Foorumi logo

Audi Q7
antsu - 20.09.12 20:11

Tervitused.
Mitte, et ma nüüd ise kohe soetama hakkaks aga mulle pakuvad huvi Q7 hoolduskulud ja vastupidamine. Kuna aeg on niipalju juba edasi läinud ja neid on meie vabariigis enam kui küll müügis teisel ja kolmandal ringil siis võiks foorumis ka sellest juttu olla.


KsenoonE - 22.09.12 20:31

Hoolduskulud kõrged, vastupidamine OK..


prj - 22.09.12 21:15

Soovitan kiigata rehvide hindu sellisele isendile. Minu teada on kõik need suurte velgedega pseudo-maasturid agarad rehve tarbima.


100 - 22.09.12 21:19

Võiks arvestada sellega, et tavaliselt auto hind uuena (Q7 puhul alates u. 1 miljon EEK ehk 60 000 EUR) ja tema hilisemad üleval pidamise kulud on üsnagi võrdelises seoses.:cool:


KsenoonE - 22.09.12 22:28

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Soovitan kiigata rehvide hindu sellisele isendile. Minu teada on kõik need suurte velgedega pseudo-maasturid agarad rehve tarbima.

Eriti X5 tagumisd rehvid :D 315 30 20 kõige odavam polnud.
Ma arvan et hoolduskuluded tavaline hooldus võiks 1000 eur arvestada, kui midagi veel siis 2-3000 eur ehk..


juks11 - 23.09.12 06:32

Tore on lugeda kuidas foorumis asjad käivad. Üks küsimus ja kõik valed vastused.

Olen ise läbinud mitme Q7'mega üle 100 000km'i. Mõlemad autod olen sõitnud kellale 200 000km.

Mis maksab hooldus? Hooldus maksab täpselt sama palju kui sama mootoriga A6'el või A4'jal, ehk siis sõltuvalt läbisõidust paari kolmesaja tuuris.

1000.-EUR eest saab teha hoolduse vahetada mõlemad õõtsad ja palju muud.

Esimesed pid klotsid maksavad meil kuskil 50.- ei ütleks, et palju!?

Kuskil 150 000km peal on vaja vahetada esimesed alumised õõtsad, hinnaks meil u 200.- tk, 2 neid on.

Umbes sama läbisõidu juures vaja vahetada ka sisselaske kollektorid, hind sama mis ikka 3.0TDI mootoril kuna asjad samad.

Kui sild on paigas siis saab rehvidega läbida ehk mingi 50 kuni 100 tuhat km, täpselt ei tea kuna 50 000km on rehvidega läbitud ja alles veel palju. Uus korralik 20" rehv maksab kuskil 160.- EUR tk kui teada kust osta.

Õhkvedrustuse remont tuleb palju odavam kui A seeria Audidel sest Q7 saab patlju eraldi vahetada, hinnaks 200 kopikatega. Täpselt ei tea kuna pole kunagi pidanud ühelgi vahetama. A6'el aga peab koos amordiga vahetama ja esinduse hinnaks oli vist 1600.-

Ehk siis on hoolduskulud väga väiksed ja korralikud autod ei nõua ka mingit erilist remonti.

Kui kellegil soovi siis minu Q7'me ostuteemat võib hakata arutama.


KsenoonE - 23.09.12 08:32

Jah selle peale ei mõelnud, et samad mootorid mis väiksematelgi, siis hooldus tõesti väga kallis ei saa olla ning kui paarsada-300 euri on siis miks mitte..Eks pigem kardetakse seda, et tuttav midagi rääkis mis ära lagunes ja neid kallima poolseid juppe (ala kompressor/õhkvedrustuse jubinad(ei ole aimugi mis maksab) või midagi taolist. Elektroonika pool tundub timmis olevat siis.

Samad võiks ka siis A8 D3 hooldusekulud olla?


lOOOOl - 23.09.12 09:44

Põhimõtteliselt kõige lihtsam on autot valida nii: Mõtle kõige suurem risk välja, mis võib autoga juhtuda ja arvuta, kas sõidad peale seda pikemat aega trammiga või tuled selle juhtumiga toime ja sõidad edasi.


juks11 - 23.09.12 10:20

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
Jah selle peale ei mõelnud, et samad mootorid mis väiksematelgi, siis hooldus tõesti väga kallis ei saa olla ning kui paarsada-300 euri on siis miks mitte..Eks pigem kardetakse seda, et tuttav midagi rääkis mis ära lagunes ja neid kallima poolseid juppe (ala kompressor/õhkvedrustuse jubinad(ei ole aimugi mis maksab) või midagi taolist. Elektroonika pool tundub timmis olevat siis.

Samad võiks ka siis A8 D3 hooldusekulud olla?


Kompressor oli ka esinduses vist 1600, meil aga 500 millegiga. Täpselt peast ei mäleta aga asjad on vastupidavad ning vahetust vajavad väga harva.

Üldiselt on nii, et kui suudad esimese põlvkonna diisel Allroadi üleval pidada siis Q7 võiks tunduda hooldus ja hoolduskulude vaba sõiduk.

Aga nagu ikka siis on ka tänaseks olemas läbi sõidetud Q7'eid mis tõesti kõlbavad vaid romulasse, seega kindla ajalooga ja korraliku ostueelse kontrolliga väldid hilisemat hala, et kui sitt see Audi ikka on.

Täiesti kindel on ka see, et valides kõige odavama otsa autod ei saa saa sellist mis maksab näiteks 2x rohkem, ehk siis pea alati on odaval hinnal põhjus, enamasti on need varjatud probleemid millega saab tutvuda alles hilisemal kasutusperioodil. Mina näiteks oma autot odavalt ei müü kuna tõesti pole ühtegi nõrka lüli ning hooldusajalugu on ideaalne.


antsu - 23.09.12 10:40

Selle OBS (odna baba skazala) asemel ootaks asjalikku juttu. Juksi argumendid on täitsa asjalikud juba. Esimese põlvakonna Allroad on peetud ja tean neid kulusid.

Jutt sellest, et auto maksab uuest peast ca 60 000 Euri on täitsa mõistetav ja sedatüüpi autode hoolduskulud ei saagi olla 1,9 TDI Škodaga samasugused. Samas ei saa nad tõesti olla väga suuremad kui tavalise C6 3,0 TDI quattro puhul (mootor sama, kast ka enamvähem sama). Veermikus ehk on veidikene erinevusi (suurem mass, teine sillaehitus).
Ega need rehvid ka nüüd nii meeletult kallimad ei saa olla. Jah, 20 tolli veljed alla ja siis näed kuhu raha kulub aga mõistusega võttes ei pea need veljed nüüd olema 20-21 tolli blingid koos püksirihmadega.
Sõbra X5 3,0 sD-ga (2008, kangem versioon)) olen sõitmas käinud ja ka kuulnud palju sinna kulub (hooldused, kasko, rehvid, kütusekulu, jne).

Hooldusvälp on neil 15K km?
Edit: mõistlik hooldusvälp, mitte long life.

Kütusekulu võiks 3,0 TDI- olla ca 7-8 maanteel ja linnas ca 11-12?

Mida rohkem infot siia kokku saab seda parem. Kellelgi läheb seda kindlasti vaja (võibolla mul endal, seda näitab elu). Juks on kunagi maha öelnud, et kui need autod hakkavad maksma 13-15k siis saab neist rahvaauto. Praeguseks on juba normaalses vanuses ja läbisõiduga isendite keskmine hind selline 20k, mis on juba selline hinnaskaala kus ostjaid peaks omajagu leidma.


veekaheksa - 26.09.12 21:34

Noh rehvidest siis niipalju, et kui panna kõige minimaalsem mõõt(no umbes 235/60 R18), siis võiks hinnad jääda alates 110(odavrehv)-160(esimene enamvähem rehv) euri kanti suvekatest tükk. Kui natuke ilusamaid velgi omada näiteks mõõdus 295/35R21, siis rehvi tükihind digimuutub 330 euri peale. Need siis reifendirekt.co.ee hinnad. Ma ei ütleks, et kallis, aga suuremad/laiemad papud nüüd odavad küll ei ole. Ega muidu pole tavaline nähtus kui millisel autol on täiesti kulumismärgises rehvid all.


AudiTeam - 26.09.12 22:38

Olen ise kulgenud päris palju Q7-ga ja vend sõidab juba kuuendat aastat - mingeid ulmelisi remondi kulusid ma küll ei tea, et oleks olnud. Mingeid elektroonika jamasid on ikka ette tulnud. Kahel talvel andis aku saba siis oli ilus värvimuusika armatuuris. Alguses kohe lendas käigukast laiali aga selle vahetas Audi esindus garantii korras ära - mingi tehase praak oli vast.
Ja rehvide kohapealt võin öelda, et maasturitel päris paljud rehvid saavadki otsa kiiremini - vähemalt meil firma masinatel on nii välja paistnud.

Soovitan soojalt vaadata õhkvedruga isendeid - muidu on nad ikka jube jäigad.


antsu - 03.10.12 19:09

Küsiks nende sisselaskekollektorite vahetuse kohta. Milline on selle töö ja varuosade umbkaudne eelarve?


ICE - 03.10.12 19:19

Mul pereliikmel läheb nüüd neljas aasta ja nüüd, kui 100 000km täis sai, on varsti aeg klotsid vahetada ja uued rehvid sai ka alla see kevad. Muidu on väga vastupidav auto, tuleb tunnistada.


automees6 - 03.10.12 19:22

Q7 mel jäävad pidurisadulad kinni. Tundub, et päris tihe probleem ja kallis kuna uut sadulat vaja. Piduriklotse läheb neil ka palju. Teema tundub natuke naljakas kuna rehvihinda arutatakse. Tulevad kohe tüüpklendid meelde kes kuidagi rehve alla ei jaksa osta. Häbi peaks sellistel olema. Ei ole mõtet üle oma võimete elada.


ICE - 03.10.12 19:25

Mismõttes palju klotsi? 100 tuhat ühe komplektiga on päris mõistlik minuarust :D


automees6 - 03.10.12 19:27

Tsitaat:
Algselt postitas: ICE
Mismõttes palju klotsi? 100 tuhat ühe komplektiga on päris mõistlik minuarust :D

Mulle sihuke mulje jäänud võibolla sellepärast, et nad ainult klotse käivadki vahetamas. Aga oleneb kasutajast raske auto siiski tarvitab rohkem piduriklotsi. Se muidugi pole mingi näitaja. :P


sospert - 03.10.12 19:39

Kummad pidurisadulad kinni jäävad, kas esimesed või tagumised? On midagi ennetavat võimalik ette võtta?

Tänud


automees6 - 03.10.12 19:54

Tsitaat:
Algselt postitas: sospert
Kummad pidurisadulad kinni jäävad, kas esimesed või tagumised? On midagi ennetavat võimalik ette võtta?

Tänud

Mõlemad aga rohkem esimesed. Kui soolas ei sõida ei tohiks probleemi olla.;) Esimeses sadulas on 6 kolbi eks sinna ole remontkomplekte ka vast saada.


Maku - 03.10.12 19:58

Tead, räägi Rauliga. Ta on siit foorumist nendega ilmselt kõige rohkem kokku puutunud. Hoiad aega kokku.


QUATTRO - 03.10.12 19:59

Pigem on see kolbide kinni jäämine kõigil, kes kasutavad nn, kergsulam sadulaid. Otsest soola pole vaja, piisab juba aja ületanud pidurivedelikust.


antsu - 03.10.12 20:12

Kuna asja mõte on siiski üldhariv siis ootaks siia kirjutist. Juks, äkki viitsid kommenteerida?


juks11 - 03.10.12 20:41

Mitte mingit klotsisöömist ei ole. Ma olen Q7'mega läbinud üle 100 000km ja pole mitte ühtegi uut klotsipaari läbi suutnud sõita. Olemasoleva auto sain 50 000km tagasi ja vaatasin, et kohe on taga klotsid läbi. Alles nüüd sellel nädalal pidin vahetama.

Mul käib päevas umbes 3 Q7'et remondis, ma ei tea, et neil ühelgi oleks kolvid kinni olnud aga ma ei teagi kõike, äkki mõnel on olnud. Kindel on aga see, et need on lihtsa vaevaga korda saadud kuna muidu oleks ma sellest kuulnud.

Kollektorite teema on huinjaa, vahetad korra ära ning ma ei usu, et teist korda peaksid vahetama kuna uuemad on paremad ja pole siiani näinud, et need katki oleks läinud. Küll aga olen näinud ja päris suure kahju tekitanud nii öelda remonditud kollektorid. Uus kolle maksab umbes 400, täpsemalt võid vaadata meie sooduspakkumiste teemast või kui koodi tead siis www.autohooldus.ee/online Kui see 800 mis tuleb välja käia mõlema eest kohutab siis ei ole mõtet sellise autoga sõita - ei pea silmas ainult Q7'et, pean silmas seda V6 diiselmootorit.

Mis veel!?

Kuna ise sõidan Q7'mega siis olen organiseerinud laokaubaks kõik vähegi minevad jupid. Kus saab seal olen tellinud jupid otse tootjatehasest mis tähendab kuni 50% soodsamat hinda.

Ostes Q7'me või mõne muu korralikuma ja tänapäevase Audi siis palun ära hakka seda kuskil suvalises kohas putitama, pärast on kogu ilm seda hala täis ning kokkuvõtteks maksad ikka rohkem. Hoolda ja remondi seal kus teatakse mida ja kuidas teha vaja on ning miks ja kuna midagi tehakse. Kui meie maja ei meeldi on olemas esindus ja ka Forss, teisi ei oska kommenteerida ja ega ka soovitada.

Ma saan iga päev uskumatuid küsimusi ja väiteid mida autoga kuskil mujal teha tahetakse, või siis kuidas ise midagi väga valesti teha tahetakse.

Tänapäeva Audisid ei ole võimalik remontida kohas kus ei ole originaalprogramme ehk kus ei näe vin koodi alusel mida just see konkreetne auto vajab ja kuidas seda teha. Vin koodi järgi saab infot vaid legaalsete programmidega ja need maksavad palju ja seega neid kellegil pole, peale nende kelle mainisin.

Kui veel infot vaja siis küsige. Kui soov autot osta siis küsige ka, ehk müüngi, hinnaks 27 000.-


KsenoonE - 09.10.12 17:53

Kas siis diisli parim valik on 3.0TDi ? 3.0 disla lendas X5 173kw päris ässalt edasi..

Endal ka plaanis kuu kahe pärast Q7 tuua, juks äkki saadad enda auto infot mulle :) kui ta on musta värvi on väga viis, muud värvid väga huvi ei paku. Saksast saab neid juba üsna hea hinnaga ka, mobile.de saab ikka pilku peale hoida, soovitan vaadata..europe auto toob hea meelega sealt viisaka asja :P

Plaanis kindlasti airmatic isend vaadata kuna 1 tavalise vedrustusega suure veljega "parketimaastur" juba oli :mad:


ICE - 09.10.12 18:02

Saan ka kirjutada nüüd, sest pereliikme Q7 sai eile, peale 109 tuhande täitumist, ülesse tõstetud.
Vahetusse läksid siis esimest korda klotsid. Vanadega oleks saanud veel sõita mõned tuhanded.
Aga muust:
esimene vasak rattalaager kahinaga, hind u. 100.- letis
kõik esisharniirid kerge nõksuga kangiga proovides, sõites pole aga mitte mingit kolinat. Sharniirid saab ainult koos õõtsaga. Lähevad alla Lemförderid, kokku letihind 900.- (2xülemine, 2xalumine) Ehk siis automaatselt lähevad vahetusse ka kõik õõtsapuksid. 100tuhat meie teedel ja sharniirides kerge loks- POLE PAHA!

Vasaku peegliklaasi soendus ei tööta, uus Revalist 67.- VIN alusel.
Taga parktule pirn oli läbi.

Ühendasin diagnostikaseadme ja full scan andis kaks viga- see pirn ja see klaas. Mitte ühtegi muud (mu 3a. vanem mb andis talvel külmaga 47 erinevat viga :D )

No ma ei tea, ütleks et kestab...

Ps. 3.0 TDI 176kw isend siis. Ja lippab kenasti. Keskmist näitab 100% linnas 12 u.


jokerAudi - 09.10.12 18:32

Tsitaat:
Algselt postitas: ICE
Saan ka kirjutada nüüd, sest pereliikme Q7 sai eile, peale 109 tuhande täitumist, ülesse tõstetud.
Vahetusse läksid siis esimest korda klotsid. Vanadega oleks saanud veel sõita mõned tuhanded.
Aga muust:
esimene vasak rattalaager kahinaga, hind u. 100.- letis
kõik esisharniirid kerge nõksuga kangiga proovides, sõites pole aga mitte mingit kolinat. Sharniirid saab ainult koos õõtsaga. Lähevad alla Lemförderid, kokku letihind 900.- (2xülemine, 2xalumine) Ehk siis automaatselt lähevad vahetusse ka kõik õõtsapuksid. 100tuhat meie teedel ja sharniirides kerge loks- POLE PAHA!

Vasaku peegliklaasi soendus ei tööta, uus Revalist 67.- VIN alusel.
Taga parktule pirn oli läbi.

Ühendasin diagnostikaseadme ja full scan andis kaks viga- see pirn ja see klaas. Mitte ühtegi muud (mu 3a. vanem mb andis talvel külmaga 47 erinevat viga :D )

No ma ei tea, ütleks et kestab...

Ps. 3.0 TDI 176kw isend siis. Ja lippab kenasti. Keskmist näitab 100% linnas 12 u.


Need ka mõned vead :D Prantslastel on näiteks sellise läbisõidupeale vaja teha kõikvõimalike sõlmede remondid (töötan ise firmas, mis tegeleb Citroeni müügi-hooldusega)..muidugi, Audit ja Citroeni ei kannata ka võrrelda.
ICE, kas toodud hinnad on originaalvaruosade hinnad? Ilmselt leiaks nt Lemförderi v Swagi omasid ka soodsamalt.


jantz73 - 10.10.12 08:13

Tere! Kas keegi oskab välja tuua 3.0 tdi ja 4.2 tdi erinevused sellel mudelil? Olen täheldanud,et nii mõnigi on oma 3.0 tdi varjandiga isendi välja vahetanud 4.2 tdi vastu! Kas selleks põhjuseks on lihtsalt mugavus või on 4.2 tdi ka vastupidavam! Suure auto puhul võib ju suurem mootor kasulikumaks ja säästlikumaks osutuda?! Kas muud osad on neil identsed või on sealgi erinevusi? Sellised küsimused: arvan,et on teemakohased!;)


juks11 - 10.10.12 08:49

Tsitaat:
Algselt postitas: jantz73
Tere! Kas keegi oskab välja tuua 3.0 tdi ja 4.2 tdi erinevused sellel mudelil? Olen täheldanud,et nii mõnigi on oma 3.0 tdi varjandiga isendi välja vahetanud 4.2 tdi vastu! Kas selleks põhjuseks on lihtsalt mugavus või on 4.2 tdi ka vastupidavam! Suure auto puhul võib ju suurem mootor kasulikumaks ja säästlikumaks osutuda?! Kas muud osad on neil identsed või on sealgi erinevusi? Sellised küsimused: arvan,et on teemakohased!;)


Mina eelistan Eestis pigem 3,0TDI'd aga neid on väga vähesied millel on ka varustust soovitud määral peal ja sealt ka põhjus miks paljud on võtnud 4,2TDI.

4,2TDI'd on lihtsam kallim remontida ja hooldada, mootor on iseenesest väga hea mõlemal varaindil.


Black - 10.10.12 10:38

Tsitaat:
Algselt postitas: jantz73
Olen täheldanud,et nii mõnigi on oma 3.0 tdi varjandiga isendi välja vahetanud 4.2 tdi vastu! Kas selleks põhjuseks on lihtsalt mugavus või on 4.2 tdi ka vastupidavam!

Kuidas suurem mootor auto mugavamaks muudaks? Kiiremaks ja võimsamaks ju ikka. Eks 4.2 valimine ole rohkem ikkagi edevus ja "ma saan seda endale lubada" värk. Ta ju ikka rohkem selline eputamisjeep, nagu X5, ML, GC ja RR-gi. Escalade'i ja Navigatorit hetkel mängu toomata... Ma ei usu, et kellelgi seda 3.0 asemel vaja oleks.


ICE - 10.10.12 16:38

Tsitaat:

ICE, kas toodud hinnad on originaalvaruosade hinnad? Ilmselt leiaks nt Lemförderi v Swagi omasid ka soodsamalt.


Need on Lemförderi jupid, mis peaks minu andmetel olemagi A-varuosa. Pmst sama hind oli ka Revalis.


KsenoonE - 17.10.12 18:48

Nooh üks Q7 sai nüüd ka ära valitud..:P 2007a 3.0 171kw isend siis mis natuke edevam kui teised.

Eks oktoobri lõpus ka teemake ilmub..et siis tagasi Audi roolis :D Tänud kõigile kes infot andsid antud mudelist.


antsu - 02.12.12 01:34

Nonäed, oli kasu ka teemast.

Tekkis tegelikult küsimus teema kohta. Kas Q7 kasutab vana Allroadi ja A8 D3 kere õhkvedrustust (airmatic nö variandid) või on neil juba uuem õhkvedrustus (nagu C6 Allroadil?).


juks11 - 02.12.12 10:07

Tsitaat:
Algselt postitas: antsu
Nonäed, oli kasu ka teemast.

Tekkis tegelikult küsimus teema kohta. Kas Q7 kasutab vana Allroadi ja A8 D3 kere õhkvedrustust (airmatic nö variandid) või on neil juba uuem õhkvedrustus (nagu C6 Allroadil?).


Uuem ikka, vana tüüp on vaid vanal Allroadil.


markk - 16.12.12 22:52

Tere,

On siis plaan osta endale Audi Q7 ! Nimelt on küsimus selles,et kas 3.0 tdi või siis 4.2 fsi, mis on nendel suuremad vahed ja kumb on parem ? Kuulutusi vaadates on kõik ikkagi enamus 3.0tdi-d ning kuulakski targemate nõu siinkohal.


JoonasJJ - 17.12.12 14:11

Tsitaat:
Algselt postitas: antsuJuks on kunagi maha öelnud, et kui need autod hakkavad maksma 13-15k siis saab neist rahvaauto. Praeguseks on juba normaalses vanuses ja läbisõiduga isendite keskmine hind selline 20k, mis on juba selline hinnaskaala kus ostjaid peaks omajagu leidma.


http://www.auto24.ee/used/1194245

Rahvaauto staatus on lähedal.


vedru - 17.12.12 14:15

Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
Tsitaat:
Algselt postitas: antsuJuks on kunagi maha öelnud, et kui need autod hakkavad maksma 13-15k siis saab neist rahvaauto. Praeguseks on juba normaalses vanuses ja läbisõiduga isendite keskmine hind selline 20k, mis on juba selline hinnaskaala kus ostjaid peaks omajagu leidma.


http://www.auto24.ee/used/1194245

Rahvaauto staatus on lähedal.


Saksas juba 300-400 pluss autod saadaval 10-12 tuhandega.


KsenoonE - 17.12.12 15:15

Ostke jep neid odavaid isendid, hinnad ikka seisukorra järgi. Korralik Q umbes 25-30000euro siiski.

15k saab otse "saksast", olematu varustusega koogi

luksusmaasturid ple kunagi hinda hoidnud, touarrgi saab alla 10k katte, uus x5ki juba alla 25


Gert001 - 01.04.13 07:40

Lugupeetud kaasfoorumlased,
Kas keegi teab antud auto kohta midagi rääkida? Paluks hinna suhtes mitte diskuteerida.
http://www.auto24.ee/used/1043288
Ja teine küsimus seoses Q7 heleda salongiga. Kas on võimalik, et auto sõitnud ala 200k ja istmed näevad välja kui "poolemillisel" taksol? Mõtlen just vasakpoolset juhiistme tuge.

Infot võite ka PS-i kaudu jagada.

Tänud,


juks11 - 01.04.13 07:55

Tsitaat:
Algselt postitas: Gert001
Lugupeetud kaasfoorumlased,
Kas keegi teab antud auto kohta midagi rääkida? Paluks hinna suhtes mitte diskuteerida.
http://www.auto24.ee/used/1043288
Ja teine küsimus seoses Q7 heleda salongiga. Kas on võimalik, et auto sõitnud ala 200k ja istmed näevad välja kui "poolemillisel" taksol? Mõtlen just vasakpoolset juhiistme tuge.

Infot võite ka PS-i kaudu jagada.

Tänud,



Jah, juhistme välimine küljetugi saab neil kõige rohkem koormust sisse välja minemisel kuna auto on kõrge.


antsu - 20.09.13 21:33

Sai mõni aeg tagasi ühe C5 allroadi amorte vahetada. Hind oli üsna krõbe tükist.. käibega koos alla 400. Kuidas on lood Q7-el?


braga - 14.03.14 09:08

Tere sooviks infot milline q 7 oleks siis kõige kasulikum osta , plaanis osta ikka 3.0 diisli mootoriga ja aastast 2008-2009 . Küsimus siis mis peaks olema lisad sees et vastupidavam oleks ja mis ei tohiks olla näiteks kas tiptronicuka või ilma jne jne :) Oleks tore kui keegi asjalik kes tunneb masinat kaua oskaks konkreetselt vastata :) äitäh


rocket - 14.03.14 09:19

Kõik Q7 automaatkastid ongi Tiptronic.

Q7 on üks brändi tipp- ehk luksmudeleid, nii et tavamudelite lisadest (nagu quattro või Tiptronic) polegi võimalik disla puhul loobuda . Õhkvedrustus oli siiski saadaval lisana.

Jällegi Autolehe link:
http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2288


braga - 14.03.14 14:21

Tänud rocket ka eelneva info eest . Saan aru ,et õhkvedrustusega oleks hea . Endale meeldib eriti se start-stop süsteem. Kas kellegil selle elektroonikaga on vigu tulnud ,kui eelnevalt aru saanud ,et panoraam katusega jamasi tulnud ?


ash - 14.03.14 14:53

Tsitaat:
Algselt postitas: braga
Tänud rocket ka eelneva info eest . Saan aru ,et õhkvedrustusega oleks hea . Endale meeldib eriti se start-stop süsteem. Kas kellegil selle elektroonikaga on vigu tulnud ,kui eelnevalt aru saanud ,et panoraam katusega jamasi tulnud ?


Kuule, Sul võib ükskõik misasjaga probleem tekkida, kasvõi rattalaagriga (lihtsalt näide). Neid asju ei saa ette ennustada, eriti vana ja kasutatud auto puhul. Liiati kui tegu on luksusautoga, mis on oma aja kohta endiselt elektroonikat ja kõike huvitavat täis topitud, siis igaljuhul v-õ-i-b kusagil midagi üles öelda. Ja kui ütleb siis on keskmisest kallim teda hooldada nagunii.

Kusjuures minu jaoks on pigem küsimus, miks peaks panoraamiga probleemid tekkima ? Mul on panoraam katus ja olen seda reaalselt kasutanud võibolla 10-15 korda aastas, talvel sa ju ei kasuta kui vesi kusagil katusel külmunud ja tihendite vahel (pole põhjust nagunii). Seega suvel sooja ajaga panoraamiga midagi väga ka ei tohiks juhtuda. Ülejäänud ajast kui tahan panoraami kasutada, siis pigem ainult kardinad lasen eest ära et valgust sisse saada ja suvel väga ka lahti ei ole põhjust teha - kliima teeb oma töö. Samas panoraamiga on auto visuaalselt (võibolla ka füüsiliselt - targemad oskavad vb kommenteerida) seest suts kõrgem ja kahtlemata ilusam. Kusjuures panoraami puhul on 7 puhul veel eriti tore, et tal on 2 eraldi olevat katuseluuki, mis on eraldi juhitavad. seda viimast tagumiste istujate kohal väikest luuki olen küll kordades rohkem kasutanud kui suurt panoraami, sest seda saab mugavalt seadistada õhutusasendisse sõidu aeg, ilma et tuul vihisema hakkaks.

Start-stop süsteem on siiani olnud vägagi lollikindel (ptui-ptui ptui) ja vägagi mugav, sest ma ei ole isegi mitte ühtegi korda enda autot pannud võtmest käima, pole põhjust olnud lihtsalt. Samuti ilma pulti otsimata ja nuppusid klõbistamata on väga mugav auto uksi avada kui poekotid käes või väikese lapsega autosse lähed. Soovitan!

Õhkvedrustus ilmselt on AINUÕIGE vedrustus nii raskele autole meie haigele kuumaastikule. Ei raputa neere selja küljest lahti (ilma õhuta Q7 väga jäik) ja samas auto ilmselt jääb ka tervemaks. Vastupidist saaks küll kompenseerida väiksema velje ja suurema profiiliga, aga samas pole 7 just päris maastur millel pisikesi velgi ja kõrge profiiliga rehve alla toppida. Samuti õhkvedrustuse seadistuse võimalus on ülemõistuse asjalik - trassil kus tee on korralik saab auto alla poole lasta, vedrustus jäigem ja on oluliselt tunda kuidas auto paremini vastu maad istub, roolitunnetus ja kõik kordades parem. Samas kehvemal teel comfort seade. Tihti peale sõidan mina paraku meie Tallinna tänavatel üldse offroad reziimis. Viimane lift reziim raskemates lumeoludes näiteks.

NB! Kui valid auto, siis kindlasti tagurduskaameraga, pärast ei jõua ennast ära tänada kui hea ja lihtne nii suure autoga manööverdada, kas siis parkida või rasket haagist konksu otsa haakida.

Üldiselt mina olen vastupidisel arvamusel - mida rohkem varustust sul sellel autol on mida osta soovid, seda lihtsam elu on, samuti hiljem müües! NÄITEKS, kui ostad omale ilma konksuta isendi ja ühel hetkel avastad, et on vaja haagist tihti vedada, siis konsku paigaldus koos kõige vajaminevaga ca 2k eurot. Kasutatud auto ostmise hetkel konks reeglina mingit lisaväärtust oluliselt ei lisa, rääkimata 2k eurost... See lihtsalt näide.

Jõudu ostmisel!

terv,
ash


braga - 14.03.14 15:36

Suur tänu asjaliku vastuse eest !


ash - 14.03.14 16:59

Tsitaat:
Algselt postitas: braga
Suur tänu asjaliku vastuse eest !


Unustasin mainida, et kui hakkad omale autot ostma/otsima, siis pigem unusta ära need odava otsa masinad ilusate juttudega. Tegu on siiski väga kuluka autoga ja kui satud ära sõidetud tünni otsa, võid rõõmsalt esimese aastaga 10 - 15k eurot kohe sisse laduda et ta kestma jääks. Võta parem keskmisest veidike kallim, kindla ajalooga ja korralikult hooldatud masin. Ka siis võid sattuda õnnetu isendi otsa, aga vähemalt viid juba ostes riski miinimumini.

Terv,
ash


braga - 14.03.14 22:52

Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Tsitaat:
Algselt postitas: braga
Suur tänu asjaliku vastuse eest !


Unustasin mainida, et kui hakkad omale autot ostma/otsima, siis pigem unusta ära need odava otsa masinad ilusate juttudega. Tegu on siiski väga kuluka autoga ja kui satud ära sõidetud tünni otsa, võid rõõmsalt esimese aastaga 10 - 15k eurot kohe sisse laduda et ta kestma jääks. Võta parem keskmisest veidike kallim, kindla ajalooga ja korralikult hooldatud masin. Ka siis võid sattuda õnnetu isendi otsa, aga vähemalt viid juba ostes riski miinimumini.

Terv,
ash



Jah . Ma eestist ei julgegi seda osta . Õnneks üks tuttav toob neid saksast ja ise käib oma firmas üle ja vahetab ära mis vaja vahetada ja eks keskmise 2009 aasta q 7 raha tuleb ka välja käia . Ning saan ka garantii :) . Päris bingo peale välja ei lähe .Eestis võidu võimalused selleks päris väiksed vanema auto puhul . Kõik autod olen nii soetanud oma elus . Ise ikka iga aasta käin hoolduses ,et omal süda rahul ja auto üle alati kontroll olnud ja kes minu vana ostnud endale olnud on alati väga rahule jäänud :) Ning siis nüüd panengi puzlet kokku millist q 7 siis oleks mõtekas tellida omale sealt .


00sass00 - 28.03.14 20:15

link siis http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1638942 Auto siis keritud ,2013 mai kuus hooldust läbinud oli läbisoit juba 248k, teile teadmiseks ;)


Leopold661 - 28.03.14 20:48

Tsitaat:
Algselt postitas: 00sass00
link siis http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1638942 Auto siis keritud ,2013 mai kuus hooldust läbinud oli läbisoit juba 248k, teile teadmiseks ;)

Jube nahaalsus jälle,LS kontrollitud audi esinduses :D


püstolett - 14.04.14 11:05

Keegi midagi asjalikku V12 mootoriga Q7 kohta ka rääkida oskab ?


lynx - 14.04.14 16:07

Küsiks natukene teistlaadi küsimuse.

Nimetatakse ju Q7 luksus autoks, kohati isegi kui universaal A8.
Kuidas sõidutunnetus/mugavus võrreldes sõiduautoga on (n: d3)?
Salongi müra/suurus?

Küsimused peamiselt õhuga masina kohta ;)


MaxPower - 17.04.14 12:01

vaatan et kõik ikka soovitavad õhkvedruga masinat, aga mul kokkupuude tutika Q7-ga (mitte enda oma) ilma õhkvedrustuseta variandiga ja ei oska nagu öelda et väga jäik oleks. Samas muidugi puudub võrdlus õhkvedruga autost. Veljed muidu 20"-sed.

tuttav ise tellis sellise saksast ja enne proovis õhkvedruga varianti ja ütles et ei hakkas lisa 3k eur niisma juurde panema...et ei tundu nii vajalik.

Lihtsalt üks väike lisamärkus, mis mulle alati Q7 puhul silma jääb on see, et ilma S-line välispaketita (loomulikult parem kui ka seest S-line) on minu meelest päris kole see alumine äär nii eest kui tagant...eriti rõve, kui mustal autol see veel halli plastiku värvi.


Ir. - 04.05.14 21:24

Tere,
Tekkis huvi ühe Q7-me vastu ja otsustasin ka siit küsida, et äkki kellelegi tuttav auto. Olen foorumis kõik sellekohased teemad läbi vaadanud ja jõudnud selleni, et kõige mõistlikum on vist lasta auto asjatundjatel üle vaadata :) Aga millele võiks ise kõigepealt erilist tähelepanu pöörata enne kui asjatundjate jutule minna?
Autoks siis: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1638396
Parimat,
Ir.


AnderoS - 02.01.16 18:32

Tere

Kuna plaan auto välja vahetada siis hetkel olen Q7 ja A6 Allroad vahel valimas. Üks huvitav isend mis silma jäänud on 2008 Q7, Eestisse saabunud belgiast: http://www.auto24.ee/used/2124473. Käisin asja kohapeal uurimas ja selgus, et tegemist on 155kw mootoriga. Kas mõni siinolija oskab selle mootori kohta midagi öelda? Audi esindus ei olevat osanud öelda, kas see on 171kw baasil või 176kw baasil. Kui mõistlik see 155kw üldse on ja kui palju -20kw kütusekulu mõjutab?


Allan1- - 03.01.16 14:44

Tere!

Plaan endalgi soetada kas audi q7 3.0 2008a või siis a6 3.0 Q 2008
Olen uurinud igast asju ja saanud siis niipalju aru et hoolduskulud jäävad suhteliselt samaks. ainult niipalju et q7 pidi vastupidavam olema, ja on ka igasuguseid jutte mis väidavad ka vastupidist.
kellel on kogemusi ja teadmisi nende autode kohta.
kui kulud jäävad suhteliselt samaks siis igaljuhul tasuks q7 osta ?


Leopold661 - 03.01.16 18:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Allan1-
Tere!

Plaan endalgi soetada kas audi q7 3.0 2008a või siis a6 3.0 Q 2008
Olen uurinud igast asju ja saanud siis niipalju aru et hoolduskulud jäävad suhteliselt samaks. ainult niipalju et q7 pidi vastupidavam olema, ja on ka igasuguseid jutte mis väidavad ka vastupidist.
kellel on kogemusi ja teadmisi nende autode kohta.
kui kulud jäävad suhteliselt samaks siis igaljuhul tasuks q7 osta ?


Võta lihtne asi nagu rehvid näiteks, mis maasturil kallimad kohe esimese asjana. Kütust kulutab rohkem, kindlasti kasko kallim.
Ma isiklikult arvan et maasturit kallim pidada.


Silverpm - 03.01.16 23:04

No kahe otsaga asi. Peres olev 4.2fsi q7 2008 mis feissliftitud 2011+, võin öelda, et hooldusjärk läheb samasse auku mis 2009 a4 3.2 fsi.
Samas kui silm asjadel peal hoida, saab ilusti asju ennetada.


urki47 - 07.01.16 07:52

Mina pidasin omal ajal Q7 -t päris pikka aega. Jah hooldus oli küll suht kallis ja kui midagigi oli vaja vahetada siis see ka maksis aga
vastu pidas väga hästi. Ei tasu muidugi turult osta seda kõige odavamat autot.
Müüsin enda oma tartusse ja arvan, et see järgmine omanik sõidab sellega siiani probleemivabalt
Edu


Allan1- - 19.01.16 20:36

Käisin tartus nemm autokeskuses ühte vaatamas, 2008 aasta oma, sai ka proovisõit tehtud ja satusin nii vaimustuse masinast et ilmselt kusagil kuu pärast ostan ka ära.


Jann - 20.01.16 05:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Allan1-
Käisin tartus nemm autokeskuses ühte vaatamas, 2008 aasta oma, sai ka proovisõit tehtud ja satusin nii vaimustuse masinast et ilmselt kusagil kuu pärast ostan ka ära.


Ära siis olulisi asju, nagu õhk, ketid, pihustid, tahmakas jne. unusta üle vaadata. See pole 176kw, mis 500tkm kestab. 300+ tkm on sellele mootorile suht koht kallite remontide piir, sõltub, mis tehtud on muidugi. Ma ostaks iga kell enne 176kw A6 Q selle raha eest, soovitaks proovida. Püksisääred jäävad puhtaks, mahud parkima ja oled maale lähemal ;)


ash - 20.01.16 12:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Allan1-
Käisin tartus nemm autokeskuses ühte vaatamas, 2008 aasta oma, sai ka proovisõit tehtud ja satusin nii vaimustuse masinast et ilmselt kusagil kuu pärast ostan ka ära.


Ära siis olulisi asju, nagu õhk, ketid, pihustid, tahmakas jne. unusta üle vaadata. See pole 176kw, mis 500tkm kestab. 300+ tkm on sellele mootorile suht koht kallite remontide piir, sõltub, mis tehtud on muidugi. Ma ostaks iga kell enne 176kw A6 Q selle raha eest, soovitaks proovida. Püksisääred jäävad puhtaks, mahud parkima ja oled maale lähemal ;)


Jann, kas sa oled üldse kunagi Q7'ga sõitnud, et nii julgelt väidad, et püksisääred ei jää puhtaks? Q7 minuarust üks väga tore maastul millel väga hästi just lävepaku osa läbi mõeldud topelttihenditega, kui sa sinna viimase alumise ääre tihendi vastu oma pükse hõõrud, siis hõõrud ka kindlasti madalamate autodega samamoodi. Üldiselt sa ei pea "maha istuma" Q7's või "maast tõusma" mille tulemusel reeglina just inimesed oma pükse määrivad.

Ma olen küll jutuga nõus, et Q7 ei ole odav ülal pidada ja see osa tuleb kindlasti selgeks teha, kas oled nõus peale auto enda hinna ja sisse kallatava kütuse ka keskmiselt 200-300 eurot iga kuu hooldusele panustama (keskmiselt seepärast, et aasta lõikes see just niipalju umbes olekski koos rehvide, hoolduse ja kuluosadega, mõni kuu 0, teine kuu 400 eur.. jne) Kuid ülejäänud jutu osas nõus küll pole. Väga vale võrrelda üldse Q7 ja A6Q. Parkimine - kuhu sul siis vaja nii urkasse parkida, et ära ei mahu ? paarkend cm siia sinna ei ole nüüd teab mis katastroof nii pikkuses kui laiuses, vastupidiselt maale lähemal olemisele on sul Q7 roolist igaljuhul parem ülevaade liikluses toimuvale ja minu arust ka parkimine 7'ga on väga lihtne tänu suurtele peeglitele ja tagurduskaamerale.

Pealegi Q7 näeb ka praegu, 10 aastat hiljem välja endiselt väga ilus sportmaastur mis ei riiva silma ja kindlasti ei tundu vanamoelisena teiste autodega (sportmaasturitega) võrreldes. Seda aga ei saa öelda mu arust 176kw'se A6 kohta. Muidugi maitse asi, aga tolle ajastu A6/S6/RS6 on lihtsalt väga kole audi minu arust. Seda viimast mõttevälgatust paluks mitte kellelgil isiklikult võtta - see lihtsalt maitse asi.

Eks igalühel oma nägemus - ise sõitsin 4.2TDI Q7'ga 3 aastat ja olin rahul auto, tema tehniliste näitajate, suuruse ja mugavusega. Ainus mis rahul ei olnud, oli rahakott.

terv,
ash


Jann - 20.01.16 13:37

See nädal juba kolm korda upitanud end Q7-sse, ja nad ei käinud lihtsalt ilusat autot näitamas. Ilu üle ma ei taha vaielda. Lihtsalt ma näen iga jumala päev autosid, mida oleks olnud parem ostmata jätta, omanik pole autot ostes suures vaimustuses mitte midagi kontrollinud teh. seisundi kohta. Ja siis tuleb valus laks.


prj - 20.01.16 13:57

Q7 ostmise point on see, et kui sul on lapsi rohkem, kui sõiduautosse ära mahub, aga Touranit päris ei taha osta. Siis ostad 7 kohaga Q7.
Üksi sellega sõitjatest ei saa ma absoluutselt aru. Siin küsiti enne, kuidas on Q7 ja A8 vahe. Vahe on selline, et neid ei kannata võrrelda. A8 on täiesti teisest klassist nii vedrustuse, sõidumüra, kui ka mugavuse koha pealt. Samuti on A8-s rohkem ruumi istudes.
Q7 on pigem nagu A6, mis on tavavedrustusel jäigem, mitte eriti juhitav, võtab 2L sajale rohkem kütust ning oma meeletu massi tõttu eriti edasi ka ei käi (kui sama mootorit A8 peal võrrelda).

Ärge nüüd kõik selga lennake - see on lihtsalt minu isiklik arvamus/praktika.
Oma tööst lähtuvalt olen ma sisuliselt kogu Audi mudelivalikuga ise sõitnud ning kogemust palju - aga see ei tähenda, et minu maitse/arvamus autodest kellegi teise omast parem on.


Allan1- - 20.01.16 15:04

Ostan q7 selle et praeguse auto ostu plaan on kindel et kõrge ja suur ja mugav. kindel on ka ostueelne kontroll. praegu oman siukest autot mis on madal ja pole ka mugav. aga võin õelda et küsib aastas hoolduse ja remondi peale julgelt 1500 -2000 euri.
ja kui avastan et q7 ei sobi mulle müün maha ja ostan midagi muud.
Käisin ka audi a6 3.0 q tiirul. aga ei istunud väga.
Praegu olen kahevahel kas audi q7 või bmw x5.

aga kunagi ei tea. lähen ostma aga võibolla ostan hoopis mingi kolmanda varjandi. miski pole kunagi välistatud.


Jann - 20.01.16 18:13

Tsitaat:
Algselt postitas: Allan1-
Ostan q7 selle et praeguse auto ostu plaan on kindel et kõrge ja suur ja mugav. kindel on ka ostueelne kontroll. praegu oman siukest autot mis on madal ja pole ka mugav. aga võin õelda et küsib aastas hoolduse ja remondi peale julgelt 1500 -2000 euri.
ja kui avastan et q7 ei sobi mulle müün maha ja ostan midagi muud.
Käisin ka audi a6 3.0 q tiirul. aga ei istunud väga.
Praegu olen kahevahel kas audi q7 või bmw x5.

aga kunagi ei tea. lähen ostma aga võibolla ostan hoopis mingi kolmanda varjandi. miski pole kunagi välistatud.


selgE pilT.


püstolett - 05.03.16 17:18

Q7 on äge, kui ta on ägeda varustusega.
Samas tõesti lühemad inimesed võivad püksisääred ära määrida. Pikkadele nagu mina, jääb jalaruumi vb veidi väheks, samas on see audi q7 ikka suur ja avar võrreldes A8 ga. Sealt peab ikka välja ronima.
Eks kõik sõltub kasvust ka.
Mina tundsin ennast väga inimlikult hoopis 2014 aasta Suburbanis/Tahoes, millega usas 1000km maha sai vuratud. Vot seal oli väikse inimese tunne.
Praegu sõidan 4.2tdi 2011 Q7 - ga ja olen rahul veel :)
Uus q7 seest avaram, aga tundub kuidagi liiga õhuke.


FFF11 - 31.03.16 16:09

Tere

Pakub huvi Q7 4,2 bensumootoriga 2006-2008.
Kas on kellelgi pikem kogemus sellise autoga ja kui suurte hooldus- ja remondikuludega peaks arvestama aastas, aastase läbisõiduga ca 15 000 km.


prj - 03.04.16 14:59

Tsitaat:
Algselt postitas: püstolett
samas on see audi q7 ikka suur ja avar võrreldes A8 ga.


Ikka ei ole päris nii küll.

Esimese rea pearuum (kõrgus):
A8 - 950mm
Q7 - 1003mm
Vahe - Q7 kasuks 53mm.

Esimese rea õlaruum (laius):
A8 - 1501mm
Q7 - 1491mm
Vahe - A8 kasuks 10mm.

Esimese rea jalaruum:
A8 - 1049mm
Q7 - 1049mm
Vahe - võrdne.

Üsna samasse auku on asi. A8-l on külgedel 1cm rohkem ruumi, Q7-l on lagi 5cm kõrgem.


tl470487 - 03.04.16 15:19

Q7 omanik on õpihimuline. Igas mõttes. Näiteks koos selle ostuga läheb kohe ka E kategooria kursustele, sest mis tolku raskest neliveost kui pelgalt B kategooria õigustega ei tohi järelkäru vedada.


Martinkuu - 03.04.16 17:33

Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Q7 omanik on õpihimuline. Igas mõttes. Näiteks koos selle ostuga läheb kohe ka E kategooria kursustele, sest mis tolku raskest neliveost kui pelgalt B kategooria õigustega ei tohi järelkäru vedada.



kas seadus on muutunud??? b kati autorongi täismass oli paar aastat tagasi 3500+piduriteta kerghaagis 750kg, kokku 4250kg. Sai spetsiaalselt arki helistatud ja küsitud..


tl470487 - 03.04.16 17:41

Midagi ei ole muutunud. B kategooria on 3500kg. Kõik. Ei mingeid + kg!
B kood 96 on vaja selle jaoks, et 4250kg omada. Selle saamise jaoks on vaja teha sõidueksam.
Sama eksam on E kategooria osas.
Milleks helistada, kui mnt kodulehel on kõik info. :D
http://www.mnt.ee/index.php?id=14495
http://www.mnt.ee/public/Mootorsoiduki_kategooriate_tabel.pdf

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuu
Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Q7 omanik on õpihimuline. Igas mõttes. Näiteks koos selle ostuga läheb kohe ka E kategooria kursustele, sest mis tolku raskest neliveost kui pelgalt B kategooria õigustega ei tohi järelkäru vedada.



kas seadus on muutunud??? b kati autorongi täismass oli paar aastat tagasi 3500+piduriteta kerghaagis 750kg, kokku 4250kg. Sai spetsiaalselt arki helistatud ja küsitud..


TiitR2 - 03.04.16 18:43

Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Midagi ei ole muutunud. B kategooria on 3500kg. Kõik. Ei mingeid + kg!
B kood 96 on vaja selle jaoks, et 4250kg omada. Selle saamise jaoks on vaja teha sõidueksam.

Ise tegin omale samuti selle kood96-e ja puhtalt sellep. et tõesti saaks natukenegi raskemat haagist maasturiga vedada. Kuid tehke ära, see võtab vaid tund aega ja riigilõiv. Tartus oli paar aastat tagasi vaja teha piduritega haagisega kerge linnasõit, paar pööret ja 1 90 kraadine tagurdamine. :cool:


tiit002 - 08.10.16 13:49

Mida kostate selle 3,6L bensiinimootori kohta. Kui nädala sees vaid 5km otsad linnas, siis vast õigem valik? (Samas keskmiselt kuus korra ikka teises Eestiotsas vaja tiir teha)

Eks siis, kas neid diislite nn tüüpvigu, sisselaskeklapid, miskid pihustite, pumpade ja tahmapõletuse teemad..

Kas laiaslaastus on nii, et bensiinimootoril muresi vähem, aga joob igapäevaselt rohkem. Sõidumüra vast ka mahedam.


jannomb - 30.10.16 10:37

Keegi jagab äkki muljeid Q7-e õhkvedrustuse mugavuse/pehmuse kohta?
Enamik (ca 5) mida proovinud olen, on olnud tavavedrustusega ja ainult 2-te õhkvedrustusega. Tavavedrustus on minu arvates jama sellise auto kohta!
Õhkvedrustusest rääkides, 1 auto oli tavavarustuses aga liiga suurte velgedega, seega õiget hinnangut ei saanud. Teine auto oli S-line ja 18" veljega, seega kõrgema rehviga aga sõites sama jäik kui näiteks tavavedrustusega 20" velgedega...
Kusagilt jäi silma, et S-line paketiga oli ka vedrustus jäigemaks timmitud - on see tõene või vale? Või siis mainitud 18" S-line masinal mingi jama õhkvedrustusega!?

Võrdluseks näiteks 19" madala rehviga A8 d3 on kordades pehmem.


Ramm - 30.10.16 10:56

Minu kogemused näitavad, et õhkvedrustus ei sobi selliste maasturitele. Need on ja jäävad üheks peavaluks kuigi tõsi, mugavust annavad juurde aga sellel ka omahind. Kui soovid vähem peavalu ja oma aega/raha raisata siis vali tavavedrustus - nende vastu on ka tunduvalt suurem huvi.


intsu879 - 30.10.16 18:09

Sõitnud kolm aastat õhuga ja ikka väga mugav.Sõber just ostis ilma õhuta,täitsa kits võrreldes minu omaga.Sellega oli nõus ka sõber kes ilma õhuta ostis,aga tal olid teised põhjused miks ta õhuga autot ei ostnud.Õhkvedrustuse töökindluse pärast ei tasu väga muretseda,kestab ilusti.Minul oli ostes üks või kaks pisi viga mis olid ka tingitud sellest,et auto seisis platsipeal pikalt ja kondents ummistas ühe padjaklapi,ning niivooandur pani segast.Kõiki osi saab eraldi vahetada,mõistlike hindadega(mitte nagu c6-el pidi ostma terve padja ulme hinnaga).Minu soovitus igaljuhul õhk.

Indrek.


prj - 30.10.16 20:31

Muide, pehmeks ei tee mitte niivõrd õhkvedrustus, kuivõrd see, et õhkvedrustusega lisaks saad kaasa reguleeritava jäikusega amordid.
Õhkvedrustus on oma olemuselt nivoo süsteem, mis hoiab auto kurvis sirgena. Pehmuse/jäikuse annavad PWM klappidega amordid, mida vajadusel pehmemaks või jäigemaks keeratakse.


jannomb - 30.10.16 23:01

Kas õhkvedrustus või tavaline - minu jaoks on see otsus ammu tehtud. Kui selline auto, siis juba kõik, mis saada on. Nagu eelnevalt juba kirjutati, siis tavavedrustusega on see masin täielik kits ja selles olen ma praeguseks proovitud autodega täiesti veendunud.

Natuke olen õhkvedrustuse ehitusega kursis aga tunnistan, et mitte eriti palju.
Saan aru kuidas üldiselt süsteem töötab aga küsimus tekkiski sellest, et kogu auto jäik. Jäikust kontrollib eraldi control unit aga kui palju erinevaid softe/variante Audi Q7-l on või on kõigil neil üks seadistus va V12?

Minu eelmise postituse mõte oli, et kas peabki/saab olla nii jäik see masin ja kas on võimalus, et tegemist ongi tehase poolse seadistusega (näiteks S-line varustuse puhul) või pigem tasuks kahtlustada mingit viga. Kui kahtlustada viga, siis kas tegemist on Audi õhksüsteemi mingi tüüpveaga või mitte.


prj - 31.10.16 15:59

Audil on tehtud mugavamaks kasutamiseks kõik üheks.
S.t. Comfort nii tõstab auto üles, kui ka teeb amordid pehmemaks.
Phaetoni peal näiteks täpselt sama vedrustus - saad eraldi muuta nii jäikust kui ka kõrgust. Sest tegelikult ei ole need omavahel kuigivõrd seotud.

Mis puutub konkreetsesse autosse - pane comforti peale ning see ongi see "kõige pehmem" häälestus, mis sellele saada on.
Lõppkokkuvõttes oleneb verdrustuse jäikus mitte ainult padjast ja amordist vaid ka geomeetriast ning pukside jäikusest.

Linnamaasturid on üldiselt kõik üsna jäigad, sest vastasel juhul oleks nende juhitavus täiesti olematu.
Tahad pehmet Audit - siis võta A8 ilma sportvedrustuseta.


lynx - 01.11.16 21:43

Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Linnamaasturid on üldiselt kõik üsna jäigad, sest vastasel juhul oleks nende juhitavus täiesti olematu.
Tahad pehmet Audit - siis võta A8 ilma sportvedrustuseta.


Reaalselt nagu? Kui mõlemad on õhkvedrustuse ja mõistliku rehvikõrgusega on d3 ikka pehmem kui q7?
Dynamic vs dynamic ja comfort vs comfort?


A4TQ - 02.11.16 20:39

Jah Marek nii ongi. A8 on oluliselt pehmem.


prj - 04.11.16 16:06

Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Kui mõlemad on õhkvedrustuse ja mõistliku rehvikõrgusega on d3 ikka pehmem kui q7?
Dynamic vs dynamic ja comfort vs comfort?

Jah, nii on.


tiit002 - 10.11.16 20:02

Olen ka nüüdseks kahte Q7 proovinud, omanikud mõlemad kiitnud just probleemivabat tavavedrustust. Ja tunduski ikka jah jäik ja raputav.
Kaldun ka ikka ilmselt vaid õhkvedrustusega masina poole.


Küsiks siin väikse vahepalana Q7 spetsialisti kontakti (Harjumaal soovitavalt).
Kes teeks ostetavale masinale tehnilise kontrolli, või jagaks spetsiifilisi näpunäiteid, mida eelkõige just 2007-2008a masina juures üldiselt jälgida ja kelle juures hiljem ka hooldamas ja remontimas masinaga käia.


e.t.s - 04.12.16 09:35

Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Linnamaasturid on üldiselt kõik üsna jäigad, sest vastasel juhul oleks nende juhitavus täiesti olematu.
Tahad pehmet Audit - siis võta A8 ilma sportvedrustuseta.


Reaalselt nagu? Kui mõlemad on õhkvedrustuse ja mõistliku rehvikõrgusega on d3 ikka pehmem kui q7?
Dynamic vs dynamic ja comfort vs comfort?


Tegelikult pole Q7 puhul mingit vahet mis kõrgusega rehv all on. Mul on suvel 295/30/22 ja talvel 235/60/18(vist) ja vahepeal olid 20 originaalid. Kõikidega on täpselt ühte moodi, seda siis õhuga!


tiit002 - 04.12.16 20:57

Tsitaat:
Küsiks siin väikse vahepalana Q7 spetsialisti kontakti (Harjumaal soovitavalt).
Kes teeks ostetavale masinale tehnilise kontrolli, või jagaks spetsiifilisi näpunäiteid, mida eelkõige just 2007-2008a masina juures üldiselt jälgida ja kelle juures hiljem ka hooldamas ja remontimas masinaga käia.




Et siis polegi kuskile pöörduda, Möller aitab või?


aces - 08.12.16 16:29

Otsinguga ei leidnud, mis nende sisselaske kollektoritega juhtub 3.0 mootoritel ? Pragunevad ära?


yanekk - 08.12.16 18:41

Tsitaat:
Algselt postitas: aces
Otsinguga ei leidnud, mis nende sisselaske kollektoritega juhtub 3.0 mootoritel ? Pragunevad ära?

Väsivad lihtsalt ära ning tänu EGR-ile ummistuvad kinni.


tiit002 - 16.12.16 18:28

Mis aastast Q7-l tagatuled selliseks kriipsuks muutusid?


intsu879 - 16.12.16 18:35

2009 tuli facelift led tuled,ette ja taha,aga tehti ka vanatulega veel.


aces - 16.12.16 18:40

Suuri 4,2 motosid on suht vähe mûûgis, neil ka tüüpvigasid on peale kütusekulu?


Ramm - 16.12.16 20:17

Tsitaat:
Algselt postitas: aces
Suuri 4,2 motosid on suht vähe mûûgis, neil ka tüüpvigasid on peale kütusekulu?


Ainuke viga on see kui midagi tõsisemat vaja vahetada siis mootor maha aga nendega väga vähe muresi ning maanteel pakuvad palju rõõmu.


aces - 16.12.16 21:09

Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: aces
Suuri 4,2 motosid on suht vähe mûûgis, neil ka tüüpvigasid on peale kütusekulu?


Ainuke viga on see kui midagi tõsisemat vaja vahetada siis mootor maha aga nendega väga vähe muresi ning maanteel pakuvad palju rõõmu.

See on ka ilmselt rihmaga? Süûtepoolid on eraldi? Miks ma ei googelda, ootan kasutajate kommentaare.


Ramm - 16.12.16 21:30

Tsitaat:
Algselt postitas: aces
Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: aces
Suuri 4,2 motosid on suht vähe mûûgis, neil ka tüüpvigasid on peale kütusekulu?


Ainuke viga on see kui midagi tõsisemat vaja vahetada siis mootor maha aga nendega väga vähe muresi ning maanteel pakuvad palju rõõmu.

See on ka ilmselt rihmaga? Süûtepoolid on eraldi? Miks ma ei googelda, ootan kasutajate kommentaare.


Kett on ja süütepoolid eraldi.


tiit002 - 27.07.17 18:58

Käisin ühte Q7 vaatamas, sellel TPMS vilgub, mida see täpselt tähendab ja kuidas maha saab? Väidab, et rattad valed all, st ilma anduriteta..
Kas võib tõsi olla ja kui on, siis kas on võimalik see veateade ära progeda eest?


Gunnark - 27.07.17 19:07

Tsitaat:
Algselt postitas: tiit002
Kas võib tõsi olla ja kui on, siis kas on võimalik see veateade ära progeda eest?


Võib tõsi olla ja saab välja progeda!


kaido00 - 05.10.17 17:58

Audi Q7 4,2 B 2006-2008 kestvus, head ja vead?


kris232 - 09.10.17 12:02

Tsitaat:
Algselt postitas: kaido00
Audi Q7 4,2 B 2006-2008 kestvus, head ja vead?


Tüüpilised asjad võiks olla:
ketitallad lähevad katki
õlilekked mootori keskel (õlifiltrikorpuse alt näiteks)
nuka ajastuse klappide vahelt õlileke/klapp ise saab otsa
keegi oskab öelda, kuidas kõrgsurvepump vastu peab?

Ketisüsteemi remont kulukas, muud asjad suht talutava hinnaga.... samas 3.0TDI keti remont ka odav ei ole, kuid pole kuulnud, et tallad päris katki läheksid... pigem kuluvad

ei ole ise omanud 4.2FSI!


Black - 14.10.17 09:27

Ma olen nüüd natuke üle kuu aja tavavedrustusega ja 255/55-R18 rehvidega Q7-ga sõitnud ja ei ütleks, et kuidagi ekstreemselt kits oleks. Minu arust üsna sarnase jäikusega võrrelduna mingi suvalise keskklassi sedaaniga või isegi pisut pehmem. Olen mõned kuud ka õhkvedrustusega Touareg'iga sõitnud, nii et kerge võrdlusmoment on ka sealt olemas. Mõni aeg enne seda sõitsin natuke aega 2002 Grand Cherokeega ja sellega oli Touaregil just juhitavuse osas väga suur kontrast - teise põlvkonna GC-ga oli ikka konkreetselt veoautoga sõitmise tunne.

Üks asi, mis mulle Touareg/Cayenne/Q7 sõsarkolmiku veoskeemis väga meeldib, on eraldi esidiffer. Nii on mootor tunduvalt tahapoole ja esisild stangele lähemale saadud ja auto käitub tüüpilise vanema kooli pikimootoriga Audiga võrrelduna hoopis neutraalsemalt. Bemmide X-id ja Mersude 4-maticud on ka kõik juba algusest peale just nii lahendatud, Audi aga soovis miskipärast esimest peaülekannet kangekaelselt käigukastiga samas korpuses hoida.


mulk - 14.10.17 15:32

Kas Q7 puhul on ka olemas aeglusti ja direrentsiaalid(de) lukud?


Black - 14.10.17 16:47

Oh ei - pole ta ju tegelikult mingi maastur. Pigem täispuhutud Allroad. Ja eks sest kiire ja aeglase nelikveo erinevusest ole juba kuskil varasemates teemades küllalt jahutud. Ainuke "lukk" on tal torsen ja ABS-i kaudu toimiv libiseva ratta kinnihoidmine. Samas seenel käies lubab kõrgem põhi ja nelikvedu siiski tüüpilisest sõiduautost pisut sügavamate rööbastega metsateele keerata. Kasuks tuleb see ka talvel magalarajoonide sisekvartalite lume- ja jäävaalude vahel ukerdades.

ML, X5, ja Touareg/Cayenne/Q7 on kõik algselt loodud USA turgu silmas pidades ja konkureerima sealsete premium SUV-idega, millega heal juhul veetakse raskemat haagist, päris põllule aga ei ronita.

Edit: Samas kui meenutama hakata, siis Touareg-il sai ju tõesti difreid lukku keerata ja hi/low oli ka. Mitte, et ma seda kuigi palju rohkem, kui kunagisel AC mäkketõusul kinni jäädes proovinud oleks. :)


damc - 04.11.17 08:12

Keegi seda http://www.auto24.ee/used/2669532 on käinud vaatamas?


Hudson - 14.11.17 21:02

Olen valimas just Q7-t aga ei suuda otsustada et kas 176 kw või 180 kw.
Paljud 176 kw versioonid on parema varustusega.
Samas 8-käiguline käigukast pidi olema parem ning kokkuvõttes on ka märgatavalt ökonoomsem.

On kellelgi kogemusi?


MaxPower - 23.11.17 11:45

Tsitaat:
Algselt postitas: Hudson
Olen valimas just Q7-t aga ei suuda otsustada et kas 176 kw või 180 kw.
Paljud 176 kw versioonid on parema varustusega.
Samas 8-käiguline käigukast pidi olema parem ning kokkuvõttes on ka märgatavalt ökonoomsem.

On kellelgi kogemusi?


180kw on juba FL...oluliselt ilusam, eriti veel S-line! Mis aasta/eelarvega masinat otsid? Mul sugulasel väga korralik pakkuda, 2013a S line, üks omanik!


Hudson - 30.11.17 00:02

Juba ostetud. Varsti peaks jõudma Eestisse.


HannesA - 12.12.17 19:58

Kas keegi reaalselt ka saaks välja tuua need ulmelised hooldus/remondi kulud millest võib legende kuulda?! :D Palju on kulunud km kohta hooldus/remondi raha?

Endale pakub huvi 3.0TDI 171kw

Ise ka Q7 otsingul aga kõike seda igalpoolt lugedes tekib vaikselt hirm... Räägitakse siin 10 000 eur aastasest kulust jne..


kris232 - 13.12.17 11:13

Ma küll vägagi kahtlen, et aastane kulu võimalik 10 000 saada on, aga eks kõik sõltub, kas ise remondid või lased kõik teha jne.

Võrreldes sama mootoriga A4 B7 quattro manuaal, siis hetkel veel ei ütleks, et remondikulu väga suurem on, sõltub rohkem, kui raipe alguses ostad ja kui palju üle vaatad jne.
Kasko A4 43 eur vs Q7 67 eur.
Kütusekulu A4 8,2 vs Q7 12,x.
Mõistliku läbisõiduga (30k) on kütusele kulu juba ca 4500eur vs A4 ca 3000eur.
kaskokindlustuse kulu 800 (Q7) vs 500 (A4) + tavakindlustus ca 100 aasta.
Rehvid ostsin talvekad 18" ja suvekad 20" kasutatud, aga vähemalt 7mm mustriga. Nokian talvekad 330 + suvekad Conti 260.

Ostes või kuni paar kuud edasi tegin: uus aku 150, taga stangetulede juhtmed üks pool 40, uus salongivent 100, pöördsiibrid sisselaskes ei toiminud hästi - välja progemine 100, õhkkompressorile uus kolvirõngas + graanulid 50, dünaamiline õlivahetus käigukastis 270, termostaat 50.

Igaaastane hooldus: Õli 8l 65eur + filter 10 + salongi ja õhufilter kokku 20 + kütusefilter 35 = 130eur (sama suhtkoht ka A4)
Diffriõlid lähevad ka kuskil 50eur (16eur/l - Motul).


Eks siia võib lisada veel pika listi asjadest, mis võivad minna, aga ma ütleks, et sama kehtib suhtkoht iga uuema auto kohta.


Jann - 13.12.17 12:10

Tsitaat:
Algselt postitas: HannesA
Kas keegi reaalselt ka saaks välja tuua need ulmelised hooldus/remondi kulud millest võib legende kuulda?! :D Palju on kulunud km kohta hooldus/remondi raha?

Endale pakub huvi 3.0TDI 171kw

Ise ka Q7 otsingul aga kõike seda igalpoolt lugedes tekib vaikselt hirm... Räägitakse siin 10 000 eur aastasest kulust jne..


Kui satud äraaetud hobuse otsa ja üldse ei vea, on see täiesti võimalik esimesel aastal peale ostu. Kõik ju sõltub, kus ja mis osadega tehakse. Kui nüüd veidi utreerida siis..
Kettad-klotsid, rehvid, mõni õhkpadi, rattalaagrid-pulgad-kuulliigendid, kompressor kulunud, Webasto ahi , ketimajandus, DPF, EGR vahejahuti, pihustid, sisselasked, tihti ka mootoriaju, mis on eriti nõmeda koha peal, õlid filtrid kõik ning veel nipet-näpet ja vist ei tule 10K väljagi. Väga palju on võimalik kontrollida enne ostu, kuid mitte kõike. Üks tuttav maadleb hetkel kummalise elektriveaga, mis mingil hetkel kasti avariisse lööb ning tulesid vilesid vilgutab mitu korda päevas. Keegi ei taha tegeleda selliste probleemidega paraku.
Kõik ei soovi asju auto küljest välja visata, kodeerida ja kaotada, vaid hoida sellisena, nagu ta loodi.


HannesN - 15.01.18 15:06

Olen seda teemat siin jälginud ja tahaks lisada oma kogemuse.

Ostsin Q7 4.2 TDI 2008 aasta oma septembri lõpp 2017, spido peal oli 147 000km. Kohe peale ostu vahetasin ära aku ~130€, kõik kojamehed kokku umbes ~30€ ja navi 2017 plaat 17€. Täna lasin Revalis teha 150 000km hoolduse ja sain arve 602,50€ sisaldades siis(pidurivedelik, diislikütuse filter, õlifilter, õli, õhufilter, salongi õhufilter, jahutusvedelik + kork, tihend, seib ja vahetuse hinnad) Auto hooldusraamatu järgi käidi viimati 90 000km hoolduses. Märkuseks pandi et õõtshoovad vajavad vahetust. Seega kui eeldada, et hooldusraamat on õige ja vahepeal ei tehtud hooldusi siis ma ütleks, et väga väike kulu 60 000km kohta. Mingeid kolkse või hääli või muid probleeme ei ole seni kordagi esinenud mis lisaraha küsiks.

Kasko ~100€ kuus.
Talveks ostsin väiksemad veljed (18") ja uued namellid, kokku ~900€.

Suverehvid olid ostes väga head, uued talvekad, hooldus tehtud, nüüd jääb loota et kestab ja siis saaks õelda palju ülal pidamine kokku maksma läheb. Hetkel 4 kuuga ja 4000km lisaks auto hinnale investeerinud ~1600€ kuluosi/hooldust.


Black - 22.01.18 21:55

Nüüd, ligi pool aastakest pidanuna võib öelda, et muidu päris tore kuut poes käia (mahutab päris mitu pakki piima) jne, aga nii kui nüüd lõpuks ometi natukenegi lund maha tuli, tahaks manuaaaaaliiii!!! :D :D :D Sai just sõidust tuldud - Tallinna tänavatel hetkel päris fun, kuigi ka lögameistrid olid juba üsna usinalt ringi kütma asunud. Õhkvedrustusest endiselt puudust ei tunne, aga tahaks ikkagi ise kepiga kastis õli segada. Labade ja +- -ga saab ju kuidagi ka mängida, aga kõva vahe on ikkagi sees, kas venitada kummi või lasta hammakatel konkreetselt haakuda. Q7-t saab manuaalina paraku ainult 3.6L bensukana, disla sooviga tuleks Touareg-i poole vaadata...

BTW, minu arust ei asenda isegi DSG päris manuaali - üks asi on teada (vaadata mingilt ekraanikeselt), mis käik parajasti sees on, teine asi on seda tunda ja valida pimesi lihasmälu abil soovitud käik.


siikas - 12.03.18 14:11

Tere Audi sõbrad,

Kas kellelgi midagi sarnast ka kasutusel on hetkel või oskab ehk niisama midagi tarka öelda? Pole elusees ühtegi audit omanud ja nüüd kavatsen tellida läbi mobile.ee esimest korda selline:
https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-q7-3-0-tfsi-quattro-voll-luft-pano-20zoll-7sitze-saarlouis/252123139.html?lang=en

Oskate ehk aidata, mida peaks või tasuks kindlasti omanikult veelkord üle küsida või näidata paluda.

Kas keegi oskab aimata, miks on üleüldse nii vähe sellise mootoriga Q7-meid müügis? Kas see on pigem hea või halb märk?

Kriteeriumitega vähemalt 2010a, 3.0 TFSI ja kuni 35000 eur, on Eestis ainult mõni üksik (3tk) ja kogu euroopas umbes 10 ringis müügis hetkel.


Tervitades,
Siim


Jann - 12.03.18 16:55

Tsitaat:
Algselt postitas: siikas
Tere Audi sõbrad,

Kas kellelgi midagi sarnast ka kasutusel on hetkel või oskab ehk niisama midagi tarka öelda? Pole elusees ühtegi audit omanud ja nüüd kavatsen tellida läbi mobile.ee esimest korda selline:
https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-q7-3-0-tfsi-quattro-voll-luft-pano-20zoll-7sitze-saarlouis/252123139.html?lang=en

Oskate ehk aidata, mida peaks või tasuks kindlasti omanikult veelkord üle küsida või näidata paluda.

Kas keegi oskab aimata, miks on üleüldse nii vähe sellise mootoriga Q7-meid müügis? Kas see on pigem hea või halb märk?

Kriteeriumitega vähemalt 2010a, 3.0 TFSI ja kuni 35000 eur, on Eestis ainult mõni üksik (3tk) ja kogu euroopas umbes 10 ringis müügis hetkel.


Tervitades,
Siim


Arvatavasti telliti neid suht vähe omal ajal eu-sse bensumootoriga. See kere ja disain suurelt osalt pärineb aastast 2006, mis minu jaoks kindlasti ei vääri 30 K hinda. Kehtib ka sama kerega 180kw diisli kohta. Pane natuke juurde ja saad juba uue kere koos tänapäevaste lahendustega jne. Kui just see meeldib, tuleb muidugi osta, siinkohal ei kobise midagi. Kolmene TFSI on hea mootor, ketimajandus ja tahma ladestumine veel ei kollita selle sõidu juures, kast on ka töökindel, iste võiks s-line olla, mitte see taburet. Bensiin neile meeldib, eriti linnas, need numbrid seal kuulutuses on "illustratiivsed".


kris232 - 12.03.18 17:23

Julgen pakkuda, et lõviosa 3.0 ja 3.6 bensukatest on pärit Ameerika Ühendriikidest.
Tee kindlasti vin päring liikluskahjude kohta, et ei oleks pärast üllatusi.


Amadeus - 12.03.18 19:14

Tsitaat:
Algselt postitas: siikas
... https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-q7-3-0-tfsi-quattro-voll-luft-pano-20zoll-7sitze-saarlouis/252123139.html?lang=en

Oskate ehk aidata, mida peaks või tasuks kindlasti omanikult veelkord üle küsida või näidata paluda.

Kas keegi oskab aimata, miks on üleüldse nii vähe sellise mootoriga Q7-meid müügis? Kas see on pigem hea või halb märk?...


VIN koodi järgi saad teada, millisesse riiki auto on müüdud. Fotode järgi on tavaline eurooplane ja ma ei usu, et keegi on selle USAsse vedanud ja sealt tagasi. Üldiselt, kui vaadata müüginumbreid, siis bensiinimootor on suhteliselt surnud uuema otsa A6, A7, A8 ja Q7 küljes. Põhjused on lihtsad, diisel sõidab sama hästi ja kulutab ikkagi vähem. Sakslane reeglina sõidab aastas 30k+ ja sellise sõidu juures suurt bensukat pidada ei ole mõistlik. Erandiks muidugi S, RS. Selle auto endine omanik on tõenäoliselt seda auto kasutanud pühapäeviti "brötchen backen" külastuseks ja siin on bensiinimootor täiesti omas segmendis.

Üldiselt mingi mälurakk ütleb, et see on Türklaste putka Prantsuse piiri ääres. Võimalik, et tassivad neid üle piiri. Seega, riik kuhu auto müüdi on oluline ja sealt võib lahti hargneda nii mõndagi. Eeldan, et mobile.ee teenustasu sisaldab ka põhjalikku taustauuringut.

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
... aga tahaks ikkagi ise kepiga kastis õli segada. Labade ja +- -ga saab ju kuidagi ka mängida, aga kõva vahe on ikkagi sees, kas venitada kummi või lasta hammakatel konkreetselt haakuda. Q7-t saab manuaalina paraku ainult 3.6L bensukana, disla sooviga tuleks Touareg-i poole vaadata...

BTW, minu arust ei asenda isegi DSG päris manuaali - üks asi on teada (vaadata mingilt ekraanikeselt), mis käik parajasti sees on, teine asi on seda tunda ja valida pimesi lihasmälu abil soovitud käik.

Sul on seal Q7-l tõenäoliselt 6HP vahel, mis ongi selline indleva veise sülg. 8HP-ga Q7 on teine tera. Kast ei venita midagi, käigud käivad laks ja laks igasse asendisse. Eks see on nagu pliitapuude saagimine (diisel manuaal) - maitseasi :)


siikas - 13.03.18 15:23

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: siikas
Tere Audi sõbrad,

Kas kellelgi midagi sarnast ka kasutusel on hetkel või oskab ehk niisama midagi tarka öelda? Pole elusees ühtegi audit omanud ja nüüd kavatsen tellida läbi mobile.ee esimest korda selline:
https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-q7-3-0-tfsi-quattro-voll-luft-pano-20zoll-7sitze-saarlouis/252123139.html?lang=en

Oskate ehk aidata, mida peaks või tasuks kindlasti omanikult veelkord üle küsida või näidata paluda.

Kas keegi oskab aimata, miks on üleüldse nii vähe sellise mootoriga Q7-meid müügis? Kas see on pigem hea või halb märk?

Kriteeriumitega vähemalt 2010a, 3.0 TFSI ja kuni 35000 eur, on Eestis ainult mõni üksik (3tk) ja kogu euroopas umbes 10 ringis müügis hetkel.


Tervitades,
Siim


Arvatavasti telliti neid suht vähe omal ajal eu-sse bensumootoriga. See kere ja disain suurelt osalt pärineb aastast 2006, mis minu jaoks kindlasti ei vääri 30 K hinda. Kehtib ka sama kerega 180kw diisli kohta. Pane natuke juurde ja saad juba uue kere koos tänapäevaste lahendustega jne. Kui just see meeldib, tuleb muidugi osta, siinkohal ei kobise midagi. Kolmene TFSI on hea mootor, ketimajandus ja tahma ladestumine veel ei kollita selle sõidu juures, kast on ka töökindel, iste võiks s-line olla, mitte see taburet. Bensiin neile meeldib, eriti linnas, need numbrid seal kuulutuses on "illustratiivsed".




Kindlasti ei vääri 30k? Miks? Seda kere toodeti 2006-2015 (Facelift 2010). Kui juba viimast mudelit soovida siis algavad hinnad 45k. See ei ole mingi "pane natuke juurde". Ja lisaks just täpselt 3.0 TFSI mootorit on kiidetud läbi ja lõhki, kütuse kulu on suht savi kui ma sõidan nagunii aastas max 25 tkm.


siikas - 13.03.18 15:31

Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Tsitaat:
Algselt postitas: siikas
... https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-q7-3-0-tfsi-quattro-voll-luft-pano-20zoll-7sitze-saarlouis/252123139.html?lang=en

Oskate ehk aidata, mida peaks või tasuks kindlasti omanikult veelkord üle küsida või näidata paluda.

Kas keegi oskab aimata, miks on üleüldse nii vähe sellise mootoriga Q7-meid müügis? Kas see on pigem hea või halb märk?...


VIN koodi järgi saad teada, millisesse riiki auto on müüdud. Fotode järgi on tavaline eurooplane ja ma ei usu, et keegi on selle USAsse vedanud ja sealt tagasi. Üldiselt, kui vaadata müüginumbreid, siis bensiinimootor on suhteliselt surnud uuema otsa A6, A7, A8 ja Q7 küljes. Põhjused on lihtsad, diisel sõidab sama hästi ja kulutab ikkagi vähem. Sakslane reeglina sõidab aastas 30k+ ja sellise sõidu juures suurt bensukat pidada ei ole mõistlik. Erandiks muidugi S, RS. Selle auto endine omanik on tõenäoliselt seda auto kasutanud pühapäeviti "brötchen backen" külastuseks ja siin on bensiinimootor täiesti omas segmendis.

Üldiselt mingi mälurakk ütleb, et see on Türklaste putka Prantsuse piiri ääres. Võimalik, et tassivad neid üle piiri. Seega, riik kuhu auto müüdi on oluline ja sealt võib lahti hargneda nii mõndagi. Eeldan, et mobile.ee teenustasu sisaldab ka põhjalikku taustauuringut.

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
... aga tahaks ikkagi ise kepiga kastis õli segada. Labade ja +- -ga saab ju kuidagi ka mängida, aga kõva vahe on ikkagi sees, kas venitada kummi või lasta hammakatel konkreetselt haakuda. Q7-t saab manuaalina paraku ainult 3.6L bensukana, disla sooviga tuleks Touareg-i poole vaadata...

BTW, minu arust ei asenda isegi DSG päris manuaali - üks asi on teada (vaadata mingilt ekraanikeselt), mis käik parajasti sees on, teine asi on seda tunda ja valida pimesi lihasmälu abil soovitud käik.

Sul on seal Q7-l tõenäoliselt 6HP vahel, mis ongi selline indleva veise sülg. 8HP-ga Q7 on teine tera. Kast ei venita midagi, käigud käivad laks ja laks igasse asendisse. Eks see on nagu pliitapuude saagimine (diisel manuaal) - maitseasi :)


Sai juba uuritud VIN koodi audi esinduse läbi. On tehtud siiani kaks hooldust esinduses. Viimane siis 2016a lõpp 40tkm juures. Auto täiesti saksa juurtega ja saksas kasutatud auto.
Mismõttes besniinimootor suhteliselt surnud?

Ma ise leian, et kui ma ise ka sõidan max 25-30k aastas, siis ikkagi tundub bensukas mõistlik otsus - Kiidetakse ka ju mootorit igatepidi.


Amadeus - 13.03.18 21:32

Tsitaat:
Algselt postitas: siikas
...
Mismõttes besniinimootor suhteliselt surnud?

Ma ise leian, et kui ma ise ka sõidan max 25-30k aastas, siis ikkagi tundub bensukas mõistlik otsus - Kiidetakse ka ju mootorit igatepidi.

Kui nt 1000 ühiku diisel Q7 kõrvale toodetakse 10 bensiinikat, siis on siin selgelt nähtav turunõudlus. Seda suhet väljendab ilmekalt ka järelturg. Seega pole bensiinikas selles segmendis Euroopas eriti popp, vaid jääb teatud seltskonna nišitooteks. Kahtlemata on 3.0TFSI hea mootor, omab suurepärast perspektiivi. Muideks Q7 pole eriline kiirenduspill ja ei sobi jäärajale poognaid tegema, seega perspektiivipudinad (nt. kompressori väike rihmaratas) on mõne S-i küljes oluliselt lahedamad vidinad.
Q7 on ikkagi praktiline SUV, mis kolistab natuke maastikul, veab treilerit, hobuseid, lehmi, haagissuvilat või kaatrit - seepärast ongi diisel omal kohal.


tl470487 - 13.03.18 21:54

Kust need mõtted on kogutud? Kust selline teadmine, et Q7-ga sõidavad peamiselt CE või par96 õigustega juhid?
Pigem vastupidi ostsid sellel vaadeldud ajavahemikul diislist meelistatud ja selle piduriaja tulevikuusku müügi-finantstoega subjektid valdkonnatoetust ära kasutades. See oli diislite müügi tippaeg, mis on tänaseks igavesti negatiivse kreeniga. Seda peegeldab järelturg.

Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus

Q7 on ikkagi praktiline SUV, mis kolistab natuke maastikul, veab treilerit, hobuseid, lehmi, haagissuvilat või kaatrit - seepärast ongi diisel omal kohal.


eestimaa - 06.02.20 14:27

Sain oma hea A4 maha müüdud ja oleks vaja nüüd suuremat liikurit, silm on peale jäänud Q7 facelift 2012 ja edasi aastad.
Silma on jäänud hetkel kaks isendit Eestis, eraisik ja Ropka Autoaed.
Viimast välistaks kuna need aiad ei ole minu arust väga usaldusväärsed.
Teine võimalus on Saksast tellida aga ootaks soovitusi foorumlaste käest.


Jann - 07.02.20 05:32

Tsitaat:
Algselt postitas: eestimaa
Sain oma hea A4 maha müüdud ja oleks vaja nüüd suuremat liikurit, silm on peale jäänud Q7 facelift 2012 ja edasi aastad.
Silma on jäänud hetkel kaks isendit Eestis, eraisik ja Ropka Autoaed.
Viimast välistaks kuna need aiad ei ole minu arust väga usaldusväärsed.
Teine võimalus on Saksast tellida aga ootaks soovitusi foorumlaste käest.


Ütle üks hea põhjus, miks osta aastast 2006 platvormil vana kerega q7, millele on külge kruvitud suht kehv mootor koos oma hunniku tüüpvigadega? Selle auto puhul ei tasu aastat osta, võta parem 4,2 või kolmene 176kw. Võis siis juba uus kere.


eestimaa - 07.02.20 09:12

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: eestimaa
Sain oma hea A4 maha müüdud ja oleks vaja nüüd suuremat liikurit, silm on peale jäänud Q7 facelift 2012 ja edasi aastad.
Silma on jäänud hetkel kaks isendit Eestis, eraisik ja Ropka Autoaed.
Viimast välistaks kuna need aiad ei ole minu arust väga usaldusväärsed.
Teine võimalus on Saksast tellida aga ootaks soovitusi foorumlaste käest.


Ütle üks hea põhjus, miks osta aastast 2006 platvormil vana kerega q7, millele on külge kruvitud suht kehv mootor koos oma hunniku tüüpvigadega? Selle auto puhul ei tasu aastat osta, võta parem 4,2 või kolmene 176kw. Võis siis juba uus kere.



Põhjus on lihtne, vaja suuremat autot (maastur) ja muidugi läheks ostaks kohe salongist uue kerega auto, kui rahalist ressurssi oleks.
Pigem sooviks teada, milliseid tüüpvigu peaks 180KW kontrollima? Lisaks lugedes Q7 teemat pidi 8käiguline kast parem olema?


KuldarA - 19.03.20 08:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann

Ütle üks hea põhjus, miks osta aastast 2006 platvormil vana kerega q7, millele on külge kruvitud suht kehv mootor koos oma hunniku tüüpvigadega? Selle auto puhul ei tasu aastat osta, võta parem 4,2 või kolmene 176kw. Võis siis juba uus kere.


180kW mootori mured on naljanumbrid võrreldes uue kere 200kW mootori muredega.


jõuvanker - 19.03.20 10:00

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann

Ütle üks hea põhjus, miks osta aastast 2006 platvormil vana kerega q7, millele on külge kruvitud suht kehv mootor koos oma hunniku tüüpvigadega? Selle auto puhul ei tasu aastat osta, võta parem 4,2 või kolmene 176kw. Võis siis juba uus kere.


180kW mootori mured on naljanumbrid võrreldes uue kere 200kW mootori muredega.


Uus 200kw mootor on niikaua hea, kuni on hooldatud sünnistsaati ca iga 10 000-15 000km tagant ja ei ole kasutatud start-stopi. Või siis saanud pidevaid pikkasid otsasid, minimaalselt linna. Muuljuhul on reeglina ketimajanduse kompl + halvimal korral nukkvõllid. Muusosas on ok mootor.


kaupsik - 19.03.20 10:03

Jann kumbat 4.2-te sa mõtlesid bensiini või diislit?


KuldarA - 19.03.20 12:59

Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker

Uus 200kw mootor on niikaua hea, kuni on hooldatud sünnistsaati ca iga 10 000-15 000km tagant ja ei ole kasutatud start-stopi. Või siis saanud pidevaid pikkasid otsasid, minimaalselt linna. Muuljuhul on reeglina ketimajanduse kompl + halvimal korral nukkvõllid. Muusosas on ok mootor.


Jah, kui ta korras on, siis on hea mootor. Aga olen mitme erineva auto ajalugu ja arveid näinud ja pigem reegel kui erand, et ketid ja nukad lähevad. Lisaks erinevad lekked.


audi_a4_v6 - 19.03.20 15:01

Sai ka saksast q7 toodud, vana mudel uue hinnaga:) Volkswageni esindusest 2014a 3,0tdi 180kw s-line (täis lisad v.a. adapt. püsik), ls 62000km, hind 31500eur+ toomine. Siiani kõik super, nagu uus, eks näis kuidas kestab. Uksekäepidemed, el. tagaluuk, tulede assistent, vihmasensor on kuidagi nagu vanakooli omad, ei tööta nii intuitiivselt/laitmatult, nagu eelmisel autol, Škoda Kodiaq, aga eks vajab natuke harjumist ka ja vb saab miskit regullida arvutiga. 21 tolli 295 laiuse rattaga on rehvimüra ka vb sutike paljuvõitu (uued lamellrehvid).


Jann - 20.03.20 05:45

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Sai ka saksast q7 toodud, vana mudel uue hinnaga:) Volkswageni esindusest 2014a 3,0tdi 180kw s-line (täis lisad v.a. adapt. püsik), ls 62000km, hind 31500eur+ toomine. Siiani kõik super, nagu uus, eks näis kuidas kestab. Uksekäepidemed, el. tagaluuk, tulede assistent, vihmasensor on kuidagi nagu vanakooli omad, ei tööta nii intuitiivselt/laitmatult, nagu eelmisel autol, Škoda Kodiaq, aga eks vajab natuke harjumist ka ja vb saab miskit regullida arvutiga. 21 tolli 295 laiuse rattaga on rehvimüra ka vb sutike paljuvõitu (uued lamellrehvid).


Jäägu mu arvamus sellest valikust mulle, kuid lisavarustuse kohta Audi puhul "täis lisad" mitte kuidagi öelda ei saa, kuna paketid on erinevad ja kõike ei ole võimalik saada ühele autole. Näit. pead valima sportliku istme või vent istme vahel jne. Seetõttu ei saa ma enda Allroadi kohta ka öelda "täispauk" või miskit muud ägedat, kuigi kõik vidinad tunduvad omal kohal olevat. Aga edu uue autoga ja tore tõdeda, et üks aktiivne kuju on tagasi. 5500 posti, top 10, pole paha. :P


Jann - 20.03.20 05:52

Tsitaat:
Algselt postitas: kaupsik
Jann kumbat 4.2-te sa mõtlesid bensiini või diislit?


Kindlasti diislit.
Jah, loomulikult tean neid 200kw muresid väga hästi ja olen ise ära kurvastanud rea õnnelikke omanikke, kes on just auto kätte saanud mingi vahendusfirma kaudu ja kurdavad 100K sõidult juba imelikke helisid mootorist. Üks tuli ka teie firma kaudu, Kuldar, sügisel. Kuidas lahendasite olukorra, kellal oli 101000, kui õigesti mäletan.
SQ7 oleks hea, aga see on veits üle võlli soovitus loomulikult. Uue kerega q7-me suht kindlaks probleemiks on ka adblue süsteemi rike, aga see on esindusele hästi teada ja suht lihtsalt lahendatav, k.a. sq7.


jõuvanker - 20.03.20 07:45

Start-stop süsteemi aktiivne kasutus st linnas loksumised ja pikk välp - 2a/30 000km, tapavadki, siin ei ole midagi imelikku.
+ vbl kohati kehv konstruktsioon mõnel detailil, kuid sage mootori seiskamine ja taaskäivitamine, kohene kiirendamine, teevad asja oluliselt hullemaks + määrimisomadused kaotanud mootoriõli.


audi_a4_v6 - 20.03.20 08:08

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Sai ka saksast q7 toodud, vana mudel uue hinnaga:) Volkswageni esindusest 2014a 3,0tdi 180kw s-line (täis lisad v.a. adapt. püsik), ls 62000km, hind 31500eur+ toomine. Siiani kõik super, nagu uus, eks näis kuidas kestab. Uksekäepidemed, el. tagaluuk, tulede assistent, vihmasensor on kuidagi nagu vanakooli omad, ei tööta nii intuitiivselt/laitmatult, nagu eelmisel autol, Škoda Kodiaq, aga eks vajab natuke harjumist ka ja vb saab miskit regullida arvutiga. 21 tolli 295 laiuse rattaga on rehvimüra ka vb sutike paljuvõitu (uued lamellrehvid).


Jäägu mu arvamus sellest valikust mulle, kuid lisavarustuse kohta Audi puhul "täis lisad" mitte kuidagi öelda ei saa, kuna paketid on erinevad ja kõike ei ole võimalik saada ühele autole. Näit. pead valima sportliku istme või vent istme vahel jne. Seetõttu ei saa ma enda Allroadi kohta ka öelda "täispauk" või miskit muud ägedat, kuigi kõik vidinad tunduvad omal kohal olevat. Aga edu uue autoga ja tore tõdeda, et üks aktiivne kuju on tagasi. 5500 posti, top 10, pole paha. :P


Eks neile sai omajagu lisasid tellida jah, lihtsalt pole ühelgi näinud rohkem asju, roolisoojendus ka just kõige levinum asi pole, aga see on peal, tume lagi, õhk, koopalaiendid, luugimajandus katusel (k.a. 3. rida), bose, igasugu assistendid, webasto on vist s-line-l nagunii baasis. Sile nahk ja sportiste oli eesmärgiks, seega vent istmete klahvikohad on vabad tõesti.
Vanust natuke rohkem, enam nii suur lobamokk pole, poste palju ei lisandu, auto kohta teemat ei tule, sest pole hobiauto ja ise seal midagi aretama ei hakka. Sõitu tuleb palju, ca 50-60k aastas, seega saab üsna ruttu selgeks, mida see masin endast kujutab.

Huvitavaid tähelepanekuid selle vana Q7 lahendustest:
1.) Topelt päikesesirmid ees, võttis ikka natuke aega enne kui aru sain et mis värk...
2.) 3. rea istmetele kõlarid, ventilatsioon, topsihoidjad, äge, aga no ruumi pole seal.
3.) lisaks tagaustele ka tagaluugil rulookardin

Detailid ja koostekvaliteet (salongis) on need, mis mulle isiklikult selle auto juures väga meeldivad.


KuldarA - 20.03.20 12:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann

Jah, loomulikult tean neid 200kw muresid väga hästi ja olen ise ära kurvastanud rea õnnelikke omanikke, kes on just auto kätte saanud mingi vahendusfirma kaudu ja kurdavad 100K sõidult juba imelikke helisid mootorist. Üks tuli ka teie firma kaudu, Kuldar, sügisel. Kuidas lahendasite olukorra, kellal oli 101000, kui õigesti mäletan.
SQ7 oleks hea, aga see on veits üle võlli soovitus loomulikult. Uue kerega q7-me suht kindlaks probleemiks on ka adblue süsteemi rike, aga see on esindusele hästi teada ja suht lihtsalt lahendatav, k.a. sq7.


Püüdsin ajaloos sorada, aga ei tuvastanud sellist teemat. Meil enamik toodud uuemad 3-sed tehasegarantiiga olnud ja 2-liitrist oluliselt rohkem toonud.

AdBluel ka osadel juhtudel tarkvaralise probleemiga ehk kui tule põlema viskab, siis esimese asjana soovitan tarkvara uuendust ja kui see ei lahenda(võib natuke sõitmist tahta pärast uuendust), siis juba konkreetsemaks minna.


antsu - 20.03.20 12:47

Oskab keegi nüüdseks juba SQ7 hädadest ka rääkida?


A4TQ - 20.03.20 14:05

On esinenud 48V süsteemi juhtmestiku rikkeid
Mõnedel Ad blue probleemid.
Mul vahetati 63000km pealt garantii korras veepump, hakkas häält tegema.
Muidu olen rahul.


audi_a4_v6 - 15.07.20 15:47

Äkki oskab keegi rehviteemal kaasa rääkida. Nimelt võiks miskit mugavamat alla kruvida, hetkel veljeks 21 tolli ja rehviks 295/35, lamellidega oli natuke parem, aga suvekatega müra, roopas teel teeotsimist ja jäikust vb liiga palju sellise masina kohta. Esialgu veljest loobuda ei tahaks, äkki saab miskit nii, kui läheks 275/40 peale, see oleks ka originaalmõõt. Ilmselt veel paremaks saaks kui tõstaks kõrgust ja paneks alla 275/45 rehvid, ratta läbimõõt muutuks suuremaks, aga ruumi nagu tundub olevat. Selle kõige juures muidugi jälgiks ka rehvi müranäitajaid. Kas on keegi olnud sarnase küsimuse ees?


audi_a4_v6 - 25.10.20 18:44

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Äkki oskab keegi rehviteemal kaasa rääkida. Nimelt võiks miskit mugavamat alla kruvida, hetkel veljeks 21 tolli ja rehviks 295/35, lamellidega oli natuke parem, aga suvekatega müra, roopas teel teeotsimist ja jäikust vb liiga palju sellise masina kohta. Esialgu veljest loobuda ei tahaks, äkki saab miskit nii, kui läheks 275/40 peale, see oleks ka originaalmõõt. Ilmselt veel paremaks saaks kui tõstaks kõrgust ja paneks alla 275/45 rehvid, ratta läbimõõt muutuks suuremaks, aga ruumi nagu tundub olevat. Selle kõige juures muidugi jälgiks ka rehvi müranäitajaid. Kas on keegi olnud sarnase küsimuse ees?

Ise küsin, ise vastan: Said alla 295/40 R21 Bridgestone lamellid, mõõt siis ühe astme võrra kõrgema külgseinaga kui originaalis, ning tulemus on väga hea: vaikne, suhteliselt pehme ning koos sillaregulliga ka oluliselt vähem teeotsimist.
Muidu 60st tuhandest on saanud läbisõiduks 100 tuhat, natukene lisatähelepanu on mõni asi hoolduste ajal tahtnud, aga ei miskit erilist. Kütusekulu selle uuetüübi kasti ja mootoriga on ka väga hea, sest see, et 2,5-tonnise tühimassiga auto saab maanteel alla 7 liitriga sajale hakkama on kiiduväärt!


KsenoonE - 25.10.20 22:23

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Äkki oskab keegi rehviteemal kaasa rääkida. Nimelt võiks miskit mugavamat alla kruvida, hetkel veljeks 21 tolli ja rehviks 295/35, lamellidega oli natuke parem, aga suvekatega müra, roopas teel teeotsimist ja jäikust vb liiga palju sellise masina kohta. Esialgu veljest loobuda ei tahaks, äkki saab miskit nii, kui läheks 275/40 peale, see oleks ka originaalmõõt. Ilmselt veel paremaks saaks kui tõstaks kõrgust ja paneks alla 275/45 rehvid, ratta läbimõõt muutuks suuremaks, aga ruumi nagu tundub olevat. Selle kõige juures muidugi jälgiks ka rehvi müranäitajaid. Kas on keegi olnud sarnase küsimuse ees?

Ise küsin, ise vastan: Said alla 295/40 R21 Bridgestone lamellid, mõõt siis ühe astme võrra kõrgema külgseinaga kui originaalis, ning tulemus on väga hea: vaikne, suhteliselt pehme ning koos sillaregulliga ka oluliselt vähem teeotsimist.
Muidu 60st tuhandest on saanud läbisõiduks 100 tuhat, natukene lisatähelepanu on mõni asi hoolduste ajal tahtnud, aga ei miskit erilist. Kütusekulu selle uuetüübi kasti ja mootoriga on ka väga hea, sest see, et 2,5-tonnise tühimassiga auto saab maanteel alla 7 liitriga sajale hakkama on kiiduväärt!

Soovitan kogu ring 20mm flantsid ka + pikad poldid.


audi_a4_v6 - 26.10.20 11:14

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE

Soovitan kogu ring 20mm flantsid ka + pikad poldid.


Mida see (paremaks) muudab?


Jann - 26.10.20 14:58

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE

Soovitan kogu ring 20mm flantsid ka + pikad poldid.


Mida see (paremaks) muudab?


Välimus ägedam, küljed porisemad.


KsenoonE - 26.10.20 22:42

Ilusam kõvasti jah..kui veel laiendid ka siis need veljed imelikult pisikesed

siin flantsiga nt

https://i.pinimg.com/originals/02/7a/02/027a0210b6152990ecebc3f4e9e79074.jpg


audi_a4_v6 - 11.04.21 16:51

Äkki kellelegi info vajalik, kuna googeldades mina esimese hooga ei leidnud. Nimelt suverehvideks nende orig. 21-tollistele velgedele panin seekord 275/45 R21 Dunlopi suverehvid, mahuvad ära küll, ühele logarile käib vastu paremale päris põhja keerates, aga see on natuke "tilbendava" logari probleem, mille peaks sealt kuidagi paremini kinnitama. Andmete järgi peaks olema 69db müra vs enne all olnud lamellide 72db, aga vahe pigem teistpidi paraku, vb peab soojemaid ilmasid ootama, siis suvekas omas elemendis ka müra poolest.
Eespool räägitud q7 probleemsed välised keyless käepidemed on ka ikka teemaks, 7 kuud pidas (uus) vahetatud juhi oma vastu, nüüd lasin Audi esinduses kaks eesmist vahetada, vähemalt on 2 aastat garantiid. Õhkvedrustuse klappideploki ja kuivati sain ka teist korda vahetada, nüüd siis jällegi esinduses ja orig. varuosade vastu, eelmised detailid pidasid vastu jällegi ca 8 kuud, said garantiisse saadetud. Nüüd 120tuh pealt ka esiõõtsad vahetatud, jällegi esinduses. Kui esinduses lasta asju teha, siis kujuneb q7-me pidamine omajagu kulukaks, aga kogemus näitab, et mujal ei saa õigesti, isegi sillaregull sügisel sai ilmselt halvasti, sest 1000 eurostest rehvidest kaks tk on kevadeks (ca 25tuh km hiljem) utiil ja õõtsade vahetuse järgse sillaregulliga selgus, et oli omajagu paigast ära.


Ricky - 10.07.21 08:08

Tere.

Kas oskab keegi rääkida 2018 SQ7 tehnilise poolepealt midagi? Mootor, kast?


audi_a4_v6 - 15.07.21 07:52

Kuidas on kogemused esimese põlvkonna q7-me (kuni 2015) rehvide kulumisega? Talverehvidega arvasin, et ju oli sild halvasti reguleeritud talverehvide paigaldamise kohas, et ühe talvega (ca 20tuh km) lamellidest tagumine parem ratas sisuliselt sildekas kulus, tagumine vasak paar mm ja eesmised ca 5-6mm alles mustrit, väga ebaühtlane. Kevadel said Tartu Audi esinduses 120tuh hoolduses alla uued Dundlopi suverehvid koos sillaregulliga, nüüd järgmises hoolduses (135tuh) jälle sama seis nagu talvekatega, tagumine parem täiesti läbi (karkass väljas), vasak paar mm ja eesmised 5mm kanti mustrit alles. Esinduse sõnul kõik normaalne ja selle põlvkonna q7 kulutabki eriliselt palju veoskeemi eripära tõttu paremat tagumist ratast, ehk siis 2x kiiremini kui esimesi. Minu loogika järgi peaks ikka esimesed kiiremini kuluma, ikkagi juht- ja veovsild korraga, no ma ei tea.... Kuidas on teiste kogemused? Rehvimõõt olnud 295/40 R21 lamellidel ja 275/45 R21 suvekatel.


A4TQ - 15.07.21 10:05

Mul ka vana Q7 kulutas paremat tagaratast natukene rohkem. Pigem siseserva. Suvekad kestsid ca 30-40t km.
Rehvimõõt oli ka 1 toll väiksem.


audi_a4_v6 - 22.07.21 07:50

Tsitaat:
Algselt postitas: A4TQ
Mul ka vana Q7 kulutas paremat tagaratast natukene rohkem. Pigem siseserva. Suvekad kestsid ca 30-40t km.
Rehvimõõt oli ka 1 toll väiksem.

Ok, mul aga ühte hooldusvälpa (15tuh km) see parem tagumine ei kestnud. See suht rahvaauto, äkki kellelgi veel kogemusi?


oo33 - 22.07.21 16:27

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: A4TQ
Mul ka vana Q7 kulutas paremat tagaratast natukene rohkem. Pigem siseserva. Suvekad kestsid ca 30-40t km.
Rehvimõõt oli ka 1 toll väiksem.

Ok, mul aga ühte hooldusvälpa (15tuh km) see parem tagumine ei kestnud. See suht rahvaauto, äkki kellelgi veel kogemusi?

Ma sügisel ostsin uued Minervad m+s alla ja sillad üle käia koos stendiga. Kevadeks tagumine parem oli vormeli slikiks ühtlaselt kulunud. Ca 13k jõudsin sõita, lasin üle kontrollida silla aga kõik ok.


Starr - 11.04.22 22:50

Ostsin esimesed suverehvid Falken FK510-d, 295/35/R21, võrreldes Yokohama talverehvidel samadel velgedel sama mõõduga, palju pehmemad talveomadest treppis asfaldil ja väga head tundusid, premium rehvidega võrdlus puudub. Teisena proovisin Rotalla RS01+, 275/40/R21 need mingist temperatuurist allapoole(a la 15-17 kraadi)pinnatud asfaldil olid häirivalt mürarikkad, segu tundus ka kangem. Mõlematel jooksudel tagumised kulusid rohkem. Falken selle mõõduga jättis väga hea mulje vähese müra ja pehmusega. Vaatan täna ka Falkenit suvejooksuks, aga plaan katsetada 275/40/R21. Seda kuulen esimest korda, et üks tagumine kulub rohkem. Eelmine Falkeni jooks veel alles riiulis, saan minna vaadata, kas üks tagumine on rohkem kulunud, aga nagu ei mäleta küll, et oleks erinevus silma hakanud.


HangOver - 12.04.22 01:43

Falken on hea rehv, vaikne ja mugav, kuid ise jäin Barumi peale pidama eelmine suvehooaeg ja ei kahetse üldse. Kallimaid on ka järgi proovitud aegade jooksul nagu Nokian, Dunlop, Pirelli, aga ei avaldanud vähemalt suverehvina muljet. Minu arvamus muidugi.


mkb - 12.04.22 06:51

Rehvide teema on siin: Audide veljesobivus, rehvid, flantsid


sten82 - 14.04.22 10:56

Tagumised kuluvadki rohkem, kuna enamus veojõudu suunatakse tahasilda. Endal 295/35/21 suvekad kestsid ühe hooaja. Tagumine parem kulus ca 2mm peale u 30 000km peale, esimesed ca 3.5mm.
2011. aasta, 176kw, 8-käiguline.