Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Rehvimustri teema (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 14437)
mike1
huviline



Registreerunud 15.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.07.12 16:04 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Tekkis vajadus 15“ suverehvide järele, sirvisin auto24-a, leidsin visuaalselt sobivad Nokian Hakka’d, kirjade järgi 5mm mustrit. Helistasin müüjale Taaniel 5182489 – Kummiekspert.ee . Leppisime kokku, et 20 min. pärast lähen Mustamäe tee 5 aadressile rehve vaatama. Garaazi sisenedes olid Nokianid kohe uksekõrval ja teatas, et need kõige paremad, mis välja otsitud. Küsisin veel, et kas rehvimustri sügavuse mõõdikut ka leidub, et mustri mõõt reaalselt üle kontrollida – teatas, et ei ole. Aga, et rehvid väga head. Küsisin, et kas annab mulle ka garantii sellisel juhul, vastus jaatav. Hind oli kuulutuses 72.- kompl., kohapeal küsides üldse 75.-?; leppisime kokku 72.- peale lõpuks. Ost tehtud ja raha makstud, hiljem läks elukaaslane rehvivahetusse auto ja rehvidega. Ütlesin, et laseks huvipärast ka mustri sügavuse üle kontrollida – parim tulemus 3,5mm; üldine 3mm.
Ok, ahvmehele kõned peale, et kuidas edasi käitume – viin rehvid tagasi ja maksab mulle montaaziraha juurde või teeb puuduoleva mustri eest osalise tagasimakse? Sellepeale teatas tegelane teiselpool toru, et tema tagasi ei võta midagi; poodides ju ka kaupa tagasi ei võeta ja üldse pole tema kuskil lubanud, et mustrit 5mm rehvidel peaks olema. Mainisin talle auto24 kuulutust, mille peale temaga üldse ühendust võtsin. Teatas, et pole nende rehvide kuulutust olnudki üleval ja ma olen mingi teise kuulutusega sassi ajanud. Minupoolt siis davai, otsin kuulutuse üles kohe, kui sa kärme vend seda juba maha pole võtnud. Härra väitis, et pole midagi maha võtnud. Auto24-s kuulutust enam ei olnud, kahjuks leiab google ka arhiivis olevad kuulutused üles. Kõned peale uuesti, et mul nüüd on olemas siiski tema kustutatud kuulutus. Sellepeale tulid muidugi uued vabandused, et see oli üks teine samasugune komplekt, mille ta juba varem maha müüs.
Ühesõnaga saatsin ta telefoniteel kukele ja ütlesin, et saame peale tööpäeva kokku ja arutame näost-näkku, kuna puudub igasugune huvi tema muinasjutte telefonis kuulata.
Tööpäev läbi – härra enam kõnedele vastata ei oska. Saatsin sms-i, et, kui mees oled, helista ise mulle ja klaarime su jama ära, muidu teen foorumites sulle ja firmale reklaami. Peale seda läks ilusaks õhtuseks sõnumivahetuseks : ). Sõnumivahetuse lõppsirgel oli enda väitel „hea onu“ ja nõus rehvid tagasi võtma. Kahjuks polnud ma sellest enam huvitatud, kuna montaaz+demontaaz kokku juba rehvide hind põmst. Ütlesin, et tagasta 20 euri, ja jätan teema sinnapaika. See aga oli temaarvates väljapressimine ja nii ma uuesti ta kukele saatsingi.
Vahemärkusena teatas lisaks kõigele ka veel, et mine vaata teisi rehvimüüjaid, kõik ütlevad mustri reaalsest paar mm sügavamaks. : )
Ühesõnaga, tema pole mulle valetanud. Kui oleks valetanud, siis kõik teevad seda jne. Mingi persekukkunud ärikas on, ei viitsi isegi selle mõne euri pärast ahvi taga ajada mööda Tallinnat, edasiste ebameeldivuste vältimiseks soovitan lihtsalt sellest tegelinskist suure ringiga mööda käia.
Selline huvitav muinaslugu leidis aset paar päeva tagasi, polnud kahjuks varem aega lookest kirjutiseks vorpida, seega mõni temapoolne kvaliteetnäide või argument jääb kindlasti ajusoppidesse vedelema.
Mitte olemasolevast kuulutusest ka väike meenutus http://album.ee/node/27030863/50311557

Mihkel
53452991


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 20.07.12 16:10 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Mustrit hinnatakse tihti jah silmaga ja 1-2mm üle, see on tüüpiline paraku. Ostsin see aasta minagi siit ühe tuntud klubilise kaudu 16` suverattad, rehvidele lubatud 5mm mustrist oli tegelikult 1,5-2,5mm, kui postist kätte sain, ehk siis prügimäe rehv, nime aga ei hakka mehel siinkohal määrima, sest muus osas olid rattad OK ja hind soodne ning minupoolse kaebekirja peale ka pe.se ei saadetud ning vabandati.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fireplay
huviline

Avatar


Registreerunud 03.02.09
Asukoht: Jõgeva,Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Q

postitati 20.07.12 17:45 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Pointless hala ostja poolt.Tahad rehve osta poest,tahad kasutatud rehve,arvesta tagajärgedega.


Ostan mobiiltelefone ja erinevat rikkis elektroonikat k.a rikkis/vanad mobiilid!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 20.07.12 17:59 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Tsitaat:
Algselt postitas: fireplay
Pointless hala ostja poolt.Tahad rehve osta poest,tahad kasutatud rehve,arvesta tagajärgedega.
Miks hala?Ka kasutatud eseme puhul peab müüja oma sõnade eest vastutama.Ja arvestama ka tagajärgedega mis võivad ettekavatsetud sullerdamise puhul vägagi valulikuks osutuda kui vale inimese otsa satub.


Numerus stultorum infinitus est.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fireplay
huviline

Avatar


Registreerunud 03.02.09
Asukoht: Jõgeva,Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Q

postitati 20.07.12 18:02 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Ostjal oli võimalus eelnevalt kaup üle vaadata/kontrollida.


Ostan mobiiltelefone ja erinevat rikkis elektroonikat k.a rikkis/vanad mobiilid!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 20.07.12 18:09 Tsiteeri
Rehvimustri teema



www.rehviekspert.ee ei vii küll kuhugi. Ma Tallinnat ei tea, kuid kui see nimetatud aadress, kus rehvidel järel käidi on rehvipunkt, siis on küll huvitav, et seal mustrisügavust mõõta ei saa. :D


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
mike1
huviline



Registreerunud 15.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 21.07.12 12:35 Tsiteeri
Rehvimustri teema



My bad, kummiekspert.ee.
Kasutatud auto ostes, pole peale ostu avastatud vigade
puhul õigus pretensiooniks?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 21.07.12 17:17 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Kui sa ostsid rehvid käest kätte ja kaup sobis siis minu arvates on rehvimüüja nimi siin ebaõiglaselt. Loll saab kirikus ka peksa. Iseasi oleks olnud, kui need rehvid oleks posti teel saadetud or smth.

Kasutatud asi ei ole enam UUS. Igal kasutatud autol leiad sa mõne vea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 21.07.12 17:35 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Kui sa ostsid rehvid käest kätte ja kaup sobis siis minu arvates on rehvimüüja nimi siin ebaõiglaselt. Loll saab kirikus ka peksa. Iseasi oleks olnud, kui need rehvid oleks posti teel saadetud or smth.

Kasutatud asi ei ole enam UUS. Igal kasutatud autol leiad sa mõne vea.

Kust otsast ebaõiglaselt? Müüja väitis, et on selline muster, siis peab olema, kui ei ole, on petis. Keegi ei otsinudki ju uut toodet, toote värskust kirjeldab näiteks mustri sügavus. Nii lihtne see ongi, mis siis, et ostis käest kätte, lihtsalt tol hetkel ei saanud müüja sõnu kontrollida. Autot ostes küsid ka, kas õli võtab, seda aga kontrollida ei saa kohapeal enamasti, kui müüja sõnul ei võta, aga tegelt võtab, siis on petis. Mis siin vaielda? Arutleda võiks sel teemal, et kas tüüpiline eestlane ongi selline petis, et iga kuulutuses esitatud väidet peab ise kontrollima ja kõik mõõteseadmed kaasa tassima, muidu mingi kontingent veel õigustab ka siin foorumis sellist teguviisi? Mustri sügavus on põhimõtteliselt üheselt määratav suurus ja seal ei saa tekkida ka küsimust, et ühe arust on nii ja teise arust naa, nagu näiteks rooste hulgaga autol, kus roostes auto on ühe arust veel roostest puhas auto.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 21.07.12 17:49 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Kui sa ostsid rehvid käest kätte ja kaup sobis siis minu arvates on rehvimüüja nimi siin ebaõiglaselt. Loll saab kirikus ka peksa. Iseasi oleks olnud, kui need rehvid oleks posti teel saadetud or smth.

Kasutatud asi ei ole enam UUS. Igal kasutatud autol leiad sa mõne vea.

Nii lihtne see ongi, mis siis, et ostis käest kätte, lihtsalt tol hetkel ei saanud müüja sõnu kontrollida.


Siis mismõttes ei saanud käest kätte ostmisel kontrollida? Pime oli väljas? Või olid rehvid liiga kaugel??


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 21.07.12 17:55 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Tsitaat:
Algselt postitas: madu

Siis mismõttes ei saanud käest kätte ostmisel kontrollida? Pime oli väljas? Või olid rehvid liiga kaugel??

Mõõtevahendit ei olnud kaasas. Kas peaks võtma siis või? Kuulutuses ju öeldud, mitu mm, käest kätte vaatad ülejäänud asju nagu torkeaugud, ühtlane kulumine, valmistamise aasta ja seegi, kas rehvid ikka reaalselt olemas on. Mil viisil erineb posti teel ost üldse käest-kätte ostust, posti teel oleks see tüüp ju samamoodi petnud. Asja sisu jääb samaks. Õigustust petjale pole, sellistest asjadest tuleb lihtsalt ise õppida ja järgmine kord veel kahtlustavam ja ebausaldavam olla... kuhu me nii jõuame?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 21.07.12 17:57 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Noh, silma järgi teeb ikka vähe selgust ka, kas 2,5 või 5 mm. Lisaks on selliste slikkide ostmine ikka omal vastutusel. Kui on kahtlus et liiga sile, siis jäta ostmata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
audicabrio
huviline

Avatar


Registreerunud 30.08.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: C4 2,5TDiQ Avant;C2 2.1;C6;Cabrio;200 2,2TQ, Suzuki Tl1000R,D-max,Renegade800

postitati 21.07.12 18:24 Tsiteeri
Rehvimustri teema



See on ikka natuke naljanumber, et kui kuulutuses öeldi et 5mm, ning kohapeal absull mustrit siis vaatama ei peakski ? Ma olen siiani ainult silmajärgi ostnudki, kordagi pole mõttesegi tulnud mõõta midagi. Petis oleks müüja sellisel juhul, kui kaup oleks postiga saadetud. Ostjal oli õigus kontrollida kaupa kohapeal. Paljud panevad oma autokuulutusse ka sada lisa, kas sa neid siis kohapeal ei kontrolligi üldse ja lähtud et kuulutuses oli kirjas ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 22.07.12 08:07 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Teine äärmus oleks siis see, et müüja väidab kuulutuses mustriks 5mm. Ostan ära ja lasen kuskil laboris või mõõtekeskuses üle mõõta. Tulemuseks saan 4,8mm, kas siis on müüja mind petnud ja on kohustatud need rehvid tagasi võtma? Kasutatud rehvide puhul peetakse garantiiks alla panekul ilmnevaid puudusid (muhud, torkeaugud jne..)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 22.07.12 11:04 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Võibolla ma olen natuke loll aga ma ei saa aru mille üle siin vaieldakse.:o Kui ikka müügikuulutuses on mingid parameetrid kirjas,pole oluline kas tegemist on kummimustri jäägiga või müüdava auto lisadega,siis müüdav objekt peab ka sellele vastama.Kui see nii ei ole on müüja PETIS ja punkt.Kuradi rehepapi ja matsirahvas need eestlased on kui alati peab tünga tegema ja ausat äri ei osata-taheta ajada.:mad:


Numerus stultorum infinitus est.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 22.07.12 11:17 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Selle viimase teemaarendusega ma nõus olla ei saa - kui müüja kirjeldab oma kaupa kuid head, siis see on normaalse müügitegevuse osa. Kui sa ostes kauba üle vaatad, siis võid ju otsustada kui hea või halb see tegelikult on. Hiljem on kuidagi keeruline mõista sellist pretensiooni, kus müüja ka raha tagasi pakkus. Mida see müüja praegu üldse teha saaks, et olukord lahendada? Ja pettur on siinkohal ikka selget liiga kange omadussõna, ma leian. Kõik "hea pakkumise" kinnisvaramaaklerid peaks siis ammu vangikongis mädanema, sest "hea" on igaühe jaoks erinev mõista.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 22.07.12 11:51 Tsiteeri
Rehvimustri teema



Olgu olgu ärimehed, kui te märgite auto müügi kuulutusse, et näiteks teie vanal 2,5 TDI v6 on 110kw ning keegi ostab selle auto ära ja viib hiljem stendi ning 99,999% tõenäosusega seal seda 110kw enam kätte ei saada, siis olete ostjat petnud ning temal on täielik õigus teid avalikes foorumites petiseks tembeldada, kuna müügikuulutuses oli kirjas 110kw?

Kui ei tee silmaga vahet 2,5mm rehvil ning 5mm rehvil (uus rehvgi on tavaliselt ca 6 või 7mm) siis tõesti - ema anna padruneid. Vaadates, mida annab selle "kannatanu" mihkli telefoni numbri peale googel siis ei saa ka isegi öelda, et ta ei peaks rehvidest midagi teadma, kuna esimesed 10 lehekülge on täis tüüpilisi "autoärika" (heas mõttes) kuulutusi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 22.07.12 14:04 Tsiteeri


Minu arust ei kvalifitseeru ka pruugitud rehvide mustriga paar milli siia-sinna eksimine mingiks räigeks petturluseks. 5 vs 3 mm teen mina ka silmaga vahet. Kui sulle need rehvid käest kätte ostmiseks OK tundusid, siis pole tagantjärele enam midagi vinguda. Pole mina ka kunagi pruugitud rehve müües neid reaalselt üle mõõtnud. 5 mm mustrit on üldiselt selline tinglik poolkulunud mustri iseloomustus. Eriti kui tegu on hulgiviisiliselt kasutatud rehve müüjaga. Ega ta siis kogu oma angaaritäit eraldi kuulutustena üles pane.

Lõin selle petturite teemast lahku. Kes soovib, võib edasi arutleda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 22.07.12 20:36 Tsiteeri


Olen Mauri arvamusega täiesti ühte meelt. Kui inimene ei tee kolmel ja viiel millimeetril silmaga vahet, ei peaks ta üldse kasutatud rehve autole ostma. Ohutum nii enesele kui teistele.

Omaette küsimus on muidugi jh see, et kui müüja pakkus kuulutuses 5mm mustriga rehve, selle asemel olid kohale minnes 2,5mm, on see ju selge valetamine küll, kuid kui kaup juba tehtud, rehvid alla monteeritud, siis on mu meelest väga inetu mustri sügavuse üle takkajärgi vinguma hakata.

Olen ka ise kuulutuse peale Raplasse (ei mäleta ettevõtte nime, kuid suurem rehvifirma oli) rehve ostma sõitnud, kohapeal selgus, samamoodi, et mustrit oli poole vähem. Mulle tundus see ka selge petmisena, kuid iseenesestmõistetavalt ma neid rehve ka ei ostnud.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
green19
huviline

Avatar


Registreerunud 22.03.09
Asukoht: Tartu/Soome
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 4.2Q, MB Vito

postitati 23.07.12 19:59 Tsiteeri
Rehvimuster



Mul on rehvid ilusti sorteeritud virnas ja enamusel on indikaatorid peal.
Neid millel ei ole hindan ikka silma järgi.
Ja kui mul on kuulutus et müün KASUTATUD rehve u.20e tk mille muustri jääk on minu silma järgi 7mm ja
kellegi plastmass joonlauaga saadakse 5,95mm-siis saadan poodi kus muster maksab u.10e/mm

Aga arvan et need inimesed kes rehvimüügist elatuvad on see tähtis kui saavad müüa "rohkem" millimeetreid.

Mina teen seda oma vabast ajast ja pole oluline kas müün või ei müü.

OMA SILM ON KUNINGAS!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 23.07.12 20:07 Tsiteeri


Ja küsimus, kas "mõõdeti" veesoone põhjast või kulumispunnideni (ostja eeldab, et punnideni, müüja va kaval rebane mõõdab veesoonepõhjast), teisel juhul saad 1,6 mm juurde. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zann0
huviline



Registreerunud 01.09.09
Kasutaja on eemal

Auto: a6 avant TFSI 2006

postitati 23.07.12 22:58 Tsiteeri


Rehve tuleb ikka mõõta kõige sügavamast kohast, mitte kulumispiirist. 5 mm ja 2.5 mm rehvil ikka nii suur vahe ,et sellisel juhul saadaksin müüa ikka sügavale ja nõuaks kütuse hüvitust. Üks rehv veel sõidetav, teine pmst utiil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 24.07.12 08:03 Tsiteeri


Ei taha siin ilkuda kuid järgmine kord võta oma mõõdik kaasa...need ei mks suurt midagi ja parimad on koos rehvirõhu anduriga.

Ps. Häda pärast saab mõõta ka eurosega vist-pole omal vajadust olnud. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 24.07.12 08:22 Tsiteeri


Vatupidi, sa ei sõida ju slikiks rehve, vastasel juhul oled esimese vihmaga võsas. rehvi jääksügavust mõõdetakse ikka kulumispunnini, mis on reaalne protektori sügavus, mida konkreetse rehviga veel uhada saab, et oleks ohutu jne.

Tsitaat:
Algselt postitas: hamlet
Ei taha siin ilkuda kuid järgmine kord võta oma mõõdik kaasa...need ei mks suurt midagi ja parimad on koos rehvirõhu anduriga.

Ps. Häda pärast saab mõõta ka eurosega vist-pole omal vajadust olnud. ;)



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 24.07.12 08:52 Tsiteeri


Julgen natuke vastu vaielda.

Rehvimustri sügavust mõõdetakse soone põhjani, mitte selle kulumisindikaatorini. Kulumisindikaator näitab lihtsalt, et nüüd on kõik ja lubatud kulumispiir on käes, kuid mustri sügavust arvestatakse ikka põhjani. Osadel lamellidel (M+S) on neid punne seal soones veel kahe erineva kõrgusega - ehk siis talvise mustrisügavuse jaoks (3,0mm) ja ka suvise tarbeks (1,6mm). Nendeni ei mõõdeta mingit sügavust, vaid need on kasutajamugavuse tõttu tehtud indikaatorpunnid. Maanteeameti leht ütleb ka, et tuleb põhjast ja keskelt mõõta, mitte servast ja punni pealt, kuna need punnid ei ole kohustuslikud - veel.

Kulumispunnini saad mõõta seda, palju on jäänud veel mustrit, millega sõita saab, kuid mitte seda, mis on mustri jääksügavus. Müües on ikka õige märkida kuni põhjani. Ehk siis, kui ostan suverehvi, millel on märgitud, et on 4mm mustrit, siis saan nendega 2,4mm mustrit maha sõita ja see 1,6mm jääb peale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.6% - SQL: 27.4%]