Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Q ja lammellide koostöö (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 3054)
janza
huviline

Avatar


Registreerunud 13.06.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6

postitati 06.10.04 06:55 Tsiteeri
Q ja lammellide koostöö



huvitaks siis selline asi, et kuidas on kogemused quattro ja lamellrehvide koostööst. või on q-le ainuõige lahendus naelad ???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MarkoC
huviline

Avatar


Registreerunud 01.02.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3xx bemuur

postitati 06.10.04 07:02 Tsiteeri


mina soetasid lamellid varakult ette, kuidas kooslus on, ei tea, aga elan linnas, kus soola ja jama maas palju, seega usun, et kevadeks pole vast eriti palju neist alles ...
korralik tänapäeva lamell ei jää palju naelale alla ;)


www.puhas.ee soodsaim pesula linnas :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 06.10.04 09:08 Tsiteeri


Ise pooldan rohkem naela. Eelmine talv sai sõidetud korralike naeltega ja päris hea. See talv lasen nende samadega edasi. Jää rajal on minu arust nael asjalikum. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MarkoC
huviline

Avatar


Registreerunud 01.02.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3xx bemuur

postitati 06.10.04 09:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja villu157
Ise pooldan rohkem naela. Eelmine talv sai sõidetud korralike naeltega ja päris hea. See talv lasen nende samadega edasi. Jää rajal on minu arust nael asjalikum. :)


mitu % elanikkonnast ostavad audi Q special jäärajaks ja naelrehvid special selleks veel alla ? :P


www.puhas.ee soodsaim pesula linnas :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Absolut
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Corvette C5 `01

postitati 06.10.04 09:14 Tsiteeri


kui enmasti linnas võis siis maanteedel sõita (kuigi ei jäänud ka lõuna-eestis hätta) siis julgeks soovitada niiöelda "sportlikke lamelle", ehk siis nagu Dunlop Wintersport, Goodyear UG6 (ainuke mis ei kõlba on Nokian NRW)jne....segu harjumuspärasest katsudes kõverm, kuid peab üllatvalt hästi ning ei kulu nii kiiresti.
Kuigi keegi neile hinda tahab siis võin aidata...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 06.10.04 10:24 Tsiteeri


Minu eelistus langeb kindlalt naelale.


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mike
huviline

Avatar


Registreerunud 13.01.03
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 Q

postitati 06.10.04 13:17 Tsiteeri


vanasti olin veendunud naelamees. kui autot vahetasin (Passat 4-motion), siis sain kaasa peaaegu uued Nokia HKPL Q-d. Pärast esimest talve nende rehvidega sai minust veendunud lamellikasutaja.


www.auto24ring.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
janza
huviline

Avatar


Registreerunud 13.06.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6

postitati 06.10.04 13:30 Tsiteeri


nu müüad ise räägivad et lumega on lamell parem ja jääga nael aga ex tuleb katseeksitus varianti kasutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Competition
huviline



Registreerunud 12.01.04
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6, 250KW, 2001.a.

postitati 06.10.04 13:40 Tsiteeri


olen proovinud kaks talve Q-d nii naela kui lamelliga,minu eelistus jääb naela juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
peep
klubiliige



Registreerunud 03.11.02
Asukoht: Saue
Kasutaja on eemal

Auto: A6

postitati 06.10.04 14:17 Tsiteeri


Nael vs. lamell teemasid on kohalikes foorumites ja listides lõputult jahutud ja "lõplikku tõde" pole selgunud. Ju siis pole seda olemaski, kõik oleneb ikkagi konkreetsetest asjaoludest.

Teema algataja küsis hoopis, kas nelivedu mõjutab kuidagi rehvivalikut ja ma väidaks, et see ei muuda midagi rehvitüübi valiku suhtes, pane alla need mis rohkem meelidvad/sobivad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 06.10.04 15:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MarkoC
Tsitaat:
Esialgne postitaja villu157
Ise pooldan rohkem naela. Eelmine talv sai sõidetud korralike naeltega ja päris hea. See talv lasen nende samadega edasi. Jää rajal on minu arust nael asjalikum. :)


mitu % elanikkonnast ostavad audi Q special jäärajaks ja naelrehvid special selleks veel alla ? :P

Oma tutvusringkonnast päris suur protsent, ehk 4 inimesest 4 :cool:
Aga see ei ole selline raju lõhkumine vaid harva esinev ohutu meelelahutus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Samzik
klubiliige



Registreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 06.10.04 17:56 Tsiteeri


Kui on sama kehv talv nagu eelmine aasta, siis ei ole kuigi mõnus kuulata välja lendavate naelte klobinat auto põhja vastu.
Ja mina isiklikult arvan, et jää rajal käiakse tõesti kuni 5-6 vahel rohkem kordi (ikkagi muude sõidudtundidega võrreldes märgatav vahe) talve jooksul siis pole nede kordade jaoks mõtet võtta naela osta.
Asfaldil on ikka pidamine kehvem kui lamelliga, eriti kui on raske jalaga sõidustiil. Siis on nagu metalli peal sõitta. eesti oludes vast asjalikum tõsesti lamell.
Nii, et said kirja mõlema plussid/miinused : lamell hea lume peal abitum jääl, nael vastupidi, lisaks on nael kehvem asfaldil. Asfaldil siis pidamine kehvem ja kumm saab ruuna rohkem.
Kõigest minu arvamus ja q puhul arvan et tõepoolest pole mignit vahet kas on nael või lamell ainuke vahe kui raske jalaga oled siis tõmbad kõik 4 rehvi naeltest puhtaks ;):cool: Peace ja ärge lööma tulge.


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 06.10.04 18:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Samzik
Kui on sama kehv talv nagu eelmine aasta, siis ei ole kuigi mõnus kuulata välja lendavate naelte klobinat auto põhja vastu.


See ei saa küll nii olla. Palju sul neid naelu seal on? Kui naelad klobinaga sealt tuleks, siis oleks kumm mõne sekundiga naeltest puhas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raints
huviline



Registreerunud 28.07.04
Kasutaja on eemal

Auto: audi a4 2,6

postitati 06.10.04 18:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rixa
Tsitaat:
Esialgne postitaja Samzik
Kui on sama kehv talv nagu eelmine aasta, siis ei ole kuigi mõnus kuulata välja lendavate naelte klobinat auto põhja vastu.


See ei saa küll nii olla. Palju sul neid naelu seal on? Kui naelad klobinaga sealt tuleks, siis oleks kumm mõne sekundiga naeltest puhas.



sõitke naelad korralikult sisse siis ei tule nad ka asfaldil paarutades välja. Ise eelistan ikka naela. Aga subaruga olen jäärada nühkind(lamellid HKPL Q) . Jääraja jaoks lamell loomulikult ei sobi muidu hea vaikne


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 06.10.04 19:24 Tsiteeri


Ei ütleks ka mina et naelad klobinal välja tulevad. Eelmine aasta sai esimes lumega naelad alla ja kevadel viimase lumega alt ära. Välja tulnud naelad võib ühe käe sõrmedel üles lugeda. Seisavad sees küll, sai nii maastiku kui jää rada sõidetud.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jaks
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.03
Asukoht: Rakvere ja Tallinn vaheldumisi
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 635 CSI, E34 M5, E23 , Audi A6 quattro Avant

postitati 06.10.04 19:52 Tsiteeri


Ise sõitsi eelmine talv lamellidega ja proobleeme polnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
OnuTom
huviline



Registreerunud 22.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1,9TDI

postitati 06.10.04 21:59 Tsiteeri


Kindlasti ei saa väita, nagu Q-le oleks ainuõige valik nael. Saab ka ainult lamellidega sõidetud.
Samas mina soovitaks valida rehvid, kus on piisavalt lamelle ja nagu boonusena ka naelad lisaks :)
Ise kasutan teist talve Gislaved NF 3-e ja ei kurda. Selle aja jooksul on naelu sealt kadunud 5-6 tükki ehk...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 06.10.04 23:05 Tsiteeri


ei oma tähtsust kas q või mitte...
vali ikka selle järgi kus sa sõidad.
kui enamus on külavahe liuväljad, siis nael parem...aga kui pealinn vms ja maantee enamus, siis lamell pane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 07.10.04 18:39 Tsiteeri


Kui juba quattro on, siis olgu naelad kah all, muidu jääb see asi nagu poolikuks... :)

Minu arust on väga hea nael rehv Michelin Ivalo 2 mida kasutasin ka eelmine talv jäärajal ja ei saa küll ühtegi halba sõna öelda (ja seda tõestasid ka välja sõidtetud ajad), kuigi TM testides näitas ta suhteliselt kesist tulemust...


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Absolut
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Corvette C5 `01

postitati 07.10.04 20:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Silwer
Kui juba quattro on, siis olgu naelad kah all, muidu jääb see asi nagu poolikuks... :)

Minu arust on väga hea nael rehv Michelin Ivalo 2 mida kasutasin ka eelmine talv jäärajal ja ei saa küll ühtegi halba sõna öelda (ja seda tõestasid ka välja sõidtetud ajad), kuigi TM testides näitas ta suhteliselt kesist tulemust...



Väga vale või siis kogemusteta tehtud võrdlus.....jah tean et see on võrdlus kus kellele ema kellele tütar, kuid iga talv testin (töö soosib) erinevaid rehve ja öelda kohe kindlalt et nael see ainuke õige ei sobi...See mis jäärajal parim on ei huvita enamusi autojuhte mingilgi määral, kui suur huvi seal sõita siis selleks ikka spetsiaalrehvid. Ehk siis oleneb kus tuleb sõita enamus ajast....proriteedid võiks paigas olla : kas valida rehve selle järgi millega loetud korrad talve jooksul rada sõita või siis sõidumugavus keskmises eestimaises kliimas, kus ENAMUS ajast teed paljad

Kui naelu omavahel võrrelda siis Ivalo 2 suht mannetu (võib ka põhjus olla selles et ehk ei olnud mul aega neid piisavalt sisse sõita) ....UG500 sama hinnaklassi rehv ning jättis palju parema mulje....

+ ENAMUS lamellide kritiseerijaid ei ole kaasaegseid lamelle korralikult proovinudki.... (ei ole mõeldud kellegile isiklikult)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 07.10.04 20:27 Tsiteeri


njah need TM testid on kaheldavad, sest seal tehakse testid uute kummidega. ntx goodyeari Ug 500 on tõesti uuena tasemel, aga peale 5000 km on selle kummi sõiduomadused kõvasti halvemaks muutnud. Kunagi sai endale miskid Marangoni tehase naelikud alla pandud. Sõitsin 4 talve ja said kõvasti valu, iga talv ka tugevalt jäärada. Viimased talve sõitsin nii et mustrit oli miski 1,5 mm naelaaugud olid ka kulunud, aga kummisegu oli nii hea et pidamisega nagu eriti probleeme ei olnudki , vaadates kummi kulumise astet. Aga targad mehed räägivad et parim naelik on lamell millele on naelad sisse lastud :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 67.6% - SQL: 32.4%]