Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: A8 salongipuhuri probleem (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 4043)
altz1
huviline



Registreerunud 13.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: V8tt

postitati 01.12.08 22:04 Tsiteeri
A8 salongipuhuri probleem



Terv,

Tekkinud on siis väike probleem salongi puhuriga, nimelt töötab teine täpselt siis kui ise tahab (viimasel ajal enam üldsegi mitte), kuid kui auto seisis garaazis pikemalt (ca 2 nädalat) siis mingiaeg jälle puhur toimis.

Veakoodi annab sellist:

01273 - Fresh Air Blower (V2)
17-10 - Control Difference - Intermittent

otse 12v puhurile peale lastes puhub korralikult..ehk nagu peaks siis korras puhur ise, samas olen vahetanud neid "releesid" vms jahutus ribidega juhtplokke mitu tk. ja kasu nagu pole (mis puhuri juures kohe ja millest ka puhurisse minev mass juhe läbi jookseb).

Äkki kellelgi sama jama olnud? Mida soovitate?

Ps, Vag com-iga vaadates ettenähtud (kliima juhtplokipoolt) pinge on max võimsusel 12.5v...kuid kõrvallahtris "reaalne" pinge on kõigest 1-2v....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
mouse
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 14.11.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.7 Quattro

postitati 11.12.08 21:30 Tsiteeri


oli mul sama jama,käis millal ise tahtis.vahetati mootor ära ja nüüd ok.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ain112
huviline



Registreerunud 14.11.07
Kasutaja on eemal


postitati 12.12.08 11:37 Tsiteeri


mina võtsin mootori maha (kindalaeka taga), vahetasin harjad ja puhastasin rootori ja käib siiani.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 12.12.08 12:33 Tsiteeri


mul oli asi samuti kulunud harjades. häda aga selles, et vasest lamellid, mille vastu harjad toetuvad, on üsna õhukesed ja kipuvad samuti ära kuluma. seega ei ole harjade vahetamine alati pikaajaline lahendus. mul läks ka mootor vahetusse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 12.12.08 13:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ain112
mina võtsin mootori maha (kindalaeka taga), vahetasin harjad ja puhastasin rootori ja käib siiani.


A8-l kindalaeka taga? :o A8 -l asub ta ikka kapoti all ja on suhteliselt lihtsalt vahetatav kui kruvid lahti tulevad sealt plastkorpuse seest. Ma kah alguses jebisin harjadega aga lõpuks vahetasin mootori ära (2800.- kr)


Autoalarmid, autode elektritööd. Mootorrataste ümberehitus. https://www.facebook.com/MotoSpirit-190392434636735/
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
zaks
huviline



Registreerunud 20.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 4.2,A4 2.8

postitati 13.12.08 15:17 Tsiteeri


Sarnane probleem oli minu autoga.Kui sul solar katuseluuk,siis vaata ka releed 385 rooli alt.Tavaliselt asi külmjootes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mouse
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 14.11.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.7 Quattro

postitati 14.12.08 09:52 Tsiteeri


seal saab olla kaks viga,kas termoandur või mootor.üldjuhul on ikka mootor. mootor asub tal jah kapoti all,mitte kindalaeka taga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 21.12.09 08:38 Tsiteeri


Hommikust,

endal puhuriga ka probleem. Kuid mul mitte ei puhu siis kui tahab, vaid koguaeg. Korra tuli ette see probleem, kui kuu aega tagasi aku õhtale läks. Peale voolu saamist hakkas puhuma ja puhus nii kuidas jaksas. Lülitades ise kliimal nuppe, siis hakkab tööle õige re˛iim, aga niipea kui kliima välja lülitada (kas siis süütest või lihtsalt puhumistugevus nulli) hakkab miski ventikas käima (umbes keskmise tugevusega) ja puhub esiklaasile (nagu defrost, aga poole võimsusega). Nüüd juhtus sama asi (aku tühi, ööseks maha ja laadima) hommikul hakkas puhuma. Tegin tunnise sõidu, võtsin süüte välja ja ikka puhub. Proovisin siis kõik re˛iimid käsitsi läbi lülitada, et äkki on mingi asi jäänud 'on' olekusse ja ootab seda 'off' signaali, aga ei...

Nüüd siis seisab parklas, - klemm maas ja uksed käsitsi lukus. Kas keegi on varem ka sellise asjaga kokku puutunud? Mis peaks tegema? Lüliti - klemmi juhtmele :P ?

Raudruun on A8 3.7q '98

c


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 25.12.09 18:09 Tsiteeri


http://www.vagcat.com/p/B152/971900.png
Kas puhuri relee on see julla, mis asub üleval paremas nurgas? Ja kust sellele ligi pääseks? 1 võimalus on, et relee on katki ning annab ühendust koguaeg. Tirisin kõrvalistuja kaitsmekarbist ükshaaval kaitsmeid välja kuid see ei lõpetanud puhuri tegevust :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
altz1
huviline



Registreerunud 13.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: V8tt

postitati 25.12.09 22:18 Tsiteeri


Puhuril on see siil või kuidas iganes seda kutsutakse, kiiruse regulaator. Asub ta siis puhuri mootori juures, ligi saad kapoti alt kui võttad pealmised plastikud + luugid ära. See relee võbi kutu olla küll, omal mitu korda läbi läinud, sobib ka C4 oma (identne iseensest aint pikemad jahutus ribid vist olid).
Mis puutub aga minu probleemi, mis eelmine aasta postitasin, siis see lahenes kliimajuhtploki vahetusega...

Edit: Puhuri kaitse on kõrvalistuja jalgejuures, võtad matid välja, seal on selline releekarbi kate (saepuruplaat vist vms :D) ja selle all terve kari releesid, ning puhuril on üks suur...vist oli 40A kaitse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 28.12.09 17:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: altz1
Edit: Puhuri kaitse on kõrvalistuja jalgejuures, võtad matid välja, seal on selline releekarbi kate (saepuruplaat vist vms :D) ja selle all terve kari releesid, ning puhuril on üks suur...vist oli 40A kaitse.


Jah, seda kohta tean! Vähemalt nüüd ma tean seda, et see saepuruplaat on originaaljupp :) Ma varem arvasin, et selle plaadi all on aju vms. Vähemalt viimane kord kui selle plaadi eemaldasin, siis oli seal mingi alumiiniumilaadne kate.

edit: See alumiiniumkorpus oli mingi vale mälupilt. Tõesti oli seal hunnik releesid ja kaitsmeid, ning üleval vasakus servas mingi kummikatte taga piilus ka 40 märgistusega kaitse. Tirisin välja ja.. Viola! Vähemalt ei pea nüüd akut maha võtma kuniks pole probleemil korraliku lahendust!

Suurimad tänud selle info eest! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.01.10 09:31 Tsiteeri


Nüüd siis ei puhu enam keskmise tugevusega vaid nagu oleks defrost nupp sees :(.

Kuskil saidil teati kirjeldada, et see ventikas ei käi üle relee vaid peale kaitset ongi kohe juhtplokk ja see idaneb.

Niipalju siis mu käsitsi parandamise lootusest.

edit:
kas keegi teab, kas juhtseadet (pildil vasakul, siuke sarviline asi?) saab testida nii, et tirin lihtsalt tagant ära?
http://gqshug.blu.livefilestore.com/y1p_c4V2_6dDIaIatEWLU3yho50d3z2-PrYNrVb7hWeNMO9XPm0yZox0eMqoULMzFdGjPYoU1naAOiPPsfYUMTrbH9Xo7TiSTnL/fanrepla
ce8.JPG
Vagcat.com andis jupi koodiks 4D0820521A.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 11.01.10 19:59 Tsiteeri


Trügiks ka teemasse, kuna enda auto kliima e tööta enda arvates nii nagu peaks.
Kommenteerides viimast pilti võin öelda, et endal see läbitud teema ja vahetasin ise salongimootori (Revalist) ja selle nn "siili" (lammarist). Hakkas küll teistmoodi puhuma.

Ise aga tahaks sellist asja pärida, et kas keegi teab, kas salongi radiaatori tsirkulatsiooniks on mingi eraldi pump või ei? On selline tunne, et sõites kui mootori veepump jah. vedelikku ringi ajab annab nagu paremini sooja, kuid kohapeal seistes ei ole nagu asi nii hea. Rääkimata veel "rest" resiimist ja ka Webasto ei anna normaalselt sooja. Siis kui mootori käivitan, töötab kõik paremini.
Btw - kas keegi teab, mida teevad need mustad klapid/kopsikud, mis asuvad salongivendi nn "kastist" väljas juhipool - nagu miskit juhtklapid oleksid. Miks küsin on see, et tean et MB kasutab sellised klappe jahutusvedeliku juhtimiseks juba vanadel 124 keredel (nendel autodel oli kahetsooniline soojendus/jahutus juba aastast 87/88). Äkki on nendes miskit kinni jäänud?
Mõtteid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
repsu007
huviline



Registreerunud 04.08.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C7,B6q,B2q

postitati 11.01.10 22:31 Tsiteeri


Kellegil vaja läheb siis mul see mootor olemas ja ootab uut omanikku.


Raske jalaga.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 11.01.10 23:01 Tsiteeri


Mul mootor töötab.. Kogu aeg. Kas seda 'siili' ka on ?:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
repsu007
huviline



Registreerunud 04.08.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C7,B6q,B2q

postitati 11.01.10 23:39 Tsiteeri


Mis asi on siil?


Raske jalaga.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 12.01.10 07:27 Tsiteeri


Vaata paar minu postitust tagasi (viimane pilt siis), pildi allpool vasakus ääres. Kliima puhuri kontroller vms.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
repsu007
huviline



Registreerunud 04.08.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C7,B6q,B2q

postitati 12.01.10 08:51 Tsiteeri


See siili poiss kh täitsa olemas.


Raske jalaga.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 36.2% - SQL: 63.8%]