma juttu mida lugenud ja kuulnud. Öeldakse et originaalid on piisvad järelikult nad on, mõttetu raha ja jalgratta leiutamine. Pigem investeeri see raha plokikaane portimisse ja kollektorite peale, mis reaalselt ka jõudu annavad.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.12.13 11:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Jah, kestavad. Kestavad kuni mõni keps murdub\ kõveraks läheb.

Miks see sinu arvates juhtuma peaks? Sealt ei tule mingit erilist jõudu ju.
Kui selle turboga läheb keps kõveraks või murdub on see 99% tõenäosusega ebakorrektse seadistuse tõttu.

Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Paljud on ka väitnud, et stock keps pidi väände suurenemise tõttu järgi andma.

Mingist hetkest annab, kuid kindlasti mitte GT28RS turboga.
Kui sinna HX35 või GT30R peale läheks, siis oleks teine lugu, aga GT28RS on K04-st ainult natuke suurem.

Tsitaat:
Algselt postitas: KeveN
Miks sa küsid inimestelt nõu, kui sa neid ei taha kuulda ja ajad oma juttu mida lugenud ja kuulnud. Öeldakse et originaalid on piisvad järelikult nad on, mõttetu raha ja jalgratta leiutamine. Pigem investeeri see raha plokikaane portimisse ja kollektorite peale, mis reaalselt ka jõudu annavad.

+1.
Mina paneks säästetud raha metanoolipritse komplekti, saab oluliselt jõudu ja detonatsioonikindlust juurde.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 09.12.13 12:54 Tsiteeri


Uue kolviga saaks ka surveastme natuke madalamaks ja kas see mitte ei luba suuremat rõhku ja ei vähenda detonatsiooni ohtu?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.0% - SQL: 36.0%]