Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Mis muudab R5 2.5TDI pritsenurka? (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 3814)
argos
huviline

Avatar


Registreerunud 31.08.07
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 2.5TDI 96'

postitati 05.04.10 14:10 Tsiteeri
Mis muudab R5 2.5TDI pritsenurka?



Tervist.

Küsimus selline, et mis 2.5sel R5 mootoril pritsenurka külmaga varasemaks keerab ja mis seda sätib?
1.9 Kohta lugesin, et pumbapeas on mähis, mis siis seda regullib ja kui sinna mingit kulumisprahti satub, hakkab kergelt valetama.
Et mis 2.5'sel seda juhib?


"never crash on understeer, it makes you look like an amateur.."
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 05.04.10 19:11 Tsiteeri


Temperatuuri andur?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
a90q20v
huviline



Registreerunud 15.04.04
Asukoht: Viru
Kasutaja on eemal

Auto: zil157

postitati 05.04.10 19:47 Tsiteeri


2,5 ael ja aat erinevad pumbad.
Temp andur ei reguleeri vaid sealt ja mujalt paljudest kohtadest saadud info põhjal reguleeritakse nurka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
xjossx
huviline



Registreerunud 23.03.10
Asukoht: jõgevamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.3 LPG+diesel

postitati 05.04.10 20:03 Tsiteeri


Kõik toimub ikka pumbas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 05.04.10 20:12 Tsiteeri


Huvitav kas mõni 2,5 ne poolsoojalt õige süütega ideaalselt ka käivitub? :D Vahetasin täna rihma ja sai sipa varane süüde ja kohe lust on käivitada. Nüüd peab sipa varasemaks keerama, et pehmemalt käiks ja samas käivituks normaalselt. Nokk kinni saba lahti. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 05.04.10 20:19 Tsiteeri


Pritsehetke sättimine käib mootori aju töö tulemusel, st aju analüüsib erinevate andurite (temp andurid, juhtpihusti, õhulugeja jne) andmeid. Vähemalt AAT mootoril (ja kõigil boschi pumpadel mida mul on seni au olnud käppida) on eraldi pistik , mille lahtiühendamisel pritsehetke automaatset reguleerimist ei toimu.
Reguleerimise õigsusest annab aimu ikkagi üldine diagnostika.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
a90q20v
huviline



Registreerunud 15.04.04
Asukoht: Viru
Kasutaja on eemal

Auto: zil157

postitati 05.04.10 20:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Huvitav kas mõni 2,5 ne poolsoojalt õige süütega ideaalselt ka käivitub? :D Vahetasin täna rihma ja sai sipa varane süüde ja kohe lust on käivitada. Nüüd peab sipa varasemaks keerama, et pehmemalt käiks ja samas käivituks normaalselt. Nokk kinni saba lahti. ;)


Ei ole kohanud ja ei ole ka enam üritanud enam :) min 1-2 kraadi etteantust varajasemaks ja asi ok. Muidu jube pikk käivitus külmalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 05.04.10 21:06 Tsiteeri


On keegi TDi timing järgi ka pannud ja head tulemut saanud? Mul hetkel selline. Proovin rohelise joonepeale ajada vaatab mis siis teeb.
http://www.upload.ee/image/511655/a6.JPG

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=240450
Siin muidu hea õpetus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
argos
huviline

Avatar


Registreerunud 31.08.07
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 2.5TDI 96'

postitati 05.04.10 22:37 Tsiteeri


Ahsoo.. Endal on AAT tüüp. Lihtsalt tahtsin uurida, kuna hommikuti käima pannes ei käi väga ühtlaselt(kuni 1 minut) ning suitseb veits. Kuna hiljuti sai "uus" mootor vahele tõstetud, siis hõreduses asi ei saa olla, niiet sellepärast hakkasin pritsevärki uurima. Mis erinevus on AEL ja AAT pumbal?

Ning TDI timingu järgi olen endal kaks korda sättinud. Kõige ökom on ja kõige paremini käib keskel, ehk sinise juures. Sel juhul aga ei käivitu koheselt. Rohelise juures on asi parem, aga mul poolest pöördest ikka ei lähe(poolsoojalt).

Küsiks, et palju see punkt sul kõigub kui sa seda sätid? Mul hüppab kole palju, mis tundub kergelt kahtlane. Muudab ennast graafiku järgi pidevalt lausa 10-15 ühiku piires.


"never crash on understeer, it makes you look like an amateur.."
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
martin471
huviline



Registreerunud 06.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 Avant , 3.0TDI quattro, 2005

postitati 06.04.10 16:05 Tsiteeri


Veits OT, aga kust ja mis hinnaga siis uue mootori said? Olen su eelmist teemat lugenud ja olen vana mootori juhtumistega kursis :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reisser
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 ülelaetud masuudipress

postitati 06.04.10 20:05 Tsiteeri


Mina kasutan 1200 settingut ja on kergelt üle keskmise joone ehk slightly advanced, käivitub normilt, kui hüppab hullult siis tasuks vaadata üle pihustiotsad! Mis muidu näitab duty cycle? kui pingul pumbarihm?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
argos
huviline

Avatar


Registreerunud 31.08.07
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 2.5TDI 96'

postitati 07.04.10 22:13 Tsiteeri


Mida näitab üldse duty cycle? Pihusti lahtioleku aega?
Pihustid käisid remondi käigus ju maas ja sai ka üle kontrollitud. Avanemissurved olid paigas ja samade väärtustega. Pumbarihm on "paras". Ei ole kivikõva ega ka mitte lõdva. Veninud ta ka pole, uus rihm on.

See on lihtsalt kahtlane, et miks pritsenurka TDI-Timinguga timmides 1200rpm juures ta nii hirmsalt kõigub. reisser, kuidas sul on?
Sümptomist, et sellest tulebki see 1200-1600 rpm juures olev "värin" või ebaühtlasemalt töötamine.

a90q20v - see 1-2 kraadi varasem on paika pandud mille järgi? plunseri tõusu? (Või näitab ka vagcom kuskil seda kraadides täpse väärtusena?)


"never crash on understeer, it makes you look like an amateur.."
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reisser
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 ülelaetud masuudipress

postitati 08.04.10 06:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: argos
Mida näitab üldse duty cycle? Pihusti lahtioleku aega?
Pihustid käisid remondi käigus ju maas ja sai ka üle kontrollitud. Avanemissurved olid paigas ja samade väärtustega. Pumbarihm on "paras". Ei ole kivikõva ega ka mitte lõdva. Veninud ta ka pole, uus rihm on.

See on lihtsalt kahtlane, et miks pritsenurka TDI-Timinguga timmides 1200rpm juures ta nii hirmsalt kõigub. reisser, kuidas sul on?
Sümptomist, et sellest tulebki see 1200-1600 rpm juures olev "värin" või ebaühtlasemalt töötamine.

a90q20v - see 1-2 kraadi varasem on paika pandud mille järgi? plunseri tõusu? (Või näitab ka vagcom kuskil seda kraadides täpse väärtusena?)
Mul ka kerge värin sees ja nii ka jyrisool jne jne.. Test-remist öeldi et see ebaühlus võib tulla klappidest ja veel ka sellest et õhk ei saa korralikult liikuda sisselaskesse kuna EGR klapp on selle nii ära tahmanud. Kui ilmad soojemaks ja õlle kõrvale tehes enam külm ei hakka, siis kisun endal sisselaske pulkadeks ja kui viitsimist on siis ka kaane maha, kuna kahtlus on täitsa olemas et mõni klapp on poolpidune.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martin471
huviline



Registreerunud 06.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 Avant , 3.0TDI quattro, 2005

postitati 08.04.10 07:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reisser
Mul ka kerge värin sees ja nii ka jyrisool jne jne.. Test-remist öeldi et see ebaühlus võib tulla klappidest ja veel ka sellest et õhk ei saa korralikult liikuda sisselaskesse kuna EGR klapp on selle nii ära tahmanud. Kui ilmad soojemaks ja õlle kõrvale tehes enam külm ei hakka, siis kisun endal sisselaske pulkadeks ja kui viitsimist on siis ka kaane maha, kuna kahtlus on täitsa olemas et mõni klapp on poolpidune.:D


Minu autol on samas pööretevahemikus täpselt samasugune ebaühtlane töö. Nii palju julgen aga väita, et kollektori puhastamine ja klappide tegemine selle vastu ei aita. Küsite miks ma nii arvan? Ikka selleks, et tegin enda auto mootorile hiljuti suure remondi. Vahetasin kõik juhtpuksid, lõin klapid läikima ja lihvisin uuesti sisse, samuti tegin kollektori seest täiesti puhtaks. Mitte mingit vahet ei ole. Seega mootori ebaühtlane töö sellest ei tulene.

Mul on põhimõtteliselt kõik mootori osad üle käidud, ka pump ja pihustid, kuid siiski arvan, et see hüppamine tuleb pumbast või pihustitest. Tasuks ikka sealt poolt otsida :) Lähiajal tahan ise prooviks ära vahetada juhtmega juhtpihusti. Korra on see juba vahetatud ja peale seda vahetust kadus ka mootori ebaühtlane töö. Kas seekord ka õnneks läheb...garanteerida igatahes ei julge :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
catmar
huviline



Registreerunud 05.11.09
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 08.04.10 07:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: argos
Ahsoo.. Endal on AAT tüüp. Lihtsalt tahtsin uurida, kuna hommikuti käima pannes ei käi väga ühtlaselt(kuni 1 minut) ning suitseb veits. Kuna hiljuti sai "uus" mootor vahele tõstetud, siis hõreduses asi ei saa olla, niiet sellepärast hakkasin pritsevärki uurima. Mis erinevus on AEL ja AAT pumbal?

Ning TDI timingu järgi olen endal kaks korda sättinud. Kõige ökom on ja kõige paremini käib keskel, ehk sinise juures. Sel juhul aga ei käivitu koheselt. Rohelise juures on asi parem, aga mul poolest pöördest ikka ei lähe(poolsoojalt).

Küsiks, et palju see punkt sul kõigub kui sa seda sätid? Mul hüppab kole palju, mis tundub kergelt kahtlane. Muudab ennast graafiku järgi pidevalt lausa 10-15 ühiku piires.

Mul täpselt sama jama. Ja tekkis see peale seda, kui tõsteti pisut pumbasisest survet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 08.04.10 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: argos
Ahsoo.. Endal on AAT tüüp. Lihtsalt tahtsin uurida, kuna hommikuti käima pannes ei käi väga ühtlaselt(kuni 1 minut) ning suitseb veits. Kuna hiljuti sai "uus" mootor vahele tõstetud, siis hõreduses asi ei saa olla, niiet sellepärast hakkasin pritsevärki uurima. Mis erinevus on AEL ja AAT pumbal?

Ning TDI timingu järgi olen endal kaks korda sättinud. Kõige ökom on ja kõige paremini käib keskel, ehk sinise juures. Sel juhul aga ei käivitu koheselt. Rohelise juures on asi parem, aga mul poolest pöördest ikka ei lähe(poolsoojalt).

Küsiks, et palju see punkt sul kõigub kui sa seda sätid? Mul hüppab kole palju, mis tundub kergelt kahtlane. Muudab ennast graafiku järgi pidevalt lausa 10-15 ühiku piires.

Mul see hüppamine näha graafikult 5ühiku piires püsib. Tegelt see näitabki kraade: Start of injection: range 12 - 75 = 2 degrees ATDC - 3 degress BTDC. Ehk minul on hetkel umbes 2,5 kraadi BTDC. Ma pole 1200 pöördega proovinud siis hüppab rohkem äkki. Mul enne tõmbles veelrohkem a siis oli pumba rihm suht lõdva. Diast kunagi nõu küsisin siis öeldi, et se norm kuna tegu pole uue asjaga ja ta kõigil kõigub. Veel soovitati Measuring blockist 004 kanalits see viimane väärtus 40 % peale ajada ja keskimsed kastid pevad klappima esimene ongi etteantud väärtus teine tegelik. Aga siis käivitus kehva. Võibolla peaks starteri puksid üle vataama a pole viitsind uurida. Suht jama teda maha võtta ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reisser
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 ülelaetud masuudipress

postitati 08.04.10 18:16 Tsiteeri


Mina olen ka asjast niipalju aru saanud, et kui on alla 40 duty cycle siis hea aga väga hea siis kui on alla 10-ne!
Kas see pöörete peal kerge värin ei või olla näiteks kulunud pumbast, kui rihm olnud liiga pingul olnud siis puksid ära kulunud ja ei saa nii täpselt enam kütet peale? Ja kui pööre kõrgem siis tsentrifukaaljõud juba nii suur et tuleb täpsem jagamine?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 08.04.10 19:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reisser
Mina olen ka asjast niipalju aru saanud, et kui on alla 40 duty cycle siis hea aga väga hea siis kui on alla 10-ne!
Kas see pöörete peal kerge värin ei või olla näiteks kulunud pumbast, kui rihm olnud liiga pingul olnud siis puksid ära kulunud ja ei saa nii täpselt enam kütet peale? Ja kui pööre kõrgem siis tsentrifukaaljõud juba nii suur et tuleb täpsem jagamine?

Kas sul on siis nii hull, et sõites häirib? Mina nagu sõites ei saa küll midagi aru. Ainult kui kohapeal hoiad sel 1200 pööret siis sipa nagu võiks ühtlasemalt käia.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reisser
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 ülelaetud masuudipress

postitati 08.04.10 20:00 Tsiteeri


Mul jumala ok sõites, aga kohapeal hoides jh on kerge võnge sees, mind ausaltöeldes ei häirigi, aga kui siin juba arutelu üleval siis hea mõelda!!!:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jyrisoo
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.07
Asukoht: Tallinn, www.chip.ee
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 1,9TDI

postitati 08.04.10 20:06 Tsiteeri


Kas keegi julgeb üldse väita, et tema r5 käib nii ühtlaselt, et töö tsüklit kuulda pole? 1200-1600rpm kohapeal


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
a90q20v
huviline



Registreerunud 15.04.04
Asukoht: Viru
Kasutaja on eemal

Auto: zil157

postitati 08.04.10 20:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: argos

a90q20v - see 1-2 kraadi varasem on paika pandud mille järgi? plunseri tõusu? (Või näitab ka vagcom kuskil seda kraadides täpse väärtusena?)


Mul on üks sõber-abiline http://www.automodern-msk.com/index_en.php?id=1634 Vag com peaks seda ka ilusti näitama. Kas mitte neljandas pesas. Aga kas vag-comiga saab masina viia sellisesse resiimi kus pumba nurga regulaator ei sekku seda ei tea.

Miks seda kasutan mitte vag com i siis asi lihtsalt selles, et ei tegelele ainult audidega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.9% - SQL: 52.1%]