Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Audi a4 95 akna tõstukid mure (Vastuseid: 6 | Vaatamisi: 1922)
tommyboy87
huviline



Registreerunud 23.12.13
Asukoht: vastse-kuuste
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 b2

postitati 04.01.17 18:01 Tsiteeri
Audi a4 95 akna tõstukid mure



Tere selline mure, et ees juhi poolne ukse tõstuk puru ja sai uued ukse soetatud kuna oli ka polstrid vaja vahetada aga uued uksed on el. aknad.
küsimus kas kui vanad olid vändaga kas saaks panna need el. aknaga ukse sisud. Kuna vaatasin ei jooks ukse sisse neid pistikuid ega ka ei leidnud rooli allt.
Kas nende paigaldamine on väga keeruline ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 04.01.17 19:22 Tsiteeri


Juhtmestiku tegemine ei ole kuigi keerukas, kuid paljalt pirni või kaitsme vahetamise oskusest küll ei piisa. Olen paigaldanud ühele A4-le lisaks tagumised elektrilised aknad ja selleks kulus ~60m kaablit.

Akna trosside mehhanismi osa on elektriliselt ja vändaga sama. Lihtsalt pead siis vända osa neetidest lahti puurima akna raami küljest ning paigaldama uuele raamile mootori hoidku asemele. (ise tegin sama asja vastupidiselt tagumiste ustega.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tommyboy87
huviline



Registreerunud 23.12.13
Asukoht: vastse-kuuste
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 b2

postitati 04.01.17 20:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Juhtmestiku tegemine ei ole kuigi keerukas, kuid paljalt pirni või kaitsme vahetamise oskusest küll ei piisa. Olen paigaldanud ühele A4-le lisaks tagumised elektrilised aknad ja selleks kulus ~60m kaablit.

Akna trosside mehhanismi osa on elektriliselt ja vändaga sama. Lihtsalt pead siis vända osa neetidest lahti puurima akna raami küljest ning paigaldama uuele raamile mootori hoidku asemele. (ise tegin sama asja vastupidiselt tagumiste ustega.




tegelt see teema et mul on uued uksed olemas kus on el. akna täis kop. külhes aga see juhtmepesa mis uksest välja tuleb on 7 juhet ma ei tea mis juhtmed need on kuhu mis juhet vaja


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 04.01.17 20:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tommyboy87
tegelt see teema et mul on uued uksed olemas kus on el. akna täis kop. külhes aga see juhtmepesa mis uksest välja tuleb on 7 juhet ma ei tea mis juhtmed need on kuhu mis juhet vaja


Ukse sisene juhtmestik on köömes, auto poolsega võrreldes...

Sul on sinna vaja vedada mälu järgi järgmised juhtmed:
+12V läbi (30A?) termokaitsme
mass
comfort close signaal (toimima saab ka ilma, lihtsalt ei saa võtme/puldiga aknaid avada/sulgeda)
comfort open signaal (toimima saab ka ilma, lihtsalt ei saa võtme/puldiga aknaid avada/sulgeda)
lülitite valgustuse toide (kusjuures seda sama toidet kasutab ka lüliti mootorile avamis/sulgemis impulsi edastamiseks)
juhi ukse lülitist (3?) juhet kõrvalistuja uksele, et juhtida ka kõrvalistme akent.

Võib-olla midagi veel, aga ega ma esimeste skeemi polegi nii põhjalikult uurinud..


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tommyboy87
huviline



Registreerunud 23.12.13
Asukoht: vastse-kuuste
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 b2

postitati 04.01.17 20:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Tsitaat:
Algselt postitas: tommyboy87
tegelt see teema et mul on uued uksed olemas kus on el. akna täis kop. külhes aga see juhtmepesa mis uksest välja tuleb on 7 juhet ma ei tea mis juhtmed need on kuhu mis juhet vaja


Ukse sisene juhtmestik on köömes, auto poolsega võrreldes...

Sul on sinna vaja vedada mälu järgi järgmised juhtmed:
+12V läbi (30A?) termokaitsme
mass
comfort close signaal (toimima saab ka ilma, lihtsalt ei saa võtme/puldiga aknaid avada/sulgeda)
comfort open signaal (toimima saab ka ilma, lihtsalt ei saa võtme/puldiga aknaid avada/sulgeda)
lülitite valgustuse toide (kusjuures seda sama toidet kasutab ka lüliti mootorile avamis/sulgemis impulsi edastamiseks)
juhi ukse lülitist (3?) juhet kõrvalistuja uksele, et juhtida ka kõrvalistme akent.

Võib-olla midagi veel, aga ega ma esimeste skeemi polegi nii põhjalikult uurinud..


saaksin ma sulle kuhugi need pesade pildid saata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 04.01.17 21:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tommyboy87
saaksin ma sulle kuhugi need pesade pildid saata?


Mul pole nende pistiku piltidega midagi teha.
Kui sul on kusagilt võtta ülejäänud komponendid [kaitsme pesa(d), termokaitse(med), ukse pistikute auto poolsed vastused] või terve juhtmestik, siis on mõtet mõelda asja üle.
Võin sulle skeemid saata, aga igav juba ei hakka seda autoga ühendades (mass ja toide on lihtsad), kuid tagant keskluku moodulist tuua juhe lülitite toiteks on juba natuke keerukam ja ilmselt on seal vaja veel mõned ühendused luua, kasvõi need kahe ukse vahelised...

EDIT: Lisaks kõigele, on sul olemas mõni soe ja valge varjualune (lisaks võiks olla olemas kindlasti ka elekter, et saaks vajadusel joota), kus toimetada, kuna päris palju peab salongi juhtmete vedamiseks lahti võtma. Lisaks sellele, et külmaga on plastikud hapramad, on ka näpud suht tuimad, seega tõenäosus end ära lõhkuda on suur ja kui lisada see, et lisaks hakkab ka endal külm, siis peab ikka maru hea tahtejõud olema asi lõpuni viia.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 04.01.17 21:45 Tsiteeri


95a 2x elektriliste akende skeem. Kui uued uksed on uuema auto pealt, siis võivad seal olla teised värvid ja ka erinev arv juhtmeid. Kui uksed pärinevad 4x elektriliste akendega auto pealt, siis on ilmselt juhi ukse pistikus omajagu üleliigseid juhtmeid.

https://www.upload.ee/thumb/6522634/1.JPG https://www.upload.ee/thumb/6522636/2.JPG

EDIT: 94-96 on kasutusel mingi "J139 - Control unit for electric window/vent windows and sliding sunroof", mis siis täidab ilmselt samu funktsioone, mida alates 97a puhul täidab juba keskluku moodul. Seega kui uksed on uuema kui 96a auto pealt, siis ilmselt on ka uste sisene juhtmestik erinev.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.8% - SQL: 29.2%]