Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Lambda vahetus - aju käitumine? (Vastuseid: 8 | Vaatamisi: 2174)
AndresS
huviline

Avatar


Registreerunud 08.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: E53 & E46 & E36 & E30

postitati 02.11.04 20:23 Tsiteeri
Lambda vahetus - aju käitumine?



Tere,

Auto: A4 1.8 20V 1996
Juba suve algusest saati hakkas madalatel pööretel jõud kaduma. Diagnostikas juhet sappa lükates oli selge, et lambda on täitsa otsas. Viimase nädala sõitis auto üldse lahtiühendatud lambdaga. Täna sai siis viimaks niikaugele et härra keeras käised üles ja pani pessa uue Boschi lambda (siinkohal tänud ilusa sinise autoga audiklubilasele). Loodetud efekt aga polnud mäekõrgune.

Ma pole muidugi hea indikaator-jalaga ka, kuna konkreetse auto rooli satun suhteliselt harva ning igapäevaselt olen ennast ära hellitanud 325 bemmi minekuga. Kuid siiski... tekkis küsimus, kas võib olla selline lugu, et aju hakkab uue lambda infot alles mõningase sõidu peale jälle usaldama? Mulle TUNDUS, et natuke paremaks läks iga hetkega, kuid jällegi: tegemist võib olla harjumisega.

Kogemusi, lambdatvahetanud inimesed? Või peaks diagnostikas järjekordsed lahtise anduriga sõidetud veateated ära laskma kustutada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
DevilDog
huviline

Avatar


Registreerunud 29.08.04
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.3

postitati 02.11.04 20:29 Tsiteeri


Peale lamda vahetust tuleks akul klemmid mõneks ajaks tagant võtta, nii 5-10 min. Ja siis kui see tehtud anda masinale natuke piitsa et aju saaks uued andmed lamdalt. Muidu on ajul meeles et lamda oli läbi ja sõit käib edasi avarii reziimil.Kus on kõik andmed niiöelda default. Vähemalt nii mulle seda asja seletadi kui omal sa kunagi lamda vahetatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AndresS
huviline

Avatar


Registreerunud 08.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: E53 & E46 & E36 & E30

postitati 02.11.04 21:08 Tsiteeri


:)
Pean tunnistama, et kuigi ma seda soovitust olen kümneid, kui mitte sadu kordi lugenud juba useneti uudisgruppide ajastust... siis endal selle lükke igaksjuhuks tegemine pähe ei tulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 03.11.04 15:31 Tsiteeri


Teoreetiliselt peaks auto korras lamdaga sõitma hakkama.Kui ei siis tuleb ikka diagnostikasse käik ette võtta.Uuematel autodel akuklemmi maha võtmisest ei pruugi aidata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.04 15:39 Tsiteeri


Enda omal ei olnud ka vaja miskit "restarti", uus lambda peale ja asi toimis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 03.11.04 15:47 Tsiteeri


Vahetasin kunagi ühe oopeli lamdat ja sellega kaasas olevas paigaldamise juhendis oli konkreetselt kirjas, et aku juhtmed maha võtta ja peale paigaldamist "sisse sõita". Oli vist jah nii, et kästi vähemalt 10-15 minutit sõita vms. Eks see sõltub ajust ka kindlasti (kujutan ette, et vähe moodsamatel aparaatidel võib olla vajalik mingi spets tarkvaraga arvutiga aju torkimine vms).

Opeli lambda sissesõidul sain plokikaane tihendist ka jagu :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AndresS
huviline

Avatar


Registreerunud 08.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: E53 & E46 & E36 & E30

postitati 06.11.04 17:32 Tsiteeri


Nii. Kogemus:

Võtsin ~20 minutiks akuklemmi maha. Selle peale hakkas tühikäik ka kõikuma. Otsis ja otsis ja muudkui reguleeris ning jõudu ikka ei olnud. Täitsa vastik oli kohe. Niimoodi mitu päeva.

Täna sai aga nimelt pikem ots linnavahel tehtud ning asi korras. Ju aju omale uued andmed anduritelt kokku kogus ning neid usaldama hakkas.

Ise olen rahul:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AndresS
huviline

Avatar


Registreerunud 08.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: E53 & E46 & E36 & E30

postitati 16.01.05 11:16 Tsiteeri


Kaevan selle vana teema uuesti üles. Võibolla on kellelgi tulevikus sellest abi.

Lugu siis selline, et eelnenud tegevuste käigus sai asi talutavalt normaalseks ja tundus, et nii ongi hea. Selle nädala sees aga sai lastud autole teha E-diagnostika, mis näitas ajus lambda veakoode. Samas lambda enda graafikud ja töö olid piltilusad.
Veakoodid said ajust kustutatud ning kui ma selle autoga diagnostikast kodu poole sõitsin, oleks sinna nagu uus mootor vahele istutatud. Madalal pöördel oluliselt rohkem jõudu ja töötamine veel ühtlasem.

Seega: Kui vahetatakse lambda, tundub, et on ikkagi vaja kustutada ka veakoodid ajust. Enne asi korralikult tööle ei hakka.
Seda siis vähemalt '96 A4 1.8 20V minu kogemuse kohaselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 16.01.05 11:34 Tsiteeri


Uema masina puhul täidsa võimalik jah, et aju jätab omale asja meelde ja see vaja kustutada pärast. Enda 92a B4jal vahetasin ta lihtsalt välja ja asi tundus toimivat, miskid hullu tuntavat vahet ei olnud, kuid segukellast oli vahe totaalselt näha... ka on mitu korda peale seda aku pikemalt masina pealt maas olnud ning pärast peale panemist ei ole mitte kui miski muutunud, ikka sama hea/halb? :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 53.8% - SQL: 46.2%]