Foorumi logo

Autokeemia & väline iluravi
Mailis - 12.04.05 19:10

Norwex mikrofiiber puhastustooted koju ja autole

NORWEX MICROFIIBER TOOTED.
Microfiiber puhastustooteid hakati valmistama Norras 1994.a. firmas Miljoprudukter AS. Tänaseks on emafirma asunud Kanadassse, see suhteliselt noor ja tugeva marketingiga ettevõte on juhtiv microfiiber toodete ja uute koristustehnoloogiate alal. Norra eksperimendist puhastuse uue tehnoloogia vallas ongi tuletatud nimetus NORWEX.
Norwexi juhtmõte on loodussäästlik puhtus meie kodudes.Norwexi tooted ei vaja mitte mingeid kemikaale sisaldavaid puhastusvahendeid, vesi ja microfiiber kangas on kogu tehnoloogia alus.Sellest tulenevalt säästame keskkonda, enda ja lähedaste tervist kodukeemia mõjude eest.
Norwexi microfiiber toodete eelised on:
• Odavaim koristusviis- vee ja pikaaegse kasutusega microfiiber (MF) kangaste kasutamine on kokkuhoidlik, ei ole vaja teha kulutusi kodukeemia vahenditele
• Kiirus ja efektiivsus – puhta vee ja MF kangaga tehtud koristus on põhjalik ja tulemus kestev
• Tervislik – ei kahjusta tervist, kuna kemikaale ei tarvitata
• Loodussäästlik – ei kasutata keskkonda koormavaid kemikaale

Lisaks saab lugeda http://www.akud.ee/?leht=17

Tooted: http://www.akud.ee/?leht=18&am=17


Eraldi tooksin välja siinsele rahvale:
MF kangas autole. Hind 187.00

Koostis ja kasutamine: 70% polüester, 30% polüamiid. Niisket kangast kasutatakse auto akende, laternate, kroomitud pindade jm puhastamiseks. Kergelt saab eemaldada autokerelt putukate jäljed. Eriti määrdunud pinnad tuleb eelnevalt pesta. Autokangas ei kriimusta pinda ja ei jäta jälgi.


P.S Testitud Ullmiis auto pesemisel.
Väga hea auto kuivatamiseks peale pesu autopesulas.
Toodetel on aastane garantii.

Lugupidamisega
Mailis


Ull - 15.04.05 06:12

Sai siis auto enne Kadaka prismasse kokkutulekule minekut norwexi abiga puhtaks pestud. Pesemine oli küll suht kiiruga tehtud kodustes tingimustes ca 30 minutit aga tulemus siis oli selline:

http://pildid.audiclub.ee/yritused/2005_14.04_prisma/thumbnails/336_3665.jpg http://pildid.audiclub.ee/yritused/2005_14.04_prisma/thumbnails/336_3623.jpg http://pildid.audiclub.ee/yritused/2005_14.04_prisma/thumbnails/336_3664.jpg


Mailis - 15.04.05 08:30

Täpsustuseks siis, et kasutatud on pesemisel kõrgekvaliteedilist MF kangast (105.-) ja kuivatamiseks MF kangast autole.


liivakell - 15.04.05 08:41

Ega ka vanad viikingid ei kasutanud relvade ja kilpide puhastaniseks mitte mingisuguseid kemikaale. Nad sülitasid mõõgale ja pühkisid siis heina või põhututiga puhtaks (tänapaeval siis see mikrofiiber kangas ) :D Eks iga uus toode on ammu unustatud vana:cool:
Aga kas see kangas hommikuti seda TUVIDE KAKA VÄRKI ka klaasilt ära pühib?


Mailis - 15.04.05 08:49

no ikka, saab ka sellest lahti.


C6 - 07.05.05 18:58

Tekkis selline küsimus, et kas enne auto vahatamist tuleks vana vaha kuidagi eemaldada? Või tohib muudkui uue kihi vanale peale panna?
Siis teine küsimus veel: siit foorumist ja ka mujalt olen lugenud kõvavahast. Mis see selline on, kas tahkel kujul müüdav vaha?


värval - 07.05.05 20:26

vana vaha eemaldad sa iga pesukorraga ...kõvavahast ma ei tea aga kuumvaha on küll nii hea ja vastupidav asi(6kuud-1aasta), et lausa paha hakkab st. et enne värvimist see maha saada peab ikka kurja vaeva nägema ja seda ikka üsna kurja keemiaga ja üsna kurjades kogustes.


C6 - 10.05.05 16:41

Kuidas selle kuumvaha peale panemine käib? Kas saab ise hakkama sellega, või tuleb kuskil teha lasta?


Eero - 10.05.05 16:56

kurjad mehed kurjas kohas panevad.


8413 - 05.06.05 19:58

Kas pesete oma auto valuvelgi? mina täna üritasin.:P
Mis ained selleks head on?


QUATTRO - 05.06.05 20:02

Turtle Wax-i wheel clean+survepesur.


Henri - 05.06.05 20:11

Aga soovitage mingit head pigieemaldusvahendit, mul velgede peale koguneb asja ikka kenasti, ostsin autoparnerist mingi poole lidrase pigieemaldusvahendi, kuid see ei aita mitte kui midagi :o


QUATTRO - 05.06.05 20:16

Vaata ülemist postitust,see eemaldab absoluutselt kõik kõntsa sekunditega.Mina ei ole veel paremat asja leidnud,kui soolahape välja arvata.
Normaalse kasutamise korral saad ühe pudeliga 3-4 pesukorda.Pudel maksab ca 80 krooni.


riio - 04.07.06 19:45

Kui endal koht ja oskused siis võid ka ise teha...ise tegin. Möllasin 2 päeva nädala vahetusel varju all ja tulemus oli kena. Ja selleks pidin kulutama pea 500 krooni, (poleerimis kettad, ained, spets lapid jne jne.) Poleerimis aparaadid liiguvad 250 krooniga. Seega tasub pikka peale 10 korda ära. Enne poleerimist kasutasin ka deflon määret mis võttis ära pea kõik kriimud (peened-mitte plekini loomulikult)...aga jah kui närvi on võid ka ise teha. See on raske töö ja see 1300 on väike raha kui vaadata kui palju asjad maksavad ja aega kulub:cool:


Mario81 - 04.07.06 20:13

jah riio viimane lause on öige küll et 1300 selle vaeva eest pole palju:)


Kjaups - 04.07.06 20:38

Tsitaat:
Algselt postitas: riio
Kui endal koht ja oskused siis võid ka ise teha...ise tegin. Möllasin 2 päeva nädala vahetusel varju all ja tulemus oli kena. Ja selleks pidin kulutama pea 500 krooni, (poleerimis kettad, ained, spets lapid jne jne.) Poleerimis aparaadid liiguvad 250 krooniga. Seega tasub pikka peale 10 korda ära. Enne poleerimist kasutasin ka deflon määret mis võttis ära pea kõik kriimud (peened-mitte plekini loomulikult)...aga jah kui närvi on võid ka ise teha. See on raske töö ja see 1300 on väike raha kui vaadata kui palju asjad maksavad ja aega kulub:cool:


Äkki jagaksid mõnda linki, kust neid asju saaks osta, mida sa kasutasid ning seda pisikriimude peitjat ka ???


Simps - 04.07.06 20:43

Mina kasutasin auto originaalvärvi taastajat, mis võtab ära pisikriimud ning kasutasin poleerimiseks spetsiaalset TurtleWax-i poleerimispaberit (müüakse isegi Statoilides). Aega läks kokku 5 tundi ja tulemus jäi väga ilus :)


riio - 05.07.06 18:39

Sõber soomest tõi kunagi isale suure tuubi. Spets deflon määre (läbipaistev) . mingi ameerika keemia, et kui hakkad peale nühkima siis alguses läheb halliks ja siis läbipaistvaks nagu vesi ja siis nühi kuni ära kuivab lihvija all või lapiga. Aga mis puutub vahadesse ja muuse sodisse siis poisid kõige targem on seal küsida ja osta. Neil seal pole päris Prisma vahad ;) ja tulemuski annab nägu. Tööriistad muretsesin lasnamäelt Punaselt tänavalt tsurkade poest. Ja selliseid otsikuid leidub mis trelli otsa lähevad aga trell siis selline, millel saab kiirust regullida, kuna väga kõrgeid pöördeid ei kannata see värk. Ahh mugavam on see 1300 maksata aastas korra või kaks aga kui viitsite jamad siis miks mitte. Mina viitsin:D


Mario81 - 03.09.06 08:19

Tsitaat:
Algselt postitas: riio
Kui endal koht ja oskused siis võid ka ise teha...ise tegin. Möllasin 2 päeva nädala vahetusel varju all ja tulemus oli kena. Ja selleks pidin kulutama pea 500 krooni, (poleerimis kettad, ained, spets lapid jne jne.) Poleerimis aparaadid liiguvad 250 krooniga. Seega tasub pikka peale 10 korda ära. Enne poleerimist kasutasin ka deflon määret mis võttis ära pea kõik kriimud (peened-mitte plekini loomulikult)...aga jah kui närvi on võid ka ise teha. See on raske töö ja see 1300 on väike raha kui vaadata kui palju asjad maksavad ja aega kulub:cool:


tegin siis eile ise selle töö ära ja ei läinud mul 500 kr ega 2 päeva. vaid pool päeva ja tulemus täitsa ok. ütleme 4+ :D


roy - 04.09.06 14:23

Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Mina kasutasin auto originaalvärvi taastajat, mis võtab ära pisikriimud ning kasutasin poleerimiseks spetsiaalset TurtleWax-i poleerimispaberit (müüakse isegi Statoilides). Aega läks kokku 5 tundi ja tulemus jäi väga ilus :)
Tahaks teada selle värvitaastaja kohta, kas see kõlbab ka mettallik värvile. olen näinud poes aga need on väiksed pudelid. Tahaks teada palju seda kraami autole läheb ja kas võttis need pisikriimud ara nii, et enam ei sillerdanud.


kiin21 - 05.09.06 17:35

Värvitaastajat on ka metallikule.Ise ostsin taastaja ja vaha ning aega läks 5h,maksma läks kokku u 120eeku(kaltsud nühkimiseks sain kaltsukast tasuta:)).Auto läks kohe ilusti läikima.


sileem11 - 13.03.07 10:03

Kunagi sai poest Simonizi vaha, mida Eestis enam ei müüda kahjuks.
Ei taha neid vedelaid vahasid, mis peal ei püsi.
Seega oskab/teab keegi soovitada kuskohast leida korralikku vaha, mis näeb välja ikka vaha moodi (paks/rasvane), mitte vedelik.
Kolasin erinevates AUto-* nimega poekestes - valik on suht niru.


Taavi - 13.03.07 10:04

Sa pole siis õigeid vedelaid vahasid näinud lihtsalt.


sileem11 - 13.03.07 10:19

Aga soovita ;)
Kas sonnax'i hai tech nano vahaga on kogemusi, karm hind ja pisike pudelike.


Reimo - 13.03.07 11:11

võib-olla siit midagi.Ise olen kasutanud sama vaha ja ei saa küll halba sõna öelda.

Car Brite


Taavi - 13.03.07 11:12

Sonax-i asjade kohta kuulnud küll ainult head. Ja korra ise proovinud isegi. Tegi küll pinna hoopis teiseks. Kestvuse kohta ei oska õelda. Kui kokku hoida ei taha, uuri siit.
http://www.autokosmeetika.ee/?mid=1


Kaaku - 13.03.07 12:18

ScJohnson'sil (või rally johnson vms) oli/on üks väga hea vaha (dauerschutz politur) mida paar aastat tagasi kasutasin. Sinises pudelis, kollase sildiga. Pudel sai kahjuks tühjaks ja enam ei ole seda mitte kuskil müügil näinud.
Tõesti superilusa ja sügava läike andis ja autot oli järgmine kord palju lihtsam pesta.
Kui keegi teab, kust seda võiks veel leida, siis märguanne siia ei tee kindlasti paha :)

Edit: leidsin ühelt poola lehelt ka pildi juurde:
link


smi - 13.03.07 17:40

Ise kasutan NANOWAX-i. Väga mõnus asi, plötserdad käsnaga kogu auto kokku (klaasid liistud kõik ühesõnaga) ootad kuni ära kuivab ja siis nühid maha.
Katab edukalt ka kriime.

http://www.stokker.ee/products/?product_id=515809 selle pudeliga vahatasin ma suvel autot iga kahe-kolme nädala jooksul. Ja ilmselt saab seda sama teha ka see suvi ja järgmine suvi ka kuna seda kulub nii vähe.


Maku - 18.03.07 12:36

Härrased ja prouased, millega Teie oma autosid pesete ja kuidas te seda teete? Millises järjekorras ja milliseid vahendeid kasutate? Hea meelega ootaksin nii positiivseid, kui ka negatiivseid kogemusi.

PS! Siia teemasse tulevadki auto välist iluravi puudutavad postitused kokku.


Ants6 - 18.03.07 13:30

autopesuks, tekstiil, plastik, kui teha vähe kangem segu siis peseb al.veljele kaa puhtaks (v.a pigi).

http://gnld.pri.ee/super10.php


cornoyo - 18.03.07 21:20

pigi sulab lahti pensuse kaltsuga nühkides, enne poleerimist ja peale pesu tegin omal selle toimingu eile ära,. talvega olid koopaääred ja tagaluugi korralikult pigi täis lõõnud. muidugi on poest saada ka igasuguseid erinevaid pigieemaldus vahendeid, kuid mix mitte kui sama tulemus:)


Maku - 19.03.07 07:11

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
pigi sulab lahti pensuse kaltsuga nühkides, enne poleerimist ja peale pesu tegin omal selle toimingu eile ära,. talvega olid koopaääred ja tagaluugi korralikult pigi täis lõõnud. muidugi on poest saada ka igasuguseid erinevaid pigieemaldus vahendeid, kuid mix mitte kui sama tulemus:)
Nii palju, kui mina tean ja kuulnud olen, siis bensiin pidavat lakile haiget tegema.

Üks põhjus, miks ma sellele teemale foorumis tähelepanu pöörasin, on võib olla see, et tihtipeale inimesed ei oska autot pesta (ka mina). Üks asi on loputada, pesta, loputada ja lapiga üle käia aga kas see on õigeim viis? Eriti, kui lõpuks hõõrud ikkagi terasid mööda autot. Kuskilt on kõrva jäänud, et mõttekas oleks leotusvahendit peale lasta, siis lasta tal toimida ca 5min ja siis survepesuga kõdu maha pesta ning siis alles minna svammi ja šhampooniga (näiteks, kus on ka vaha sees) auto kallale minna. Peale seda loputada ja lapiga kuivatada.

Eriti on oodatud pesulates töötanud, töötavate meeste kogemused.


Taavi - 19.03.07 07:33

Ise teeksin nii: leotus, survekas, šampoon, survekas ja seejärel kuivatus.
Või: survekas (kui on paks pori kiht), pigieemaldus, survekas, leotus, survekas, šampoon, survekas ja kuivatus. Mõjuda on vaja pikemalt lasta vaid pigieemaldusel. Kui hea šampoon, voolab vesi ise pärast samahästi kui maha.


altz1 - 21.03.07 22:42

Tere,
Sai siis üks detail värvitud (2 kihti värvi ja sinna otsa 3 kihti lakki) Saatuse kiuste ja kogenematuse tõttu läks viimane laki kiht jooksma ühest kohast...
Olen kuulnud, et hiljem tuleb see koht matistada 2000-se vesiliivapaberiga ja seejärel terve detail ülepoleerida...vastab see tõele?

Kui jah, siis kuidas poleerimise protsess käib, mis pastasid soovitate jne.
Mul on olemas aparaat millega poleerida (rellaka moodi, otsas käib ringi mopp), kuid kuna pole varem teinud, siis äkki mõni tark oskab soovitada ja seletada et kuidas teha ja millega teha...

Ette tänades....


Fxz - 21.03.07 23:04

Kui sul on poleerpadi relaka otsas, siis kardan, et need pöörded jäävad liiga kiireks!

Aga poleer... Pesed auto, lased kuivada, kannad lapiga vaha peale(õrn kiht!!!) lased kuivada, mitte päikese käes... seejärel kannad vaha maha pehme lapiga soovitatavalt puuvillane... seejärel kasutad poleerpastat sama süsteemiga nagu vahagi!
Käsitsi vaha maha nühkida on jube töö kuid relaks on pisut kiire...


altz1 - 21.03.07 23:17

aga kas poleeri pastat ei või kasutada kohe sama süsteemiga nagu vahagi? või peab enne kindlasti vahatama?

see mis mul on pole päris rellakas...spetsiaalne poleerimis aparaat peakski olema,st poleerimis padi käib otsas ringi nagu lennukitiivik mitte küljepeal nagu rellakaketas vms võibolla seletasin kehvalt veidi...


ranz - 21.03.07 23:20

Pead leidma poe kes tegeleb nende kõiksuguste pastadega. Sealt küsid spetsiaalset pastat matistatud pinna jaoks.
Ehk siis jah nii nagu enne ise kirjutasid, 2000 paber, sellega lihvid jooksva koha välja ja ühtlaseks ning sellejärel spets pastaga asi uuesti läikima. Olen sama asja korra ka käsitsi teinud... isegi nii saab hakkama.


taritz - 22.03.07 08:12

Enne ikka poleeritakse ja alles siis vahatatakse ,et ei jääks siiru viiruline jne!


laur - 23.03.07 01:15

Tsitaat:
Algselt postitas: taritz
Enne ikka poleeritakse ja alles siis vahatatakse ,et ei jääks siiru viiruline jne!


Just! Kui ei vahata võib mõne päeva möödudes pind laiguline jääda. St see osa mis liivakaga nühkisid tuleb heledama laiguna välja.

Pastasid võid vaadata näiteks mõnest värve müüvast poest vms. Tartus näiteks Standoxis müüakse 3M pastasid mis on väga head. Ilmselt müüja oskab sulle ise täpsemalt rääkida kah millist sul vaja on, kui jämedat jne. Niiet mine uuri poest.


VIP - 23.03.07 10:28

Ise kasutan hetkel Sonax-i tooteid.

Putukaeemaldusvahend - parim, mida kasutanud olen
Mingi hi tec nano vaha - ei midagi erilist, vaha nagu vaha ikka
Shampoonid - head
Aerosoolina pihustatav aknapesuvahend - parim, mida kasutanud olen
"Tavaline" Sonaxi aknapesuvahend - normaalne


Fxz - 25.03.07 18:46

Tsitaat:
Algselt postitas: taritz
Enne ikka poleeritakse ja alles siis vahatatakse ,et ei jääks siiru viiruline jne!


Sry... Mu viga! Muidugi poleer enne!:P


willand - 26.03.07 09:03

Tervitus!


Nädalavahetusel autot pestes, pigieemaldajaga nühkides ja vahatades tekkis kogu protseduuri kohta sügavamaid küsimusi: nimelt, kuidas asja tegelikult tegema peaks? (samm-sammult ?)

1. auto päikese käest varjualla.
2. veega suurem saast maha.
3. shampooni ja harjaga raskemad kohad üle.
4. shampooni ja shvammiga kogu kere üle.
5. kuivatada.
6. pigieemaldaja ring kere alumises osas.
7. shampooni & shvammiga pigieemaldaja maha.
8. kuivaks.
9. poleerimise keemia ja akutrelli poleeri-etapp ???
10. pesu ??????
11. vaha??? kui siis milline? alusvaha??? kõva või pehme???
12. mingi järgmine ... pealmine vaha??


Umbes 8'nda punktini on mingi aimdus, et "nii võiks asjad toimida" .. aga sealt edasi?

Seni olen peale pigieemaldust kuivale autole turtlewaxi või autoglymi peale hõõrunud ja sellega piirdunud aga mida või kuidas peaks edasi peaks ... on hägune.

Millist keemiat ja poleeri otsikuid kasutada?

Vahest on kellegil soovitusi anda, pidades silmas, et operatsioon ei ole eesmärk omaette aga pigem, profülaktika tolmu jms eesti kliima vastu.


Aimar - 26.03.07 09:10

Kuda kellegile, mina olen nii teinud - sõidad auto varju alla vaatad, kui pigine auto on siis lased auto pigileotusega üle, kaasa arvatud ukse vahed, ootad tiba..teed suitsu või midagi...ja pesed survekaga leotuse maha....siis lased suvise leotuse peale, kas Taxi või Delta forse...pesed selle maha....siis teed shampoonipesu ja lisad vesivaha...pesed selle maha, teed kuivatuse.
Poleerimine oleneb, kui kriibitud sul auto on, pastasid ka ju erinevaid sorte. Tavaliselt lasen mina presta1500-ga auto üle, kõike kriime ei eemalda, aga enamuse küll ja läige ka olemas....kui poleeritud, kannad vaha peale ja voilaa. Vaha vali ise, kui kaua tahad, et vaha peal püsib - kas kõvavaha või midagi kiirvaha taolist.


Rmadis - 09.04.07 08:58

Vahatamine aitab ikka heasti.
http://www.carrating.org/car.php?15106


raigo - 09.04.07 17:35

Täna proovisin Star Brite seeria toodet nimega Ally Brite

Tööriistad:
Hambahari
Pihustiga prits
ja vesi

ENNE :
http://album.asfalt.pri.ee/displayimage.php?album=42&pos=0

PÄRAST
http://album.asfalt.pri.ee/displayimage.php?album=42&pos=6

Rohkem pilte: http://album.asfalt.pri.ee/thumbnails.php?album=42


Maku - 24.04.07 20:03

BUGATTI VEYRON VS ZYMOL ROYALE
VIDEO
VXRMARC VXR ASTRA 5 DAY DETAIL


willand - 30.05.07 07:59

mitmetes käsipesulates pakutakse tihendite katmist silikooniga.

oskab keegi sellest lähemalt rääkida?

mis head see teeb ja ... kui tõesti väga hää on, siis kust seda spets silikooni saab?


:)


-ivar- - 30.05.07 08:14

Tsitaat:
Algselt postitas: willand
mitmetes käsipesulates pakutakse tihendite katmist silikooniga.

oskab keegi sellest lähemalt rääkida?

mis head see teeb ja ... kui tõesti väga hää on, siis kust seda spets silikooni saab?


:)


Silikon õli aitab selle vastu, et talvel tihendid kinni ei külmuks ja suvel kinni ei jääks ukse külge. Saab seda bensukatest silikon õli nimeall. (minu teada peaks see asi nii olema:))


layri - 30.05.07 15:11

Tere ka minu poolt!

Kõigepealt meenub mulle üks väike negatiivne asi survekaga ja leotusvahendiga pesu juures. Nimelt eelmine suvi pesin autot leotusvahendiga, mis oli küll mõeldud veoautode tarvis, aga siiski proovisin, ja pärast survekaga üle... Ja lõpptulemus oli kohutav, kõik vaha oli läinud pealt, ja auto oli üleni matti värvi:S Ja pidin päris palju vaeva nägema, et uuesti värv läikima saada... Olen kuulnud ka, et survepesuriga ei ole soovitav väga suure survega pesta, sest pidi värvi-. lakikihte kahjustama.
Ja teine negatiivne kogemus on automaatpesulatega.. Tutvusringkonnas on vast 3 autot kindlasti rikutud pesula poolt, kellelt stangekl kriipsud, kellel kapotilt värv maas.. Ja koguni on murtud antenn, mis on nõuete kohaselt sisse lükatud, lihtsalt masin tõmbas asja välja ja murdis pooleks...

Nüüd ka väike positiivne soovitus, kes sellist nippi veel ei peaks teadma. Kõige paremini tulevad need sitikate "laibad" stangelt ja klaasilt ära naiste elastiksukkadega (need mis tavalised sukad) Teed sukad märjaks ja sitikad tulevad nagu tellitult maha...


Taavi - 30.05.07 16:21

Tava survekas ei tee korralikult värvile ja lakile mitte midagi. Kui serva lahti võtab, on defekt juba ennem olnud. Ja loomulik, et kangem leotus võtab maha kõik mis autol peal on. Kaasa arvatud vaha. Ega rekka pesu siis naljaasi pole.


ruupar - 26.06.07 21:48

kas keegi oskab äkki soovitada mõnda kohta võrus või tartus kus see asi ära tehtaks endal pole aega/vahendeid/kohta et asi ette võtta
muidugi sooviks et eemaldataks pigi, tehtaks väikeste kriimudega midagi, kui võimalik siis ka suurematega, vaha, pesu ja kõik muu mis sinna juurde kuulub
ning sooviks teada palju see nali maksma läheb, korra aastas juu võib


Black - 15.10.07 10:01

Tsitaat:
Algselt postitas: laur
Ja kui automaatpesulasse minna siis lõunaka Statoil, seal pole harju ja ei kahjusta värvi.

Ei kahjusta värvi, aga ei saa puhtaks ka. See "laserpesu" oleks sobiv esimese suure saasta eemaldamiseks. Pärast seda oleks hea kere svammiga üle käia. Poolik töö ühe sõnaga.


laur - 15.10.07 11:54

Yep seda küll, sellepärast ma pesengi autot ise. Need automaadid mõttetud selles mõtes, lähed harjadega siis on pärast kriimuline, ja survepesuga ei saa puhtaks.

Kusjuures see survepesu üsna kallis kah et nisama loputamiseks.


Rene66 - 11.03.08 02:10

Oman valge metallik(elevandiluu valge) audit. Sügis-talvläbi sai käidud Pesutänavas (Pärnu mnt.-l politsei maja juures ), nüüd seda firmat Tallinnas enam pole. Käisin just seal kuna seal tehti eel-leotust, kui sai maalt tuldud ja auto oli ikka lausa savine.
Nüüd on ilmnenud, et tiibade servad ja muud kandilisemad kumerused on nendest harjadest n.ö. määrdunud -kriibitud pruunikate juttidega, mida seal enne kindlasti ei olnud, sest suvel sai ka ise tehtud käsipesu.
Siit ka mu küsimus: kas on keegi, kes poleerib ja vahatab, seega taastaks auto puhta värvi. Soovitavalt Kristiines aga kui muud varianti ei ole, ex tuleb kaugemale tulla. Ja mis summaga tuleks arvestada.

Soovitus valete autode omanikele, kasutage ainult käsipesulaid,see küll kallim ja aeglasem aga kokkuvõttes teeb sama välja, peavalu jääb ära.

Ei viitsi nagu protsessima ka hakata nenede pesulatega, sest proovi sa tõestada et ainult nende juures käisid.


zayetz - 11.03.08 07:08

Mine jazz kiirkäsipesulasse, seal tehakse kõik ilusti ja kiirelt ära, ise saad kohvi juua ja süüa :)


Tsitaat:
Algselt postitas: Rene66
Oman valge metallik(elevandiluu valge) audit. Sügis-talvläbi sai käidud Pesutänavas (Pärnu mnt.-l politsei maja juures ), nüüd seda firmat Tallinnas enam pole. Käisin just seal kuna seal tehti eel-leotust, kui sai maalt tuldud ja auto oli ikka lausa savine.
Nüüd on ilmnenud, et tiibade servad ja muud kandilisemad kumerused on nendest harjadest n.ö. määrdunud -kriibitud pruunikate juttidega, mida seal enne kindlasti ei olnud, sest suvel sai ka ise tehtud käsipesu.
Siit ka mu küsimus: kas on keegi, kes poleerib ja vahatab, seega taastaks auto puhta värvi. Soovitavalt Kristiines aga kui muud varianti ei ole, ex tuleb kaugemale tulla. Ja mis summaga tuleks arvestada.

Soovitus valete autode omanikele, kasutage ainult käsipesulaid,see küll kallim ja aeglasem aga kokkuvõttes teeb sama välja, peavalu jääb ära.

Ei viitsi nagu protsessima ka hakata nenede pesulatega, sest proovi sa tõestada et ainult nende juures käisid.


Rene66 - 12.03.08 01:10

Tsitaat:
Algselt postitas: zayetz
Mine jazz kiirkäsipesulasse, seal tehakse kõik ilusti ja kiirelt ära, ise saad kohvi juua ja süüa :)


Tsitaat:
Algselt postitas: Rene66
Oman valge metallik(elevandiluu valge) audit. Sügis-talvläbi sai käidud Pesutänavas (Pärnu mnt.-l politsei maja juures ), nüüd seda firmat Tallinnas enam pole. Käisin just seal kuna seal tehti eel-leotust, kui sai maalt tuldud ja auto oli ikka lausa savine.
Nüüd on ilmnenud, et tiibade servad ja muud kandilisemad kumerused on nendest harjadest n.ö. määrdunud -kriibitud pruunikate juttidega, mida seal enne kindlasti ei olnud, sest suvel sai ka ise tehtud käsipesu.
Siit ka mu küsimus: kas on keegi, kes poleerib ja vahatab, seega taastaks auto puhta värvi. Soovitavalt Kristiines aga kui muud varianti ei ole, ex tuleb kaugemale tulla. Ja mis summaga tuleks arvestada.

Soovitus valete autode omanikele, kasutage ainult käsipesulaid,see küll kallim ja aeglasem aga kokkuvõttes teeb sama välja, peavalu jääb ära.

Ei viitsi nagu protsessima ka hakata nenede pesulatega, sest proovi sa tõestada et ainult nende juures käisid.


Tulevad need pruunid-harjakriimud seal nii kergelt maha. Ma juba kartsin et peab tõsisemalt asjale lähenema.


jorgen - 25.03.08 13:58

Väga hea šhampoon koos vahaga on "Triplewax". Saab seda ntx Prismast ja maksab kuskil 40.-. Peale pesu ei jäta laike ning vesi voolab ilusti maha ja kuivab ilusaks. Puudub otsene vajadus lapiga üle nühkida. Endal läheb juba mitmes pudel ja väga rahul!
pilt


anduke88 - 03.04.08 20:00

Juba soojad ilmad käes ning varsti plaanis ka auto kenamaks teha. Siit ka paar küsimust, et millised on enamlevinud mõjuvad tooted. Sooviks selliseid asju ise kodus teha.
Auto tumedat metallik värvi.

* Autol on päris palju kenasid kriime. Osad silmaga nähtavad, teine osa neid, millele juba küün jääb taha. Milline parim vahend kriimude eemaldamiseks mis ka toimib? Mis ka nimeks sellel?
* Ajugeeniustest parkijatest ning ustega vehkijatest ka autole jäänud mõned sügavad kriimud, mis vajavad värvimist. Ka leidub kivitäkkeid ees. Värv olemas, aga kuidas saada parim tulemus? Väike pintsel? Kuidas pinnaga toimida? Mis pärast teha? Lihvida vms?
* Parim vahend auto vahatamiseks? Kas nt kiidetud Turtelwax või midagi muud hoopis? On kokkupuuteid kellegil ka Nano Gloss vahaga? On nano tehnoloogial tooted paremad?
* Kuidas hoida B4 stangesid korras ning läikivatena nagu kere? Mis vahend/toode ka B4 stangedel selle musta plastiktriibul leiduvate sügavate kriimude parandamiseks? (Ega suure maja ees ning parklates ei oska ju keegi keerata autoga:mad: )
* Millega ka autot enamasti kodustes tingimustes pesete? Kas nö poe pesuvahendiga või pesuvahend koos vahaga (samas pudelis)? Minuarust pesuvahend koos vahaga jätab hiljem klaasid sellise ebameeldiva korra alla või on asi ainult minus.
* Kuidas suhtute ka sellistesse asjadesse nagu vihmavee eemaldaja või uduvastane vahend? Toimib ning on mõistlikum nano tehnoloogial vahend?
* Mis vahendid sobiks ka nt B4 salongi sisu ülekäimiseks (armatuur, plastik jne)? Nt kuidas saab heledalt sisult (põrandal) kätte mingi musta laraka (arvatavasti pigi)?

Nüüd sai küll päris mitu küsimust kohe küsitud :D:D


HTafka - 23.04.08 08:27

mõnele küsimusele võin vastata. Ise tegin enda b4 nii et lasin veega üle(voolikust prits, mitte survepesu), see võttis suure tolmu ja pahna maha..
Kindlasti oli pigi autol. Pigieemaldajat pritsida peale, lasta mõjuda ja sis survega maha. Peale seda sampoon pesu käsnaga ilusti ning maha pesta jälle.
Siis võib vahatama hakata. Proovisin nanowaxi, väga lihtne peale kanda, paneb ka plastiku läikima - tegin stanged sellega üle ja ka aknad. Jama on see, et lapp millega vaha pühkida väsib pikapeale ära. Lõpus oli raskem maha nühkida. Auto oli nagu uus peale seda. Pole proovinud kaua see peal püsib, aga ta pole vist päris püsivaha. Suuri kriime ta ka maha ei võta aga õrnemad varjab ära.
Armatuuri saab tavalise spetsvahendiga üle teha, mis pinnad matiks jätaks. Mul oli seest suht puhas, niiet tolmuimejaga sai korda. :)


sigar101 - 10.06.08 08:36

seletan lihtsalt poleerimise kohta

1.lased leotuse üle auto
2.lased pigi eemaldaja allapoole liistu kui vaja ka kõrgemale
3.võtad vana svammi millega nühid pigi ,kärbsed ja muu mustuse maha
4.survekas, sampoon
5.poleerimine jämedama pastaga mis eemaldab kriimud
6.leotus, survekas, sampoon, et ei jääks pasta jääke
7.poleerimine peenema pastaga mis eemaldab jämedama pasta jutid
8.leotus, sampoon, survekas
9, kuivatus
10. vahatamine

musta värvi autosid tehakse kolme pastaga isegi sest see näitab eriti nei rõngaid


vindi - 25.06.08 14:58

endal vaja siis natuke värviparandusi läbi viia masinal. Omab ustel paari suuremat roosteplekki, kust värv maha koorub. nii umbes 3x3cm suurused. Ning lisaks ka katuse esiserv akna äärest - samuti värv koorub maha. Ostsin kemiflorast värvikoodi järgi mingi spray + mingi laki.
Olen ma õieti aru saanud, et tuleks mingi peenikese liivapaberiga tehtavad kohad üle käia, siis värv peale, ning lakk kõige otsa?


jyri172 - 25.06.08 21:53

koralikult tahad värvida teha siis kasuta pahtlit ka ikka :P


hilfiger - 12.07.08 21:58

tere
selline probleem, et auto kapotil mingid väiksed valged täpid ja lapiga hõõrumisel ära ei tule...
oskab keegi öelda, millega tegu võiks olla...
kas tõesti ainuke lahendus oleks üle värvimine
:(


laurz - 12.07.08 22:28

Kivitäkked:D


Konrad - 13.07.08 05:49

Tsitaat:
Algselt postitas: hilfiger
tere
selline probleem, et auto kapotil mingid väiksed valged täpid ja lapiga hõõrumisel ära ei tule...
oskab keegi öelda, millega tegu võiks olla...
kas tõesti ainuke lahendus oleks üle värvimine
:(


Mul oli kogu auto valgeid täppe täis.
Keegi oli suutunud akent auto kohal värvida vms. isegi küünega kraapides ei taht maha tullla, Tartu Tehase Auto poisid pesid spets lahusega maha.
Otsi mingid pädevad pesuvennad, Tartu Jazz pesulas ei tehtud neist täppidest väljagi näiteks.


Kenwood - 24.07.08 19:14

Tsitaat:
Algselt postitas: Konrad
Tsitaat:
Algselt postitas: hilfiger
tere
selline probleem, et auto kapotil mingid väiksed valged täpid ja lapiga hõõrumisel ära ei tule...
oskab keegi öelda, millega tegu võiks olla...
kas tõesti ainuke lahendus oleks üle värvimine
:(


Mul oli kogu auto valgeid täppe täis.
Keegi oli suutunud akent auto kohal värvida vms. isegi küünega kraapides ei taht maha tullla, Tartu Tehase Auto poisid pesid spets lahusega maha.
Otsi mingid pädevad pesuvennad, Tartu Jazz pesulas ei tehtud neist täppidest väljagi näiteks.

Ise avastasin sama teema täna autot pestes, terve korterelamu poolne külg on valgeid piiskasid täis. Krt hetkel nii vihane, lohutan hetkel ennast sellega et auto pole veel õnneks/kahjuks veel uut värvi selga saand.:(:mad:


vitsa158 - 01.01.09 11:31

kas keegi talvel on ka ise autot vahatanud ?


rennu86 - 23.01.09 19:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Rene66
Tsitaat:
Algselt postitas: zayetz
Mine jazz kiirkäsipesulasse, seal tehakse kõik ilusti ja kiirelt ära, ise saad kohvi juua ja süüa :)


Tsitaat:
Algselt postitas: Rene66
Oman valge metallik(elevandiluu valge) audit. Sügis-talvläbi sai käidud Pesutänavas (Pärnu mnt.-l politsei maja juures ), nüüd seda firmat Tallinnas enam pole. Käisin just seal kuna seal tehti eel-leotust, kui sai maalt tuldud ja auto oli ikka lausa savine.
Nüüd on ilmnenud, et tiibade servad ja muud kandilisemad kumerused on nendest harjadest n.ö. määrdunud -kriibitud pruunikate juttidega, mida seal enne kindlasti ei olnud, sest suvel sai ka ise tehtud käsipesu.
Siit ka mu küsimus: kas on keegi, kes poleerib ja vahatab, seega taastaks auto puhta värvi. Soovitavalt Kristiines aga kui muud varianti ei ole, ex tuleb kaugemale tulla. Ja mis summaga tuleks arvestada.

Soovitus valete autode omanikele, kasutage ainult käsipesulaid,see küll kallim ja aeglasem aga kokkuvõttes teeb sama välja, peavalu jääb ära.

Ei viitsi nagu protsessima ka hakata nenede pesulatega, sest proovi sa tõestada et ainult nende juures käisid.


Tulevad need pruunid-harjakriimud seal nii kergelt maha. Ma juba kartsin et peab tõsisemalt asjale lähenema.


tule meile pessu(tallinnas, kadaka teel veho keskuse taga) ma pesen pigi ja need robustsed triibud maha kuni 200eeku sõiduautol.
kel huvi helistagu 56488881(kella9-18)


rennu86 - 23.01.09 19:29

Tsitaat:
Algselt postitas: vitsa158
kas keegi talvel on ka ise autot vahatanud ?

mina vahatasin:)
talvel peaks olema kohustuslik puhastav käsivaha kuna keemiaga pesed küll pigi maha kuid vaha puhastab veel sügavamalt(justkui tungiks värvi booridesse)


huljes - 02.02.09 19:11

värvi pooridesse sa küll nüüd ei saa:D
Mina ise kasutan poleerimiseks presta pastasid(3 erineva tera suurusega), presta vaha ja mingit 40eurist spets käia, lapid olen ostnud sealt kus juhtub.
Igapäevaseks pesuks siis tavalist pigipleki eemaldajat(kui vaja siis lih 2x) ja statoili autošampooni ja rohkem ei tahagi, vahest suvel jeblan rohkem, talvel üritan soolast ja muust jamast puhtana hoida. Lakis ja värvi ülemises kihis olevatest kriimudest saab lhtsalt lahti ja üle 4-5 h ei kulu poleerimiseks.


Maku - 04.02.09 22:11

Et enda auto korralikult puhtaks pesta ja seda värvkatet kahjustamata on vaja järgmiseid vahendeid

1) Survepesur
2) Ämber
3) Pesusvamm
4) Shampoon
5) Pigieemaldus-/asfaltpleki eemaldus vahend
6) Vaha
7) Vaha pealekandmise svamm
8) Vaha mahahõõrumise lapp
9) Kuivatuspaatel
10) Nahast kuivatuslapp

Esimene samm:
Piserdada kuivale ja määrdunud autole ühtlaselt peale pigieemaldus vahendit, lase seista autol mõni minut, kuni näed, et vahend reageerib pigiplekkidega ja need hakkavad mööda auto külge alla voolama. Ärge unustage velgi piserdada.


NB! Auto ei tohi olla eelnevalt päikse käes seisnud, auto kere ei tohi olla kuum!


Teine samm:
Kui pigieemaldus on mõjuma hakanud, tuleks järgmisena peale piserdada shampoonilahus nii, et auto oleks üleni vahune ( seda on võimalik teha survepesuriga või spetsiaalse pritsiga) – lasta seista mõni minut, et shampoon jõuaks mõjuma hakata.


Kolmas samm:
Nüüd tuleb võtta survepesur ning pesta kogu auto korralikult üle – soovitavalt liigutustega auto alt äärest pihta hakata ja liikuda üles poole.


Neljas samm:
Kui auto on vahust ja porist puhtaks pestud suvepesuriga , tuleb võtta svamm ja ämber. Ämbrisse teha parajalt kange shampoonilahus. Kogu auto tuleb svammiga üle pesta, kuna survepesur teeb küll auto porist puhtaks, jäävad siiski peale pesu õrnad hallid jäljed järgi.


Viies samm:
Kui kogu auto on svammiga üle käidud ja korralikult vahune, tuleb jällegi võtta survepesur ja korrata eelmist sammu, pesta auto üleni vahust puhtaks.


Kuues samm:
Nüüd kui on auto pealt viimnegi pori ja mustus maha pestud, algab pesu kõige olulisem samm – auto kuivatamine. Kuivatamise jaoks kasutatakse kuivatuspaatlit, mis on tehtud väga pehmest ja kriimustumiskindlast materjalist ( alati pesta paatel enne auto kuivatamist korralikult jooksva veel all puhtaks ), sellega alustada katusest pihta vee maha lükkamist. Kui kõik auto sirgemad pinnad on paatliga üle käidud ja paksemat veekihti enam auto peal ei ole, saab kuivatamist jätkata nahast kuivatuslapiga ( lapp pesta eelnevalt sooja vee all ). Kui lapiga on kogu auto kuivaks tehtud , tasub veel oodata mõned minutid, et ka niiskus auto pealt ära auraks.


Auto vahatamine:
Kui korralik autopesu on lõpetatud ning auto kuivatatud, tuleks ka autole kanda vaha, mis kaitseb värvkatet ning teeb järgmised pesud ka lihtsamaks, kuna mustus ei jää auto külge nii kõvasti kinni enam.


Esimene samm:
Võta vaha pealekandmise svamm, kanna sellele vaha nii, et svamm oleks parajalt niiske ning kanna sellega vaha autole ühtlaselt, soovitatav on kanda vaha detaili kaupa. Vaha kandmisel on soovitatav jälgida, et vaha ei kanduks auto mustade plastikdetailidele, sest sealt on seda halb puhtaks saada.


NB! Auto ei tohi olla eelnevalt päikse käes seisnud, auto kere ei tohi olla kuum!


Teine samm:
Kui vaha on ühtlaselt autole kantud, tuleb oodata kuni vaha on auto peal kuivanud ühtlaselt halliks. Peale seda tuleb võtta spetsiaalne vaha mahahõõrumise lapp ning alustada auto läikimalöömist. Lapiga tuleb hõõruda detaili seni, kuni hall kiht on kadunud ning miski enam ei takistaks lapi liikumist auto peal – seda korrata iga detaili peal eraldi, kuni tulemus on käes.


Nii lihtne ongi enda auto ilusa ja hoolitsetuna hoida.


LINK


anduke88 - 04.02.09 22:49

Oskab ka keegi kommenteerida miskit nanovahade kohta.

Autoeksperdi poes hakkas riiulil silma nt Sonaxi Xtreme NanoPro vaha. Suurem pott oli mingi 250.- ligidal vist.

On ka need nanovahad paremad kui tavalised vahad? Kummaga jääb parem ja kauakestvam tulemus?


Simps - 04.02.09 23:52

Ise kasutan Eagle 1 nanowaxi, üleprahi asi on, aga eriti kaua ta peal küll ei püsi. Kui auto vahatatud, siis pind nii libe et ükski asi ei püsi peal :)


laur - 05.02.09 00:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Et enda auto korralikult puhtaks pesta ja seda värvkatet kahjustamata on vaja järgmiseid vahendeid...


Olen enda autot nii juba 2 aastat pesnud ja nii pestakse ka meie värvitöökojas autosid.

Ainuke vahe on see, et ma kannan kõigepealt peale leotusvahendi (Delta Force), lasen toimida natuke ning pesen maha. See võtab liiva, tolmu ja muu sellise maha.
Peale seda lasen peale mootoripesuvedeliku, see sulatab päris hästi pigi ja muu jama maha. Ootan natuke, ja survekaga jälle maha. Ning siis juba shampooni ja svammiga.

Põhjus miks ma vahepeal vahendid maha pesen on lihtne, esiteks leotusvahendi pesen maha, et ei jääks nagu kihti mustuse ja mootoripesuvedeliku vahele. Siis mõjub vahend paremini. Ja mootoripesuvedeliku pesen sellepärast maha et kui shampooniga tegema hakata siis svamm ja shampooni vesi läheb imelikuks ja ei vahuta üldse enam. Selliseks rasvaseks nagu see mootoripesuvedelik on.

Vahest teen küll nii kui jäävad pigitäpid alles, et alumise ringi lasen pesuvedelikuga veel üle ja siis tõmban svammiga üle ja pesen pärast ära.


Olen kasutanud seda Nano vaha ka, täpsemalt siis 3M oma. Kuna mul on hele auto siis ma suurt vahet nagu ei tee. Seda kasutatakse näiteks show autodel, ala motoshowl nühitakse sellega läikima, sest prosede valgusel on tavalise vahenidaga jutid näha aga sellega ei ole.

Muidu kasutan Kent'i poleerimisvahendeid ja vaha. See vaha on just selle poolest hea et annab mõnusa läike ning seda on väga kerge maha hõõruda. Kunagi oli mingi 3M oma, seda oli jube raske pärast maha hõõruda ning kui kuskile plastile läks siis oli kah jama, selle Kenti omada seda jama ei ole.

EDIT: Ma nüüd tegelt ei mäletagi kas ta ikka oli Kent, vaatan homme järgi.


Maku - 05.02.09 07:34

Tsitaat:
Algselt postitas: laur
Ainuke vahe on see, et ma kannan kõigepealt peale leotusvahendi (Delta Force), lasen toimida natuke ning pesen maha. See võtab liiva, tolmu ja muu sellise maha.
Peale seda lasen peale mootoripesuvedeliku, see sulatab päris hästi pigi ja muu jama maha. Ootan natuke, ja survekaga jälle maha. Ning siis juba shampooni ja svammiga.

Põhjus miks ma vahepeal vahendid maha pesen on lihtne, esiteks leotusvahendi pesen maha, et ei jääks nagu kihti mustuse ja mootoripesuvedeliku vahele. Siis mõjub vahend paremini. Ja mootoripesuvedeliku pesen sellepärast maha et kui shampooniga tegema hakata siis svamm ja shampooni vesi läheb imelikuks ja ei vahuta üldse enam. Selliseks rasvaseks nagu see mootoripesuvedelik on.

Olen ise aastaid pesnud nii, et lasen survega suurema pori jms maha ning lasen leotusvahendit peale. Ootan 5-10 minutit ja siis pesen svammiga leotuse maha. Svammiga sellepärast, et kui lasen lihtsalt survekaga, siis ei saa autot piisavalt puhtaks. Leotusvahendi svammiga hõõrumine/pesemine võtab need pigi jms tükid paremini lahti. Peale seda shampooniga üle ja kuivatan (kui viitsin).


Tort - 24.03.09 16:52

Tsitaat:
Algselt postitas: QUATTRO
Turtle Wax-i wheel clean+survepesur.


Tere!

Sooviks ise kevade puhul auto ära pesta. Milline oleks normaalne laialtlevinud leotusvahend autole, millest midagi ka kasu oleks (võiks kuskil autopartneris saadaval olla)? Kas üks ja sama toode sobib nii kere kui velgede jaoks? Kas pigieemaldusvahend ongi teise nimega leotusvahend või on pigieemalduse puhul tegemist mingi vängema happega?

Ma väga pirts ja nõudlik ei ole, seega profikraami taga ei aja. Küll aga ei pea mõistlikuks päris ilma leotamata svammiga seda kultuurikihti maha hõõruma hakata.

Tänan.


portos - 24.03.09 19:45

Tsitaat:
Algselt postitas: Tort
Tsitaat:
Algselt postitas: QUATTRO
Turtle Wax-i wheel clean+survepesur.


Tere!

Sooviks ise kevade puhul auto ära pesta. Milline oleks normaalne laialtlevinud leotusvahend autole, millest midagi ka kasu oleks (võiks kuskil autopartneris saadaval olla)? Kas üks ja sama toode sobib nii kere kui velgede jaoks? Kas pigieemaldusvahend ongi teise nimega leotusvahend või on pigieemalduse puhul tegemist mingi vängema happega?

Ma väga pirts ja nõudlik ei ole, seega profikraami taga ei aja. Küll aga ei pea mõistlikuks päris ilma leotamata svammiga seda kultuurikihti maha hõõruma hakata.

Tänan.



kuskilt poest vaata sellist asja nagu DELTA FORSE punane vedelik.tartus müüakse 1l, 4l ja 5l anumates.kui kallata veega pooleks siis toimib pigipesuna.kui veel lahjemaks siis leotuspesuna.eriti lahja lahusega saab ka salongi puhastada.väga universaalne aine.ise kasutanud juba 4a.


resnick - 24.03.09 19:57

Kus Tartus sellist kraami müüakse?


portos - 24.03.09 20:11

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud täitma foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse tühistamine!"


Tort - 27.03.09 10:00

Ostsin kokkuvõttes järve autopoest müügimehe soovituse järgi mingi suvalise 100 eekise pihustiga leotusvahendi (saadaval ka ilma pihustita, u 60 eeki) ja 15 eekise noname autoshampooni. Läigib nagu prillikivi. Leotas hästi, aga shampoon võiks vist rohkem vahutada.

Juba olen plussis omadega, sest jazzi pesu on muidu 160 eeki ja ainus põhjus, miks ma talviti ka ise ei pesnud ja Jazzis käisin oli see, et ma ei tahtnud värvi kraapida shvammiga. Nüüd aga ennem väike leotus ja korras :) . Iga pesu on 160 eeki säästu. Rasked ajad ju :D.


Black - 27.03.09 11:38

Ma eriti ei kujuta ette, kuidas vesilahuseline leotusaine üldse saaks pigiplekke maha võtta. Käsimüügi vahenditest toimib Polar'i asfaldiplekieemaldi (vist oli nii kirjas müügipakendil) hästi. Pihustad peale, eriti külgedele, kuhu rattad on eriti palju pigi üles toonud, lased kuskil 5-10 min liguneda ja kui käepärast on survepesur, lased sellega triip-triibu kõrval üles-alla liikudes saasta maha. Ilma survepesurita on üsna nadi pigi maha pesta, kuna svammi või lapiga nühkima hakates kriimustad pigi seas olevate liivateradega ka värvi. Nii et kui omal survepesurit pole ja talve jooksul pesule erilist tähelepanu pööranud pole, oleks ehk targem lasta esimene kevadine pesu teha kuskil käsipesulas. Meil siin sooduspakkumiste hulgas mõned täiesti talutava hinnaga. Edaspidi võib siis jälle kodus pesta.


Maku - 27.03.09 11:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
... lased kuskil 5-10 min liguneda ja kui käepärast on survepesur, lased sellega triip-triibu kõrval üles-alla liikudes saasta maha. Ilma survepesurita on üsna nadi pigi maha pesta, kuna svammi või lapiga nühkima hakates kriimustad pigi seas olevate liivateradega ka värvi.
Olen proovinud erinevaid meetodeid, kuid ei ole veel mina saanud survepesuga autot pigist puhtaks. Lasen vahendi peale, näen, et tumedad triibud jooksevad mööda masinat alla. Võtan surveka, lasen üle, kuid suurt vahet ikka ei täheldanud. Teen sama asja, kuid surveka asemel pesen svammiga ja masin oluliselt puhtam. Pika jutu lühike mõte on see, et minu arvates tahavad pigitäpid ikkagi füüsilist kontakti saada. Kui teil on mingi varunipp, siis andke teada!

Minu arvates jäävad mitmed autod ka pesulates mustaks. Olen korduvalt peale pesulat käega õrnalt üle auto tõmmanud ja tunnen, kuidas saast on küljes.


Tort - 27.03.09 11:51

Niisama ämrbi ja nuustikuga ei maksa kevadel kindlasti kallale minna. Mul on ikka mingitpidi survega vesi olemas garaasis, mitte küll sama mis masinaga aga piisav (jämedam voolik pisikese spets-otsikuga, pesemiseks kõlbab). Kusjuures leotusvahend oligi Polar vist. Liiga suur pesupede pole ma kunagi olnud. Mõned pesevad 2 korda nädalas, et muidu kahjustab pinnale settinud rokk värvi. Ma leian et 2 korda nädalas pesemine lihvib ka seda päris hoogsalt. Eelistan pesta tunduvalt harvem, nagunii talvel on mõne päevaga jälle must ja ei see audi kere mädane :).


taadu - 27.03.09 13:13

25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.


Black - 27.03.09 14:19

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Olen proovinud erinevaid meetodeid, kuid ei ole veel mina saanud survepesuga autot pigist puhtaks. Lasen vahendi peale, näen, et tumedad triibud jooksevad mööda masinat alla. Võtan surveka, lasen üle, kuid suurt vahet ikka ei täheldanud.

Kui on normaalne leotusvahend olnud, tuleb sel kombel ligi 90% pigist maha. Õiged töövõtted surveka käsitsemisel ka muidugi abiks. ;) Pärast seda oleks hea lasta veest kuivada, siis uuesti pigileotusaine peale ja svammiga fine tuning. Seda pesulates üldiselt tavapesuhinna sees teha ei viitsita. Klient ei ole kulutatud aja eest nõus maksma, firma ei ole nõus tunnihinda liiga alla viima... Enne vahatamist aga tehakse see siiski vast ära.

Tsitaat:
Algselt postitas: taadu
25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.

Või toimib tõesti. Mäletan, kuidas ema mul nii 25a tagasi kuumal suvepäeval võiga käsi pigist puhastas. Mitte, et sellest kuigi kauaks kasu oleks olnud... :P


Maku - 29.03.09 20:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Kui on normaalne leotusvahend olnud, tuleb sel kombel ligi 90% pigist maha. Õiged töövõtted surveka käsitsemisel ka muidugi abiks. ;)
No nii, tegin jällegi katse. Lasin vahendi peale ning mõne aja möödudes jooksid mustad täpid mööda autot alla. Pesin survepesuriga üle ja suur osa täppe olid ikka olemas. Lasin siis uuesti vahendi peale, tegin valmis šampooniga pesuvee ning pesin sama koha svammiga üle. Uuesti survekaga üle ja voilaa, masin pmst puhas.


Kaits - 29.03.09 20:54

Ma pole küll väga palju keemiat autodel katsetanud, aga see vahend küll üllatas oma tõhususe poolest:
http://www.autoladu.ee/veljed/618

Mul oli juhus kus auto esiklaasile sattus märjalt asfaldilt mingit seniteadmata sodi, mis muutis väljavaate pea olematuks. Paiskus eessõitva veoka rataste alt. Nagu rasvane-õline kiht oli üle terve auto esiotsa. Proovisin paari mootoripesu vahendit ja mingit universaalset leotusvahendit (ei mäleta nende nimesid enam), aga ei midagi! Täiesti uskumatu, aga sõna otseses mõttes nagu hane selga vesi. Siis sattus kätte toosama eelpool mainitud vahend ja nagu imeväel muutus sodi esiklaasil halliks emulsiooniks ning veega üle loputamisel nõrgus maha. Julgen soovitada!


Black - 30.03.09 09:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
No nii, tegin jällegi katse. Lasin vahendi peale ning mõne aja möödudes jooksid mustad täpid mööda autot alla. Pesin survepesuriga üle ja suur osa täppe olid ikka olemas. Lasin siis uuesti vahendi peale, tegin valmis šampooniga pesuvee ning pesin sama koha svammiga üle. Uuesti survekaga üle ja voilaa, masin pmst puhas.

Auto, mis pole talve jooksul eriti hooldust saanud või on näiteks ainult automaatpesulas käinud, on siiski midagi muud, kui selgelt eristatavad pigitäpid. Terve külg on ühtlase pigikelme all. Kui seda tavalise shampooni ja nuustikuga nühkima hakkad, saad suure sita ehk maha, kuid hele auto jääb ikkagi vööjoonest altpoolt pruunikas ja tume auto hall. Üksikute pigitäppideni jõuad alles siis, kui pigileotusaine on peale kantud ja uuesti maha lastud. See oli see, mida ma 90% all silmas pidasin. Kui korralikult teha, tuleks ikkagi kasutada 2 etappi: algul üldine pigiainega leotus ja survepesu ja pärast seda kui survekaga on kergelt lahtitulev osa maha lastud, siis uuesti pigiaine peale ja svammiga õrnalt üle.


heihei - 30.03.09 11:44

Kõigepealt korralik loputus kerele. Kasutan tavaliselt suva šampooni, harrastan käsipesu, harjaga. Loputus, ja siis Sonax Leotus-vahašampoon peale svammiga. Loputus ja valmis. Pigitäpid sellega tulevad raskelt, aga vaha jätab hea vettõrjuva kihi pikemaks ajaks.


ohvlain - 04.05.09 10:44

Tsitaat:
Algselt postitas: taadu
25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.


Pigi vast ei erine, aga või võib ja ma arvan, et suht kindlasti erineb :P


heihei - 05.05.09 20:33

Taluvõid vast võiks katsetada. Ainuke, selle vist peaks üles sulatama ja lapiga peale kandma. Aga kuidas pärast maha loputad? Fairiga?:D



Tsitaat:
Algselt postitas: ohvlain
Tsitaat:
Algselt postitas: taadu
25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.


Pigi vast ei erine, aga või võib ja ma arvan, et suht kindlasti erineb :P


huljes - 29.05.09 05:51

Mina enda autol pidiplekke nuustikuga hõõruma küll ei lähe. Survekaga asi ohutum ning alati saab ju protseduuri korrata, mitte jääda arvamusele, et ühe korraga peab puhtaks saama ning, kui ei saa, siis jama vahend või ei kõlba survekaga pesemine.
Alles nädalapäevad tagasi võtsin ämma passati puhastamise käsile(2005a) mis sellist hõbedast(õrna helesinist sees) metallik värvi. Oi kus mua n---isin sellega, et puhastamatta pigiplekke maha saada. Kokku sai 4x pigiplekki eemaldust tehtud ennem, kui värv õiget tooni hakkas võtma:D
Kuid tulemus oli hea, pärast korralik pesu ja vaha peale. Asi lihtsalt selles, et auto igapäevases kasutuses linnas sees, ainult pesulas pesemine ning viimane käsitsi tehtud plekieemaldus vast aasta tagasi.
Mina näiteks vaevun pärast iga kolmandat pesu ka vaha kasutama(umbes 1x kuus suvel) ning pigi plekid ja muu sodi tuleb kordi kergemini maha. Tänu sellele ei pea ka sellist jamamist taluma.


kikunaator - 18.10.09 11:28

Mõtlesin et paneks mõned nõuanded auto hooldamise kohta. Nõuanded hõlmavad endas siis pesu, poleerimist ja puhastamist. Vabandan kui teema juba olemas. Alati võib täiendada.

Milleks üldse autot pesta?

Regulaarne auto pesemine ja vahatamine vähendab roostetamise ohtu ja kaitseb auto pindasid ilmastiku kahjustuste eest
Regulaarsel pesemisel ei määrdu auto uuesti nii kiirest
Reklaamkleebistega auto puhtus väljendab ka ettevõtte hoolikust ja korrektsust
Hoolitsetud auto on ilusam ja endal tuju rõõmsam
Millal autot pesta?

Talvel vähemalt 1-2x nädalas, vähendamaks tänavasoola mõjusid auto metallpindadele
Muul ajal pese autot nii tihti, et ei peaks musta autot häbenema
Miks pesta autot just käsipesulas?

Käsipesulas pestakse autol kõik pinnad - alumised servad, rattad/veljed, kuivatatakse uksevahed jne
Käsipesu võimaldab pesul keskenduda probleemsematele kohtadele
Pehme svammiga pesemine ei kriimusta auto värvkatet
Auto kuivatatakse korralikult
Välditakse uste ja lukkude jäätumist spetsiaalsete määrete abil
Käsipesula teenuste paketid on mitmekülgsemad ja võimaldavad täpsemini keskenduda kliendi vajadustele
Käsipesulas antakse nõu paljude auto puhastuse ja hooldamise võimaluste kohta
Käsipesulas on võimalik oma aja säästmiseks broneerida teenindusaeg
Ise aias pestes võivad segada nii päike kui tuules lendav liiv
Kodus ise korraliku survepesuri ja leotusaineteta autot pestes ei eemaldata suuremat mustust. Seejärel svammiga autot nühkides on värvkatte kriimustamise oht suur
Käsipesulas autot pestes saab klient aega sisustada lõunatamas käies või kaubanduskeskuses sisseoste tegemas
Käsipesulas ei ole vaja autolt eemaldada antenne ja muid vidinaid
Käsipesulas saab autot pesta ka katuseboksiga
Automaatpesulaga samal hinnatasemel pakutakse tulemuslikumat puhastusteenust
Käsipesulas auto puhtaks pesemine ei eelda regulaarset autopesu (pigi ja soola eemaldamine on siiski eraldi teenusena)
Kuidas autot veel hooldada?

Vähemalt 2x aastas on mõistlik autot vahatada. See muudab auto säravaks, kaitseb rooste jms eest ning annab autopesul parema tulemuse
Tuhmunud ja kriimustatud värvipinnad tuleb pooleerida. See muudab värvi taas säravaks ja annab autopesule parema tulemuse
Ka auto salongi on vaja regulaarselt puhastada. Selleks on käsipesulas erineva tasemega pakette alates kiirpuhastusest tolmuimejaga ja tolmulapiga ning lõpetades põhjaliku märgpesuga! Märgpesu ehk keemilist puhatust on soovitatav teha samuti 1-2 korda aastas
Ka nahast autosalongid vajavad hooldust, et püsida kauem värskena ja ilusana.

See konkreetne info on võetud OÜ Vanni Autopesulast.


dzonny - 25.06.10 11:34

Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Oskab ka keegi kommenteerida miskit nanovahade kohta.

Autoeksperdi poes hakkas riiulil silma nt Sonaxi Xtreme NanoPro vaha. Suurem pott oli mingi 250.- ligidal vist.

On ka need nanovahad paremad kui tavalised vahad? Kummaga jääb parem ja kauakestvam tulemus?



Mina olen proovinud. Kevadel oli Autoekspert-is tasuta amordi-kliima kontroll ja samas näidati ka Sonax-i autokeemiat. Mind veenis ostma just see, et need Xtreme NanoPro vahad on vee baasil - ei jätnud neid valgeid plekke plastile-kummile mis teised vahad on jätnud. Ja neid võis peale kanda ka päikese käes, ei kuivanud külge. Isegi mõned veepiisad ei teinud midagi, teiste vahadega on olnud jama kui kohe pärast pesemist teha, ikka tuleb kuskilt liistu alt natuke vett ja siis vaha ei jää peale.

Eks see kaua peal püsib oleneb kuidas pesta. Mina pesen käsitsi survekaga ja siiamaani on värv kenasti sile ja vett tõrjuv. ;)


KsenoonE - 25.06.10 11:41

Üleval on kirjas : Vähemalt 2x aastas on mõistlik autot vahatada
Wat? Ma vahatan iga kord peale käsipesu :D
Kasutan suht normaalselt vaha, vihma ajal tõmbub kere peal kenasti tilka vesi..


priit0001 - 07.07.10 10:45

Tsitaat:
Algselt postitas: dzonny
Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Oskab ka keegi kommenteerida miskit nanovahade kohta.

Autoeksperdi poes hakkas riiulil silma nt Sonaxi Xtreme NanoPro vaha. Suurem pott oli mingi 250.- ligidal vist.

On ka need nanovahad paremad kui tavalised vahad? Kummaga jääb parem ja kauakestvam tulemus?



Mina olen proovinud. Kevadel oli Autoekspert-is tasuta amordi-kliima kontroll ja samas näidati ka Sonax-i autokeemiat. Mind veenis ostma just see, et need Xtreme NanoPro vahad on vee baasil - ei jätnud neid valgeid plekke plastile-kummile mis teised vahad on jätnud. Ja neid võis peale kanda ka päikese käes, ei kuivanud külge. Isegi mõned veepiisad ei teinud midagi, teiste vahadega on olnud jama kui kohe pärast pesemist teha, ikka tuleb kuskilt liistu alt natuke vett ja siis vaha ei jää peale.

Eks see kaua peal püsib oleneb kuidas pesta. Mina pesen käsitsi survekaga ja siiamaani on värv kenasti sile ja vett tõrjuv. ;)


Sonax Extreme nanovahasid on 3 erinevat:
Nr1 - kahjustamata värvipinnaga uuele autole (ei sisalda poleerivaid aineid, rohkelt carnaubavaha)
Nr2 - keskmiselt kulunud, mitte esimeses nooruses autole (sisaldab õrnalt poleerivaid aineid ja karnauba vaha)
Nr3 - vanale ja tuhmile värvipinnale (sisaldab rihkem poleerivaid aineid ja karnauba vaha)
Peale tuleb kanda õhuke kiht, ja soovitatavalt üks detail korraga. Enne vahatamist on mõistlik autot pesta Sonax Extreme aktiivsampooniga (seda on saadaval ka pisike 25ml nippel, millest saab ämbritäie valmis pesuvahendit). Kui auto on juba vahatatud, ei ole seda mõistlik selle sampooniga pesta, kuna eemaldab vaha.
250ml pudelist nanovahast jätkub viiele autole, ehk siis 5 korda autot vahatada.
Olen enda autodel katsetanud igasuguseid vahasid aga nii head tulemust vähese vaevaga pole enne saavutanud.
http://www.autostuudio.ee/tooted.html?page=shop.browse&category_id=62


Krooniline - 03.08.10 19:42

Solgin teemat vähe. :) Kust osta akutrellile sobivat poleerimis komplekti ?


Maku - 08.11.10 20:26

Audi RS4 - Daytona Grey Pearl (picture heavy!)


androt - 11.03.11 11:21

Viimane link tuletas meelde, et ma pole kunagi õieti mõistnud, millega on tegemist nn clay-bari puhul? (viide). Tundub, et seda kasutatakse tõesti kõikides vähegi tõsiseltvõetavates tutorialites, paraku pole kuskil poodides ega mujal tähele pannud, et seda saada oleks. Samuti sooviks küsida, et milline oleks parim viis hetkel autot pesta kui kere peal tõesti umbes mõne millimeetri paksune saastakiht. Vägisi tahaks selle maha loputada, aga kuna survepesurile pole hetkel ligipääsu, siis ei taha autot niisama ka nühkima hakata ja nn swirle veel hullemaks ajada. See suhtumine, et "mis sa temast ikka pesed, niikuinii kohe jälle rokane" üldse ei istu, hakkab autost lihtsalt kahju ja hiljem seda raskem igasugu peeneid pragusid pesta.


Zoig - 11.03.11 12:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Krooniline
Solgin teemat vähe. :) Kust osta akutrellile sobivat poleerimis komplekti ?
Sama asja kohta otsiks abi isegi, ideaalis 2000 või 3000 karedusega vesiliivapaberile sobiv ketas, ning poleerimiseks sobiv ketas.


Eero - 11.03.11 12:39

Kas keegi oskab mingit konkreetset head mootoripesu vahendit soovitada, tahaks omal mootorruumi veidi puhtamaks saada. Ilma mingisuguse nühkimiseta ilmselt väga puhtaks kapotialust ei saa?


Jürgen - 16.03.11 21:04

Ma ei oska teiste sarnaste produktidega võrrelda, aga mina kasutan mootoritelt kõntsa leotamiseks endiselt SEDA.


rockstar - 13.04.11 18:03

Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Kas keegi oskab mingit konkreetset head mootoripesu vahendit soovitada, tahaks omal mootorruumi veidi puhtamaks saada. Ilma mingisuguse nühkimiseta ilmselt väga puhtaks kapotialust ei saa?

Raputa kokakoola pudel mõnusalt vunki täis, pritsi ja vahuta mootor üle. Siis oota paar minutit ja loputa korralikult veega, et kleepima ei jääks.


Maku - 18.04.11 22:15

On keegi Eestis Autobrite tooteid müügil näinud?


dzonny - 21.06.11 17:00

Tsitaat:
Algselt postitas: androt
Viimane link tuletas meelde, et ma pole kunagi õieti mõistnud, millega on tegemist nn clay-bari puhul? (viide). Tundub, et seda kasutatakse tõesti kõikides vähegi tõsiseltvõetavates tutorialites, paraku pole kuskil poodides ega mujal tähele pannud, et seda saada oleks. Samuti sooviks küsida, et milline oleks parim viis hetkel autot pesta kui kere peal tõesti umbes mõne millimeetri paksune saastakiht. Vägisi tahaks selle maha loputada, aga kuna survepesurile pole hetkel ligipääsu, siis ei taha autot niisama ka nühkima hakata ja nn swirle veel hullemaks ajada. See suhtumine, et "mis sa temast ikka pesed, niikuinii kohe jälle rokane" üldse ei istu, hakkab autost lihtsalt kahju ja hiljem seda raskem igasugu peeneid pragusid pesta.


SONAX-il on valikus täisa selline "savi" - Clay. Seda pole vist küll igas Autoeksperdi kaupluses, kuuldavasti pidi tegemist olema rohkem profile suunatud tootega aga nad said tellida seda. Töötab väga hästi nii putukas**a, puuvaigu ja ka muu värvilt raskestieemaldatava mustusega.:cool:


Quattru - 03.07.11 11:57

Müüdavaid autokeemia tooteid on palju, ühed mis viimaselajal on mulle silmahakanud on nn kriimustuste eemaldajad. On keegi midagi taolidi mökse kasutanud ka? Mis see on nagu enamvähem kodustes tingimustes kiirelt kaltsuga ajutine "poleerimine" või?
Endal mul pole vastavaid masinaidki ja mingeid kogemusi päris poleerimiseks ja kuskile asjalikemate meeste juurde, teenindusse ma ka ei lähe, et mingi paras ports raha välja käia, aga päikese peegelduste ümber plekil juba kenad "ringid". aga see vähe teine teema juba kui kriimustuste eemaldamine.
Esimene asi mis otsingus ette sattud näitena: T-cut pasta?

Üldse soovitage tõhusamat head vaha, mis ka peal püsib. Mida näiteks ise kasutate. Just veebipoest oleks hea tellida.
Tänan


wilba - 03.07.11 13:22

Vaata siia ka.


uudi - 03.07.11 14:34

Tsitaat:
Algselt postitas: Jürgen
Ma ei oska teiste sarnaste produktidega võrrelda, aga mina kasutan mootoritelt kõntsa leotamiseks endiselt SEDA.


Aga kas kasutad ka survepesurit, või piisabki ainult nühkimisest? Ega survepesur kõige parem lahendus pole vist, paljud kurtnud, et hiljem ei puugi masinat enam tööle saada.
Peale saaremaal käiku on kapotialune ikka mega tolmune.

Urmo.


kps - 03.07.11 18:38

Asi pole mitte survepesuriga pesemises vaid mehes, kes seda teeb. Kui mootoriruumis kõik elektrilised osad ja vidinad, kuhu vähegi juhtmed sisse jooksevad + jahutusventide toitepistikud ja tulede kopsikud (need tavaliselt unustatakse) kenasti kinni katta, siis võib selle survepesuriga seal toimetada kasvõi nii kaua, kuni mootor on läikima hakanud. V6 ja V8 motodel soovitan soojalt ka mootorikatted maha võtta ja ka seal elektri osa kinni katta. Kõik kuhu otsene surve ei ulatu pole ka probleemikohaks.


Quattru - 03.07.11 19:06

Soovitaga head vaha, mis ka peal seisaks. Või mida keegi siinsest rahvast ka kasutab?:P
Mida näiteks SIIT lehelt valida?


Black - 03.07.11 19:09

Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Müüdavaid autokeemia tooteid on palju, ühed mis viimaselajal on mulle silmahakanud on nn kriimustuste eemaldajad. On keegi midagi taolidi mökse kasutanud ka? Mis see on nagu enamvähem kodustes tingimustes kiirelt kaltsuga ajutine "poleerimine" või?
Endal mul pole vastavaid masinaidki ja mingeid kogemusi päris poleerimiseks ja kuskile asjalikemate meeste juurde, teenindusse ma ka ei lähe, et mingi paras ports raha välja käia, aga päikese peegelduste ümber plekil juba kenad "ringid". aga see vähe teine teema juba kui kriimustuste eemaldamine.
Esimene asi mis otsingus ette sattud näitena: T-cut pasta?

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=92390


KsenoonE - 03.07.11 22:20

Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Soovitaga head vaha, mis ka peal seisaks. Või mida keegi siinsest rahvast ka kasutab?:P
Mida näiteks SIIT lehelt valida?

http://pood.automaailm.ee/est/autokaubad/autokeemia/varvihooldus/?productID=3528
Kasutasin seda oma eelmisel musta värvi Audil. Töötas üllatavalt hästi ja vett hülgas ka kenasti.


Black - 04.07.11 06:22

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
http://pood.automaailm.ee/est/autokaubad/autokeemia/varvihooldus/?productID=3528

Nad võiks endale kirjaoskaja toodete kirjelduste lisaja tööle võtta...


kps - 04.07.11 13:45

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
http://pood.automaailm.ee/est/autokaubad/autokeemia/varvihooldus/?productID=3528

Nad võiks endale kirjaoskaja toodete kirjelduste lisaja tööle võtta...

Sorry OT pärast! Speller hakkas tööle :D.


raemees - 01.08.11 22:34

:cool:


sileem11 - 01.08.11 23:55

See on päris hea, kasutan ja rahul
Saadaval reval auto kasutatud autode müügikoha kõrval, kus pesu tehakse.


Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Soovitaga head vaha, mis ka peal seisaks. Või mida keegi siinsest rahvast ka kasutab?:P
Mida näiteks SIIT lehelt valida?


Leopold661 - 06.01.13 22:30

Ise järele proovinud mitme autopeal,väga hea vaha. http://www.autokeemia.ee/autokosmeetika/vahad/easy-off-yellow-paks-pusivaha.html


altzz - 07.01.13 07:21

Kui juba soovitamiseks läks, siis ise olen väga rahul sellise tootega: Autoglym HD wax


hgTafka - 26.02.13 13:46

Härrased, kes auto kere eest rohkem hoolitsevad:
Kuidas talvel autot pesete? Ise mõtlesin korraliku pigipesu peale ning päevaks sooja parklasse(garaaži) seisma. Suviti pesen ise ja sellist probleemi pole.
Samuti auto põhjale koguneb ka saasta ning mõistlik oleks vähemalt kord aastaajal põhi ära puhastada, soovitusi?


androt - 26.02.13 18:10

Nuustikut ei tasu jah, praktiliselt üldse minu arust kasutada. Tavaliselt ikka pigitõrje ja survepesu, seejärel vahetult enne pa*avaba aega sama protseduur uuesti + korralik nuustikupesu. Säästab ehk värvi rohkem.


Ixxe - 20.07.13 13:18

Keegi oskab öelda kas Tartus autogavanni kohas tehakse kvaliteetset poleerimist? Ehk on keegi käinud? Tahaks auto kriimuvabaks saada.


sviljar - 04.10.13 18:02

Tekkis küsimus, kas keegi on kasutanud toodet Komandant? Poleerimis abrassiivpasta. Neid eri numbritega, erineva abrassiivsusega. Kas kasutada seda või valida ikka mõni muu uuem bränd? Ja kas saan õigesti aru, et see pasta tuleb lapiga peale kanda, siis sisse hõõruda ja jäägid masinaga maha? Tavaliselt pannakse pasta masina peale otse ja siis poleeritakse.


sviljar - 06.10.13 12:18

Või mis firma toodet võiks leida Tartust, mis kriime eemaldab hästi ?


ash - 10.11.13 11:29

Velgede puhastamine - happepesu ?

Käisin kogu antud mitmeaasta postituse läbi ja velgede pesu kohta leidsin vaid aastate taguse kommentaari turtle wax wheel cleaneri kohta.

Kas on ehk kellelgil soovitusi kuidas vana saast velgedelt lahti saada alternatiiviks turtle was wheel cleanerile.

Nagu iga pikemalt sõitnud velg meie kliimas, siis ilus hõbedane muutub kollaka-pruuni varjundiga hõbedaseks - tahaks ikka originaalvärvi taastada, teiseks on veljed seestpoolt väga väga mustad, mille puhul isegi pigieemaldus ei aita.

nn. happepesu - mis tooteid keegi kasutab ja mida soovitada oskate?

terv,
ash


Leopold661 - 10.11.13 16:02

Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Velgede puhastamine - happepesu ?

Käisin kogu antud mitmeaasta postituse läbi ja velgede pesu kohta leidsin vaid aastate taguse kommentaari turtle wax wheel cleaneri kohta.

Kas on ehk kellelgil soovitusi kuidas vana saast velgedelt lahti saada alternatiiviks turtle was wheel cleanerile.

Nagu iga pikemalt sõitnud velg meie kliimas, siis ilus hõbedane muutub kollaka-pruuni varjundiga hõbedaseks - tahaks ikka originaalvärvi taastada, teiseks on veljed seestpoolt väga väga mustad, mille puhul isegi pigieemaldus ei aita.

nn. happepesu - mis tooteid keegi kasutab ja mida soovitada oskate?

terv,
ash


Würth-is müüakse sellist vahtu,mis lased peale ja kui valmis muudab värvi. Väga hea toode. Muidugi eelab see toode survepesuri olemasolu ja ühe purgiga saab kaks korda veljed puhtaks. Kahjuks ei oska hinda öelda.


KKaaleste - 26.04.14 19:27

Kas kellelgi on kokkupuudet selle poleerimispastaga?
https://www.upload.ee/image/4022941/298.jpg

Mis peaks ostma, et saaks auto kriimuvabaks ja läikivaks?
Selle pasta ostsin. Kas nüüd juurde vaja osta värvi vaha?
Kuidas täpselt see protseduur välja näeb kui käsitsi teha?
Tahaks ise teha, mitte kuskile viia. Sellepärast küsin.
Tänud!


sadguy - 26.04.14 20:50

See on pastavaha, mitte poleerimispasta. Läike saad sellega kindlasti ja kaugelt vaadates ka kosmeetilise (ajutise) kriimude vähenemise.
Igasugused värvivahad on BS.
Tahad 2 in 1. Osta puhastav vaha, millel on juba abrassiivsed ained sees.


KKaaleste - 26.04.14 21:01

Tsitaat:
Algselt postitas: sadguy
See on pastavaha, mitte poleerimispasta. Läike saad sellega kindlasti ja kaugelt vaadates ka kosmeetilise (ajutise) kriimude vähenemise.
Igasugused värvivahad on BS.
Tahad 2 in 1. Osta puhastav vaha, millel on juba abrassiivsed ained sees.


Kirjas poleerimispasta? Ega ma ei tea nendest asjadest midagi. Eks teinekord olen targem :D

Aga oskad soovitada äkki midagi 2in1?


sadguy - 26.04.14 21:13

Kui saad AutoGlym toodetele ligi kuskilt, siis Super Rasin Polish. Turtle Wax'l oli ka mingi. Calibra pildiga, mis töötas hästi.
Ja siis mitte ära lihtsalt kanna peale, vaid hõõru ringjate liigutustega. (Poleeri)
Ootad kuni tõmbab härma ja eemaldad mikrofiiber lapiga, teise puhtaga lööd läikima. Ära tee päikese käes ja kuumal värvil.


Oja1 - 31.05.14 16:25

Keegi oskab soovitada mingit head pastat, millega ühtlustada värvi ja läikima lüüa? Nimelt sai natuke aerosool sprey värviga värvitud ja nüüd jäi laiguline. Tean, et spreyga ei saagi mingit head tulemust, aga äkki saaks kuidagi laigulisust ära kaotada.


Oja1 - 02.06.14 20:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Keegi oskab soovitada mingit head pastat, millega ühtlustada värvi ja läikima lüüa? Nimelt sai natuke aerosool sprey värviga värvitud ja nüüd jäi laiguline. Tean, et spreyga ei saagi mingit head tulemust, aga äkki saaks kuidagi laigulisust ära kaotada.


Oskab keegi midagi soovitada, millega asja enamvähem normi saaks?
Mingi hea poleerimispasta ei aita? Ükski autopood ka ei oska midagi head soovitada. (Vb tuleb paremasse poodi liht minna.)
Vihmase ilmaga ei ole midagi näha, aga just päiksega toob esile.


sadguy - 14.12.14 21:31

Vesilihv - poleer - vaha.


Summutaja - 15.12.14 14:06

Kas keegi oskab soovitada kohta, kus tehtakse autole kvaliteetset mootoripesu (kaetakse kõik elektroonika osad ära), et pärast ikka auto ka käima läheks. :)
A6 2010 3.0TDI


K92 - 15.12.14 14:50

Kõige parem vahend neile, kes soovivad läiget.
Ise kasutan, oskan öelda.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/91DrWzV2yDL._SL1500_.jpg


Summutaja - 15.12.14 15:30

ja kust seda osta saab?


Oja1 - 15.12.14 15:58

Minu mure igatahes lahendatud. Kuna vanad tiivad mida lappisin olid nii või naa ussitanud, siis ostsin uued ja loomulikult läks ka värv + lakk peale ja ikka kvaliteetselt spetsialistil lastud teha.

Aga tahaks ka teada, kust seda AutoGlym'i saab?


Ramm - 15.12.14 16:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Minu mure igatahes lahendatud. Kuna vanad tiivad mida lappisin olid nii või naa ussitanud, siis ostsin uued ja loomulikult läks ka värv + lakk peale ja ikka kvaliteetselt spetsialistil lastud teha.

Aga tahaks ka teada, kust seda AutoGlym'i saab?


http://www.ebay.co.uk/itm/Autoglym-High-Definition-Car-Wax-150g-kit-HD-/251382255797?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3a878cd0b5

http://shop.smartservice.ee/products/High-Definition-Wax-Kit-150g-%252d-Vaha-UUS%21.html


MEEMEES - 15.12.14 18:21

Kes Soomes käib, siis Motonetis täitsa saadaval.


sadguy - 15.12.14 20:50

Autoglym HD lett... 69€
Meguiar's Ultimate lett... 36€

Omadused samad. Stuff karbis sama. Isegi Autoglym Eesti maaletooja imestas, et riiuli kõige kõrgem vaha, nii hea hinnaga võrreldes HD vahaga.


bluevec - 23.12.14 00:22

Kunagi oli selline asi saadaval nagu Eagle One Wet Wax.
Sellel oli ka päris korralik poleeriv omadus. Kui oli ikka tavalise (mitte-metallik) värviga valge auto, siis oli ka lapp pärast kergelt valge.
Kriimusid võttis ka välja küll.
Mingi hetk läks saadavusega keeruliseks, viimati pakkus veel ainult Stokker.


K92 - 27.01.15 12:33

Ise ostsin siit : http://www.tx.ee/
Hind jäi 60 ja 70 vahele.
Jutt käib siis Tartust. Saab ka forsist, aga seal on mõnevõrra kallim kui õigesti mäletan.


Joala - 28.01.15 00:44

https://lh5.googleusercontent.com/-1bRwboY2S_s/VMgim5LZgzI/AAAAAAAABFc/Lg4qUn1H5eo/w691-h553-no/masinvahatus.jpg

Sisaldab : kogu sõiduki masnvahatust , klaasivaha! , tihendite ja välise plastiku hooldust !
Rohkem infot !
audiclub.ee kasutajale allahindlus kuni -15% !!!
võlusõna : Audiclub !

Tervitustega,
Joala


Ixxe - 09.02.15 09:51

Otsin taaskord auto poleerimist Tartus, kvaliteet on oluline. Ehk keegi oskab soovitada kohta kuhu minna? Viimati käisin mingi 2 aastat tagasi Zeppelini autogavanni pesulas poleerimas + püsivahatamas, kokku läks miskine 325€ ja ütleme, et selline päris 100% kriimudest lahti siiski ei saanud. Samas oli musta värvi auto ka, vähe raskem teema.

Nüüd vaja siis valge auto ära poleerida ja vahatada.


sadguy - 09.02.15 22:11

Ega 100% kriimuvabaks ei saagi kunagi. Kui just omanik ise kõrval ei seisa ja anna luba, et kriimu kättesaamisel, läbi laki minnes, tööline ei vastuta vms. Protsess on kõigil suht üks. Mõni teeb hoolsamini, mõni viitsib enne sügavamad kriimud täita/vesilihvida, mõni mitte. Mõni jätab musta värvi auto hologramme täis, tõmbab vaha peale (peidab ajutiselt)ja küsib kopsaka summa. Mõni teeb vaid läigestava poleeri ja ütleb, et nii ongi ja paremini ei saagi.
Mulle just musta ja tumedat värvi autosid meeldibki teha, sest tulemus on näha. Heledad värvid.... on easy money ja igavad. :)
Võin homseks, Sulle ka mõne tunnustatud poleerija kontakti sebida Tartusse, kui huvi on.


Ixxe - 11.02.15 10:50

Aga ehk saad avalikult soovitada mõnda kvaliteetset kohta? Peale minu on vast teisigi huvilisi kellele selline info millalgi kasulik võib olla.


JanariA4 - 11.02.15 16:36

Olen ka huviline. Vannis käinud, ei jäänud rahule.


Joala - 14.02.15 22:40

Tsitaat:

Oleme ausad , poleerimise kvaliteet käib käsikäes kliendi rahakottiga ! Kui klient ei taha maksta rohkem kui 150€ siis lastaksegi masin üle ainult poleerimis- mitte löike pastadega . Autolt kaovad väiksemad kriimud kuid selle eest on läige ilus . Korraliku tulemuse jaoks tuleb kulutada vahest ka kolmekordne summa mida tavaliselt 20 aastat vana auto peale kulutada ei raatsita . Olen ise seda tööd aastaid teinud , tean mis räägin .

Tervitustega,
joala



Oleme ausad, poleerimise kvaliteet käib käsikäes kliendi rahakotiga! Kui klient ei taha maksta rohkem kui 150€ siis lastaksegi masin üle ainult poleerimis- mitte löike pastadega. Autolt kaovad väiksemad kriimud, kuid selle eest on läige ilus. Korraliku tulemuse jaoks tuleb kulutada vahest ka kolmekordne summa, mida tavaliselt 20 aastat vana auto peale kulutada ei raatsita. Olen ise seda tööd aastaid teinud, tean mis räägin.

Tervitustega,
joala


Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


Joala - 24.03.15 11:29

Kergelt läigestatud pool kapotti. Nagu näete siis kriimud on alles! Ehk saavad selle pildi abil inimesed aru, et läigestamisel ja poleerimisel on vahe sees! :) Tegin enda audile tervestükis masinvahatuse ja kahe meetri kauguselt ei paista ükski kriim välja. Kui keegi ei viitsi ise teha, võib minuga ühendust võtta.

Tervitustega,
joala

https://lh6.googleusercontent.com/-aNf0BrVe3ss/VRE7hRYej5I/AAAAAAAAACY/DhUQ3s_4rMU/w640-h480-no/IMG_0019.JPG


Ramm - 29.05.15 18:22

Oskab keegi öelda kus oleks laupäeval avatud pood kus müüakse Meguiars ja IronX tooteid?


altzz - 30.05.15 06:27

Mequiarsit saab laupäeval näiteks Järve keskuse Noorest Tehnikust. IronX-ga vähe keerulisem.


Summutaja - 30.05.15 18:52

Soovitage hea hinna ja kvaliteedisuhtega poleerimismasinat. Plaanis see töö ise käsile võtta ja ka tulevikus oma ratsut ise poleerida.


tl470487 - 30.05.15 19:22

Autod, paadid jne lk32, 54.90€ 1200W + 2 patja kuni 02.06.15.
http://issuu.com/bauhauseesti/docs/05toukokuu_1510_tln_hz?e=5560273/12961238


Oja1 - 08.06.15 14:53

Mis sellisele kriimustusele/kahjustusele stangel raviks pakute? Stange ülevärvida? Või saab selle korda ka Audi esindusest müüdava originaalvärv+lakiga ''küünelakipudelis''? Või poleerida, vahatada?

http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/434/316/0108658179e0d3d.jpg


sadguy - 08.06.15 18:27

Kui ma nüüd õigest näen, siis stange sees käinud? Mõrad sees? Peita ja poleerida saab, aga mõrad jäävad.


Oja1 - 08.06.15 19:45

Tsitaat:
Algselt postitas: sadguy
Kui ma nüüd õigest näen, siis stange sees käinud? Mõrad sees? Peita ja poleerida saab, aga mõrad jäävad.

Vabandan, pildil auto must ja halb kvaliteet.
Ei ole stange sees käinud ja mõrasi ka pole. Riivasin õrnalt puupinki (ei märganud, et ees on) ja selle tulemusena on värvikahjustus ja kriimud. Kui päike otse peale paistab, siis on näha, muidu nagu ei paista väljagi ja ainult lähedalt uurides näeb, aga ennast ikka häirib. :(


sadguy - 08.06.15 20:28

Siis on tehtav. Peitevärvi (too küünelakk). Ära täita kriimud. Vesilihv. Poleer. Kui viitsimist, huvi ja tahtmist on teha, siis saab päris heaks.

Kui sul on kuskil läheduses mõnda autovärvi müüvat poodi, kus segatakse värvi, või mõni maalrikoda. Siis saavad nad sulle topsi teha 0,1L valmis värvi (ütle, et tahad kivitäkete jaoks). Too peitevärv (küünelakk) kipub halliks tuhmuma hiljem.


Lauri0112 - 18.07.15 08:40

Kust võiks nädalavahetusel IronX leida?


Quattru - 08.12.15 14:02

Mul on vanakoolli A4 B5 ja olen märganud teistel sama liiki isenditel ei läigi armatuur nagu minul. Faceliftidel näiteks puhta matt mis matt. Kas materjalid said erinevad mudeliuuendamise käigus? Ei tohiks ju. Ehk on nühitud suure silikooni sisaldanud vahenditega palju aastate jooksul? Mis mõksiga saaks mati laua või vb siis varemalt ohtra silikooni maha? Olen proovinud küll ühtteist. Sõites kui ikka päike kõrgemalt siis pimestab kui peegel.
Oskab keegi konkreetset tõhusat toodet soovitada?


THL - 24.02.16 20:13

ilmselt korralik puhastusvahendiga puhastamine aitab et läikiv silikonikiht maha saada. ise soovitaks meguiars nahapuhastust, võtab enamus sodi maha mis tekkinud, vajadusel korrata
http://meguiars.ee/tooted/car-care/interjoor/g18516-gold-class-leather-vinyl-cleaner/


Kmerevits - 16.06.16 11:50

Mequiarsi all puropse või siis presta leather and vinyl cleaner on parimad ;) Ise kasutasin enne pretsat ja nüüd mequiarsit. Mequiars toimib kiiremini ja on kerge apelsini vms lõhnaga. Kindlasti töötavad odavamad tooted ka. Aga ise kasutan kindlasti edaspidi ikka parimaid vahendeid. Maksavad küll rohkem, aga on väärt !


THL - 19.06.16 09:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Kmerevits
Mequiarsi all puropse või siis presta leather and vinyl cleaner on parimad ;) Ise kasutasin enne pretsat ja nüüd mequiarsit. Mequiars toimib kiiremini ja on kerge apelsini vms lõhnaga. Kindlasti töötavad odavamad tooted ka. Aga ise kasutan kindlasti edaspidi ikka parimaid vahendeid. Maksavad küll rohkem, aga on väärt !



Naha lõphoodlduseks pakub Meguiars lether conditioner piima mis niisutab nahka ja teeb selle väga pehmeks ja elastseks. Kui huvi on võin proovida anda :D


Kmerevits - 20.06.16 20:22

Mul see olemas ;)


IvarV - 04.06.17 17:59

Parima hinna-kvaliteedi suhtega poleerimispastasid?


qqaabz - 12.04.18 18:01

Kas keegi sellist asja on auto peal proovinud ? https://9hmr-fix.com


Rix - 12.04.18 18:08

Tsitaat:
Algselt postitas: qqaabz
Kas keegi sellist asja on auto peal proovinud ? https://9hmr-fix.com

Ebay'st sama asja tellinud ja proovinud. Kena läike andis küll ja alguses tõrjus ka kenast vett, aga nädala päevad hiljem autot pestes ei saanud küll aru, et mingi vaha moodi kiht oleks, sest mustus oli sama kinni, nagu vahatamata autol (mingi TurtleWax mida muidu olen kasutanud, on ka selles osas paremini toiminud, et mustus tuleb kergemini maha, sisuliselt ainult survepesuriga isegi). Iseasi, kas see Ebay toode oli audentne... Pakend oli igatahes 1:1. Võibolla sai liiga vähe ka pandud, kuna natuke üle poole jäi alles, seal kirjas, et sedaanile võiks terve pudel kuluda. Aga mul seda veel 2pudelit, seega saab teise auto peal proovida ja rohkem panna. :D


Black - 13.04.18 14:42

Prismas hetkel müüdav mingit soome päritolu pigieemaldusaine on küll täielik pask - võtab korraks voolama ja sinna ta kohe ka hangub, survekaga need laigud maha ei tule. Tuleb praktiliselt terve kere vee ja ainese lapiga üle nühkida, et tekiks emulsioon, mis kohe jälle kere külge ei jääks... Polarit nad enam ei müügi. Võiks mõnele sisseostuosakonna tsikile ühe pigikäkist auto koos selle ainega ette visata - las nühib.

Kui kedagi peaks vaevama küsimus, kust saada liitrine pudel pigieemaldit sellise pritsipudeliga, mis pärast paari esimest vajutust ka kätele pigieemaldust tegema ei asuks, siis mul on Fixuse omaga hea kogemus. Aine ise oli ka päris ok.


Rix - 13.04.18 15:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Kui kedagi peaks vaevama küsimus, kust saada liitrine pudel pigieemaldit sellise pritsipudeliga, mis pärast paari esimest vajutust ka kätele pigieemaldust tegema ei asuks, siis mul on Fixuse omaga hea kogemus. Aine ise oli ka päris ok.


Lisaks käte pigipesule see pritsi hoob ise ka nii ebamugav, et sai ostetud Bauhausist väike (~1-1,5L) mürgiprits, kuhu lööd surve sisse ja siis lased kenasti pea terve auto üle ühe hooga. :D


qqaabz - 13.04.18 18:02

Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Tsitaat:
Algselt postitas: qqaabz
Kas keegi sellist asja on auto peal proovinud ? https://9hmr-fix.com

Ebay'st sama asja tellinud ja proovinud. Kena läike andis küll ja alguses tõrjus ka kenast vett, aga nädala päevad hiljem autot pestes ei saanud küll aru, et mingi vaha moodi kiht oleks, sest mustus oli sama kinni, nagu vahatamata autol (mingi TurtleWax mida muidu olen kasutanud, on ka selles osas paremini toiminud, et mustus tuleb kergemini maha, sisuliselt ainult survepesuriga isegi). Iseasi, kas see Ebay toode oli audentne... Pakend oli igatahes 1:1. Võibolla sai liiga vähe ka pandud, kuna natuke üle poole jäi alles, seal kirjas, et sedaanile võiks terve pudel kuluda. Aga mul seda veel 2pudelit, seega saab teise auto peal proovida ja rohkem panna. :D


Õpetuses mingi, et kannad peale ja siis nühid märja lapiga ja siis hiljem mikrokiudlapiga läikivaks aga samas osades videodes kus seda kasutatakse on lihtsalt, et kannad peale jupp jupp haaval ja siis kuiva esimese lapiga suurem kogus maha ja siis teise lapiga hõõrud läikesse. Kumb see õige variant siis ?


Rix - 14.04.18 12:09

Tsitaat:
Algselt postitas: qqaabz
Õpetuses mingi, et kannad peale ja siis nühid märja lapiga ja siis hiljem mikrokiudlapiga läikivaks aga samas osades videodes kus seda kasutatakse on lihtsalt, et kannad peale jupp jupp haaval ja siis kuiva esimese lapiga suurem kogus maha ja siis teise lapiga hõõrud läikesse. Kumb see õige variant siis ?


Mina käitusin nii, nagu teises variandis kirjeldad. Miks, sest kogu see juhend oli nii "google translate", et vabalt võis olla, et tee lapp ainega niiskeks, mitte veega vms.


Black - 15.04.18 07:28

Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Lisaks käte pigipesule see pritsi hoob ise ka nii ebamugav, et sai ostetud Bauhausist väike (~1-1,5L) mürgiprits, kuhu lööd surve sisse ja siis lased kenasti pea terve auto üle ühe hooga. :D

Eks ta õigem soetada ole, kui asjaga regulaarselt ise tegeled - autopesulates pole muu variant väga mõeldavgi ja ainet võtad pumbaga 200L vaadist, kuid suurem osa kodus pesijaist kasutab siiski neid valmis 1L poe pritsipudeleid. :)

Odavaima mürgipritsi pumbasüsteem ei pruugi samas pigiainega kaua toimida. Autopesulates kasutatavad liitrised maksavad kuskil seal 20-30 kulli. Ja siis võiks juba ainet ka soodsamalt suurema kogusena osta. Liiter kulub üheks korralikuks pesuks üldjuhul ära, eriti kui näiteks enne poleerimist või vahatamist igast viimasest kui täpist lahti saada tahad.