Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Audi c7 turvavööde vahetus või mõni muu lahendus (Vastuseid: 15 | Vaatamisi: 3710)
Jevka
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.18
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 (C7, 230kW)

postitati 31.01.18 14:16 Tsiteeri
Audi c7 turvavööde vahetus või mõni muu lahendus



Tere,

Olen hiljuti soetanud endale Audi ning sellest tulenevalt liitunud ka selle foorumiga.
Kuna pole varem foorumit kasutanud, siis palun mõne kerge eksimuse pärast mitte väga pahandada.

Nüüd aga teema juurde.
Soetatud auto on kollase nahksisuga ning kollakad/heledad on ka turvavööd...või vähemalt olid...kunagi...varem.

Kas keegi oskab nõu anda, mida asjalikku võiks ette võtta või kuhu pöörduda, et saaks turvavööd auto ülejäänud välimusega harmooniasse ehk ilusaks.

Pesu on lootusetu. Ühes kohas juba pesti ning teises kohas tõsteti kohe käed üless ning loobuti proovimast.
Lootust anti ainult juhul, kui lasen rihmad maha võtta ja siis nad survepesuriga prooviks. Kuid ka sellisel juhul ei oleks tulemus garanteeritud.

Teenindusest uurisin rihmade vahetust. Rihmade hind 1234.-€ + vahetamine. Seega otsin/uurin alternatiive.

Hetkel olen seisukohal, et mulle sobiks nii ol.olevate rihmade puhtaks saamine, kui ka rihmade vahetamine musta värvi rihmade vastu.


Lugupidamisega

Jevka


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 31.01.18 16:11 Tsiteeri


Mina prooviks kah kõigepealt õrna survekaga pesta. (kõva kärcher vast peksab nad karvaseks)

Alt istme juurest (või on kal karbi küljes, ma ei tea) polt lahti, see plasttüübel, mis lukusti vastust teatud kõrgusel hoiab lahti, ja vöö kannatab juba auto ukse vahelt ju pikalt välja kerida. Siis prooviks erinevaid leotusaineid kuni pesupulber Arielini ja pehme riideharjani välja.

Kui survekaga pulbrist puhtaks lastud, siis vöö pingule tõmmata ja autost välja nagu pesunöör sooja garaazi ööseks kuivama jätta. Pingul, muidu kuivavad kortsud sisse.
Pärast võib isegi tavalise triikrauaga õrna kuumusega üle lasta. + mingi kaitsva ainega (millega ntx kabriote riidekatuseid hooldatakse) töödelda.

See jupp, mis pesemata jääb, see kerib end pärast nagunii kõige alla rulli keskele ja näha ei jää.
Jamamist on, aga ei midagi keerulist ega kallist.

Kui nad nagunii koledalt mustad, siis kaotada pole ka midagi.
Kui üritus pekki läheb, siis musta värvi ja kasutatud vööd külge.
Kui sõbralikku garaazi ja pesulaomanikku kohe ei leia, siis saab ka suvel suvilaõues teha.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
spindle
huviline

Avatar


Registreerunud 08.10.12
Asukoht: Saarlane
Kasutaja on eemal

Auto: B4Q1.8T

postitati 31.01.18 17:34 Tsiteeri


Ma prooviks mingi aurupesuriga ja vaibapesuainega ise kosus.
Tõmbaks pikalt välja, vaibapesuaine peale.
Natuke annaks reageerimise aega ja auruga välja.
Kui nagunii plaanid välja vahetada siis katsetustega ei kaota midagi.
Normaalne aurupesur vaja rendist võtta aint.
Ja kindlasti on esimesed sitased ja tagumised normaalsed, ma ikkagi prooviks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 31.01.18 20:12 Tsiteeri


Krt. sigulli rihmasid võite nii pesta kui on eriline huvi, need rihmad võib kohe minema visata sellise jura peale.
Odavam oleks kohe romulast järgmised võtta.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 01.02.18 06:12 Tsiteeri


Huvipärast vaatasin, neid on isegi C7 Allroadile 16 erineva koodiga pluss iga koodiga veel 3-5 eri tooni. Arvan, et pole just lihtne ülesanne leida korralikud kasutatud vööd.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 01.02.18 06:31 Tsiteeri


Kui sobivaid variante ei leia, pakun ühe vôimaluse veel. Variant oleks lasta jyväskylas uued sertifitseeritud/ koormustestitud rihmad teha. Värvivalik väga lai. Kui ise seal teha lasin, oli ainuüksi punaste rihmade toonivalikut 4 erinevat. Kvaliteet super ning kôik plastik piirajad, stopperid rihmalindil lähevad uued. Kui on huvi, viin sind tootjaga kokku. Vanad kassetid tuleb maha vôtta ning Soome saata/viia. Hind ei ole üllatuslikult liiga kallis. Uute rihmade(koos kassettidega) hinnast ca poole odavam, kui arvestada 5 kassetti. Materjal hinna sees. Transa lisaks sinna ja tagasi. Ajakulu ca 3 nädalat koos tarnega sinna ja tagasi.
Kassettid avab ja sulgeb sertifitseeritud töötaja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 01.02.18 07:30 Tsiteeri


No, ma ei tea... mul oli mõni aeg tagasi heleda sisuga E-klass, millel olid ka ostes turvavööd VÄGA rokased - nagu keegi oleks mingeid kakamänge mänginud. Kuumemapoolses vees, paksult pesupulbrit pannes ja harjaga nühkides läksid puhtaks küll. Pärast olid täitsa viisaka välimusega. Suur osa turvavööde külge ladestuvast rõvedusest on orgaaniline aine - higi, rasu jms - tugev pesupulber suudab seda enamasti lõhustada, isegi kui väga võidunud välja näevad. C6 oli mul kunagi sama teema. Sai ka asja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 01.02.18 08:21 Tsiteeri


Olen Würthi puhastusvahuga saanud õliseid plekke heledatelt pindadelt maha.

Seega proovi seda 5-6€ vahendit.

https://www.upload.ee/thumb/7971535/4045989999644.jpg


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 01.02.18 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
No, ma ei tea... mul oli mõni aeg tagasi heleda sisuga E-klass, millel olid ka ostes turvavööd VÄGA rokased - nagu keegi oleks mingeid kakamänge mänginud. Kuumemapoolses vees, paksult pesupulbrit pannes ja harjaga nühkides läksid puhtaks küll. Pärast olid täitsa viisaka välimusega. Suur osa turvavööde külge ladestuvast rõvedusest on orgaaniline aine - higi, rasu jms - tugev pesupulber suudab seda enamasti lõhustada, isegi kui väga võidunud välja näevad. C6 oli mul kunagi sama teema. Sai ka asja.


Ma tegelikult arvan ka, et õnnestub õige keemiaga puhtaks saada. Tuleb kassett lõpuni tühjaks tõmmata ja mingi sissejooksu stopper peale panna. Kui ise tahad teha, siis õige keemiaga rihmad kaussi likku ning kassettid kausi äärde(väljapoole ofc). Leotusprotsessi tasuks mitu korda teha. Hiljem kassett veekindlasse kotti ja survepesuga rippuvas asendis üle lasta. Vii nt MR Capi, kui ise teha ei taha. Neil on vööde puhastuseks suht hea keemia. Sealt valgeid turvatöid lumivalgena välja tulnud. Mine sõida läbi ja näita ette. On muid kohti kah veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 01.02.18 10:24 Tsiteeri


Kuidas C7 avant tagumine keskmise vöö kinnitus lahendatud on? B7 avant puhul tuli pool tagaistme seljatuge laiali lammutada.
Ma ei saa Yaneku pahameelest muidugi aru. Pestud vööd hakkavad palju paremi ja libedamalt tagasi ka jooksma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jevka
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.18
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 (C7, 230kW)

postitati 01.02.18 12:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rst
Olen Würthi puhastusvahuga saanud õliseid plekke heledatelt pindadelt maha.

Seega proovi seda 5-6€ vahendit.

https://www.upload.ee/thumb/7971535/4045989999644.jpg



Käin veel täna poest läbi ja proovin ära.
Tänan!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jevka
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.18
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 (C7, 230kW)

postitati 01.02.18 12:06 Tsiteeri


Tere taas!

Tänan kõiki arvamuse avaldamise ja soovituste eest!

Proovin siis veel korra pesu erinevaid variante.
Kui soovitud tulemust ei suuda savutada lähevad rihmad ilmaselt vahetusse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 01.02.18 13:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Kuidas C7 avant tagumine keskmise vöö kinnitus lahendatud on? B7 avant puhul tuli pool tagaistme seljatuge laiali lammutada.
Ma ei saa Yaneku pahameelest muidugi aru. Pestud vööd hakkavad palju paremi ja libedamalt tagasi ka jooksma.


Kes tagab selle, et see läbileotatud rihm vajadusl ka töötab nii nagu insener seda algselt on ette näinud.
Isiklikult pole küll huvitatud avastama et vajalikul hetkel lendad läbi rihmade välja autost, kuna keegi viitsis mingi keemiaga need pehmeks pesunööriks teha.
On olnud endal turvavöö sinikad rindkerel.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 01.02.18 13:51 Tsiteeri


Pole mõtet nüüd üle ka mõelda, nii kaua kuni happega kallale ei lähe ja rihma enne rulli tagasi laskmist ära kuivatad peaks ok olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.18 20:20 Tsiteeri


Kas sa yanekk tõesti arvad, et audi rihmad on nii räbalad, et neid pesta ka ei tohi, või oli see rumal nali lihtsalt :P?

Küll aga uuriks teema algatajalt, et mis lõpuks sai siis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jevka
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.18
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 (C7, 230kW)

postitati 05.03.18 08:19 Tsiteeri


Tere,

Abiks oli eelpool mainitud Würthi puhastusvahend, pisut leotamist, aurutamist ja karukeel.
Üllatusek soli kõige suurem väljakutse rihmade kuivatamine.

Tulemus ei ole küll täiuslik, aga võrreldes sellega, mis oli ennem ikka väga-väga hea.

Pilt: https://www.upload.ee/image/8134574/vood.jpg


Tervitades

Jevka

https://www.upload.ee/image/8134574/vood.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.2% - SQL: 29.8%]