Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Soovitusi õiget mõõtu rehvivalikul? (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 1303)
AndryGros
huviline

Avatar


Registreerunud 22.01.16
Asukoht: Tartu/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 C4 20v, D2 4.2

postitati 21.03.17 08:58 Tsiteeri
Soovitusi õiget mõõtu rehvivalikul?



Tere! Nimelt hädas, et tahaks nõu mis mõõtu rehv panna. Hetkel 205/40/17 all ja sooviks vähe laiemaid ja kõrgemaid. Velg 8,5 lai ja velg koopa äärega tasa...

Mis mõõdu peale soovitaksite minna?

https://www.upload.ee/image/6702726/13268230_10154122418574223_5749917214957648239_o.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 21.03.17 10:20 Tsiteeri


225/45R17 on ju tavamõõt, aga kuidas ta sinna alla istub ja kas ja kui palju kuhugi vastu käima hakkab, selgub siiski vaid proovimise teel.

Selliste madaldustega sõidetaksegi rehvikasse ja proovitakse erinevaid rehve; enne ei tea ju.
Aga see praegune mõõt on ilmselgelt väike; maanteel peaks isegi pöörded kõrgemad (= kütusekulu) olema, kui tehase versioonis.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AndryGros
huviline

Avatar


Registreerunud 22.01.16
Asukoht: Tartu/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 C4 20v, D2 4.2

postitati 21.03.17 11:40 Tsiteeri


Hetkel ongi nii, et maanteel valetab spido kuskil kümnega


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arro
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.11.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C3 quattro, C4 quattro

postitati 21.03.17 14:03 Tsiteeri


Ma isiklikult vaataks hoopis 235/40 R17 rehvi poole, mis oleks õigem mõõt sinu 8,5 tolli laiadele velgedele. 225/45 jääks veidi nö. strechina sinna peale. Aga noh kõik on kinni maitses ja vaataja silmades.


Your time is limited, so don´t waste it by living someone else´s life. TIG keevitus teenus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 21.03.17 15:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AndryGros
Hetkel ongi nii, et maanteel valetab spido kuskil kümnega


Mul uute originaalmõõdus rehvidega valetab ka 8 km/h ehk viga kusagil mujal, mitte rehvides.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 21.03.17 17:14 Tsiteeri


http://www.rimsntires.com/specspro.jsp


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 21.03.17 18:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100

Mul uute originaalmõõdus rehvidega valetab ka 8 km/h ehk viga kusagil mujal, mitte rehvides.


8km/viga ei ole viga, sest mingil aastal nad (kõik tootjad) leppisid omavahel kokku, et spidod näitavad vähem kui tegelik kiirus on.

Imelik, et seda veel keegi ei tea.

Samas odokad näitavad kõigil autodel õigesti, kui tehasemõõdus rehv all.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 21.03.17 19:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stihl
8km/viga ei ole viga, sest mingil aastal nad (kõik tootjad) leppisid omavahel kokku, et spidod näitavad vähem kui tegelik kiirus on.


Spidokas näitab ikka rohkem kui tegelik kiirus, näiteks näitab 100, aga tegelikult on 92 (minu näitel).:)
Nii palju kui erinevatel autodel olen kontollinud (võibolla u. kümnel), siis kõigil valetab, aga reeglina jääb see valetamine 3-4 km/h kanti, maantekiirusel 8 km/h on ikka liiga palju, sellega peab juba arvestama. Näiteks kunagi algul sõites oma arust täpselt 90-ga, oli möödasõitjaid ikka kahtlaselt palju. Kui mõõtsin tegeliku kiiruse ära ja panin püsikiirusehoidja tegelikult 90 kanti, siis möödasõitude suhtes olukord muutus märgatavalt. Samas olen mõelnud, et huvitav kas tehas on kütusekulu 90 km/h juures andnud spidoka 90 järgi (tegelikult 82) või tegeliku 90 (näitab 98) järgi. 82 või 90 km/h peaks kütusekulu päris märgatavalt erinema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Quattru
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.12.09
Asukoht: Hiiumaa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 V6

postitati 22.03.17 02:16 Tsiteeri


10 km natuke palju tundub jah. Mul sama auto ja aastaid viimaseid sõitnud kas 225/45 R17 või 195/65 R15 ning Garmini gpsiga mõõtes näitab Audi ainult tegelikusest kiirusest nii 4 km võrra rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 22.03.17 06:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stihl
Samas odokad näitavad kõigil autodel õigesti, kui tehasemõõdus rehv all.

Vot selle fakti välja hõikamisega eksid Sa nüüd küll rängalt või oled ainult nende isenditega kokku puutunud, millel see ehk tõesti nii on juhuslikult olnud! Ma näiteks väga erinevate ajastute masinatega seda fakti vastupidiselt tõestanud ja seda kahjuks nii kilikilide kui muuga, mis otse salongist välja veerenud. Ja seda kõike osaliselt isegi tuttavate politseiametnike taadeldud kiirusmõõdikute + gps abil, kuna ma tõesti lihtsalt ei tahtnud seda uskuda, et "jah nii ongi, et seier näitab reaalsest rohkem". Lisaks ajab mind veel rohkem hämmingusse, et kaabliga readout ja seier kelladeplokis näitab samuti erinevat tulemust mõnel testitud isendil ;). Ma pole selle viimase osas jõudnud lihtsalt sportlikust huvist hakata süvenema, milliste andmete peale siis seier ennast liigutab - õigemini pole lihtsalt viitsinud oma aega raisata selle teada saamiseks. Mulle piisab teadmisest, mis kiirusega saab rahulikult liigelda mingi konkreetse isendi seieri järgi, et Tallinn/Tartu maanteel sähvatusi ei kohtaks ja vastu sõitev sinivalge operatiivsõiduk ümber ei pööra ja vilkurite saatel mind kinni ei pea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 22.03.17 07:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Tsitaat:
Algselt postitas: stihl
Samas odokad näitavad kõigil autodel õigesti, kui tehasemõõdus rehv all.

Vot selle fakti välja hõikamisega eksid Sa nüüd küll rängalt või oled ainult nende isenditega kokku puutunud, millel see ehk tõesti nii on juhuslikult olnud! Ma näiteks väga erinevate ajastute masinatega seda fakti vastupidiselt tõestanud ja seda kahjuks nii kilikilide kui muuga, mis otse salongist välja veerenud. Ja seda kõike osaliselt isegi tuttavate politseiametnike taadeldud kiirusmõõdikute + gps abil, kuna ma tõesti lihtsalt ei tahtnud seda uskuda, et "jah nii ongi, et seier näitab reaalsest rohkem".


100 - jal on õigus, ma lahmisin spido osas küll puusse. :( (järjekordne debiil, krt! = mina)
Mis näitavad kõigil autodel hoopis rohkem, kui tegelik kiirus on.

Aga odokate juures jääks siiski oma arvamuse juurde, et need loevad oma meetreid ja kilomeetreid enam vähem õigesti.
(odokas on see läbisõidu loendur, mis tln-tartu otsal ikka 186km näitab, politsei ei saa seda paremini mõõta)

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 22.03.17 07:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stihl
Aga odokate juures jääks siiski oma arvamuse juurde, et need loevad oma meetreid ja kilomeetreid enam vähem õigesti.
(odokas on see läbisõidu loendur, mis tln-tartu otsal ikka 186km näitab, politsei ei saa seda paremini mõõta).

Odo osas on tõesti see erinevus olnud väiksem tutikate masinate/rehvidega, aga siingi on numbrid odol erinenenud kuni 2 km, mitte õnneks rohkem Tallinn/Tartu otstel. Ma ka seda sildist sildini mõõtnud Tripmõõdikut nullides ;). Ja no tõesti mõõdulindiga pole oma teekonda üle mõõtma hakanud, et seda erisust tõestada - piisab erinevate masinate erinevast tulemusest 100m'se täpsusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.0% - SQL: 31.0%]