Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: 2009 ja uuemate autode arvelevõtt alates tänasest läbi maksuameti kontrolli. (Vastuseid: 108 | Vaatamisi: 28160)
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 08.11.13 23:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Eestis elamise kohta - pole siin Eestis häda midagi.
Eestis suudab aga keskmise palgaga kodanik vägagi arvestatava auto omale istumise alla osta, mida näiteks Soomlane ainult unistada võiks.

Võibolla Soome pensionärid veel naudivad jah, sest nemad saavad lihtsalt pensioni.


Terv,
ash


Minu meelest eesti elu juures kõige nõmedam ongi see ebaproportsionaalsus, st luksusautot saab statistilise "keskmise" palgaga lubada, a suurel osal elanikest pole midagi süüa.
Sellist tsirkust ei ole küll üheski riigis, et 19.- "toetuse" nimel peab ma ei tea mis vigureid tegema, sellal kui seaduseloojate palgad ja muud hüved on täiesti idiootlik-ebamõistlikult kõrged.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 09.11.13 06:06 Tsiteeri


Tegelik põhjus on selles, et meie riik ei suuda lähitulevikus enam eksisteerida sellisel kujul. Rahvastik vananeb, noored lasevad koos lastega minema siit. Riigiaparaat koos oma miljoni haruga on see eest meil nagu saksas. Inimesi aga nagu Berliini eeslinnas. Ükski poliitik ei julge inimestele tõde öelda, et elu siin paremaks ei lähe sellisel moel mitte kuidagi ega kunagi. Se pole lihtsalt võimalik. Valetatakse lollidele oleks vist õige öelda. Sellised näidispoomised võivad ju vaesemale rahvale lahedad näida, kuid kasu sellest on marginaalne. Kui, siis ainult kellegi imagole. Tahaks näha põhiprobleemiga tegelemist, mida aga ei näe. Ühest sidrunist nagunii kahte korda mahla ei pigista...

Kes minu sõnades kahtleb, siis tulge mõnel õhtul Viljandi ja näete ise. Tühjus!!


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 09.11.13 06:25 Tsiteeri


No ma küll ei tea, kuidas eesti keskmise palgaga omale luksusautot lubada saab. Või noh, saab aga seda pigem siis kui elukoht olemas (või elad kuskil, kus kinnisvara odavam). Muidugi jah, ka vana luksusauto on luksusauto. Aga räägime ikka 2005+ mudelitest. Aga selleks, et osta elukoht mõnes linnas, alla 10a vanune viisakas auto, vahepeal päikse all käia ja sealjuures veel elada, peret kasvatada ja hobidega tegeleda, eesti keskmisest küll ei piisa. Elu näitab ikka seda, et olgu mujal maksud jms millised tahes, need kes seal tööl käivad ja niisama elumehed ei ole, ehitavad omale maja ja elavad päris normaalselt ära.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
epidemic
huviline



Registreerunud 21.12.11
Asukoht: Österbymo (S) / Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Mazdaspeed 3, Isuzu D-Max, Audi S6 C5, Lexus IS-F

postitati 09.11.13 08:45 Tsiteeri


Ma ei saa üldse aru, et miks keskmine eestlane peab oma Eesti keskmise palga juures ostma omale mingi luksusauto? Need autod on ju ikkagi mõeldud selleks, et nendega oleks hea ning mugav tagaistmel sõita. Aga enamasti topib keskmine eestlane sinna luksusauto tagaistmele oma kolm last, ronib ise rooli ja kihutab nendega kooli või lasteaeda ning läheb siis ise kusagile ehitusplatsile või kontorisse oma keskmise palga eest rabama, sest et järgmine kuu on jälle vaja auto liising maksta, võib olla ka natukene remontida/hooldada, kui raha jätkub.


- Eksjö Maskin & Truck AB -
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 09.11.13 09:33 Tsiteeri


Eks maksuamet soovib kontrollida ka lisaks juriidilistele kehadele ka tavainimest, kes võib hoiduda tulumaksu maksmisest.
Lisaks siis juba mainitud käibemaks.
Teile, kes ise endale auto toovad välismaalt ei tohiks palju muutuda. Ajad oma paberid korda ja sõidad. Kui tood auto müügiks eraisikuna ja saad ka kasumit, siis võid oodata suvel oma tulumaksudeklaratsiooni ümbervormistamist ja maksad riigile juurde, enam tagastust ei saa.. :D

Edit: Kes ütles, et riik vajab uusi võimalusi, kuidas raha kätte saada, siis see on minu hinnangul tabanud kümnesse. Nii ongi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rix30
huviline



Registreerunud 19.04.09
Asukoht: Lielahti.
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S3 1,8T 8L

postitati 09.11.13 09:37 Tsiteeri


Ega luksus autodel ainult tagaistmel pole mugav, rooli taga samuti mugav ja kindlasti turvalisemgi.
Eestlane on mugav inimene selles suhtes.
Ja ega kaugel pole seegi aeg kui tolli maksu maksma hakatakse sissetoodud autodelt, iga asi omal ajal!
Mina isiklikult kihutasin samuti eestist minema 4a tagasi. Eesti tagasi ei tule enne kui hakatakse lugupidama oma rahvast!
Muidugi kui igasugu kontrollist ja maksudest rääkida siis soomes kui kindlustad auto, maksad päris korralikult alguses.
Oman soome registris 97a passat 2,0 ja kindlustus tuleb aastas koos auto maksuga 1000e ja veidi pealegi (iga aasta)... Pole just odav vana peldiku kohta.
Parem ootaks paar päeva ja asi korras


Adolf Hitler!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raineys
huviline



Registreerunud 03.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 2.3t

postitati 09.11.13 11:05 Tsiteeri


Ma tahaks teada, et kuidas see tollimaks sisse toodud autodele välja näeb, kui seda ei või EL-s teha?


http://images.spritmonitor.de/555994_5.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 09.11.13 11:28 Tsiteeri


Palju häda tühisest asjast. Tegelikult öeldi väga tabavalt, tsiteerin:
Tsitaat:
Algselt postitas: real-illusion
Keskmisest targem inimene saab nagunii endale suhteliselt kõike lubada :)

Riiki süüdistavad kõikides maailma hädades ainult piiratud silmaringiga seltskond. Mis te arvate, et selline toetuste ja töötu abirahade süsteem nagu näiteks Saksamaal on jätkusuutlik? Vastan ise, ei ole. Peab ikka päris loll olema, kui seal süsteemis töötu abiraha pealt tagasi tööle lähed.

Teemasse tulles on minuarust äärmiselt positiivne, et EMTA püüab laekumata makse kuidagi kätte saada. Suur osa meist on ju seda kohalikku platsiäri ja maksudest kõrvalehiilimist enda teadmata toetanud. Tulemused ongi nüüd siin. Laekumised riigikassasse tundub olevat positiivne - ehk saame tulevikus paremat arstiabi, mõne meetri korralikku teekatet, mõnes maakohas paar meetrit valgustatud tänavalõiku, mõne lasteaiakoha, või mõne € juurde lastetoetust, pensioni vms.

Ja eks on iga ühe enda otsustada, millega ta sõidab, palju selleks oma sissetulekust kulutab jne.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raineys
huviline



Registreerunud 03.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 2.3t

postitati 09.11.13 11:35 Tsiteeri


Amadeus ütles väga ilusti ära. Pole vaja hoida neid maksupettureid.


http://images.spritmonitor.de/555994_5.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.13 11:52 Tsiteeri


See, et potensiaalseid pettureid kontrollitakse on ok. See kui igat ühte auto vanuse järgi kontrollima hakatakse on natukene peedistamine.

Ma olen Eesti eluga ka rahul ja üldse ei väida, et siin halb elada, elab ilusti ära, kui ise vaeva näed. See virisemine, et elu halb on ei vii kuskile, tuleb enda elu ise heaks teha.

Maksude osas on jälle, see et mida rohkem surutakse, seda rohkem otsitakse viise, kuidas neist hoiduda. Sellepärast on ka see uus käibemakse eelnõu autode osas halb. Pigem võiksid nad vähendada seda summat, mida peab kuus maksma, et ettevõtte autoga erasõite teha ja ma olen 100% kindel, et see laekumine on oluliselt suurem, kui praegu ja ka hiljem, kui asi karmimaks läheb. Sest praegu on just vastupidine efekt, kuna seda summat tõsteti, siis ajendas see rohkem ettevõtjaid oma erasõite sõidupäevikutesse peitma.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 09.11.13 13:40 Tsiteeri


Viimaste postitajatega igati nõus ja hea on selle "kiunu" vahele lugeda midagi mõistlikku.

Mind isiklikult ajavad need "selle pärst läksingi / lähengi Eestist ära.." inimesed muigama.. No miks sa siit ära lähed Soome või Rootsi, kus maksud veel hullemad sinu jaoks? Ah, et meeldib kindlustatus, kui midagi juhtub, jääd pensionile jne..? Mhmh, aga kust see raha tulema peaks? :D

Minuarust ok, et riik käitub riigina. See, et paljud uuendused inimestele alguses mõistmatuks jäävad on "argipäev".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
EriLugu
huviline



Registreerunud 06.06.13
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 (C5) 1,9tdi 81kw

postitati 09.11.13 15:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tegelik põhjus on selles, et meie riik ei suuda lähitulevikus enam eksisteerida sellisel kujul. Rahvastik vananeb, noored lasevad koos lastega minema siit.

Kes minu sõnades kahtleb, siis tulge mõnel õhtul Viljandi ja näete ise. Tühjus!!

Ava aga mõni uus kaubanduskeskus ja sa ei saa Viljandisse sissegi ennem keskööd... ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 09.11.13 16:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Antud muudatus on täiesti loogiline, et hakata välja sõeluma maksupettureid või "uusrikkaid" kellel sissetulekut justkui poleks, aga uue või uuelähedase luksusauto jaksavad osta. Kuna sellised kunded ei osta neid autosid poest vaid toovadki Saksast ja mujalt ja nn sularaha hunniku eest, siis lihtsalt muudmoodi ilmselt ei suudeta asja ohjata. Samas ei puuduta see üldse inimesi, kellel on ausal teel teenitud raha ja piisavad ametlikud sissetulekud, seega läbivad nad kontrollid vabalt. Pealegi, see väike lisa ootamine ei tohiks küll nüüd nii katastroofiline olla. Iga nädal ju autot ei vaheta?

Eestis elamise kohta - pole siin Eestis häda midagi. Kõigile tundub, et mujal elu parem ja palgad suuremad, aga eks minge ja vaadake järgi (naised saunas rääkisid jutt ei kõlba siinkohal kusagile). Raha võite ju summaarselt rohkem teenida aga reaalsus on see, et ainult tippkohtadel (nagu Eestiski) suudad vaid vabalt ära elada (maksud, kindlustused ja elukallidus). Eestis suudab aga keskmise palgaga kodanik vägagi arvestatava auto omale istumise alla osta, mida näiteks Soomlane ainult unistada võiks.

...

Eestis ON hea elada - hulga väiksema raha eest saab keskmine eestlane lubada omale maja, korralikku autot ja üsna madalaid makse, mida ülejäänud keskmised eurooplased tegelikult ei saa. Kui Sa oled alla keskmise Eestlase, on Sul elu nagunii raske ja kogu maailm näib olevat Sinu vastu ja ilmselt heaoluriikide toetustega me tõesti võistelda ei jaksa, näiteks Soomega.

Vabandust offtopicuks kiskunud jutu pärast, kuid samas sobib ka teemasse teatud põhjustel, eriti kui Moded ise selle teema üles kiskusid.

Jõudu kõigile!

Terv,
ash

Vabadus on tihti olulisem kui see näiline materiaalne heaolu. Mina ei ole antud juhul mingit sissetulekute ja kulude erinevust silmas pidanud. Igasugu nuhkimised, registripidamised, ettekirjutused hakkavad vaikselt pinda käima. See kõik loob vaikselt soodsat pinda sundkiibistamisele ja tsentraalsele igaühe asukoha ja tegevuse jälgimisele. Mõnele sobib süsteemimutrikeseks olemine hästi, mõnele mitte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raineys
huviline



Registreerunud 03.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 2.3t

postitati 09.11.13 17:18 Tsiteeri


Telegrami ka loed?


http://images.spritmonitor.de/555994_5.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.13 17:35 Tsiteeri


Tore lugeda, et siin foorumis ka kaine mõtlemisega inimesi on, kes suudavad puude taga metsa näha.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.13 17:36 Tsiteeri


Arvan, et Eestis on selle jälgimise kohapealt isegi päris ok võrreldes mõne muu riigiga. Olen lombi taga töötanud ja võrreldes sellega on meil päris vaba ühiskond :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 09.11.13 17:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Arvan, et Eestis on selle jälgimise kohapealt isegi päris ok võrreldes mõne muu riigiga. Olen lombi taga töötanud ja võrreldes sellega on meil päris vaba ühiskond :)


Need "muud riigid" pole näinud, kui asjadele juba tehases hinnad peale pressiti.
Uskuge või mitte, aga paarikümne aasta pärast näevad seda nii nemad kui meie, kui nii edasi läheb. Nii ei toimi ükski ühiskond, kus sotsialismist võetakse meeldivamad osad ja mixitakse kapitalismi tõdedega. Kuna enamus siinseid klubilisi ei tea sellest ajast muhvigi, siis vaidleks meelsasti nendega, kes teavad. :D Minu meelest tuleks maksupettureid jahtida iga päev, selleks meil ongi vastav amet, mitte kampaania korras, nagu meil tavaliselt kombeks.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.13 17:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Minu meelest tuleks maksupettureid jahtida iga päev, selleks meil ongi vastav amet, mitte kampaania korras, nagu meil tavaliselt kombeks.


Selle osaga olen väga nõus :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ixxe
huviline

Avatar


Registreerunud 23.11.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi R8 V10+ 449Kw

postitati 09.11.13 18:46 Tsiteeri


Uuemat auto ostes võib kohati päris häiriv variant olla kui peab 30 päeva ootama mitte millegi pärast. Tuleb jalgrattaga sõitma hakata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 09.11.13 18:55 Tsiteeri


Saad küll, kui suudad tõestada raha päriltolu. Õnneks meil asjad veel niikaugel pole, et töölkäimine on kohustuslik. Muidugi võib ka MTA-lt autoostuluba taodelda, nagu vanasti täitevkomiteelt :D


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 09.11.13 18:55 Tsiteeri


Asi läheb muidugi nüüd käest ära juba, aga kas sa Jann ise ka aru saad, mida räägid?
Igale inimesele ei saa panna "konultanti taha", selleks pole resursse. Süsteem ongi välja mõeldud selleks, et takistada isikuid, kellel ei ole normaalse ühiskonna toimimisega mitte mingit seost.
Sinuga ei juhtu ju midagi ja asja üle dramatiseerida on nagu liiga ......


Ixxe - sa oled täiesti õigesti aru saanud. Tänasest sõidavad kõik "sellised" jaglrattal (juhul, kui detembrist ka see on lubatud) :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 09.11.13 19:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4


Ixxe - sa oled täiesti õigesti aru saanud. Tänasest sõidavad kõik "sellised" jaglrattal (juhul, kui detembrist ka see on lubatud) :cool:


Võis siis leidis raha ämma riidekapist.... Kui riigikogus toimib siis võiks ju tavainimesega ka toimida :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.13 19:12 Tsiteeri


Mis käibemaksu ma eraisikuna autot lätist ostes petan?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 09.11.13 19:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Mis käibemaksu ma eraisikuna autot lätist ostes petan?


Mul oleks sama küsimus. Kahjuks on nädalavahetus, riigiisad ei tööta.
Mul tuleb vägisi meelde üks ammune juhus:
Läksime kunagi sõbraga Soome tallu tööle. Peatusime Hämenlinna Prisma juures, et süüa.
Parkis meid kinni Soome politsei, küsisid dokumente, vaatasid, võtsid auto oma valdusse ja meid sõidutati politseiautos kongi. Istusime seal neli tundi, midagi ei öeldud, asjad võeti ära jne. Kujutage nüüd ette seal kongis istuda tedmatuses, pole nagu halba teinud kellelegi...
Äkki tehti uks lahti, anti asjad tagasi ja lubati ära minna. Mokaotsast mainiti, et Vaasas oli eelmine päev kullapoodi röövitud. Kahjuks me saabusime Soome hiljem. See oli kaugelt enne kalevipoegade vägitegusid.
Vot umbes sama tunne on mul ka praegu.
Ja see, et meie plaanid lihtsalt üle lasti viisakalt öeldes, ei huvitanud kedagi. Sama nüüd.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 09.11.13 19:54 Tsiteeri


Vaevalt asi eraisikutes ja käibemaksus on.

Pigem ikka see, et erisikutest spekulandid, kes mujalt autosid toovad ja siin maha müüvad ei tasu teenitud tulu pealt tulumaksu. Kui ise tood oma tarbeks ei ole probleemi. Pead suutma seda ainult vajadusel tõestada.
Pigem kontrolli sihtmärgiks see, kui keegi toob, müüb teisele eraisikule vaheltkasuga edasi, aga riigile ei maksta midagi(tulumaksu teenitud tulu pealt).

Eraisikutest spekulantidest suurem probleem on vast autoplatsid, mis toovad autosid, müüvad need edasi, aga tehing vormistatakse "eraisikute" vahel ja järjekordselt lastakse riigile nii tulumaksu kui sel juhul ka veel käibemaksu osas kõrge kaarega pähe.

Kogu see info ja jutt on ju erinevates artiklites saadaval. Süveneda võiks ka natuke ennem kui kõva kisaga karjuma hakata. Sellest vahelduva eduga juba mitu kuud meedias räägitud (autoplatsidest ja maksupettustest)

Olgem ausad- ennem meie riigis midagi ei muutugi kui kaovad ära igasugused käibemaksupettused ja "mustalt" palga maksmine. Kunagi kui maksuametis käisin, oli seal seina peal plakat, kus oli asfalttee sees eesti kujuline auk ja all kiri "Maksmata maksud jätavad oma jälje" Olgem ausad- tegelikult on see ju õigus.
Ja mille ku*adi pärast peab olema nendel, kes makse ei maksa ja raha mustalt ringi liigutavad konkurentsieelis nende ees, kes makse maksavad ja ausalt elada üritavad? Sama nii autovaldkonnas kui ehituses. Ammu juba oleks aeg puistada ja suuremat kontrolli peale panna.

Tundub jah tobe see kontroll ja maksustamine, aga eks need kes Soome läinud on oskavad paremini rääkida kui vägev seal autot osta ja omada on. Eesti on selle kõrval puhta paradiis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.6% - SQL: 30.4%]