Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: salongi radikast ei tule sooja õhku (Vastuseid: 28 | Vaatamisi: 7134)
zajets
huviline



Registreerunud 26.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 87.a

postitati 15.10.07 10:44 Tsiteeri
salongi radikast ei tule sooja õhku



mure siis selles et sooja ei tule.nüüd juba külmad ilmad ja ei viitsi nagu autos enam külmetada.

Sai tosool välja vahetatud(eks ole teada et ka tosool vananeb). Termostaat ka välja vahetatud.

isegi kui lased auto u15minti kohapeal seista ei tule ikka sooja.mootori ruumist sai vaatatud et need torud mis lähevad salongi radikasse,lähevad ilusti soojaks. Aga salongi ei tule tilkagi sooja õhku.
mida peaks veel vaatama endal juba mõistus ostas.
Leitsin siit foorumist et äkki salongi radikas umbes aga siis ei tohiks ju minna väljuv toru soojaks.kui salongi radikas umbes

Autoks siis AUDI 80 87.a


Audi 80 1.8 87.a
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 15.10.07 10:59 Tsiteeri


No nii vanal masinal (üle 20 aasta juba) võib vabalt olla ka radika vaheseinad läbi mädanenud/roostetanud ja siis ei tule ka pussugi sooja salongi, vedelik käib läbi aga soojenduseeffektiivsus väike.
Loomulikult võid proovida ka äädikalahuse, suruõhu jms--ga eelnevalt radikat läbi puhastada.
Endal sama etapp läbitud, sai soojem küll.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
priit467
huviline

Avatar


Registreerunud 01.05.06
Asukoht: Kuressaare-Reval
Kasutaja on eemal

Auto: a6 1999 1,8T

postitati 15.10.07 20:19 Tsiteeri


NO mis seal imestada kui minu 97a A4 oli ka soojendusradikas umbes. Ilmselt oli pandud sisse lekke peatajat. Kas sa ei ole äkki seda pannud kunagi sisse. See pidigi alles hiljem tunda andma et radikas ei lähe enam soojaks. Katsu läbi pesta, vastusuunda tosoolile. Üks oht on muidugi ka kui radikas on vana siis võib ta sõelaks muutuda. Kuigi ega sul kaotada ei ole ju midagi, kas hakkab sooja tulema või uus radikas


Kui on diagnostikat teha vaja siis saan aidata,teen seda Kuressaare Revalis
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
uunox
huviline



Registreerunud 31.10.05
Asukoht: Tallinn/Lõuna-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.4D C4, Space Wagon 1,8TD

postitati 16.10.07 10:48 Tsiteeri


minu C4 nii oligi - eelmine omanik oli ilmselt mingit piiska proovinud pidama saada ja tulemuseks oli telliskivi - kuna sellel on vaba läbivooluga soojenduse radikas, siis oli see nii umbes kui olla võib. Maha võttes nirises vaevalt pitsi täis vett sealt välja... sellest ka käpikud ja kasukas sõidu ajaks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
priit467
huviline

Avatar


Registreerunud 01.05.06
Asukoht: Kuressaare-Reval
Kasutaja on eemal

Auto: a6 1999 1,8T

postitati 16.10.07 21:39 Tsiteeri


Nii veel tõestust sellele, et see lekkestopp keerab asja kenasti ja kapitaalselt tuksi. Loomulikult ka muu solk mis ei peaks jahutussüsteemis olema keerab asja kenasti per..e.


Kui on diagnostikat teha vaja siis saan aidata,teen seda Kuressaare Revalis
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
m2kket6us
huviline



Registreerunud 24.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.6 ´95

postitati 16.10.07 22:04 Tsiteeri


Mul oli sama probleem, ostsin auto aga ei taibanud sellist asja kontrollida:D...probleem oli selles et kõik lõdvikud, paisupaak, radikad olid täis saasta. Masin oli aint veega sõitnud kuna auto lõuna saksast toodud-polnud neil vist külmumist karta + paisupaagist leidsime näpuotsa suurused kivid(eks oli kraavist vett juurde kallatud)

Igatahes pesin 2x läbi. Esimene kord veega ja surveõhuga ,kuid aint siseradika ringi, alguses oli timm aga kui ülejäänd kõnts 2 päevaga jle ringlises oli siis uuesti. 2. kord siis juba kogu systeem, äädika,vee, ja mingi pulber mis oligi radika puhastamiseks ja ka surveõhuga lasin läbi. 3 kord panin puhta tosooli sisse ja präegu on timm, aga vaatasin paisupaagist et kergelt kisub jle pruunikaks mõtlesin et teeks veelkord selle nalja läbi.

(PS! siseradika lõdvikud olid mul ka soojad ja algul sai juba kogu armatuur juba laiali kakutud ennem kui teisele mõttele tulin)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 03.01.08 20:00 Tsiteeri


Mind huvitaks see asi, et kus asub a4, 95 aasta, salongi soojendusradikas?
Mul nihuke probleem, et salongi tuleb sooja, aga ei tule piisavalt(rohkem nagu leiget).
Kuidas ma saaks seda läbipesta?
Temperatuur on ilusti 90 peal katsusin jahutusradikat - äärtest oli soe, kesgelt külm. Samas see ülemine lõdvik, mis läheb radiaatorisse oli kuum. Kas radiaator peabki keskelt külm olema? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 04.01.08 20:51 Tsiteeri


!
teab siis keegi?? :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yepi
huviline

Avatar


Registreerunud 12.10.07
Asukoht: Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,5 TDQ 103 KW; A3 1,8 92 KW; Perlingo 1,4 55KW

postitati 04.01.08 20:54 Tsiteeri


Läbi pesta saad, kui võitad kapotialt salongi radikasse minevad lõdvikud lahti ja pesed äädika või peldikupodi puhastus vahendiga läbi (hea, kui saad kasutada jooksvat vett) algul ühtepidi ja siis teistpidi


Ihne maksab ühe korra, rumal kaks korda, jobu - kogu aeg.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 04.01.08 20:56 Tsiteeri


Aga ma ei tea ju kus salongi radikas on :P Ja milline lõdvik sinna läheb :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
meelisl
huviline

Avatar


Registreerunud 11.12.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6 V6

postitati 04.01.08 22:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Chuulo
Aga ma ei tea ju kus salongi radikas on :P Ja milline lõdvik sinna läheb :P


aku kõrval kaks kõrvuti asuvat 2cm läbimõõduga lõdvikut.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audiboy
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.04
Asukoht: Laagri
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III vRS '16

postitati 04.01.08 22:59 Tsiteeri


Armatuuri all asub, nr 25. Lõdvikud on need, mis kapoti alt aku ja pidurivõimendi vahelt salongi lähevad.


How hard can it be? I mean, what could possibly go wrong? :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.08 17:47 Tsiteeri


aga siis tekkis ka küsimus.
Kas salongi soojendusradika eemaldamiseks on vaja terve armatuur ära võtta? :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MorpheusS
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.07
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 1.8T Quattro C5

postitati 05.01.08 18:01 Tsiteeri


Minu teada ei tulnud võtta, kuid ees pidi tegema hullu lammutustöö ära. Aga eks homme selgub :)


Kuhu... Kuhu... Kuhu ma olen küll sattunud???
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.08 18:07 Tsiteeri


Ma arvan et homme veel ei selgu:), kui terve armatuuri peab ära kiskuma, siis ei hakka talvel jebima, vaid püüan niisama läbi pesta.
Kui väga hull ei ole siis vast läheb lammutamiseks.
Ise arvasin, et äkki piisab sellest, kui võtta kindalaegas eest ära? :P


EDIT: sain juba teada, et terve armatuuri peab maha kiskuma! Esialgu jääb vist ära.
Üritan siis salongiradiaatori läbi pesta :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wimms
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C7-FL 3.0 BiTDI, Allroad C5 4.2, A4 B8 2.7TDI, A6 C4 2.6

postitati 07.01.08 00:42 Tsiteeri


Pestakse siin veega, paremal juhul äädikaga. Kas keegi ka mõnda spets ainet teab? Omal koduses majapidamises Harpic WC-puhastusvahend on teinud imesid, 100% lubjakivi eemaldab, ei tea kas sellega saaks radika ka seestpoolt sillerdama? Näeb keegi ka mingit ohtu "kangema" kraamiga seoses?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekk
huviline



Registreerunud 04.09.06
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: 200 20v

postitati 07.01.08 01:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Pestakse siin veega, paremal juhul äädikaga. Kas keegi ka mõnda spets ainet teab? Omal koduses majapidamises Harpic WC-puhastusvahend on teinud imesid, 100% lubjakivi eemaldab, ei tea kas sellega saaks radika ka seestpoolt sillerdama? Näeb keegi ka mingit ohtu "kangema" kraamiga seoses?


nö. kangem kraam ei pruugi voolikutele ja tihenditele hästi mõjuda, kui neid seal muidugi on ja nad selle puhastusainega pihta saavad...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
20Vdoch
huviline



Registreerunud 06.01.08
Asukoht: Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi90q

postitati 07.01.08 01:23 Tsiteeri


Termostaat korras?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.08 11:53 Tsiteeri


Termostaat peaks olema korras, kuna temperatuur läheb ilusti 90 kraadini.
Täna läks veepump vahetusse. Vaatab, mis peale seda saab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.08 18:59 Tsiteeri


veepump vahetatud, aga ikka leige...
Siis on ikka kindlalt umbes....
Aga ma pole ikka aru saanud, kuidas see õhutamine käib? Ja kui ma sealt lõdvikud lahti lasen, jookseb ju tosool välja?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hollowman
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.07
Asukoht: Kohtla Järve
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.08 20:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zajets
mure siis selles et sooja ei tule.nüüd juba külmad ilmad ja ei viitsi nagu autos enam külmetada.

Sai tosool välja vahetatud(eks ole teada et ka tosool vananeb). Termostaat ka välja vahetatud.

isegi kui lased auto u15minti kohapeal seista ei tule ikka sooja.mootori ruumist sai vaatatud et need torud mis lähevad salongi radikasse,lähevad ilusti soojaks. Aga salongi ei tule tilkagi sooja õhku.
mida peaks veel vaatama endal juba mõistus ostas.
Leitsin siit foorumist et äkki salongi radikas umbes aga siis ei tohiks ju minna väljuv toru soojaks.kui salongi radikas umbes

Autoks siis AUDI 80 87.a



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hollowman
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.07
Asukoht: Kohtla Järve
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.08 20:25 Tsiteeri
Läbipesu?



Endal audi 100 ja ega 80 erilisem pole. Ole terve mõistusega, odavam ja alati kindlam on uus radikas osta. Maksab kopikaid. Kuna radikas on spiraalne, siis jääb vale tosooli või vee tõttu kinni. Läbipesu on mõttttttetu aja raiskamine. Läbipesu ei puhasta kunagi kõik spiraalid lahti. Usu mind, läbi proovitud. Kas püüad survet anda ja radika lõhkilöömise korral ujuda salongis???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MorpheusS
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.07
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 1.8T Quattro C5

postitati 07.01.08 21:42 Tsiteeri


Kui palju need kopikad ikka on, vaadates www.autoosad.ee järgi, siis maksab uus ju pea 900 ja minu arust on ikka mõistlikum ennem pesu proovida, kui kohe osta uus.


Kuhu... Kuhu... Kuhu ma olen küll sattunud???
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.08 14:51 Tsiteeri


...Ja peab terve armatuuri lahti kiskuma, mida ise küll teha ei tahaks... :(
Ja siis kui keegi teine teeb, siis tahab tema kah ju raha saada :P :D

EDIT:
Nii... Sain siis nii palju targemaks, et solongi radikasse minev voolik on kuum, ja salongist tulev voolik on kah kuum, aga mitte nii kuum, kui teine.
Kas see võib tähendada seda, et salongi radiaator võib olla isegi korras? Aga miks siis ei tule piisavalt kuuma? :P
Ja mingit õhutusklappi ma küll ei näinud kummagi vooliku peal/juures.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
saviants
huviline



Registreerunud 22.10.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.08 15:41 Tsiteeri


kunagi käis sama teema läbi ja rääkisin oma kogemusest ka..
aga lühidalt uuesti: aastaid tagasi, siis kui veel loomad rääkisid, oli mul Ford Scorpio ja ilmnes sama mure, et ei lähe soojaks. No ütleme nii, et kõikki asju sai proovitud a`la termostaat, pump, uued vedelikud , puhumised, ja mida kõikke veel, sai kulutatud suur summa ja aega erinevate "spetsialistide" juures ja abi polnud, ikka külm nagu laut.
Ok, sai siis hing täis, ostsin romulast 300 eeguga uue salongiradika, võtsin õhtu vabaks, mingi 3 tunniga oli asi küljes ( ok, päris karm lammutamine oli !! ) ja os sa raisk ! mootor käima ja 10 min. pärast võis sees leili visata :):)
Pärast vanat radikat vaadates ei saanud silmaga küll aru et midagi viga oleks, vesi käis kenasti läbi aga ilmselt oli seest umbes.
Jutu moraal: kasuta calgonit ;) pane uus radikas ja võid talvel aken lahti sõita !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 40.1% - SQL: 59.9%]