Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Anomaalia Audi A4 (B8) (Vastuseid: 6 | Vaatamisi: 3139)
Tarvo86
huviline



Registreerunud 26.05.15
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.18 11:13 Tsiteeri
Anomaalia Audi A4 (B8)



Tere!

Ehk oskab keegi miskit pakkuda, milles võib esineda probleem.
Ostetud sai siis Audi, tegemist siis B8 kerega 2.0 diisel 105kw.
Esimesel talvel tekkis juba probleem käivitamisel, kui tekkisid mõned miinuskraadid. Esmalt arvasin, et asi akus. Aku sai vahetatud, viga jätkus. See järel sai kontrollitud eelsüüteküünlad ja välja vahetatud. Viga esines siiski edasi. Pärast seda sai ette võetud starteri remont, kui ei miskit - endiselt käivitumine väikeste miinustega raske ja suurtest miinustest ei tasu rääkida, ei käivitu kuidagi....
Nüüd öeldi mulle, et probleem ilmselt starteri voolukaablis, kus ots ära põlenud ja oksüdeerunud ning kontakt väga kehv. Lisaks väidetakse, et vaja vahetada ka starteri tõmberelee koos voolukaabliga. Pole veel seda ette võtnud. Hetkel väga ei kipuks ka tegema, kuna minu loogika järgi see ei aitaks. Seda seetõttu, et hetkel krõbedad külmakraadid. Kui aku laadida täis, siis 12 tunniga, kui väljas ca -15 kuni -20 kraadi tekib probleem, et auto enam käima ei lähe, samas kui ..... kui hoida laadijat järel öö läbi ja hommikul vähemalt samad miinuskraadid või rohkemgi, aga hommikul laadija tagant võtta, läheb ilusti käima....kuidas saab siis olla probleem stareri voolukaablis/ tõmberelees? Kui neis oleks probleem, ei käivituks ju samade miinuskraadidega ka auto siis, kui laadijast otse võtta auto?
Oskab keegi miskit pakkuda, milles probleem ning kas ja mida edasi ette võtta?

Ette tänades....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkangur
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.12
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.18 11:37 Tsiteeri


Las keegi mõõdab algatuseks auto enda voolutarbimist puhkeolekus ning paneb akule koormushargi peale, siis võiks juba midagi selguda või välistada.
Kas aku enda pinget oled mõõtnud hommikul, kui laadijat pole taga olnud, vajub pinge maha?
Aku pinge peale sõitu? Generaatori laadimispinge/vool?
Kui starter/tõmberelee/eelsüüteküünlad oleks surnud, ei toimiks ta ka täislaetud akuga.
Hetkel tundub pigem, et oled praakaku saanud ning käivitusvoolu pole diislile omaselt piisavalt.

Kas antud töökoda kus seda lahendada oled üritanud, on ka koht kust aku ostsid?

Soovitaks pigem pöörduda mõnda pädevasse remondifirmasse, kui vahetada järjest välja detaile stiilis "ehk aitab".


"At the end of the day, there are basically two types of drivers: those that want/have avants, and virgins. It's just science. Get one and you won't regret it."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Sten_K
huviline

Avatar


Registreerunud 15.08.11
Asukoht: Kuressaare, Soome
Kasutaja on eemal

Auto: C7 BiT

postitati 01.03.18 12:03 Tsiteeri


Kas starter käib normaalselt ringi või venitades? Mul endal suht sama mure, et starter pole väga ergas külmkäivitusel ja lisaks starterile on ka see imelik, et eelsüüteküünlaid hoiab taga vaid 2-3 sekundit - 14 kraadi juures. Ehkupeale ei raatsi 80 euri välja käia uue relee eest, katsun laenata kuskilt.

Oskad õelda, mis aku sul peal on ka? Mul excide ja on tekkinud väikesed kahtlused selle aku suhtes, juba teisele autole olen ostnud selle aku ja no ei ketra starterit ringi nii nagu peaks, vb kokkusattumus ja mõlemal autol starteritega mingi error, ei tea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tarvo86
huviline



Registreerunud 26.05.15
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.18 13:18 Tsiteeri


Algul kui auto ostetud sai, oli peal üks aku. Sai aku välja vahetatud ja hetkel peal Varta 77A aku.
Ka vana akuga oli sama teema, seetõttu esmalt aku vahetatud saigi. Pinget mõõtnud pole. Starter külmalt veidi venitab jah pigem ning ka eelsüüteküünalde tuli, nagu mainisid ka minu autol lühidalt. Samas starter ise sai remonditud ja selles asi ei tohiks olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 01.03.18 13:23 Tsiteeri


Kui sa aku otse laadijast võtad, siis ta väljundpinge on kõrgem, kui 12,6V. Ikka osadel isegi üle 14V näiteks. Mis siis tasapisi hakkab normaalseks kukkuma, siis jääbki pikaks ajks pidama.

Aga kui sul seal kaablis on näiteks pingelang 3V, siis 9,5V-ga ei lähegi käima ja 11,5V-ga veel kuidagi läheb.
Seda pingelangu on ju lihtne mõõta, käi elektriku juurest läbi. Ütleb sulla ka, palju sinna releesse kaduma läheb ja kas on vaja seda vahetada.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kuzmits
huviline



Registreerunud 28.01.13
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat alltrack 2,0 TDI 130KW 4 MOTION

postitati 04.03.18 21:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tarvo86
Algul kui auto ostetud sai, oli peal üks aku. Sai aku välja vahetatud ja hetkel peal Varta 77A aku.
Ka vana akuga oli sama teema, seetõttu esmalt aku vahetatud saigi. Pinget mõõtnud pole. Starter külmalt veidi venitab jah pigem ning ka eelsüüteküünalde tuli, nagu mainisid ka minu autol lühidalt. Samas starter ise sai remonditud ja selles asi ei tohiks olla.



Mul oli eelmine auto täpselt sama B8 105kw TDI. Minul oli tehasest peal 110AH aku, asukohaga pagasiruumis. Pakun et see 77AH ei ole õige sellele autole. Polnud 5 aasta jooksul kordagi probleeme käevitamisega.
Ka ei saa sellel autol lihtsalt akut vahetada meetodil üks maha teine peale. Sellel autol on juba nii tark elektrisüsteem, et akut vahetades tuleb arvuti järgi ühendada ja autole uue aku parameetrid selgeks õpetada (kodeerida). Iga tootja aku ei pruugigi üldse sobida. Pöördu pädevasse kohta. Esindus, Forss, Flameko jne.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=133321&page=1


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarvo86
huviline



Registreerunud 26.05.15
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.18 09:37 Tsiteeri


Selge, tänud info eest!
Olen mõõtnud paaril päeval nüüd väljundpinget. Kõigub 11,65 - 11,80 vahel. Seda mõõdetud alates pühapäevast.
Ei oska öelda, kas uue aku paigaldamisel kodeeriti miskit või ei, ei taibanud siis ka seda küsida. Samuti kuulen esimest korda, et originaalaku võimsuseks 110AH. Ehk siis tõesti 77 on liiga nõrk sellele autole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 32.3% - SQL: 67.7%]