Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Võimendi seadistamine esikõlaritele (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 2643)
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 19.10.16 12:36 Tsiteeri
Võimendi seadistamine esikõlaritele



Tükk aega on veidi häirinud, et esikõlarid mängivad liiga vaikselt, järelikult vaja võimendit. Panin esialgu ühe kõlari prooviks järele aga nüüd teeb häält ainult midbass, tweeter on vait või siis väga vaikselt häälitseb. Samuti on midbassi hääl üsna vaikne ja purtsub. Mida ma võimendi juures pean seadistama, et kõlar hakkaks korralikult kõrgeid helisi kriiskama( bassiga on kõik korras, tagant woofer müdistab küll)
Kõlarid on blaupunkt velocity komponendid ja võimendi gas pro 80.2.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
praanik86
huviline

Avatar


Registreerunud 11.08.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C6 3.2Q

postitati 19.10.16 12:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jussm
Tükk aega on veidi häirinud, et esikõlarid mängivad liiga vaikselt, järelikult vaja võimendit. Panin esialgu ühe kõlari prooviks järele aga nüüd teeb häält ainult midbass, tweeter on vait või siis väga vaikselt häälitseb. Samuti on midbassi hääl üsna vaikne ja purtsub. Mida ma võimendi juures pean seadistama, et kõlar hakkaks korralikult kõrgeid helisi kriiskama( bassiga on kõik korras, tagant woofer müdistab küll)
Kõlarid on blaupunkt velocity komponendid ja võimendi gas pro 80.2.


Ilmselt on on sul võimendil nupp LP asendis. Lükka Full asendisse


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 19.10.16 13:26 Tsiteeri


Full asendis hakkab midbass kõvemini mängima aga tweeter on endiselt vakka. Seal on veel gain, lp(hz), bass boost, hp(hz)
Bass boost ja gain peaksid olema 0 asendis, ma olen küll juba kõiki asju proovinud näppida aga tulemust ei ole. Ma saan aru, et võimendi on praegu ainult madalate sageduste peal, makist proovisin ka igasugu seadeid millest kasu ei olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 19.10.16 13:35 Tsiteeri


See on ju 1 sisendi ja ühe steroväljundiga võim. Kuidas sa selle külge woofri ja kõlarid plaanid ühendada?
Tõenäoliselt on su probleem maki seadistuses, seal ilmselt määratud RCA outputiks juba woofer ja filtreering tehakse juba maki poolt ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 19.10.16 14:11 Tsiteeri


Sama võimendi külge ma ei kavatsegi bassikõlareid ühendada.
Ma arvasingi et viga võib ka maki vales seades olla aga mida seal ma muutma peaksin? Makk on pioneer DEH 6300sd


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 19.10.16 14:14 Tsiteeri


Sellel makil lausa 3 paari RCA väljundeid, sul ilmselt RCA kaabel, ühendatud kõige alumise külge mis on woofri jaoks eraldatud väljund. Kasuta ülemist või keskmist maki küljes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 19.10.16 14:31 Tsiteeri


Just, esikõlaritele on mõeldud keskmine väljund. Siit leiad manuali, kui sul seda endal olemas ei ole.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 19.10.16 14:34 Tsiteeri


Pagan muidugi, kuidas ma selle peale enne ei tulnud :P
Aga siit järgmine küsimus, mul on veel üks 4 x90w võimendi mida oleks mugav kõikide kõlarite järgi panna aga see siis ei toimiks kuna taga on bassikõlarid ja ees midbassid/tweetrid. Kuna bassikad on üsna lahjad, 90vatised siis nende toitmisega probleemi poleks aga erinevate sageduste tõttu ei saa nii teha?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 19.10.16 14:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jussm
Pagan muidugi, kuidas ma selle peale enne ei tulnud :P
Aga siit järgmine küsimus, mul on veel üks 4 x90w võimendi mida oleks mugav kõikide kõlarite järgi panna aga see siis ei toimiks kuna taga on bassikõlarid ja ees midbassid/tweetrid. Kuna bassikad on üsna lahjad, 90vatised siis nende toitmisega probleemi poleks aga erinevate sageduste tõttu ei saa nii teha?


Kui tegemist on 4 kanaliga võimendiga, siis on seal ka 4 sisendit. Eesmiste kõlaritele võtad keskmisest RCA paarist, tagumistele kõlaritele võtad ülemisest RCA paarist. Lisaks tuleks makil siis LP ja HP filtrid välja lülitada või siis seadistada HP filter esikõlaritele a la vahemikus 80-120Hz, et midbassid ei üritaks päris alumist otsa mängida ja ei hakkaks plärisema.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 24.10.16 15:56 Tsiteeri


Sain oma tümpsu paika aga nüüd tekkis genekavilin. Aku on mul tagaistme all ja +juhe teiste juhtmetega eriti koos ei jookse. Eest paremalt lävepaku alt tulevad koos 2 rca juhet ja parempoolse ukse kõlarijuhe. Vilina tugevus sõltub kui palju võimendist gaini on keeratud, kui päris maas siis ei kuule, kui keerata nii, et heli on normaalne siis on vilin häiriv. Kas viga võib olla võimendis või näiteks odavas rca juhtmes? Eelmise võimendiga vilinat ei olnud aga siis oli mul ainult tagakõlarid võimendi järel. Ja niipalju veel, et vilin on kõikides kõlarites.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
etsihel
huviline

Avatar


Registreerunud 26.01.14
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 24.10.16 19:52 Tsiteeri


Just läbisin sama probleemi. Ka C4.

Mul tegi häält ka siis kui süüde sees(mootor ei töötand). Sõites gaasi lahti lasin siis jäi korraks vait. Gain veerandi peal aga õrnalt kuulda, eriti kui laulud vahetusid. Kuskil poole peal oli päris vali.

Probleem oli minul nendes odavates 8€ rca'des. Kõige lihtsam on testida nii:
Võta RCA'd välja- kui siis ka heli teeb siis on viga voolu/massikaablites/genekas. Kui jääb vait siis on viga RCA'des ja osta kvaliteetsemad.

Minul oli nii, et kui mõlemad RCA'd olid pesades(4 kanaliga võim) siis tegi häält üks RCA paar. Tõstsin neid eesmisest kanalist tagumisse ja siis hakkasid hoopis tagumised häält tegema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 25.10.16 20:46 Tsiteeri


Mul on ikka tavaline generaatorivilin, käib mootoripööretega samas taktis. Aga RCA juhtmeid võib proovida vahetada küll. Kas asi võib olla ka selles, et esimene kõlarijuhe on RCA juhtmetega koos, seal ju liigub ka vool?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
etsihel
huviline

Avatar


Registreerunud 26.01.14
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 26.10.16 05:46 Tsiteeri


Nagu eelnevalt ütlesin, siis võta rca juhtmed võimu küljest ära. Jääb vait=osta paremad rcad. 100% kindel olla siis vea üle istmete ajutiselt.
Kõlarijuhe seda ei tekita ja isegi kui peakski miskit mõjutama siis on ikkagi viga odavates rca'des. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 03.11.16 16:09 Tsiteeri


Proovisin uusi rca juhtmeid, mingil määral nagu jäi vaiksemaks aga veidi on veel kuulda. Näppisin ka neid lpf nuppe kus saab panna 50/80 / full, ma küll ei tea mida see täpselt teeb aga heli sellest muutub. Niipalju panin tähele, et kui üks rca paar on järelt ära siis vilin kaob, seejuures pole vahet kas see on see odav või uus ja parem juhe. Kui mõlemad on järel siis viliseb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jussm
huviline



Registreerunud 01.01.16
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4

postitati 04.11.16 22:10 Tsiteeri


Panin teise RCA ka uue ja vilin kadus, järelikult tasub paremaid alati kasutada :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.7% - SQL: 31.3%]