Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: pigieemaldusest võhikutele :) (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 3351)
liivi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 30.11.02
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: C8 3.0d/h

postitati 27.08.04 11:20 Tsiteeri
pigieemaldusest võhikutele :)



kuna eile sai konkreetselt terve päeva (juhtus nii et ümmarguselt kahest kaheksani) oma autolt seda eesti teede toredat kaasprodukti eemaldatud, siis mõtlesin tulevastele pigiga kimpus olejatele väikese aitava topicu teha.
vähemalt on teil siis rohkem kogemusi, kui minul oli :P

kõik sai alguse nädalapäevad tagasi kui võrust otepääle vaja oli saada. sai valitud marsuudiks võru-kanepi-otepää. kuni kanepini oli kõik lilleline, edasi algasid teetööd. ehksiis oli maha pandud esimene kiht asfalti ning ühele teepoolele ka kahe asfaldikihi vahele käiv pigi ja killustiku segu. õnneks sõitsime enamiku ajast vastassuunavööndis (ega ma ise ka uhke pole selle üle aga olud nõudsid) ning sinna polnud killustikku veel valatud ning see vast auto ka hullemast päästis. otepääl bensujaamas peatust tehes avastasime muidugi et kõik kolm autot olid alumiste iluliistudeni kaetud musta paksu pigikihiga ning akendeni üksikute pritsetega. kuna minu masin oli kolmest kõige tumedam (tumesinine vs valge ja hõbedane), siis arvati, et pääsesin kõige kergemalt. otseselt midagi ju silma ei karjunud. tegelikult oli muidugi esimese autona sõitmine teinud oma töö ...

õppetund nr 1: kui tee on kaetud pigikruusaga ja kiirusepiirang 30, siis see eeldab ka seda et kolmekümnega sõita. mitte nelja, viie ega muukümnega.

kuna veljed olid pigist kohati suhteliselt ühtlaselt mustaks värvunud, siis ostsin meeleheites esimesest ettejäänud statoilist turtlevääksu putuka ja pigieemaldusspray ning nuustiku. seal tegin esimese vea. veljed ja tagumise numbri + numbrialuse sain küll suuuuure nühkimise peale puhtaks kuid auväärne nuustik imes kogu eemaldunud pigi nii põhjalikult endasse et... no ei ole mina mustemat värvi kollast nuustikut elusees näinud.

õppetund nr 2: pigi eemaldada alati kaltsuga. parimad näiteks vanad teesärgid.

eile pesin auto nii puhtaks kui võimalik ning alustasin pigieemaldusprotsessiga. soe soovitus kõigile - turtlevääksu putuka ja pigieemaldusasi sobib väiksemate kohtade a la veljed, numbrid, jms, puhastamiseks, kuid kindlasti mitte terve autokere jaoks. vääks sai õige pea otsa ning ausalt öeldes ei aidanud sugugi autokerel märgatavalt puhtamaks saada. tuli leida järgmine abivahend. sõprade soovitusel sai selleks valitud kodumaine Go! mis töö ilma nurisemata ning põhjalikult ära tegi.

õppetund nr 3: parim pigieemaldaja autokere tarvis on prismades müügil olev eesti Go!. pooleliitrine punase sildi ja läbipaistva vedelikuga spraypudel, mille hind ca 40 eeku pudel.

Go! sildil oli kirjas, et pritsida kerele, lasta mõjuda kuni 5 min ja pesta auto. omadest kogemustest võin kinnitada et kui seda pritsida kerele, lasta veidi mõjuda, ning pritsida veel ja vajadusel protsessi korrata, tilgub tõrv ise suht vabatahlikult maha. või on, paksema kihi korral näiteks, lihtsalt eemaldatav kaltsuga. väga efektiivne igastahes.

kogu kere sain enamvähem täiesti puhtaks natuke vähem kui 2 pudeliga.

lorrap soovitas kasutada mootoripesuvahendit aga kuna seda käepärast polnud, siis ei oska kommenteerida.
muidugi, kõige lihtsam oleks olnud lihtsalt kallim autokäsipesulasse veeretada.
aga ise tehtud, hästi tehtud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 27.08.04 11:26 Tsiteeri


mis ma oskan öelda...
mida sa ronid igale poole siis!
ja soovitav küsimus: sa ikka auto manuali oled läbi lugenud ? kui ei, siis tee seda kindlasti!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mystique
huviline



Registreerunud 17.10.02
Asukoht: Tallinn - Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 27.08.04 11:32 Tsiteeri


noiri auto manual on saksa keeles... ja ma eeldan et ta ei ole saksa keele geenius


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
liivi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 30.11.02
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: C8 3.0d/h

postitati 27.08.04 11:35 Tsiteeri


no tonny.. ma arvan et isegi kui ma poleks sinna kanepi-otepää teelõigule ronind siis varem või hiljem oleks mingi pigieemaldus niietnaa plaanis olnud :)

ja auto manual on tõesti in deutch ja seda keelt ma ei valda ning pole olnud veel aega kuskilt eesti/inglisekeelset varianti otsida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
El Nino
huviline



Registreerunud 09.05.03
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel ei ole enam audi

postitati 27.08.04 12:13 Tsiteeri


Väga hea vahend on ka ERIMELLI pigieemaldus.Ta sellises pihustiga liitrises pudelis.Pihustad auto korra üle ja lased natuke seista ja hõõrud kaltsuga maha.Minu arust toimib vägagi hästi ja minu auto sai vähem ,kui tunniga ilusti puhtaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
nokkar
huviline



Registreerunud 19.08.04
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0TDI 2007

cool.gif postitati 27.08.04 12:21 Tsiteeri


Mingi mootoripesuvahendiga sai isegi kunagi tehtud, aga prbl selles, et puhtax sai küll, et aga pärast mingi rasvakord peale jäi - sellega küll ei arvestanud.

Selle Go! tahaks kohe kunagi ära proovida!

pigivõibkatustelkasutada aga audiga ei lähe kokku...


TipTop
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
janza
huviline

Avatar


Registreerunud 13.06.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6

postitati 27.08.04 12:27 Tsiteeri


sry võibolla asi minus aga mis on pistmist audi manualil ja tõrvaeemaldusel ..... ok see selleks aga Hõikaks siin maha et kui kellelgi on vaja auto tõrvast puhtaks saada viige Noiri juurde :D nüüd võib ütelda et õppind naised head vahendid :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
greedy
huviline



Registreerunud 30.12.03
Asukoht: Järvamaa & Porvoo
Kasutaja on eemal

Auto: A4, coupe otsingul

postitati 27.08.04 15:43 Tsiteeri


avio bensiin pigi eemaldab aga lakki mitte proovitud ,mitte tervet autot üle valades vaid vajalikud kohad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
MEEMEES
huviline



Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tampere, Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C7 BI-T, Audi TTQ, Audi A3 2009,SeaDoo 300hp,Hanomag1934, Ford Scorpio RS Mk1, BMW E39,Honda CBR F4S2

postitati 27.08.04 15:49 Tsiteeri


Minuteada,toimib ka väga hästi diisel/nafta .Ise kasutan seda siiani.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margus0000
huviline



Registreerunud 20.02.04
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal

Auto: audi a3

postitati 27.08.04 16:00 Tsiteeri


kui ma puhastasin autot pigist siis jäi pigieemaldus vahendit nats puudus ja midagi plnud võtta peale süütevedeliku ja uskuge või mitte aga auto sai väga puhas;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.08.04 16:33 Tsiteeri


Kõik need vahendid on nafta baasil tehtud. Ise olen Polari pooleliitrist kasutanud. Eesti omad on ilmselt sama tõhusad, kuid odavamad.
Muidugi saab ka aviobensuga, kuid jama on sellega rohkem.

---
Black @ aastaid enda ja isa autosid pesnud/pigi eemaldanud/vahatanud/jne


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MarkoC
huviline

Avatar


Registreerunud 01.02.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3xx bemuur

postitati 27.08.04 16:40 Tsiteeri


2 pudelit = 80.- ?
appii ja 6 h nühkimist ? :D

pesula laks 120.- ja poole tunni pärast on auto pigist ka puhas kui sellise pesu tellin ! aga noh, kui muud teha pole ja oma aeg ei maksa suurt midagi, siis edu teile :D


www.puhas.ee soodsaim pesula linnas :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
blaska
huviline



Registreerunud 09.07.04
Asukoht: Pakaste-Narva-Jõesuu
Kasutaja on eemal

Auto: A4b5 1,9tdi avant

postitati 27.08.04 16:44 Tsiteeri


kiidan ka Erimelli pigieemaldusvahendit. aitab hästi ja suht kiiresti:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Firehead
huviline

Avatar


Registreerunud 08.07.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S2 coupe

postitati 27.08.04 17:53 Tsiteeri


Mind üllatas kokkuvõttes positiivselt ntx Salomest ostetud CarPlani TarRemover. On selline sinises pudelis ja hind polnud kah tappev. Ainult et kasutusjuhend on küll p*** kukkunud! Aga algajana tegin ma täpselt nii nagu juhend ette nägi. Et kanna vahend pinnale ja poleeri kuni plekid läinud, ehk siis ei mingit ooteaega. :P No ausalt öeldes võiski poleerima jääda! :D Järgmine kord olin targem ja lähenesin asjale loominguliselt. Tegin auto küljed julgemalt selle valge paksu möginaga kokku, lasin oodata umbes 10 min (täpselt ei mäleta aga ikka suht kaua) ja siis pühkisin! oma tihedad igivanad kuivanud tõrvaplekid kerge liigutusega ja pehme lapiga minema.

Nii et reegel nr. 4 algajale: anna alati vahendile piisavalt aega mõjuda enne kui lapiga kallale tormad :)

Samas kas see otse bensiiniga tõrvaplekkide eemaldamine värvi ei riku? :o Ntx soovitatakse ju tankimipüstoliga hoolikalt ringi käia et bensiin värvkatte peale ei tilguks, võivat pikapeale värvierinevus tekkida sinna kohale. Või kehtib see rohkem vanemate autode kohta ja uutel värv juba vastupidavam...


Dreams first, needs later
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kairo
huviline



Registreerunud 11.01.04
Asukoht: Pärnu mk.
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.5 tdi 1996a

postitati 27.08.04 18:51 Tsiteeri


Mina olen ka ERIMELLI kasutand ja ühtegi paha sõna ei saa üelda Ja hind on ka tunduvalt sõbralikum kui siin mainitud kui ma nüüd õieti mäletan siis 1L ilma pritsita pudel maksis mingi 25 eegu ringis


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 27.08.04 21:39 Tsiteeri


ei mäleta toote nime aga eesti toodang oli kui ei eksi nüüd aga pihustasin peale lasin 5-10 min seista ja survepesuriga maha:D

ei mingit lapiga nühkimist

ja kui ei tulnud esimese korraga siis tuli korrata protseduuri aga lapiga/nuustikuga mina auto kallal ei käinud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tanel
huviline

Avatar


Registreerunud 09.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 28.08.04 09:37 Tsiteeri


Minagi olen kasutanud senimaani ERIMELLI pigieemaldus vahendit ja ei saa selle kohta miskit halba ütelda. Oma töö on ta korrektselt ära teinud. Hinnaks oli miskit 40 kr kantis( see oli pritsiku otsaga kuid on ka odavam varjant mis oli tavalise otsaga ja hinnaks u 30). Nii et julgen soovitada. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 71.5% - SQL: 28.5%]