Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Ajuprobleem... (Vastuseid: 5 | Vaatamisi: 1836)
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 11.05.03 22:04 Tsiteeri
Ajuprobleem...



Lugu selline: Kui sai koos ur666-ga kiireaudi 200 jaanuk ara veetud, vòtsime sellelt aju ja proovisime minu autole. Ei kaivitunud. Nyyd, parast Haapsalus kaiku, ei andnud syda rahu ja otsustasime Kiireaudi 200 aju EPROMid panna minu auto ajule. Kòigepealt selgus, et Map sensor oli puudu. Seda pidasime ka pòhjuseks, miks ei kaivitunud. Chipid vahetatud tulemus null - ei kaivitu, samuti Chek - Engine lamp ei syttinud. Seejarel panime minu auto aju kiibid Kiireaudi 200 ajusse ja vaatamata puuduvale MAP sensorile auto kaivitus hoobilt. Seega - aju ise korras aga EPROMid p..s vòi nendel olev soft sassis vòi asendatud tyhjade kiipidega - krt teab...
Siit kysimus: Kas keegi teab, kus saab EPROM-e kontrollida? Vòi kas on need ylekirjutatavad, s.t. kas kuskil keegi saaks neile uue softi (moditud) peale panna? Vòi mis vòis olla chippide p..sse mineku pòhjus? Avarii hetkel tekkinud el. lyhis? Kuid ylajaanu kòik funkas. Ja MAP ei aurustunud ka iseenesest... Hm, kas need krdi poetyybid tegid puhta vuugi? Vòimalik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 11.05.03 22:29 Tsiteeri


kas need EPROM id on jalgadega või ilma?
üldiselt ma eeldan et EPROMID mis seal ajus on on samasungused nagu arvuti emaplaadi flash kivid - EEPROM ja EPROM.

kas kivi pealt suudad välja lugeda selle tootjanime ja mudeli, mingi koodi ja värgi.

tsekkida saaks neid asju näiteks paldiski mnt tevalos, seal on seade olemas ja kui ilusti küsida siis saab. ma ise käisin seal, kui oma kivi tühjaks lasin kogemata. samuti suudavad nad neile kividele igasugu softi peale lasta (256kb peaks olema EPROMI suurus, maybe on erinevaid ka).

üldiselt enne oleks lisateavet vaja kui midagi uurida saab. seega kas on jalgadega ning kas saaksid tootja ja mudeli vaadata


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 11.05.03 22:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rass
kas need EPROM id on jalgadega või ilma?
üldiselt ma eeldan et EPROMID mis seal ajus on on samasungused nagu arvuti emaplaadi flash kivid - EEPROM ja EPROM.

kas kivi pealt suudad välja lugeda selle tootjanime ja mudeli, mingi koodi ja värgi.

tsekkida saaks neid asju näiteks paldiski mnt tevalos, seal on seade olemas ja kui ilusti küsida siis saab. ma ise käisin seal, kui oma kivi tühjaks lasin kogemata. samuti suudavad nad neile kividele igasugu softi peale lasta (256kb peaks olema EPROMI suurus, maybe on erinevaid ka).

üldiselt enne oleks lisateavet vaja kui midagi uurida saab. seega kas on jalgadega ning kas saaksid tootja ja mudeli vaadata


On jalgadega. Peal sellised andmed:
S
27C64A
-20FA
FGM3592
9005ve (pealoleva kleepsu andmetel turboròhu kontroll) ja teine:
TMS JL
27C512-15
BLX54AIHLP
SINGAPORE
(Kleepsu jargi mootorikontroll)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 12.05.03 07:33 Tsiteeri


eprom-i ehk elektriliselt kirjutatavat mälu ei ole võimalik endal kuidagi tühjaks lasta (nagu rass kirjutab), epromis sisalduv data on kustutatav ainult kvarts lambiga kiiritades, mõningate aastate jooksul võib eprom tühjeneda ka päikesekiirguse käes.
eeprom on see, mida on võimalik endal nii kirjutada kui kustutada elektriliselt.
flash on veel kolmas mälutüüp.

quattromees, see mis sul seal kivide peal on, viitab mälu "iseloomule" st näitab tema mahtu ja seeriat. Auto ajuga (et siis chipi tootja vms) pole sellel kivil leiduva markeeringuga mingit pistmist. Sama markeeringuga kivisid võin riuulist kerge vaevaga leida.
neid eprome saad kontrollida vastava lugejaga, nähtavasti tevalos (nagu rass räägib) on selline olemas. A see ei anna sulle mitte kottigi, ainult siis annaks, kui tegu oleks 100% tühja kiviga, kui mingi soft on, siis seda sealt küll välja ei loe, et see on Audi 200 20v mingi tuuning chip...

selline väike loeng teemal mälud siis :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 12.05.03 12:50 Tsiteeri


tarts ma seda tegelikult mõtlesingi, kvarstlambiga.
meil TTÜs on see seade täitsa olemas.
nagu aru sain on kindlalt tegu EPROM kividega, mitte ntx EEPROM, mis on välimuselt suht sarnased

samas see koht kus mina enda oma lõpuks progesin, oli selline seade ja proge, et viskas umbes "notepadi" tüüpi asja ette ja näitas mis kivile sisse kirjutatud on (mitte et sellest eriti midagi aru saaks aga noh..) see oli mingi 3. firma mersu kesuse vastas PCT majas, 3. korrusel.

seda kirja kivide pealt on vaja just selleks, et kontrollida, kas seade ja soft oskab antud kivi uurida ja vajaduse progeda. minu kivi oskas tallinnas ainult 1 aparaat progeda (seal 3. kohas). minul oli tegu EEPROMiga siis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 14.05.03 21:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja tarts
eprom-i ehk elektriliselt kirjutatavat mälu ei ole võimalik endal kuidagi tühjaks lasta (nagu rass kirjutab), epromis sisalduv data on kustutatav ainult kvarts lambiga kiiritades, mõningate aastate jooksul võib eprom tühjeneda ka päikesekiirguse käes.
eeprom on see, mida on võimalik endal nii kirjutada kui kustutada elektriliselt.
flash on veel kolmas mälutüüp.

quattromees, see mis sul seal kivide peal on, viitab mälu "iseloomule" st näitab tema mahtu ja seeriat. Auto ajuga (et siis chipi tootja vms) pole sellel kivil leiduva markeeringuga mingit pistmist. Sama markeeringuga kivisid võin riuulist kerge vaevaga leida.
neid eprome saad kontrollida vastava lugejaga, nähtavasti tevalos (nagu rass räägib) on selline olemas. A see ei anna sulle mitte kottigi, ainult siis annaks, kui tegu oleks 100% tühja kiviga, kui mingi soft on, siis seda sealt küll välja ei loe, et see on Audi 200 20v mingi tuuning chip...

selline väike loeng teemal mälud siis :)


Ei, ma tean, et sellel auto ajuga pistmist pole, mis nende peal kirjas on. Samas on nad erinevad sellest, mis originaalis peal on. Kas nad on EEPROM-id vòi EPROMid - ei oska òelda, ei ole asjatundja. Tean, et originaalis on EPROMid. Krt teab, vòimalik, et ongi riiulist tyhjad asemele otsitud! Pull selles,et kividele oli kleepsud peale kleebitud, nendele pastakaga nende otstarve.
Ok, siis teine varjant: Kas teoreetiliselt oleks vòimalik kuskilt 200 tq moditud softi saada ja tyhjadele kividele peale panna??? Vòi oleks see kallim kui nn tuuningchip osta?? (sorry, kui vaga mòòda panin, pole eriline arvutiasjatundja).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.0% - SQL: 42.0%]