Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: 80 või 90 (Vastuseid: 5 | Vaatamisi: 2313)
KEME
huviline



Registreerunud 30.04.07
Asukoht: rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: audi 100 2.8Q

postitati 06.05.07 08:05 Tsiteeri
80 või 90



et kumb auto osta? kas 90 või 80? ja siis et audi 90 varuosasid on saada veel? ja plaan quattro osta


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
arturASE
huviline

Avatar


Registreerunud 31.07.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 2009a. A6 allroad + VW Tiguan 4motion

postitati 06.05.07 10:53 Tsiteeri


no siis ikka 90 ja quattro ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Karel
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S2

postitati 06.05.07 11:38 Tsiteeri


Audi 90 Quattro kohta oskan ma põhiliselt ainult head rääkida. Mul oli kolm aastat 1989. aasta 2,3 l 98 kW NG mootoriga selline. Ainuke viga oli see, et esisild oli nõrk. Võimalik, et see oli minu auto eripära, kuid kaks korda aastas tuli vahetada õõtshoovapukse, muid jublakaid vahetasin vähem. Veidike olenes ka sellest kust jupid ostsin. Ma ei mäleta, et varuosade leidmine väga keeruline oleks olnud.
Kolme aasta jooksul sõitsin kuskil nelikümmend tuhat kilomeetrit. Lisaks algsele ja tavapärasele hooldusele ning esisilla remontimisele põhimõtteliselt raha ei läinudki. ABS läks vist millegipärast rikki, kuid ma ei viitsinudki uurida milles viga on, sest see olekski olnud väljalülitatud. Tüüpviga on ka muidugi tagumistel pidurisupportitel, kus käsipidurivärk kinni jääb. Tegelikult on lisaks kuskil kahele korrale aastas kuskil mäel Quattrol käsipidurit ainult ülevaatusel vaja. Kui radikapurunemine välja arvata, ei jätnud auto kunagi teele. Tegelikult sai ka see probleem esialgu nii likvideeritud, et radikavahetuseni sõitsin kuskil kakssada kilomeetrit. Mootor on täiesti kuulikindel. Igaks juhuks kunagi vahetasin ainult jagajarootori ja kaane.
Väike puudus on muidugi pakiruumisuurus ja kuna bensiinipaak jääb ette, ei saa istmeid alla lasta. Väga hea on muidugi tsingitud kere, kuid seegi roostetab kohtadest, mis on kulunud.
Kui arvestada seda, et autol on jõudu piisavalt, et lõbus oleks, on kütusekulu täiesti normaalne. Mul võttis maanteel kuskil 7,1 l/100 km ja linnas vaikselt sõites kuskil 12 l/100 km. Paak oli vist 70 l või 80 l, mis on piisav, et pidevalt tankimas ei oleks vaja käia. Kiirendus 0-100 km/t on vist 8,9 s. Lisaks sellele on autol väga ilus hääl. Mootori puhul on väike puudus see, et madalatel pööretel ei ole eriti tõmmet. Kui pöörded juba üle 3000 või 4000 on, tuleb jõud ka. Ma ütleks, et linnas sõitmiseks on kindlasti paremaid autosid, kuid kui kuhugi metsavaheteele keerata, siis paremat ei oskagi tahta.
Mina sellise raha eest paremat autot soovitada ei oska.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 06.05.07 11:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Quattro-Karel
Ainuke viga oli see, et esisild oli nõrk. Võimalik, et see oli minu auto eripära, kuid kaks korda aastas tuli vahetada õõtshoovapukse, muid jublakaid vahetasin vähem. Veidike olenes ka sellest kust jupid ostsin.


sa kas tegelesid autoga kaugushüppamisega või ostsid mingisuguseid hiina pukse sinna! 90 b3-e sillad on kõike muud kui nõrgad

aga teemasse kah
kui, siis ikka 90 quattro :)
tavaliselt on 90 R5 mootoriga, ja kipub olema ka vähe parema lisavarustusega.
vastupidavuse ja hoolduskulude poolest 80 ja 90 ei erine


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rebane22
huviline



Registreerunud 21.01.05
Asukoht: raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2x c4 A6 avant quattro tdi

postitati 06.05.07 18:07 Tsiteeri


TSAU!
Oli enne80quattro,praegu 90 ja 100 quattrod-ei vahetaks küll mõne muu auto vastu.. Talvel ei oskaks ega tahakski sõita esi vöi tagaveolisega.. quattro on super!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Caliper
huviline

Avatar


Registreerunud 22.03.06
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi90q

postitati 06.05.07 18:50 Tsiteeri


oli endalgi 90 quattro ja midagi halba ei saa küll öelda, 100kw mootoriga. juppe saab küll ja vastupidav on ka. öötshoova pukse läks mul samuti aastas kaks ringi aga siin juba süüdi rohkem meie ''korras'' teed. soovitan soojalt ikka 90.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 49.2% - SQL: 50.8%]