Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi a4 2.5 tdi 120kw ei lähe soojaks (Vastuseid: 37 | Vaatamisi: 5341)
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 15.01.17 18:05 Tsiteeri


Praegu kui väljas on nullilähedal ilmad, siis auto soojeneb nagu täitsa normaalselt. Eks näeb kui külmaks tagasi läheb aga hetkel küll ei näpi midagi, vb ma mõtlen üle ise.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.02.17 11:55 Tsiteeri


Nonii, täna -16kraadi ja peale 60km sõitu maanteel sain seieri 80 ja 90 kraadi vahele, arvuti näitas 78 kraadi. Enamus ajast püsis 75. Linna jõudsin, siis seal sõites kukkus kiirelt seier 70 peale ja arvutiga näitas 65. Samal ajal kahelt tuttavalt uurides pidid neil seierid ilusti 90 näitama. Ühel küll manuaalkast ja teisel tiptronic.
Ma nüüd ikkagi kahevahel, on mul probleem sellega või ei.
Kellel täna viitsimist, jälgige enda 2.5tdi v6 masinatel kuidas temperatuuri hoiavad ja saavutavad ja pange siia kirja.
Mind isiklikult täitsa häirib, kui soojendus lõugab aga salong ei lähe korralikult soojaks. Kui on termostaat vigane, panen uue aga kui nii peabki olema, siis viskan papitüki ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
roltskar
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.14
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B8 3.0tdi Q

postitati 07.02.17 14:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Nonii, täna -16kraadi ja peale 60km sõitu maanteel sain seieri 80 ja 90 kraadi vahele, arvuti näitas 78 kraadi. Enamus ajast püsis 75. Linna jõudsin, siis seal sõites kukkus kiirelt seier 70 peale ja arvutiga näitas 65. Samal ajal kahelt tuttavalt uurides pidid neil seierid ilusti 90 näitama. Ühel küll manuaalkast ja teisel tiptronic.
Ma nüüd ikkagi kahevahel, on mul probleem sellega või ei.
Kellel täna viitsimist, jälgige enda 2.5tdi v6 masinatel kuidas temperatuuri hoiavad ja saavutavad ja pange siia kirja.
Mind isiklikult täitsa häirib, kui soojendus lõugab aga salong ei lähe korralikult soojaks. Kui on termostaat vigane, panen uue aga kui nii peabki olema, siis viskan papitüki ette.


Viska papp ette, see teeb imesid :D päriselt ka.
Kas auto on muidu eestist ostetud või toodud jumal teab kust? Mul tuttaval on üks Lõuna-Euroopa seades Toyota bentsukas, mis elusees külmaga soojaks ei lähe,sest ahi on nii väike sees,et ei küta ära suure külama. sinu puhul võib ju sama jama olla.

Samas olen suhteliselt kindel,et isegi väikene papitükikene padika nurga ees teeb sul autoga juba imesid. See aitab kiiremini jõuda töötemperatuurini ning seda säilitada. Ülekuumenemist pole vaja karta nkn, sul ju visko ka,mis pidevalt kogu värki jahutab.


AvE's 3 rules of troubleshooting: 1. Look for/Do the easiest thing first. 2. Don't rely on the people that tried and failed before you (usalda, aga kontrolli) 3. 90% of problems are between the driver's seat and the steering wheel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.02.17 15:49 Tsiteeri


Viimased 5 aastat papitüki paigaldamise vajadust pole tundnud, paistab et tulevad tagasi vene masinate lõbud ja mingi papitükkidega jändamised. 12 kraadi miinust ja auto normaaltemperatuuri saavutada ei suuda :D
Auto ise on saksast ja viimased 9 aastat eestis olnud, minu käes jookseb 7. aasta.

Aga see, et väike papitükike radika nurga ees mul mingi muutusi peaks tooma räägib küll seda pigem, et termostaat siis laseb ikkagi radikasse ringlema. Kui mul auto maanteel üle 75 kraadi minna ei suuda, siis ju korras termostaati, mille avanemine on 80 kraadi juures, ei avata ja radikas midagi maha jahutada polegi.

Edit: panen täna papi ette, kui õnnestub, sest mul stange ja radika vahe on pealt kinni ehitatud. Eks kirjutan, mis muutub ja palju muutub.saan paremini vaadata ka millal radikas tõusma hakkab temp.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 11.02.17 01:24 Tsiteeri


Avastasin sellise asja, et külma mootoriga käib visco siduriga ventikas mootori pöörete tõstmusel märgatavalt kiiremini kaasa. Kas see on normaalne nähtus külma mootoriga? Samas tühikäigul jõuab ilusti ühe näpuga teda kinni pidada.
Mäletan et kunagi suvel näppisin seda ventikat, kui mootor seisis ja käis päris kergelt ringi, nüüd külmaga aga käib kangelt üsnagi. Õrn kõrisev heli ka juures vist tal kui auto käib. Võib see minul liialt jahutada kapotialust? Sõitsin papitükk radika ees ringi ja veidi soojemaks läks auto küll, nii umbes 5-10 kraadi. Samas sõbra 2.5tdi läheb ilusti 90 kraadi linnas ja maanteel -25 juures. Minu oma aga vaevleb juba -15 kraadi juures. Olen mitmelt inimeselt uurinud, kuidas nende 2.5 tdi motod soojenevad ja kõik kiidavad et ilusti 90 näitab iga ilmaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 11.02.17 08:27 Tsiteeri


Kui kõrin sees, siis varsti varsti kinni ja liigub täielikult mootori pööretega ühes.
Eks jahutamisele aitab kindlasti kaasa, see ju tema eesmärk.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 11.02.17 20:02 Tsiteeri


Võtsin ta esialgu üldse küljest ja auto soojeneb päris kenasti aga kahjuks on ilm praegu selline, et ta soojeneks niikuinii ja õiget sotti ei saa, kui palju ventikas mõjutas. Ootan külmemaid ilmasid ja siis näeb. Ilmselt tuleb see ka uus siis panna. Mõttekas ilmselt ainult originaal tootja oma? Mingi 50 eurone ilmselt on suht prügi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 13.02.17 18:33 Tsiteeri


Täna oli väljs plusskraad ja mul auto kohapeal lasi seieri 80 peale, reaalne temp oli 72. Salongi soojenduse kinni panen, siis vaikselt hakkab tõusma. Sõites tõuseb kiiremini ilma viscota aga ühtlase sõiduga hakkab taas langema.
Lasen ikkagi termostaadi ära vahetada lähiajal. Pikalt niimoodi sõidan, siis panen selle raha teisipidi paaki. Eks siis näha ole, kas oli termostaat ära või ei. Kuna hammasrihm pole veel poolt välpagi ära sõitnud, siis selle jätan vahetamata.
Vahepeal aga olin vist valel teadmisel, et termostaadist läheb radikasse vedelik aga sel mootoril läheb hoopis radikast termostaati. On nii? Ehk siis ülemisest lõdvikust sisse ja alumisest välja? Polnud sellisest variandist kuulnudki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 13.02.17 18:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Vahepeal aga olin vist valel teadmisel, et termostaadist läheb radikasse vedelik aga sel mootoril läheb hoopis radikast termostaati. On nii? Ehk siis ülemisest lõdvikust sisse ja alumisest välja? Polnud sellisest variandist kuulnudki.


Saab olla nii? Radikast tulev jahe jahutusvedelik läbides termostaati peaks selle hetkega ju maha jahutama ja seega see uuesti sulgub... Mõte on ikka selles, et kui mootoris oleva jahutusvedeliku temp läheb üle 87*C/92*C (või mis iganes temperatuuriga termostaat kellelgi autol sees on), siis termostaat avaneb ja laseb selle jahutusvedeliku jahutus radikasse ja kui ringiga (läbi radika ja mootori ploki) jõuab uuesti jahedam (kui eelpool märgitud temperatuur) jahutusvedelik, siis termostaat sulgub uuesti ja nii see tsükkel kordub ja kordub, et hoida ühtlast temperatuuri. Või olen mina asjas valesti aru saanud?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 13.02.17 19:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Vahepeal aga olin vist valel teadmisel, et termostaadist läheb radikasse vedelik aga sel mootoril läheb hoopis radikast termostaati. On nii? Ehk siis ülemisest lõdvikust sisse ja alumisest välja? Polnud sellisest variandist kuulnudki.


Saab olla nii? Radikast tulev jahe jahutusvedelik läbides termostaati peaks selle hetkega ju maha jahutama ja seega see uuesti sulgub... Mõte on ikka selles, et kui mootoris oleva jahutusvedeliku temp läheb üle 87*C/92*C (või mis iganes temperatuuriga termostaat kellelgi autol sees on), siis termostaat avaneb ja laseb selle jahutusvedeliku jahutus radikasse ja kui ringiga (läbi radika ja mootori ploki) jõuab uuesti jahedam (kui eelpool märgitud temperatuur) jahutusvedelik, siis termostaat sulgub uuesti ja nii see tsükkel kordub ja kordub, et hoida ühtlast temperatuuri. Või olen mina asjas valesti aru saanud?



Justnimelt minu mõte samamoodi ja sellepärast ma küsimärgi sinna lõppu paningi, et kas saab see siis reaalselt nii olla ka.
Termostaat on igatahes radiaatori alumise lõdviku pool. Vahe nüüd selles, kumba pidi siis radiaatoris see vedelik voolab. Minul igatahes hakkab ülemise lõdviku poolelt soojenema ja alumine on igas poosis täiesti külm. Tark googel räägib et, on tõesti inlet-side ja outlet-side termostaadid olemas.



http://www.12v.org/engine/images/coolpic.gif


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 26.02.17 13:14 Tsiteeri


Panin uue termostaadi ja veepumba. Termostaat oli eelnevalt valesti paigaldatud - pisike ava oli 180kraadi valesti. Uus veepump tuli ka veidi teise kujuga labadega. Eriti ei usu, et see väike ava seal suurt rolli mängis aga praegu sellise 4 miinuskraadi juures sõitmisega saab auto umbes 15 km jooksul maanteel seieri 90 peale. Linnas alla oluliselt ei kuku, kui just kohapeal ei seisa. Eks näeb, mis suurema külmaga tegema hakkab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 24.02.18 20:35 Tsiteeri


Aasta möödas ja ilmad jälle tugevamalt miinuses. Ei lähe endiselt soojaks. Maanteel seier 70 peal, kohapeal langeb veelgi. Veidi kiirendada ja pöörded kõrgemal hoida siis saab 90 kätte aga kohe kukub 75 peale tagasi. Väljas miinust 20 ringis. Ei olegi nagu miskit enam proovida. Tuleb külma mootoriga edasi olla. Ehk siis see multitronic hoiab pöörded liiga madalal ikka. Küttekulule see ilmselt positiivne pole.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
PTC
huviline



Registreerunud 20.08.12
Kasutaja on eemal


postitati 24.02.18 23:39 Tsiteeri


oli kunagi xc70 diiselvolvo. ja kui lisasoenduse ahi rikkis - suurema külmaga ei läindki soojaks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.6% - SQL: 31.4%]