Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Lahing õlikulu pärast (Vastuseid: 123 | Vaatamisi: 31739)
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 09.12.15 12:52 Tsiteeri


Nonii, tundub, et teema hakkab hargnema. Nähtavasti ka Tarbijakaitseamet tõlgendab müüja kohustust ja lepingu olulist rikkumist selliselt, nagu seda siin varasemalt kirjeldanud olen. Seega jutt sellest, et kui täiendavat garantiid ei võeta, et siis justkui polegi midagi teha, ei pea paika.

Lugemist


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
braga
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.14
Kasutaja on eemal

Auto: q7,A4

postitati 20.03.17 21:38 Tsiteeri
Audi A 4 1,8 tfsi 2011 läbisõit 105000



Tere minul sama probleem , et kuidagi liiga palju tarbib seda õli .Kõvadel kylmadel 1500 km ja liiter õli muidu 1000 km ja pool liitrit , auto ostetud soomest ja garantii veel kehtib , ootan ise ka audilt kõne kas tõesti selline kulutus on normaalne ...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 21.03.17 00:34 Tsiteeri


Kui garantii kehtib, lase esindusel auto õlikulu panna mõõtma. Kaabliga midagi sätitakse ja sõidad mingi aja ja kui jääb normidest välja (2.0tfsi'l vist 0.7l+/1000km) on garantiiremont..

Teemasse infoks veel, et kõik TFSI'd söövad õli, mitte ainult 1.8L ja 2.0L, kuid seda ainult siis kui vajutad ehk kõrgetel pööretel kulub. Talvel kulub vähem õli kui suvel. Liitriga saab sõita 2014a toodetud autoga (aasta ei mängi mingit rolli nagu näha, salong näeb värskem välja ainult) 150 000km läbisõidu juures mitte üle 2500km, suvel 1500km.
Pole nagu väga hull iga kuu tagant liiter peale kallata. Millegi arvelt peab jõud tulema ja ma täitsa näen kuhu see õli kaob, mõni auto lihtsalt tahab edasi minna.
Omaks lõbuks pean õlipäevikut ka, kus pealakallatav kogus ja läbisõit koos kuupäevaga kirjas - mingi tfsi sündroom vist. Eks kunagi saab täpsemaid tulemusi kirjutada siia, praegu on ainult viis rida päevikus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 21.03.17 06:22 Tsiteeri


Sõidad Saksamaale, enne sõitu paned täis, kohale jõudes liitri, tagasi jõudes jälle liitri, nagu 2-taktiline seguõliga töötav mootor juba.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
braga
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.14
Kasutaja on eemal

Auto: q7,A4

postitati 21.03.17 09:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Kui garantii kehtib, lase esindusel auto õlikulu panna mõõtma. Kaabliga midagi sätitakse ja sõidad mingi aja ja kui jääb normidest välja (2.0tfsi'l vist 0.7l+/1000km) on garantiiremont..

Teemasse infoks veel, et kõik TFSI'd söövad õli, mitte ainult 1.8L ja 2.0L, kuid seda ainult siis kui vajutad ehk kõrgetel pööretel kulub. Talvel kulub vähem õli kui suvel. Liitriga saab sõita 2014a toodetud autoga (aasta ei mängi mingit rolli nagu näha, salong näeb värskem välja ainult) 150 000km läbisõidu juures mitte üle 2500km, suvel 1500km.
Pole nagu väga hull iga kuu tagant liiter peale kallata. Millegi arvelt peab jõud tulema ja ma täitsa näen kuhu see õli kaob, mõni auto lihtsalt tahab edasi minna.
Omaks lõbuks pean õlipäevikut ka, kus pealakallatav kogus ja läbisõit koos kuupäevaga kirjas - mingi tfsi sündroom vist. Eks kunagi saab täpsemaid tulemusi kirjutada siia, praegu on ainult viis rida päevikus.


Mul tundub just nii ,et külmamootoriga sõidud, väiksed otsad kulutab seda õli veel rohkem .. Sellised pikamaa otsad seal ta ei kuluta pea üldse ... Või peaks mõtlema selle mootori eelseonduse peale äkki see ka aitab . Eelnevate audidega pole veel sellist jama olnud , kõik diislid ka olnud , esimene bensumootiriga audi kogemus .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
braga
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.14
Kasutaja on eemal

Auto: q7,A4

postitati 22.05.17 09:44 Tsiteeri
1,8 tfsi



Noniih minul lahenes see siis nimodi soomes ,et sealt kus ma auto ostsin väitsid ,et isegi 1000 km pealt 1 l on normaalne kulutus muidugi .. Käisin siis ise audi esinduses õlikulutust mõõtmas kus pandi mingi seade külge ja pidi sõitma mingi vähemalt 1000 km järgmise korrani ,kui tuli põleb ja siis tagasi esindusse lõppuvahe konrtolli . Minul selgus ,et õli kulutus oli 1490 km ja 1 l ehk siis 745 km peal juba pool liitrit . Audi oleks teinud tasuta selle remondi ,aga ma muidugi polnud tähelepannud ,et esimene omanik oli sõitnud järgmisest hooldusest 4000 km üle ja siis nemad ei olnud nõus seda tegema ... Õnneks mul oli auto ostetud sellise 2 aastase garantii lepinguka kus see siis läks selle kindlustuse alla kus naad maksid isegi selle õli kulutuse testi kinni arvele tagasi ja nüüd pääsesin siin 7,5 k € remondist kus läheb 25 töötundi :) :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 22.05.17 11:28 Tsiteeri


Mida selle 7,5 k remondiga ära tehakse siis, et pärast hakkab vähem õli võtma?
Kas on ka mingeid reaalseid probleeme õlikuluga seoses peale tiheda juurde valamise kohustuse ning rahalise kulu? Iseenesest ju 1000 km kohta 1 L õli ei ole mingi tohutult suur rahaline kulu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 22.05.17 14:47 Tsiteeri


Minu talupoja mõistus ütleb, et see 1l õli 1000 km peale ei ole tõesti suur kulu. Suur kulu tekib selle tagajärjel. Eelnevatest postitustest väljaloetud probleemid küünaldega, katalüsaator ei arva sellest hästi jne. Ja muidugi ei saa ma mainimata jätta seda, et diisli puhul on kisa taevani kui miskit lebra tekitab ja samas Vag grupi bensukad kärsatavad seda õli samamoodi linnavahel :D


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.05.17 09:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Mida selle 7,5 k remondiga ära tehakse siis, et pärast hakkab vähem õli võtma?
Kas on ka mingeid reaalseid probleeme õlikuluga seoses peale tiheda juurde valamise kohustuse ning rahalise kulu? Iseenesest ju 1000 km kohta 1 L õli ei ole mingi tohutult suur rahaline kulu.


Ühel Audil, mille tõin oli ilmselt see remont ära tehtud. Seal oli vahetatud kolvid koos kõige juurdekuuluvaga(rõngad, kepsud jms), katalüsaator jne.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 23.05.17 10:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Mida selle 7,5 k remondiga ära tehakse siis, et pärast hakkab vähem õli võtma?
Kas on ka mingeid reaalseid probleeme õlikuluga seoses peale tiheda juurde valamise kohustuse ning rahalise kulu? Iseenesest ju 1000 km kohta 1 L õli ei ole mingi tohutult suur rahaline kulu.



Pannakse teised kolvid ja muudetakse nende õlijahutust. (mis käib läbi kepsu eksole)


Ja minuarust oli tehasel selle jama kohta mingi selline põhjendus, et nad arvutasid nendel kõvasti üleforsseeritud bensukatel kolvimõõdu juba tehasest valesti.
(Pisut panid puusse noh ja see ei olnud plaanitud viga nagu neil tavaliselt.)

A`la nad VAGis eeldasid, et need mootorid hakkavad kõvasti tappa saama, kolvi jahutus oli samuti välja arvutatud ja et kolb paisub õigesse täpsesse mõõtu. (külmalt käib ju suht lohvkalt)
Aga siis juhtus see, et kas inimesed sõitsid nendega nagu penskarid või lihtsalt kolb piisavalt kuuma ei saanud ja siis muidugi hakkaski õli võtma. (ma ei saa muidugi aru, miks see juba katsesõitudel stendis välja ei tulnud)

Garantiijuhtumite puhul olid neil juppidel (s.o. kolbidel) juba teised tootekoodid.
Keps läks ilmselt vahetusse selle pärast, et uue kolvi sõrmemõõt oli teine, surveastet muudeti, õlipritseavad olid ringi tehtud vms põhjusel; iseenesest nendega ei jutunud ju midagi.

AGa kas ta päriselt nii oli, ma ei viitsi praegu Wolfsburgist üle küsida, see nii vana teema juba....:D



..............

Tsitaat:
Algselt postitas: braga
Õnneks mul oli auto ostetud sellise 2 aastase garantii lepinguka kus see siis läks selle kindlustuse alla kus naad maksid isegi selle õli kulutuse testi kinni arvele tagasi ja nüüd pääsesin siin 7,5 k € remondist kus läheb 25 töötundi :) :cool:


Siis läks hästi ju. Korralikud müüjad kindlustavadki oma vanad, juba garantiialt väljas masinad ära ja see siis oigab, kui mingi taoline asi lendab. Hooratas on siin veel poisike.

See, et audi ise seda kinni maksta ei tahtnud, on ju normaalne. Ja sellisel puhul hakkavadki hooldusraamatust näpuga järge ajama, et mitte maksta. Ja noh, 4000km peale, mis üle on lastud, ma akkaks kah köhima. Kui me oleme kokku leppinud, et garantiitingumused on sellised, et käid korralikult, siis pead käima ka. Udutada võid siis, kui sul palju pappi on. :P
Need tooted on ju kallid ja tegu ei ole mingi kingapaari garantiiga.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 23.05.17 19:16 Tsiteeri


Jäi silma teemasse haakuv video. https://www.youtube.com/watch?v=MstEuljOwyI
Väidetavalt õlirõngaste konstruktsiooniveaga aastakäik 2008...2011. "Odavam" lahendus on vanade kolbide ületreimine laiemate õlirõngaste tarbeks.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 23.05.17 20:43 Tsiteeri


Alumiiniumist kolb paisub küll, aga kas see mõjutab õlikulu nii palju rohkem kui kolvirõngad, mis märgatavalt vist ei paisu? Olen olnud tunnistajaks näiteks ühele mootorile (ei olnud küll sõiduauto mootor), millele kolvirõngad valetpidi sisse läksid (uued kolvid-kepsud-hülsid ka, rõngad kõik õiges kohas, aga lihtsalt 180 kraadi pööratult ehk siis oli tähtis kumb pool üles ja kumb alla käis) ja õlikulu oli meeletu ning mootor sai ka füüsilisi kahjustusi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.05.17 06:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Jäi silma teemasse haakuv video. https://www.youtube.com/watch?v=MstEuljOwyI
Väidetavalt õlirõngaste konstruktsiooniveaga aastakäik 2008...2011. "Odavam" lahendus on vanade kolbide ületreimine laiemate õlirõngaste tarbeks.


2012+ ehk alates A4 faceliftist peaks asi korras olema. Vanematel pole ka kõigil seda probleemi. Probleemist saab teada ainult sõites. Mustade sumpaotsade järgi ennustamine(keegi eespool mainis) tulemuseni ei vii, see pea kõigil, kui pole just pedant omanik olnud.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 25.05.17 09:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Jäi silma teemasse haakuv video. https://www.youtube.com/watch?v=MstEuljOwyI
Väidetavalt õlirõngaste konstruktsiooniveaga aastakäik 2008...2011. "Odavam" lahendus on vanade kolbide ületreimine laiemate õlirõngaste tarbeks.


2012+ ehk alates A4 faceliftist peaks asi korras olema. Vanematel pole ka kõigil seda probleemi. Probleemist saab teada ainult sõites. Mustade sumpaotsade järgi ennustamine(keegi eespool mainis) tulemuseni ei vii, see pea kõigil, kui pole just pedant omanik olnud.


Plaanisin hiljuti samuti tütrele Lätist A5 coupe 2,0 tfsi quattro tuua ja valmistusin vähemalt 300km. testsõiduks, millega peaks mingigi pildi ette saama õlisöömisest. Kuna kooslus oli hea ja hind samuti, leppisin isegi teadmisega, et mingi aeg tuleb kolvigrupi vahetus teha. Kuna selgus, et tegu USA-kaga, ei läinud isegi vaatama. Eks teadjamad teavad, mis autost jutt käib.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
braga
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.14
Kasutaja on eemal

Auto: q7,A4

postitati 06.06.17 09:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Mul vahetatigi nüüd 2011 aasta osad 2012 aasta vastu ,kolvid ja kõik juurdekuuluvaga , Auto ostjatele siis jah pigem vaadata alates 2012 aasta autosi või siis juba sellise remondiga tehtud .. Ise vaatasin ka ,et nii hea hind ja läbisõit oli mingi 90 000 ja nooh ikka satud mingi jama otsa :D







quote]Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Jäi silma teemasse haakuv video. https://www.youtube.com/watch?v=MstEuljOwyI
Väidetavalt õlirõngaste konstruktsiooniveaga aastakäik 2008...2011. "Odavam" lahendus on vanade kolbide ületreimine laiemate õlirõngaste tarbeks.


2012+ ehk alates A4 faceliftist peaks asi korras olema. Vanematel pole ka kõigil seda probleemi. Probleemist saab teada ainult sõites. Mustade sumpaotsade järgi ennustamine(keegi eespool mainis) tulemuseni ei vii, see pea kõigil, kui pole just pedant omanik olnud.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 06.06.17 16:18 Tsiteeri


Seal minu lingitud videos kodanik Reinhard Scheuerlein avaldab loo lõpus arvamust, et ka sellele FL tehaseparandusele järgneb mingi hetk suurenenud õlikulu s.t. teema ikka sama. Võibolla tegu ka reklaamiga, et tulge tema juurde treima. :) Aga eks mõni esinduse inimene või mõni omanik ehk kommenteerib, kuidas FL masinad või remondi saanud autod 200k+ sõitudel on.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 07.10.17 15:15 Tsiteeri


Ma pole just väga pädev seda teemat kommenteerima .
Minu maamehe loogika ütleb, et kogu probleem on liiga pikas õlivahetus välbas .
Vaielge vastu .


;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ACE16V
huviline

Avatar


Registreerunud 12.03.03
Asukoht: Järveküla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi80AvantQuattro / DUCATI_M900

postitati 08.10.17 09:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: arsi
Ma pole just väga pädev seda teemat kommenteerima .
Minu maamehe loogika ütleb, et kogu probleem on liiga pikas õlivahetus välbas .
Vaielge vastu .


Minu maamehe loogika on sinu omaga nõus ;)
Minu oletused, lähtuvalt sellest et probleem tekib läbisõidul 100 tkm + :
- Neil mootoritel kasutati madalamaid (õhemaid) õlirõngaid, sestap ka väiksemad õli tagasivoolu avad.
- TFSI mootoritel on kõrge termaalkoormus õlile - šlaki tekkimine ...
- Pikkade välppade kasutamisel jõuab see šlakk hakata ummistama neid vähendatuid õli tagasivoolu avasid

Võib olla proovida mootori sisepesu, kui ilmneb probleem.

PS. Mul tuttav venemaal ostis kohalikust esindusest Q5 2.0TFSI ja seal oli kohe õlivälbaks 15 tkm. Valab välba jooksul ca 1 l peale.

Terv.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kev95
huviline



Registreerunud 27.01.11
Asukoht: Viimsi/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6

postitati 16.11.17 08:03 Tsiteeri


Minul on 2007 C6 2.0TFSI (BPJ) ja õlikulu puudub. Auto on alates 2011 olnud meie peres ja õli ei ole olnud vaja lisada. Hooldusvälp on alguses peale 15 000km ja kolvigrupp on vahetamata. LS nüüd peaaegu 190k, milles saan olla 100% kindel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
andrec
huviline



Registreerunud 07.10.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 R30 VR6 turbo

postitati 16.11.17 08:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kev95
Minul on 2007 C6 2.0TFSI (BPJ) ja õlikulu puudub. Auto on alates 2011 olnud meie peres ja õli ei ole olnud vaja lisada. Hooldusvälp on alguses peale 15 000km ja kolvigrupp on vahetamata. LS nüüd peaaegu 190k, milles saan olla 100% kindel.

BPJ mootoril pole kunagi kolvigrupiga probleeme olnud. Proleemid hakkasid ketiga 1.8 ja 2.0 tfsi'del.


12,72@178,14km/h @S4 // 241km/h @ S4 OMC
http://differ.ee https://www.youtube.com/andresleever
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kev95
huviline



Registreerunud 27.01.11
Asukoht: Viimsi/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6

postitati 16.11.17 09:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: andrec
Tsitaat:
Algselt postitas: Kev95
Minul on 2007 C6 2.0TFSI (BPJ) ja õlikulu puudub. Auto on alates 2011 olnud meie peres ja õli ei ole olnud vaja lisada. Hooldusvälp on alguses peale 15 000km ja kolvigrupp on vahetamata. LS nüüd peaaegu 190k, milles saan olla 100% kindel.

BPJ mootoril pole kunagi kolvigrupiga probleeme olnud. Proleemid hakkasid ketiga 1.8 ja 2.0 tfsi'del.

Seda on muidugi ainult hea kuulda, aga oskad öelda, et kus maalt hakkasid ketiga 1.8 ja 2.0 TFSI-d ja millal hakkati tootma mootoreid, millel sellised probleemid puuduvad?
Olen alati aru saanud, et kõik algusaastate 2.0TFSI mootorid on samade probleemidega, aga tundub, et mitte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
nukkvoll
huviline



Registreerunud 30.11.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 30.11.17 23:42 Tsiteeri
Lahendus



Tsitaat:
Algselt postitas: Kev95
Tsitaat:
Algselt postitas: andrec
Tsitaat:
Algselt postitas: Kev95
Minul on 2007 C6 2.0TFSI (BPJ) ja õlikulu puudub. Auto on alates 2011 olnud meie peres ja õli ei ole olnud vaja lisada. Hooldusvälp on alguses peale 15 000km ja kolvigrupp on vahetamata. LS nüüd peaaegu 190k, milles saan olla 100% kindel.

BPJ mootoril pole kunagi kolvigrupiga probleeme olnud. Proleemid hakkasid ketiga 1.8 ja 2.0 tfsi'del.

Seda on muidugi ainult hea kuulda, aga oskad öelda, et kus maalt hakkasid ketiga 1.8 ja 2.0 TFSI-d ja millal hakkati tootma mootoreid, millel sellised probleemid puuduvad?
Olen alati aru saanud, et kõik algusaastate 2.0TFSI mootorid on samade probleemidega, aga tundub, et mitte.


Lahendus on selline et sai kõik rõngasooned üle treitud vanema tüübi rõngaste peale ja 0 õlikulu.
Viimati sai see töö tehtud ühele Tartu Forsi müügimehele.
Kõik mootorid kus kasutatakse kolme komponendiga plekist õlirõngast, võtavad juba uuena õli (tehase koonerdamise tulemus).
Pikkemalt võin rääkida maili teel nukkvoll@hotmail.com


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
erxheins
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 2.7TDI, A6 C6 Avant 2.7TDI FL Q

postitati 03.12.17 22:52 Tsiteeri


Natuke vb ostuabi teema aga küsiks ka veel ikkagi üle selle 2.0 TFSI (BPJ) mootori kohta, et kas 100% või kui kindel see nüüd on et nt 10/2010 BPJ mootoril pole seda kolvigrupi vahetuse probleemi? Plaanis osta 163t sõitnud selline: 2010 A6 C6 2.0 TFSI aga ei tahaks küll järgmine olla kes selle kolvivahetuse jura otsa satub. Mida ja miks sel BPJ mootoril teisiti tehti siis et sel seda probleemi pole ja eelnevatel ja (järgnevatel?) 2.0 TFSI-del on see probleem? Samas jäi siin foorumis silma et ka 2010 a TFSI-de suure õlikulu kohta kirjutati ja üks isegi kokku jooksis. Et ei saagi nüüd aru enam midagi ausalt öeldes :) Et ainus kindel viis tegelikult on ikkagi sõita ja siis näeb kas võtab õli või mitte? On ikka loterii :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
erxheins
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 2.7TDI, A6 C6 Avant 2.7TDI FL Q

postitati 05.12.17 16:02 Tsiteeri


Tundub, et sain oma küsimusele vastuse nagu ka kasutaja Andrec juba ütles: VAG Group Petrol 2.0T - EA113 (Good) vs EA888 (Bad)

The EA113 being the older belt driven engine is seen as good and reliable (if properly maintained).

EA113 modifications (võimsuse järjekorras): BPJ, AXX, BWA, BWE, BPY, BYD, CDL, BHZ

The EA888 being the newer chain driven engine being seen as bad and unreliable due to timing chain tensioner failures and excessive oil usage.


Ehk siis selle EA113 BPJ mootoriga ei tohiks nii suuri muresid olla või väidab keegi vastupidist ja on ka rihmaga mootoriga suured jamad olnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 78.6% - SQL: 21.4%]