Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Auto ostmisega seotud probleemid (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 2276)
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 17.02.03 17:18 Tsiteeri
Auto ostmisega seotud probleemid



Postitasin selle jutu küll juba kuhugi teise teemasse, kuid arvan, et ilmselt paljudel oleks sarnaseid kogemusi jagada. Seetõttu tegingi uue teema. Minu puhul on/oli tegemist sellise odavamasse klassi kuuluva sõiduki ostmisega, kuid arvan, et umbes samalaadsed probleemid võivad olla ka 100000 või 200000'se auto ostmisel?


Mind ajas ka ilgelt tigedaks, kui ma möödunud suvel omale audit otsisin. Kõigepealt käisin pärnus autusid vaatamas (ise elan tallinnas ja seal oli antud hetkel kõige rohkem sobivana näivaid pakkumisi) Auto mis pidi jutu järgi olema heas korras osutus selliseks saastaks, et teine auto hind oleks olnud hädavajalik asjale lisada, et asjaga üldse sõitma saaks hakata. Ja jutu järgi pidi olema heas sõidukorras auto?!? Tahtmine oli küll müüjale vastu vahtimist panna! Järgmiseks üritasin olla targem ja koostasin omale paberile nimekirja kõikidest olulisematest asjadest auto juures- a'la kas esiklaas on terve ja kas soojenduse mootor töötab?! Leidsingi siis sobiva eksemplari (A5000 vist oli 84 aasta oma) viga vaid selles, et paiknes kusagil jõhvi kandis. Küsisingi siis müüja käest kõik olulise- auto pidi olema heas korras, umbes nii, et istu sisse ja sõida! Lolli peaga siis sõitsingi kohale ja esimene üllatus oli kohe see, et auto ei läinud käima- starter vigane- ja ma veel enne küsisin müüjalt, et kas starter, genekas jm elektriseadmed on korras???!!! Olin sõitnud rohkem kui 200km maha lihtsalt sellepärast, et inimene valetas oma auto seisukorra kohta! Ma ise müüsin oma eelmise a100'83 maha 11k eest, mõtlesin, et ilgelt hästi sain, kuid kui hakkasin vaatama neid u20k'seid autosid siis jõudsin järeldusele, et odavalt andsin- auto mille mina müüsin oli ikkagi sõidukorras, need mida mulle pakuti olid kõik n.-ö maassevajunud saanid. Lõpuks joppas- vahtisin pidevalt kuldset börsi ja kui tekkis uus kuulutus- a200 ja pärnus, kimasin kohe kohale ja ostsin ära. Ja sain korraliku, hooldatud masina täiesti mõistliku hinna eest. Kui teile näib, et olen inimene kes tahab üliodavalt saada heas korras autot- üldsegi mitte. Arvan, et 20000 eest pakutav 83'a a100 peaks olema ikka sõidukorras?!? Mitte nii, et kohe peale ostmist hakkad poolassi vahetama ja nädala pärast on vaja mootoriremonti teha?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ull
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B2q, B4; Honda Accord Tourer

postitati 18.02.03 07:47 Tsiteeri


Teine asi, et korras autot ei müü tavaliselt keegi!

Ja ega siis 80-date aasta käigu masinatest midagi head loota ei ole, muidugi see nagu sulle valetati, et auto töötab jne sellel ma ka mõtet ei leia, kui ostja kohale tuleb siis saab ju nagunii teada.

Ja ntx mis puudutab salongi soendus venti või mõnda muud jubinat autol siis see võib tõesti peävapealt nö üles öelda, üldiselt vana masin on ikka vana, rabele ta kallal palju tahad laguneb ikka kuskilt ocast!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 18.02.03 08:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Ull Miis
Teine asi, et korras autot ei müü tavaliselt keegi!



No päris nii ei saa seda asja ka võtta. Palju inimesi sa tead, kes on endale vana auto ostnud, selle ilusti aja pikku korda teinud ja siis täiesti lõpuni ära sõitnud? Mina sellist ei tea. Müüjad ja ostjad jagunevad ikka selgelt eri kategooriatesse ja kõiki ei saa ühe vitsaga lüüa. Inimesed saavad rikkamaks või jäävad vaesemaks, mõnel (näiteks mul) on soov erinevaid asju proovida (isegi kui see maksab). Niiet vaata inimesele, kelle käest auto ostad, näkku ja asi selge.

Meenub üks vana asi - käisin kunagi mingi kevade paiku ühe oma kunagise scorpaga diagnostis. Noh, vennike mõõtis ja mina panin kirja, mis kõik tuleb ära vahetada, täiesti normaalne värk. Siis tuli jutuks, et sooja ei puhu hästi, tea milles viga võiks olla? Vend ütles, et noh siis tuleb auto igal juhul enne talve maha müüa? WTF!!?! Ei tule ju maha müüa, tuli lihtsalt soojendusradika otstest lõdvikud maha võtta ja radikas läbi pesta! See oli ju poole tunni töö ja ei maksnud mitte midagi!!!

Reegel on ikkagi see, et oma silm on kuningas - vana auto ostmisel ostad ikkagi seda mida näed ja katsud ja igal juhul pead arvestama kulutustega. Ja nagu ennegi jutuks olnud, on küsimus MIKS MÜÜD mõttetu, sest need vennad, kes p...s masinat müüvad, räägivad sulle niikuinii maa ja ilma kokku, kui vähegi võimalik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 18.02.03 08:50 Tsiteeri


No ja see ka veel - mul seisab praegu hoovis kokku 4 täiesti sõidukorras autot (200 hj neljaveoline audi 200, 5,7 ameeriklane, 1,8 golf naisele igapäevasõitudeks, td passat endale igapäevasõitudeks) ja garaa˛is sikkel. Müün ühte autot ja siklit. Mis oleks õige vastus küsimusele MIKS MÜÜD?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.02.03 09:03 Tsiteeri


Kuid lõpuks leidsin ju masina mille seisukorda ei kiidetud, kuid ta on korras ja hooldatud. Loomulikult ma ei ootagi, et nii vana masin oleks ideaalses korras, kuid niimoodi valetada ka ikka ei saa! Masin millest kirjutasin- mille kohta uurisin üksikasjalikult- soojenduse asemele(algselt oli olnud vist konditsioneer) oli topitud mingi fordi jama ja ventikat vist ei olnudki! Päevapealt sihuke asi ei saa juhtuda? Kui ma ise autot müüsin siis ma ikka kirjeldasin tema seisukorda. Kuid masinaga mille leidsin olen praegu väga rahul. Üritan, kui ükskord pildid saab tehtud ka omanike alla üles riputada. 86a 200. roostes on naca vaid tagaakna servast ja tehniliselt on ka hästi vastu pidanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sam
huviline

Avatar


Registreerunud 27.10.02
Asukoht: Tallinn, Kihnu
Kasutaja on eemal

Auto: audi- A6 2,8 142kw

postitati 18.02.03 09:03 Tsiteeri


samas võib auto ostes olla ok aga enamus jupid mis vahetatud on romulast.aasta ja masin sisuliselt sara.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.02.03 09:06 Tsiteeri


Kui mina müüsin siis oli minu vastus küll konkreetne ja aus- müüsin selleks, et tahtsin cuti uuemat ja mõnede lisadega masinat. Mul nelja sõitva auto jaoks finantse ei ole ja seetõttu pidingi ühe enne maha müüma, et uut osta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.02.03 09:07 Tsiteeri


Vana masina puhul peab arvestama sellega, et koguaeg on tarvis midagi vahetada- mis liigub see kulub ju?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 18.02.03 10:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ferdinand
Kui mina müüsin siis oli minu vastus küll konkreetne ja aus- müüsin selleks, et tahtsin cuti uuemat ja mõnede lisadega masinat. Mul nelja sõitva auto jaoks finantse ei ole ja seetõttu pidingi ühe enne maha müüma, et uut osta.

No nii täpselt ongi, autot ei müüda ainult selle pärast, et ta on täiesti kohv ja tahab kohe-kohe kapremonti. Kokkuvõttes ei ole ka kohvi müümises midagi halba, igal asjal on ju lõppude lõpuks mingi hind. Mootori vahetus on tegelikult auto juures üks odavamaid asju. Võrreldes modimise ja tuuninguga näiteks. Või siis korraliku värvimisega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.02.03 10:56 Tsiteeri


Seda ma just tahtsingi öelda, et igal asjal on oma hind. Seega 20K eest pakutav 83a Audi ei tohiks esimese asjana nõuda mootori vahetust! Vähemalt minu arvates mitte. Iseasi muidugi kui sellises autos oleks näiteks stereokomplekt väärtusega 10000.-


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 18.02.03 11:50 Tsiteeri


Nõus. Aga juustu ostmisel on hästi tark lähtud põhimõttest "trust no-one". Ma olen muidugi õige mees sõna võtma, seesama scorpa, millest ülevalpool juttu oli, müüdi maha selle pärast, et autom. kast oli viimase vindi peal. Mina sellest muidugi aru ei saanud ja peale 2 päeva sõitu tegin 10 kilose investeeringu. Ja sama tüüp, kes selle auto mulle müüs, tahtis seda mult siis tagasi osta kui mina selle auto müüki panin. Aga süüdistada pole kedagi kui ise ikka sooda oled ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.02.03 11:54 Tsiteeri


hmm... jutt jummala õige...
Mina tegelikult müüsin oma auto maha, kuna see suht saan oli ja mootor tahtis ca 4K saada.. aga asi mille pärast ma müüsin ka oli see, et bensukulu poolest ...
Ja see, et auto korrasolek väänas ka hinda tegelikult
Andsin 87a audi kohta ta odavalt ära 20K-ga, niiet hind ja korrasolek määravad paljud...
enda praeguse 1.9 ostsin ma 17K eest aastaks 83 aga auto samas on suhteliselt korralik...
Audide puhul rohkem see teema, et ega see aastavahemik 83-87 väga hinda ei määra vaid auto ise määrab hinna...
Võid saa 87a audi 15K-ga aga müüakse ka 27-30 K-ga... olenevalt autost.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.02.03 12:34 Tsiteeri


Huvitav, kas sellel müüjal siis südametunnistus piinama ei jää kui ta teadlikult sellise vigase (näiteks seesama automaatkastirike) maha müüb? Mina küll nii ei saaks!!? Ja samas on hinnad tõesti niivõrd imelikud. Eriti just sellessamas 83-87a osas. Üks tegelane küsib täiesti lagunenud ja lisadeta 83.a 100 eest 20k samas on näiteks aegajalt suht korralik ja kõikide lisadega 86a 200 või 5000 saadaval u15k eest?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.1% - SQL: 33.9%]