Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Julm vargavastane vahend (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 3774)
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 25.03.04 16:11 Tsiteeri
Julm vargavastane vahend



Teema on siis mõeldud mõttevahetuseks. Ärge palun kirjeldage oma autode häid vargavastaseid lahendusi, sest ligipääs siia on ka kurikaeltel:o

Küsimus suurele ringile, et kas kellelgi on autos olnud mingi aja jooksul midagi vargale eluohtlikku või muul viisil julma? Kui jah, siis on sellest ka kasu olnud? Kuidas seadusesilm asjasse suhtub, kui selle abil pätt kinni on jäänud/püütud ja enne politseid ka esmaabist pidanud läbi käima?

Netis on soovitatud kõike rebaseraudadest kõrgepingejuhtmeni (süütepooli abil) juhiistmes. Toimivaimad on ehk sellised, mis pihustavad pisargaasi auto täis: ära sellega siis kindlasti ei sõida, vähemalt mitte ilma gaasimaskita:D. Veelgi lihtsam oleks toppida autosse mõni anesteetikumipudel (nt Halotaan), ja kui keegi ärandada püüab, "läheb pudel ümber" (st juhus, milles otseselt omanikku süüdistada ei saa) armatuuri all ning hetke pärast on see kõik põhjamatis ja kui ei jaga ära kiiresti ust lahti teha, leiate hommikul magava varga (halotaani puhul pohmakas kaubapeale:cool: ). Samas on autot tuulutades see hais sealt paari päevaga jäljetult läinud. Aga mis kõige olulisem, auto ise alles

Teema tekitasin sellepärast, et seoses ühe vastiku sündmusega hakkasin tegelema ühe kunagi ammu soiku jäänud ideega, ning nüüd on mul laua peal töötav prototüüp valmis (korra juba autos katsetatud). Aktiveerituna süstib autosse istujale kiiresti piisava doosi uinutit peenikese nõelaga läbi istmekatte: väike võimalus, et inimene isegi ei märka seda. Ning kui mäletad ise inaktiveerida, siis puudub oht, et selle sahmaka ise kogemata saad:). Tehnilistesse detailidesse rohkem laskuda ei kavatse. Kui siis vaid niipalju, et selle kõige eelarve on päris väike signade-immodega võrreldes

Kogu asjal on aga paar väga olulist puudust, miks ma seda oma autosse eriti panema (veel) ei kipu: doos on arvestatud täiskasvanule, aga kui laps autosse ronib ja kogemata uinutit saab, peab antidoot kiiresti käepärast olema (väikelapse jaoks on doos surmav). Ning kui leiad varga autos magamas, pole ehk midagi lahti, aga kui autovaras allergia tõttu anafülaksiasse langeb ja sureb, võib vist süüdistada ettekavatsetud tapmises... IGAS demokraatlikus riigis kaitseb seadus rohkem pätti kui omanikku:mad::mad::mad:. Teine probleem ka see, et kui varas ei märkagi peenikest nõela ja sõitma hakkab, võib ta uinuda sõidu ajal ja põhjustada vägagi tõsise avarii (eeldusel, et enamus autovargusi toimub linnas). Suurim tehniline probleem on uinuti ise, mida tuleb aegajalt vahetada (eelkõige suvepalavusega, talvel on see paraku jääs:)) Kas see idee tasub üldse edasiarendamist?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 25.03.04 20:48 Tsiteeri


See on väga tore, et sul leiutajaanded on aga sellised eluohtlikud seadmed jäta leiutamata. Kokkuvõtteks on see, et midagi läheb nihu(Murphy) ja vangi lähed hoopis sina :(
Parem osta norm signa, kasuta mingit salalülitit ja tee kasko :P Kõik see maksab aga ma parem maksan kui pärast vastutan mingi aretatud jama tekitatud kahjude eest.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 25.03.04 23:32 Tsiteeri


Minu arvates on sellise seadme suurim miinus see, et on juhile ohtlikum kui oletatavale vargale (unustamine, avarii vms.). Pisargaas vast parim (üli)aktiivseks vargatõrjeks, eeldusel, et rakendumine sõidu ajal 100% välistatud. Kes see ikka pisargaasi täis autot ärandamiseks tuulutama hakkab?


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Dantee
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.04
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 320

postitati 26.03.04 09:05 Tsiteeri
Pomm



Tõhusam oleks signa pasuna asemel kasutada elektroonilisesüütega pommi! Auto läinud, varas läinud ja surnud ei räägi! Kindel see, et Sinu järgmist autot naljalt keegi ärandama ei tule!:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 26.03.04 10:21 Tsiteeri


TO ICE: mu töö on osaliselt just leiutamisega seotud, sealt ka innustus ning hea tehniline valmidus nikerdamisteks. Aga nagu juba mainisin, seadus ei kaitse omanikku, ja sellepärast ma seda kasutada ei tahagi, kuna riskid ka varga tervisele on olemas. Muide, signa ehk ei lase autot varastada, aga pätt jääb ju kätte saamata. Ning kasko (olemas nagunii) ei välista ka varastamist, lihtsalt korvab kahjud. Aga kas kasko korvaks selle energia, mida Sa enda ääretult huvitavasse projekti oled matnud? Kahtlen...
TO Quattromees: ohtlikkus juhile on välistatud (va unustamine). Aga kogu lahendust pean hetkel ikkagi poolikuks. Rohkem kardan just seda, et möni "vale" inimene vöib ohvriks langeda, seda hullem, kui tegu pahaaimamatu lapsega


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
bob
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B2CQ 20vT, BMW G31

postitati 26.03.04 10:23 Tsiteeri


Kuna mul on niivana auto, et kasko ei tule kõneallagi, siis pean ka mingi valusa nipi tegema :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 26.03.04 10:31 Tsiteeri


Kõik "nipid", mis võivad lõppeda kellegi tõsise vigastamise/surmaga, on natuke liig imo. Jah pätile paneks kohe betoonkingad jalga aga moraal on tegelt teine.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 26.03.04 13:57 Tsiteeri


... teisele isikule (vargale) tahtlik kehavigastuste tekitamine...
Umbes nii ütleb sedadus selle kohta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rafaello
huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Tallinn, Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: audi

postitati 26.03.04 14:25 Tsiteeri


tahtlik see nüüd pole kohe mitte. Tahtlik on see kui mas tean et sa täna õhtul sinna midagi tegema lähed ja ma just sinu jaoks sinna midagi taolist aretan ning olles teadlik tagajärgedest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ACE16V
huviline

Avatar


Registreerunud 12.03.03
Asukoht: Järveküla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi80AvantQuattro / DUCATI_M900

postitati 26.03.04 15:01 Tsiteeri


suur silt külge et: VÕÕRAS ÄRA TULE-TAPAB! ja ongi seaduslik:D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AudiTeam
klubiliige
ac aasta auto 2012 & 2013 võitja

Avatar


Registreerunud 30.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S7 Sportback & Sport Quattro "Lang"

postitati 26.03.04 15:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ACE16V
suur silt külge et: VÕÕRAS ÄRA TULE-TAPAB! ja ongi seaduslik:D:D:D

Ainuke jama ainult, et seda peab siis kirjutama vähemalt sajas keeles!


Smoke Quattro Tires - Not Drugs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 26.03.04 15:11 Tsiteeri


Ei tapa, ainult uinutab :D. Ja sellel võivad päti jaoks kah päris tõsised tagajärjed olla :cool:. Asi tegelikult naljast kaugel, kuna anafülaktilise ülitundlikkusreaktsiooni risk on tegelikult peaaegu olematu (teoreetiliselt siiski olemas), aga kui see tõesti tapab, siis kindlasti vale inimese (lapse)

Kas Eestis ei saa siis vanale autole kaskot teha? See peaks nagu kindlustusseltsi huvides olema, et mis iganes tingimustel klientidelt raha kätte saada. Isegi mu 70ndate Saab on siin kaskoga, kuna vanema auto kasko on lihtsalt häbematult odav


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
T.P.
huviline



Registreerunud 19.03.04
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal

Auto: puudub

postitati 26.03.04 15:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AudiTeam
Tsitaat:
Esialgne postitaja ACE16V
suur silt külge et: VÕÕRAS ÄRA TULE-TAPAB! ja ongi seaduslik:D:D:D

Ainuke jama ainult, et seda peab siis kirjutama vähemalt sajas keeles!


võib ju kasutada rahvusvahelist kleepekat/märki - ehk siis keskmist sõrme :D


jalgratturid jalgrattateele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.03.04 16:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja krss
Kas Eestis ei saa siis vanale autole kaskot teha? See peaks nagu kindlustusseltsi huvides olema, et mis iganes tingimustel klientidelt raha kätte saada. Isegi mu 70ndate Saab on siin kaskoga, kuna vanema auto kasko on lihtsalt häbematult odav


Peaks saama ka meil vanematele kaskot teha (vanemaks pean ma 80-te alguse masinaid) aga sellisel juhul on hinnad päris karmid. Mina oma peas saan ka sellest nii aru, et mina vanem auto, see odavam ka ju kasko aga meil on need asjad tagurpidi miskipärast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 27.03.04 08:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja T.P.
Tsitaat:
Esialgne postitaja AudiTeam
Tsitaat:
Esialgne postitaja ACE16V
suur silt külge et: VÕÕRAS ÄRA TULE-TAPAB! ja ongi seaduslik:D:D:D

Ainuke jama ainult, et seda peab siis kirjutama vähemalt sajas keeles!


võib ju kasutada rahvusvahelist kleepekat/märki - ehk siis keskmist sõrme :D

ei pea sajas keeles.
lugege Eest Vabariigi Põhiseadust :
§6. Eesti riigikeel on eesti keel.

seega...kui sul on miski hoiatus/keeld kirjutatud eesti keeles, siis asi korras.
siis ei saa sind süüdistada et ei ole hoiatust/keeldu väljas, ja kuna keeld/hoiatus on sul eesti keeles olemas, siis varas teab millega ta riskib, ja sina tagajärgede eest ei vastuta
+ veel see et ennas ja oma vara võid kaitsta enda või varale kallaletungi korral vahendeid valimata
iseasi muidugi kuidas varga advokaat pärast seda asja vaidlustama hakkab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wimms
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C7-FL 3.0 BiTDI, Allroad C5 4.2, A4 B8 2.7TDI, A6 C4 2.6

postitati 06.04.04 15:24 Tsiteeri


Mitte ykski systeem mis kasvoi teoreetiliselt voiks teist inimest kahjustada ei ole aksepteeritav.
Kui naed juba isegi riski mis voib loppeda surmaga, siis ma ei saa yldse aru mida edasi moelda. Ja systid unusta yldse ara, inimeste sisse auke teha ei voi sa mingil juhul.

Pisargaas on parim asi. Eriti kui see rakendub naiteks armatuuri kallale minemise korral ja vaikeste annuste kaupa. Sel ajal suht kindel et auto ei liigu.

Ja yldse, voibolla piisab sellestki kui sa vaga detailselt ja arusadavalt klaasi peal oleva kleepsuga selgitad mis voib vargaga juhtuda, ilma et sul yldse midagi oleks. Ega varas ka ebameeldivusi ise ei otsi.

Julmade meetmetega on veel yks konkreetne asi. Sa oled varga peale vihane sest ei saa teda katte. Aga kui varas on saanud julmuse ohvriks, siis temal sind katte saada ei ole mingi probleem. Kui oled talle ora perse ajanud, voib ta sulle mingi teine paev veidi suurema ora neerudesse suruda. Motle selle peale.

Parim mis sul on on teha vargus ebameeldivaks ja tylikaks nii, et varas mujale laheks ilma kattemaksumoteteta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 06.04.04 15:42 Tsiteeri


Mu point ei ole mitte inimest vigastada, vaid ta kätte saada. Ja nagu ütlesin, just nende riskide pärast (süütud inimesed!) seda autosse ka paigaldada ei taha. Ka armatuurist näkku lendav pisargaas on midagi sellist, mis varast vägagi tõenäoliselt kätte maksma paneb (pigem autole kui minule). Vihjeks: mis juhtub praegu Mersudega, millel peeglid varastamiskindlaks tehtud - uute peeglite ostmine on odavam kui pidev uste-poritiibade pahteldamine-värvimine. Kui ta sinna autosse peale uinutavat süsti magama jääb, on see nii minu kui auto jaoks ohutuim. Aga Sinu jutus ei meeldi mulle suhtumine:
"Parim mis sul on on teha vargus ebameeldivaks ja tylikaks nii, et varas mujale laheks"
Siis on ju ohver lihtsalt keegi teine inimene, varas saab oma igapäevase nutsu ikka kätte (mujalt) ja sisuliselt ei muutu miski. Varastamist saab vähendada ainult nii, kui vargad kinni jäävad. Mitte nii, et valivad minu oma asemel mõne teise inimese auto


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Mäks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.07.04
Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1,9TDI

postitati 04.07.04 23:39 Tsiteeri


Varastega tuleb kasutada jõulisemaid meetmeid.. Näiteks detonaator istmesse panna, niikui võtit keerab on kellad mööda ilma laiali... See võtaks vargal ja teistel pikanäpumeestel pihtapanemise isu pikaks ajaks ära!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
yokker
huviline

Avatar


Registreerunud 12.04.04
Asukoht: teisel pool merd
Kasutaja on eemal

Auto: 2x1.9tdi 66&96kw+suzuki sv1000s

postitati 05.07.04 12:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Mäks
Varastega tuleb kasutada jõulisemaid meetmeid.. Näiteks detonaator istmesse panna, niikui võtit keerab on kellad mööda ilma laiali... See võtaks vargal ja teistel pikanäpumeestel pihtapanemise isu pikaks ajaks ära!!!

Julge mees oled kui sõidad väikese pommiga mis kellade juures :P Ise olen detonaatorit tunda saanud 5 aastasena (hea et silmad alles jäid) armid siiani alles ja jäävad elulõpuni!


Õllesõber :P
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 05.07.04 13:47 Tsiteeri


Minu arvates ka kui on minimaalnegi oht, et selliste seadmete tõttu võib keegi peale päti viga saada siis tuleks sellised asjad jätta paigaldamata. Pätil lööks küll pea lõhki, kuid siis peab ka 101% kindel olema, et see ikka pätt on.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mäks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.07.04
Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1,9TDI

postitati 05.07.04 20:56 Tsiteeri


Elu on üldse risk..Kui süsteem piisavalt hästi ehitada. siis on risk ise viga saada sama suur kui pikki puud ennast värdjaks sõita..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.8% - SQL: 26.2%]