Foorumi logo

Mure 3.0TDI pihustitega
tobler1 - 28.04.13 08:14

Tere!

Pihustitest on küll palju räägitud, kuid vastuseid siiski oma küsimustele foorumist leidnud pole.

Autoks a6 c6 3.0 tdi 2005 (BMK).
Juba ostes teadsin neid kurikuulsaid pihusteid.
Mida ma ei oodanud oli see, et nad just paar kuud enne auto müüki saba annavad ;)

Sümptomid:
Aegajalt 50-60kmh vahel ja ka idle ajal pöörded kõiguvad.
Hiljuti hakkas mootor vibreerima 1500-1900 pööretel (ka kohapeal).
vahest poob ka sooja mootoriga käivitamisel hinge kinni ( seni süüdistasin starteri massijuhet ).

VCDS:

Idle:
http://images16.fotki.com/v368/photos/3/1721403/11665549/idle2-vi.jpg

Sõidu ajal:
http://images56.fotki.com/v127/photos/3/1721403/11665549/siduajal-vi.jpg

72: -30.0 ms,-10.0 ms,-8.0 ms
73: -30.0 ms,-18.0 ms,-6.0 ms
74: -32.0 ms,-14.0 ms,-6.0 ms
75: 6.0 ms, -2.0 ms,-4.0 ms
76: 6.0 ms, 0.0 ms, 2.0 ms
77: 12.0 ms, 0.0 ms, 0.0 ms


Küsimused

Kas ainult VCDSi abil saab ära määrata millised pihustid vahetamist vajavad. Näiteks eristuvad teistest selgelt pihustid 72-74. Või oleks mõistlik kõik pihustid stendi visata?

Minu pihustite koodid on 059 130 277 S (kõige vanemad), kas on võimalik vahetada ära 3 pihustit näiteks 059 130 277 AB või 059 130 277 AH vastu nii, et nad normaalselt koos toimiksid?


andrec - 28.04.13 08:17

Pihusti tagasivoolu kaudu ka võimalik auto peal diagnoosida pihusteid.


lauriL90 - 28.04.13 10:37

Jätan märgi maha teemas, endal ka sarnane asi. Värinat ja pöörete kõikumist ei ole, kuid peale kohapeal tiksumist kiirendades tossab jõle palju ning kütust võtab ka rohkem, kui võiks.

Panen võrdluseks oma idle näitajad, äkki oskad märkida, mis vahemikus need näidud võiksid olla? Neid common rail pihusteid väga ei parandata, vahetus ka 2500 eurine laks.

http://i46.tinypic.com/1907z8.jpg

http://i48.tinypic.com/jr8fis.jpg

http://i50.tinypic.com/4snwo2.jpg


tobler1 - 28.04.13 11:02

Tsitaat:
Algselt postitas: lauriL90
Jätan märgi maha teemas, endal ka sarnane asi. Värinat ja pöörete kõikumist ei ole, kuid peale kohapeal tiksumist kiirendades tossab jõle palju ning kütust võtab ka rohkem, kui võiks.

Panen võrdluseks oma idle näitajad, äkki oskad märkida, mis vahemikus need näidud võiksid olla? Neid common rail pihusteid väga ei parandata, vahetus ka 2500 eurine laks.


Olen juba eelnevalt sinu teemat jälginud...
Näitude järgi tunduvad pihustid heas korras olevat.
Arvan, et tossuprobleemi pead mujalt otsima.

Siin õpetus mille järgi otsustada:
">>>> Observe the algebraic sign (minus) in measured value block 72-77 !!!!! <<<<<"
Read the measured value blocks 72 - 77.
3 values per measured value block appear there (for 300 bar, 600 bar, 1000 bar).
Should the values be higher than minus -45 ms (example - 60ms) or
on digit 2 be higher than minus -15 ms (e.g. 20ms),
the needle attachment is worn and the injector is incorrect.
To avoid repeat repairs, replace all 6 injectors. "


real-illusion - 28.04.13 12:34

Tsitaat:
Algselt postitas: tobler1
Tere!

Pihustitest on küll palju räägitud, kuid vastuseid siiski oma küsimustele foorumist leidnud pole.

Autoks a6 c6 3.0 tdi 2005 (BMK).
Juba ostes teadsin neid kurikuulsaid pihusteid.
Mida ma ei oodanud oli see, et nad just paar kuud enne auto müüki saba annavad ;)

Sümptomid:
Aegajalt 50-60kmh vahel ja ka idle ajal pöörded kõiguvad.
Hiljuti hakkas mootor vibreerima 1500-1900 pööretel.
vahest poob ka sooja mootoriga käivitamisel hinge kinni ( seni süüdistasin starteri massijuhet ).



Küsimused

Kas ainult VCDSi abil saab ära määrata millised pihustid vahetamist vajavad. Näiteks eristuvad teistest selgelt pihustid 72-74. Või oleks mõistlik kõik pihustid stendi visata?

Minu pihustite koodid on 059 130 277 S (kõige vanemad), kas on võimalik vahetada ära 3 pihustit näiteks 059 130 277 AB või 059 130 277 AH vastu nii, et nad normaalselt koos toimiksid?

Kas vibreerimine ei peaks tulema pigem käigukasti hüdromuhvist? Sellest ka foorumis juttu olnud...


tobler1 - 28.04.13 12:37

Tsitaat:
Algselt postitas: real-illusion

Kas vibreerimine ei peaks tulema pigem käigukasti hüdromuhvist? Sellest ka foorumis juttu olnud...


Täpsustan, et vibra on ka kohapeal pargi peal pöördeid andes 1500-1900 vahemikus. Lisaks olen tähele pannud, et anomaaliate ajal on vcds blokk 13 ja 14 numbrid paigast ära.
Seega võib hüdromuhvi välistada.


Audi499 - 28.04.13 13:32

Tsitaat:
Algselt postitas: tobler1


Minu pihustite koodid on 059 130 277 S (kõige vanemad), kas on võimalik vahetada ära 3 pihustit näiteks 059 130 277 AB või 059 130 277 AH vastu nii, et nad normaalselt koos toimiksid?


Sama küsimus ka minul, et kas võib panna teise koodiga pihusti? Peaksid nad ju tegelikult samad olema, lihtsalt uuendatud


jõuvanker - 28.04.13 18:00

Võib panna teise koodiga pihusteid, kuid seljuhul kõik, kõik pihustid peavad olema ühe koodiga. On olemas vastavad andmebaasid, kust saab vaadata, mis pihusteid, mis mootorile, võib panna ( mootorikood + pihustikood )


Audi499 - 28.04.13 18:33

Tänud Jõukas, seda oligi vaja teada.


Kjaups - 28.04.13 20:32

Kas "raputab" ainult ühtlasel kiirendamisel madalatel pööretel ning pöördeid üle 2k tõstes kaob anomaalia ära?
Sooja mootoriga viskab mõni kord nö turtsumise vahele käivitamise hetkel?

Need pihustid on küll kurikuulsad, kuid kui ära surevad, siis oled ka teeääres ja ootad puksiiri.
Pigem on sul pihusti tihendid omadega läbi, et diisel jookseb tagasivoolu.


Audi499 - 29.04.13 18:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Kjaups
Need pihustid on küll kurikuulsad, kuid kui ära surevad, siis oled ka teeääres ja ootad puksiiri.
Pigem on sul pihusti tihendid omadega läbi, et diisel jookseb tagasivoolu.


Kas neid tihendeid on võimalik ka vahetada ja kes seda teeb?


andrec - 29.04.13 19:18

Karla Auto?


Kjaups - 29.04.13 19:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Audi499
Tsitaat:
Algselt postitas: Kjaups
Need pihustid on küll kurikuulsad, kuid kui ära surevad, siis oled ka teeääres ja ootad puksiiri.
Pigem on sul pihusti tihendid omadega läbi, et diisel jookseb tagasivoolu.


Kas neid tihendeid on võimalik ka vahetada ja kes seda teeb?


Tallinnas oli ainult üks koht. Mingi Diisel oli firma nimes sees, kuid enam täpselt ei mäleta. Neil oli aasta alguses järjekord ca 2-3 kuud. Üldiselt kui helistama hakkad ja ütled, et pihusti tagasivoolu tihendid on väsinud ja vajavad vahetamist, siis saadetakse sind jutuga kohe kuu peale ja hakkatakse pikast ja aeganõudvast protsessist rääkima :D
Tartus on lööki rohkem.

Endal sai ise vahetatud 2.0TDI puhul. Eeldusteks muidugi, et vajaminevad vahetusjubinad olemas, varemgi mootoreid näpinud ning ennast eelnevalt riskide, How To, jne asjadega oled kurssi viinud.


real-illusion - 29.04.13 20:04

Tsitaat:
Algselt postitas: Kjaups
Tsitaat:
Algselt postitas: Audi499
Tsitaat:
Algselt postitas: Kjaups
Need pihustid on küll kurikuulsad, kuid kui ära surevad, siis oled ka teeääres ja ootad puksiiri.
Pigem on sul pihusti tihendid omadega läbi, et diisel jookseb tagasivoolu.


Kas neid tihendeid on võimalik ka vahetada ja kes seda teeb?


Tallinnas oli ainult üks koht. Mingi Diisel oli firma nimes sees, kuid enam täpselt ei mäleta. Neil oli aasta alguses järjekord ca 2-3 kuud. Üldiselt kui helistama hakkad ja ütled, et pihusti tagasivoolu tihendid on väsinud ja vajavad vahetamist, siis saadetakse sind jutuga kohe kuu peale ja hakkatakse pikast ja aeganõudvast protsessist rääkima :D
Tartus on lööki rohkem.

Endal sai ise vahetatud 2.0TDI puhul. Eeldusteks muidugi, et vajaminevad vahetusjubinad olemas, varemgi mootoreid näpinud ning ennast eelnevalt riskide, How To, jne asjadega oled kurssi viinud.

Dieselland? Tartus vähemalt väga pädevad. Ise olen ka seal enda omasi vaadata lasnud :)


Soyer - 29.04.13 20:08

Kjaups sinu 2,0 on ikka hoopis teine süsteem ja selle teadmisega ei ole 3,0 juures midagi peale hakata.


Kjaups - 29.04.13 20:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Soyer
Kjaups sinu 2,0 on ikka hoopis teine süsteem ja selle teadmisega ei ole 3,0 juures midagi peale hakata.

Kas neil pole sama süsteemiga pumpdüüspihustid?

[LISA] ETKA järgi käib sellel kokku kolm tihendit (O-Ring). Üks pihusti all, üks keskel ja üks kütte toru vahelisel osal.

Pihusti on tõesti teistsugune.


andrec - 29.04.13 20:12

3.0'l on selline pihusti:

http://img.tootoo.com/mytootoo/upload/85/859023/product/859023_a0026d67343fe70a4bb488b4cfa9eae1.jpg


Soyer - 29.04.13 20:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Kjaups
Tsitaat:
Algselt postitas: Soyer
Kjaups sinu 2,0 on ikka hoopis teine süsteem ja selle teadmisega ei ole 3,0 juures midagi peale hakata.

Kas neil pole sama süsteemiga pumpdüüspihustid?

Pumpdüüs vs ühisanum pritse


tobler1 - 09.05.13 15:25

Väike update pihustite probleemi kohta.

Varem ei maininud, et enne probleeme pihustitega hakkasin karla auto (standyne) kütuselisandit kasutama.
Mulle tundub, et kütuselisand tegi oma tööd ning lagundas lahti mustust, mis väljendus halvas pihustite töös.
Paar päeva peale probleemi tekkimist see ka vaibus. Tänaseks on auto sõitnud nädala probleemideta. Ei ole enam vibra ega ka kusevate pihustite effekti käivitades.
VCDSis kah näidud paranesid peajagu ;)
Kaalun ka teha toitesüsteemide puhastuse flamekos - kui juba kütuselisandiga selline efekt tuli, siis tasub ehk põhjalikumalt puhastada.


Summutaja - 09.05.13 17:57

Tsitaat:
Algselt postitas: tobler1
Väike update pihustite probleemi kohta.

Varem ei maininud, et enne probleeme pihustitega hakkasin karla auto (standyne) kütuselisandit kasutama.
Mulle tundub, et kütuselisand tegi oma tööd ning lagundas lahti mustust, mis väljendus halvas pihustite töös.
Paar päeva peale probleemi tekkimist see ka vaibus. Tänaseks on auto sõitnud nädala probleemideta. Ei ole enam vibra ega ka kusevate pihustite effekti käivitades.
VCDSis kah näidud paranesid peajagu ;)
Kaalun ka teha toitesüsteemide puhastuse flamekos - kui juba kütuselisandiga selline efekt tuli, siis tasub ehk põhjalikumalt puhastada.

Kas lasid flamekos selle puhastuse ära teha, endal sama plaan ja tahaks teada, kuidas mõjus :)


bob - 14.08.13 17:10

Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Võib panna teise koodiga pihusteid, kuid seljuhul kõik, kõik pihustid peavad olema ühe koodiga. On olemas vastavad andmebaasid, kust saab vaadata, mis pihusteid, mis mootorile, võib panna ( mootorikood + pihustikood )


Kas need andmebaasid on kuskil netis ka nähtavad, on sul äkki mõnda viidet?


bob - 26.08.13 16:22

Soovitage Tallinnas kohta kus saab ootetööna lasta pihusteid stendida.


prj - 26.08.13 16:30

Kui ma õigesti mäletan olid sul näidud suht head :)


mtaudi - 26.08.13 16:41

Tsitaat:
Algselt postitas: bob
Soovitage Tallinnas kohta kus saab ootetööna lasta pihusteid stendida.


Flameko OÜ, Seemne 4, Tallinn


bob - 26.08.13 17:21

Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Flameko OÜ, Seemne 4, Tallinn


Viimati kui nendega rääksin, siis kohapeal stendi polnud. Pakuti 3. päevast teenust. Ma tahaks viia kohe sinna kus saab stendida.


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kui ma õigesti mäletan olid sul näidud suht head :)


Näidud on head küll aga kui juba tihendeid hakata vahetama ja maha keerata, siis hea stendi korra visata, üks tegemine.


jyrisoo - 27.08.13 09:04

Tsitaat:
Algselt postitas: bob
Soovitage Tallinnas kohta kus saab ootetööna lasta pihusteid stendida.

Testrem diisel, Männiku tee 123, 5515255


bob - 29.08.13 05:41

Kuidas on sellel mootoril silindrite numeratsioon. Kui teen kapoti lahti ja vaatan kuhu jääb esimene ja kuhu kuues silinder?


rocket - 29.08.13 05:49

Seisad auto ees näoga mootori poole, siis vasakult hakkab minema 1, 2, 3 .
Siis uuesti paremalt 4, 5, 6.


bob - 31.08.13 17:52

Jätan ka informatiivse märgi maha:

VCDS tulemused:
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/aug_1.jpg
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/aug_2.jpg

Stendi tulemused:
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/1.jpg
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/2.jpg
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/3.jpg
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/4.jpg
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/5.jpg
http://rebane.planet.ee/masinad/a6/pihustid/6.jpg


KristoK - 02.12.13 19:33

Tsitaat:
Algselt postitas: tobler1

Siin õpetus mille järgi otsustada:
">>>> Observe the algebraic sign (minus) in measured value block 72-77 !!!!! <<<<<"
Read the measured value blocks 72 - 77.
3 values per measured value block appear there (for 300 bar, 600 bar, 1000 bar).
Should the values be higher than minus -45 ms (example - 60ms) or
on digit 2 be higher than minus -15 ms (e.g. 20ms),
the needle attachment is worn and the injector is incorrect.
To avoid repeat repairs, replace all 6 injectors. "


Kui ma õigesti aru saan siis:
1. ja 3. lahtri väärtused et tohi olla suuremad kui -45ms (nt. -35ms on juba rikkega pihusti?)
2. lahtri väärtus üle -15 ms (nt. -5 ms on juba rikkega pihusti?)


prj - 02.12.13 23:21

Ei tohi väiksemad olla, kui -45.
Aga kui sul on juba -35, siis on 99.9% asi tuksis.


jõuvanker - 03.12.13 06:39

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ei tohi väiksemad olla, kui -45.
Aga kui sul on juba -35, siis on 99.9% asi tuksis.


Kui on ilma "-" märgita, siis on mis?


prj - 03.12.13 10:28

Siis on ehk valesti kodeeritud?!
Ma pole ilma miinuseta ausalt öeldes eriti näinudki, tavaliselt alati on miinusega, kuna pihusti vananedes hakkab ta rohkem kusema.
Uued peale pannes on seal nulli või kuni +5 ringis olnud.


jõuvanker - 03.12.13 12:28

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Siis on ehk valesti kodeeritud?!
Ma pole ilma miinuseta ausalt öeldes eriti näinudki, tavaliselt alati on miinusega, kuna pihusti vananedes hakkab ta rohkem kusema.
Uued peale pannes on seal nulli või kuni +5 ringis olnud.


Väga huvitav. Siis on suht usiipurud need pihustid olnud masinatel ,mida oled vaadanud. Olen kohanud masinaid, kus pihustite väätused on 5-st kuni 23-ne, ilma "-" märgita.
Ma polegi ühtegi negatiivsemärgiga masinat kohanud, noh, mina ilmselt niipalju ei googelda masinate kallal, kui sina.
Enda igapäeva künal on tehase orig. pihustid peal, näppimata, pole kordagi maaski käinud, ning kõik näidud on seal 5 ja 23 vahel, ilma "-" märgita.
Vaadanud paari 3.0TDI 176KW mootorit, läbisõiduga 160Tkm ( orig ), ning seal samuti kõik tublisti üle 0-i.
Lihtsalt tähelepanuks.


KristoK - 03.12.13 18:20

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ei tohi väiksemad olla, kui -45.
Aga kui sul on juba -35, siis on 99.9% asi tuksis.


Minu auto pihustite väärtused on (+) 0 kuni 10 ümber, ühe pihusti väärtus (+) 34-36-18.
Vaatasin ja võrdlesin lihtsalt kasutaja "bob" pihustitega.

Ja sõna "higher" selles õpetuses või tehase kampaanias tähendab minujaoks otsetõlkes "kõrgemat" ja -45'st kõrgem arv on -35, +5, +35 jne. Väiksem näitaja oleks ju nt. -55?


KristoK - 03.12.13 18:32

Oskab keegi öelda, kas uuema tüübi mootori pihustid (nt. 176kw omad) sobivad ka vana tüübi mootorile?


Jann - 03.12.13 19:22

Tsitaat:
Algselt postitas: KristoK
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ei tohi väiksemad olla, kui -45.
Aga kui sul on juba -35, siis on 99.9% asi tuksis.


Minu auto pihustite väärtused on (+) 0 kuni 10 ümber, ühe pihusti väärtus (+) 34-36-18.
Vaatasin ja võrdlesin lihtsalt kasutaja "bob" pihustitega.

Ja sõna "higher" selles õpetuses või tehase kampaanias tähendab minujaoks otsetõlkes "kõrgemat" ja -45'st kõrgem arv on -35, +5, +35 jne. Väiksem näitaja oleks ju nt. -55?


Isegi näide toodud ju :o Should the values be higher than minus -45 ms (example - 60ms)
Seda tead, et näiteks takistust mõõtes on suurem takistus väiksem number ja väike takistus suur number :D.
Ja pihustid ei sobi, kuna rõhud on hoopis teised (suuremad) uuemal mootoril.
Olen ka päris paljusid CR mootoreid uurinud ja korras autod on kõik plussis olnud või siis pisike miinus mõnel pihustil. Olen ka -60 kuni -80 näinud, mootor käis kui belarusil.


KristoK - 03.12.13 20:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann

Seda tead, et näiteks takistust mõõtes on suurem takistus väiksem number ja väike takistus suur number :D.


Seda kuulen tõesti esimest korda :D

Should the values be higher than minus -45 ms (example - 60ms) or
on digit 2 be higher than minus -15 ms (e.g. 20ms) -> ehk siis kuidas? Näide toodud küll jah, täiesti nõus, kuid siin ilma "-" märgita.


prj - 04.12.13 00:25

Tsitaat:
Algselt postitas: KristoK
Ja sõna "higher" selles õpetuses või tehase kampaanias tähendab minujaoks otsetõlkes "kõrgemat" ja -45'st kõrgem arv on -35, +5, +35 jne. Väiksem näitaja oleks ju nt. -55?

Ära mõtle üle. Kui KÕRVALEKALLE on suurem, kui 45, siis on halvasti - just nii on mõeldud tehase jutus. Aitab küll selle nämmutamisest siin.

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Seda tead, et näiteks takistust mõõtes on suurem takistus väiksem number ja väike takistus suur number :D.

Nüüd läks sul küll veits vedama.

Tsitaat:
Algselt postitas: KristoK
Oskab keegi öelda, kas uuema tüübi mootori pihustid (nt. 176kw omad) sobivad ka vana tüübi mootorile?

Ei sobi ilma juhtaju ringi progemata. Tulemuseks on räme kütusekulu (kuni 9L/100km maanteel), jõuetus, halb käivitus. Mingi 10+ sek pidin külmalt ketrama enne, kui käima läks.

Olen antud toimingut teostanud ühel autol. Peal olid 180kw Audi A8 D4 pihustid - omanik ostis auto sellisena, ostu hetkel ei osanud tähele panna.
Tõstsin pihustite tabeli ringi (1:1 ei sobi, kuna aju põlvkonnad erinevad), tegin korrektuure süütenurgas ning külmkäivituse kaartides ning tulemusena läks auto poolest pöördest käima, kütusekulu vähenes pea kahe liitri võrra ja hakkas ka edasi normaalselt käima. Mootori oli 150kw variant A4-ja peal. Tol hetkel oli see omanikule odavam, kui pihusti ring teha, seda enam, et pihustid olid tutikad.

Aga jah, ma sellist peavalu sulle ei soovitaks. Pigem kohe õiged pihustid panna, siis ei ole ka probleemi.


Jann - 04.12.13 04:20

Ok, seltsimehed füüsikud, kes koolist pausi pani?
Suur takistus e. Lühis = 0 oomi
Väike takistus on näit. 10000 oomi.


KuldarA - 04.12.13 10:30

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ok, seltsimehed füüsikud, kes koolist pausi pani?
Suur takistus e. Lühis = 0 oomi
Väike takistus on näit. 10000 oomi.


Vastupidi. Lühis on see kui takistus läheneb nullile ehk puudub.


Taavi - 04.12.13 12:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ok, seltsimehed füüsikud, kes koolist pausi pani?
Suur takistus e. Lühis = 0 oomi
Väike takistus on näit. 10000 oomi.

Ilmselt ise panid. Järgmine kord mõtle enne, kui kirjutad. Kuidas üldse saab olla lühis suur takistus? Selles jutus puudub ju loogika täielikult.


audi_a4_v6 - 04.12.13 13:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ok, seltsimehed füüsikud, kes koolist pausi pani?
Suur takistus e. Lühis = 0 oomi
Väike takistus on näit. 10000 oomi.

Ohmi seadus: I=U/R, lühise korral läheb vool lõpmata suureks, seega peab ohmi seaduses R minema lõpmata väikeseks (U on const).


mtaudi - 04.12.13 13:39

Takistusühik 1 oom on sellise juhi takistus, mille otstele rakendatud pinge 1 volt korral läbib juhti vool tugevusega 1 amper. Voolutugevus juhis on võrdeline pingega juhi otstel ja pöördvõrdeline juhi takistusega.

Ehk selle targa jutu seletuseks - mida suurem on number oomides, seda suurem on takistus ja lühise puhul on see number null või nullilähedane. Suurema tarbimise juures on takistus väiksem ja väiksema tarbimise juures suurem.
Samal põhimõttel toimub ka lühivoolude arvutamine elektriseadmetel. Enamus elektriseadmeid, mis kaitsevad elektrivõrku, on projekteeritud taluma 10 kordset lühisvoolu 30ms jooksul, ennem, kui rakenduvad.

Siin on üsna hea kalkulaator erinevate olukordade arvutamiseks: http://www.onlineconversion.com/ohms_law.htm

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ok, seltsimehed füüsikud, kes koolist pausi pani?
Suur takistus e. Lühis = 0 oomi
Väike takistus on näit. 10000 oomi.


Mitte paha pärast, aga selle küsimuse vastus on: Sina :)

Lühis on väike takistus, ehk null või väga nullilähedane. Suur takistus, ehk väike tarbija või liiga väikse ristlõigega/halva voolujuhiga, on suurem number.


KristoK - 04.12.13 19:53

Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Ära mõtle üle. Kui KÕRVALEKALLE on suurem, kui 45, siis on halvasti - just nii on mõeldud tehase jutus. Aitab küll selle nämmutamisest siin


Okei, tänud selgitamast. Mõtlesin tõesti veidi üle, esimese pilguga polnud see tekst minujaoks üheselt mõistetav.


prj - 04.12.13 22:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ok, seltsimehed füüsikud, kes koolist pausi pani?
Suur takistus e. Lühis = 0 oomi
Väike takistus on näit. 10000 oomi.


http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2013/270/9/d/are_you_fucking_kidding_me__by_rexdragonfang99x-d6o7s38.jpg


Siim89 - 05.12.13 00:07

Diisliteemades peaks seda pilti järjest enam kasutama hakkama siin foorumis paraku... :D


Leopold661 - 10.01.14 11:18

Vaatasin veidi ebay-s ringi ja leidsin sellise müüja.
Kahjuks ise saksa keelt ei mõista,muidu tundub hea pakkumine 6-ele pihustile. Äkki keegi kes oskab saksa keelt viskab pilgu peale,kas tegemist uute või taastatud?
Ei hakka googlega ka tervet lehte ümber tõlkima kohe.

http://www.ebay.de/itm/Einspritzduse-Satz-6-Stuck-Injektor-059130277-AP-Audi-VW-3-0-TDI-2-7-TDI-Duse-/161013519594?pt=DE_Autoteile&a mp;hash=item257d2754ea


OnuJack - 10.01.14 11:36

Tegemist on taastatud osaga. Hind kehtib juhul, kui annad vanad neile. Kui vanu neile ei anna, siis hind on 300,- EUR võrra suurem.

Garantii 12 kuud ja soovikorral ka koha peal paigaldus.

Remondi käigus on kõik kulumismärkidega osad vahetatud uute vastu ja väidavad, et funktsionaalsuse poolest on võrdväärsed uutega.

Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Vaatasin veidi ebay-s ringi ja leidsin sellise müüja.
Kahjuks ise saksa keelt ei mõista,muidu tundub hea pakkumine 6-ele pihustile. Äkki keegi kes oskab saksa keelt viskab pilgu peale,kas tegemist uute või taastatud?
Ei hakka googlega ka tervet lehte ümber tõlkima kohe.

http://www.ebay.de/itm/Einspritzduse-Satz-6-Stuck-Injektor-059130277-AP-Audi-VW-3-0-TDI-2-7-TDI-Duse-/161013519594?pt=DE_Autoteile&a mp;hash=item257d2754ea


Tux - 06.02.14 18:52

Tsitaat:
Algselt postitas: tobler1
Väike update pihustite probleemi kohta.

Varem ei maininud, et enne probleeme pihustitega hakkasin karla auto (standyne) kütuselisandit kasutama.
Mulle tundub, et kütuselisand tegi oma tööd ning lagundas lahti mustust, mis väljendus halvas pihustite töös.
Paar päeva peale probleemi tekkimist see ka vaibus. Tänaseks on auto sõitnud nädala probleemideta. Ei ole enam vibra ega ka kusevate pihustite effekti käivitades.
VCDSis kah näidud paranesid peajagu ;)
Kaalun ka teha toitesüsteemide puhastuse flamekos - kui juba kütuselisandiga selline efekt tuli, siis tasub ehk põhjalikumalt puhastada.



Kuidas sul see asi on lahenenud? Toimib kõik veel?

Kuskil postituses väitsid, et sooja mootoriga "poos" kinni? Kas käis see "klick" nagu käivitushetkel? Mul omal sama asi.


Tux - 12.02.14 20:13

Küsin kas 165kW pihustid sobivad 171kW motole? Jutt käib 3,0 TDIst
saan aru, et seal peal mingid numbrid millel lõpus on minu (171kW) omadel Q aga 165kW omadel on AB vist. Kas on mingi vahe neil?

Peal olevad pihusti koodid: 059 130 277 Q
need mida tahaks panna: 059 130 277 AB


prj - 12.02.14 21:15

Ei sobi, pihusti linearisatsiooni kaardid on erinevad.
Saab sobima panna, kui vaja. Aju vaja ringi progeda.


Tux - 13.02.14 07:40

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ei sobi, pihusti linearisatsiooni kaardid on erinevad.
Saab sobima panna, kui vaja. Aju vaja ringi progeda.


Ok, jama, peab olema ka "Q" lõpus pihustitel mis peale tahan panna jah?


KristoK - 13.02.14 07:55

Olenemata sellest, mis koodi lõpuosaga pihustid 165/171kw mootoritel hetkel peal on, pakub Forss uusi pihusteid lõpuga BD. IMA koodi sisestamine tuleb teha igaljuhul, isegi kui võtad teise auto pealt nt. Q lõpuga pihusti.


bob - 13.02.14 08:38

Mina vahetasin kunagi vastupidi kui sina hetkel tahad teha, autol olid peal AB ja panin Q
Ainult niipalju oli vaja teha, et VCDS sisestasin uued pihustite IMA-ISA väärtused.
DIY juhend

Infoks:

059 130 277 S 1600 BAR
059 130 277 Q 1600 BAR DROPPED 01/06/2005
059 130 277 AA 1600 BAR DROPPED 01/06/2006
059 130 277 AB 1600 BAR DROPPED 01/09/2006
059 130 277 AH 1600 BAR DROPPED 01/04/2009
059 130 277 AJ
059 130 277 AK 1600 BAR
059 130 277 BA 1600 BAR
059 130 277 BB
059 130 277 BD 1600 BAR Current part since 09 (BMK BNG ASB)

059 130 277 AN 1800 BAR 2007- CASA
059 130 277 AP 1800 BAR 2009-
059 130 277 AR 1800 BAR 2009-
059 130 277 BE 1800 BAR 2009-
059 130 277 BN

059 130 277 AM 2000 BAR 2007- CATA Bluemotion
059 130 277 CC 2000 BAR
059 130 277 CD 2000 BAR
059 130 277 CJ

viide


prj - 13.02.14 11:10

Huvitav on ikkagi see, et Q ja AB pihustitega ajudes linearisatsioon erinev.
BD pihustid on kuldne keskmine ning sobivad mõlemale peale koodide sisestamist, aga ma ei ole kindel, kas Q ja AB saab omavahel vahetada.

165kw mootoril nimelt pihustusajad natuke väiksemad, ehk siis pihusti annab sama avamisaja juures natuke rohkem kütust peale.

Nii palju võin öelda, et 1800 bar pihustid on hoopis teistmoodi ning kui need panna, siis ilma aju muutmata auto ei käi normaalselt. Jõudu ei ole ja kütusekulu suureneb oluliselt, ei käivitu normaalselt jne.
Q ja AB vahel ei ole vahe nii suur, võimalik, et töötab peale koodide sisestamist, aga omal riskil.


Tux - 13.02.14 15:05

Igatahes homme lähevad 059 130 277 AB pihustid peale. Vanad on 059 130 277 Q, eks siis näha kas hakkavad tööle ja vajadusel saab ka seal ümber muuta asju, et tööle hakkaks.


Mainin veel ära, et vanad pihustid Q lõpuga kusevad kõik mingi määral.
Panen 2 koopiapilti ka stendist.

http://www.upload.ee/image/3885774/stend_001.jpg
http://www.upload.ee/image/3885775/stendd_001.jpg

-millised näidud oleks korras pihustitel seal, mis numbrite vahel?


Selliste näitudega, siis eeldatavasti tekib see niinimetatud Klikk käivitades sooja mootoriga?
Jama küll, kui pihustid ära vahetada ja asi ei kao kuskile. Pihustid muidu kusevad kõik nats, see on selge.


Leopold661 - 13.02.14 15:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Tux
Igatahes homme lähevad 059 130 277 AB pihustid peale. Vanad on 059 130 277 Q, eks siis näha kas hakkavad tööle ja vajadusel saab ka seal ümber muuta asju, et tööle hakkaks.


Mainin veel ära, et vanad pihustid Q lõpuga kusevad kõik mingi määral.
Panen 2 koopiapilti ka stendist.

http://www.upload.ee/image/3885774/stend_001.jpg
http://www.upload.ee/image/3885775/stendd_001.jpg

-millised näidud oleks korras pihustitel seal, mis numbrite vahel?


Selliste näitudega, siis eeldatavasti tekib see niinimetatud Klikk käivitades sooja mootoriga?
Jama küll, kui pihustid ära vahetada ja asi ei kao kuskile. Pihustid muidu kusevad kõik nats, see on selge.


Palju stendimine maksis ja kas sa seda saksast tellimist ei uurinud?
Saan aru et asemele lähevad kasutatud pihustid?


Tux - 13.02.14 16:14

Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Tsitaat:
Algselt postitas: Tux
Igatahes homme lähevad 059 130 277 AB pihustid peale. Vanad on 059 130 277 Q, eks siis näha kas hakkavad tööle ja vajadusel saab ka seal ümber muuta asju, et tööle hakkaks.


Mainin veel ära, et vanad pihustid Q lõpuga kusevad kõik mingi määral.
Panen 2 koopiapilti ka stendist.

http://www.upload.ee/image/3885774/stend_001.jpg
http://www.upload.ee/image/3885775/stendd_001.jpg

-millised näidud oleks korras pihustitel seal, mis numbrite vahel?


Selliste näitudega, siis eeldatavasti tekib see niinimetatud Klikk käivitades sooja mootoriga?
Jama küll, kui pihustid ära vahetada ja asi ei kao kuskile. Pihustid muidu kusevad kõik nats, see on selge.


Palju stendimine maksis ja kas sa seda saksast tellimist ei uurinud?
Saan aru et asemele lähevad kasutatud pihustid?



Stendimine maksis 72€ kokku.
Saksa teemat ei uurinud kuna pole aega nii kaua oodata, kuni see protsess kõik toimub. Peale lähevad 2 aastat vanad pihustid garantiiga.


Tux - 13.02.14 16:17

Küsimus veel selline, kui pihustid maha võtta ja järgmisel päeval peale tagasi panna (stendis käisid), siis, kas ega ei pea uuesti neid koode seal muutma? Tundus kohe, et natuke kehvemini käib, kui enne mahavõtmist käis. Peale läksidki ainult sellepärast, et oli vaja liikuda, kuid midagi arvutiga ma ei teinud.


Leopold661 - 13.02.14 16:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Tux
Küsimus veel selline, kui pihustid maha võtta ja järgmisel päeval peale tagasi panna (stendis käisid), siis, kas ega ei pea uuesti neid koode seal muutma? Tundus kohe, et natuke kehvemini käib, kui enne mahavõtmist käis. Peale läksidki ainult sellepärast, et oli vaja liikuda, kuid midagi arvutiga ma ei teinud.


Kui paned täpselt samas järjekorras tagasi ei juhtu midagi.


real-illusion - 13.02.14 18:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Tsitaat:
Algselt postitas: Tux
Küsimus veel selline, kui pihustid maha võtta ja järgmisel päeval peale tagasi panna (stendis käisid), siis, kas ega ei pea uuesti neid koode seal muutma? Tundus kohe, et natuke kehvemini käib, kui enne mahavõtmist käis. Peale läksidki ainult sellepärast, et oli vaja liikuda, kuid midagi arvutiga ma ei teinud.


Kui paned täpselt samas järjekorras tagasi ei juhtu midagi.

Ei juhtu jah. Tavaliselt kirjutatakse kohe nrid peale, kui maha võetakse.


Ints - 10.03.14 15:17

Tartus stenditakase diesellandis ?


real-illusion - 10.03.14 15:36

Tsitaat:
Algselt postitas: Ints
Tartus stenditakase diesellandis ?

Jah.


Tux - 10.03.14 19:43

Eks neid kohti ole veel, kuid mina lasin seal stendida jah.


real-illusion - 11.03.14 07:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Tux
Eks neid kohti ole veel, kuid mina lasin seal stendida jah.

Minu teada küll Tartus rohkem kohti pole. Muidugi on kohti, kes võtavad maha, saadavad sinna ja panevad peale tagasi. Küsivad muidugi topelt hinda ja naeratavad ilusti. Olen ise seda näinud.


ziimukaz - 09.05.15 13:58

Mida arvata? Kas viies pihusti hakkab otsa saama?
171kw mootor, läbisõit 277k

http://www.upload.ee/image/4714691/Untitled.jpg
http://www.upload.ee/image/4714694/Untitled2.jpg


prj - 09.05.15 14:09

Vii stendi, saad teada.


OTTK - 09.06.15 17:34

Kasutan ka vanat teemat ära. Huvitusin ka enda pihusti näitajatest. Mootor küll 2.7 TDI, aga vahet ei tohiks olla.

Kirjelduse järgi, kui õigesti kirjeldusest aru saan, on kõik pihustid halbade näitajatega. Küll aga ei ole ühtegi "hälvet" või "anomaaliat" auto kasutuses tunda. Kas peaks muret tundma või midagi ette võtma? Panen näidud siia:
http://www.upload.ee/image/4769949/072_kuni_074.png
http://www.upload.ee/image/4769952/075_kuni_077.png


prj - 09.06.15 18:21

Harju keskmine. Kui ei suitse valget / sinakat koha peal ära näpi.
Kui hakkab suitsema / vingu ajama siis vii stendi, saad reaalse olukorra teada.


xemm - 06.08.15 18:21

Väike Update.
Nimelt vaatasin ka enda pihusti näite ja miinuses pole näiteks ükski.

http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/436/61/01090309558a11a.jpg

http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/436/61/0109030957fab05.jpg


Kas peaks muret tundma?
.Mingeid anomaaliaid auto käitumises ei märka.
Ajus viga EGR System insufficient airflow P0401
Lähiajal plaanis ka EGR, EGR jahuti ja sisselaske kolled ära puhastada.

EDIT: Pildid nüüd ka 4,5,6 silindritest


prj - 06.08.15 18:34

1. Sa panid ainult 1, 2 ja 3nda pihusti näidud. 4,5,6 on puudu.
2. Vahet ei ole kas plussis või miinuses. Kui on 45us väljas normis, on pihustid läbi. Ning sul on 2tk üsna lähedal juba. Pihustite stend näitab rohkem.


mihtu - 07.09.15 17:13

Tungin teise inimese teemasse oma pihustite näitudega, vabandan. Kuna dpf tuli põlema jäi ja siiani ära ei ole kustunud, siis sai juhe taha pandud ja vaadatud kas veakoodi näitab. Veakoodi ei näita ja ilmselt hakkab dpf lusikat nurka viskama. Lugesin, et kui dpf ummistub siis tuleb viga mujalt otsida, mis võib olla ka pihustid. Igatahes vaatasin ka üle pihustite näidud. Mis on järgmised:

http://www.upload.ee/image/5183757/Hoiva2.JPG
http://www.upload.ee/image/5183758/Hoiva3.JPG

Esimesel leheküljel oleva prj postitusest loen välja, et pihustid on veel normis kuid üks on mineku äärel. On see nii?

">>>> Observe the algebraic sign (minus) in measured value block 72-77 !!!!! <<<<<"
Read the measured value blocks 72 - 77.
3 values per measured value block appear there (for 300 bar, 600 bar, 1000 bar).
Should the values be higher than minus -45 ms (example - 60ms) or
on digit 2 be higher than minus -15 ms (e.g. 20ms),
the needle attachment is worn and the injector is incorrect.
To avoid repeat repairs, replace all 6 injectors. "


prj - 08.09.15 08:37

2 ja 3-s kindlasti läbi, soovitan ülejäänud ka stendida.


mihtu - 08.09.15 18:59

Kakkusin ühelt poolt täna õhtul pihustid maha. Minu jaoks oli huvitav aga see, et teine ja kolmas pihusti on sootuks teise numbriga kui esimene.

Siin tegemist 3. pihustiga:
http://www.upload.ee/image/5185906/11998230_1021256367898836_620719012_n.jpg

Huvitav nähtus oli ka see seib selle pihusti otsas. Kas selline peakski seib olema?
http://www.upload.ee/image/5185905/11997438_1021255044565635_1155806155_n.jpg

Esimene pihusti oli selline:
http://www.upload.ee/image/5185907/11997914_1021257137898759_84413991_n.jpg

Homme võtan viimased kolm ka maha ja viin stendi. Eks paista mis räägitakse :D


Jann - 09.09.15 03:44

BD lõpuga on arvatavasti veel originaalid, 2tk AH on vahetatud, peaks olema 171kw omad ning arvatavasti ka kodeerimata jäetud. Stendi ära saad tegeliku seisukorra teada. Seib on omadega läbi, need pane kõik uued kindlasti.


mkb - 09.09.15 08:58

"Tohib" neid siis ühe kaupa vahetada?


Jann - 09.09.15 14:45

Minu arusaam asjast on et tohib. Ainult soovitatavalt uute vastu. Asi selles, et "korras" kasutatud pihustid paigaldades ja ajule tuttavaks tehes hakatakse neid juhtima nagu uusi, mis pole õige. Kodeerimata jätta pole ka õige. Seepärast on parim lahendus siiski kõik uued pihustid kui vanad õhtal, kodeerida, ning nautida sõitu, mitte maadelda erinevate DPF jne. probleemidega..


mkb - 18.09.15 13:34

Sai siis ka pihustid vahetatud, tehase taastatud Boschi omad vms. Valori kaudu vahetusfondiga 350€ tk.
Minu puhul ravis päris mitu viga ära:
*Kohapeal ei aja enam valget suitsu
*Hommikune käivitus on parem.
*Ummikus tiksudes ja gaasi andes mootor enam ei tõmble - enne olin kindel, et mõni käigukasti- või mootoripadi on küpse.
*Ei viska aeg-ajalt enam diisli haisu.
*Tundub nagu mootor käiks kuidagi paremini ja ühtlasemalt - ei tea, võib-olla kahe kõrva vahel kinni see.


dislapartei - 18.01.16 17:48

http://www.upload.ee/image/5489451/image.jpeg
http://www.upload.ee/image/5489459/image.jpeg Tere kaasvõitlejad, kas keegi oskab neid pihusti näite kommenteerida?


Leopold661 - 19.01.16 06:47

Siin õpetus mille järgi otsustada:
">>>> Observe the algebraic sign (minus) in measured value block 72-77 !!!!! <<<<<"
Read the measured value blocks 72 - 77.
3 values per measured value block appear there (for 300 bar, 600 bar, 1000 bar).
Should the values be higher than minus -45 ms (example - 60ms) or
on digit 2 be higher than minus -15 ms (e.g. 20ms),
the needle attachment is worn and the injector is incorrect.
To avoid repeat repairs, replace all 6 injectors. "


Hains - 29.01.16 09:09

Soetasin eelneva aasta lõpul antud isendi. Ostuhetkel pihustite töö korras ja veateatid ei olnud. Kuu sõitu ilmnes probleem. Näiliselt oli autol sama viga. Mootor vibreeris ja pööre kõikus, tahmafilter kinni ja jõud kadunud.
Alustasin tahmafiltri puhastamisega (õhukahur ja külma veega survepesu). Pihustid viisin kontrolli Diesellandi, kus selgus, et üks pihusti jääb rõhu all tilkuma ja seegi oli hoopiski 2.7TDI 132Kw isendi oma. Ainuke probleemne pihusti sai välja vahetatud nö tehase taastatud autole vastava pihusti vastu ja kodeeritud, kuid mootori töö polnud endiselt ühtlane. Silindrite rõhkude mõõtmisel selgus, et parempoolsetest silindrites kahel rõhud alla igasugu arvestuse. Lõppes remont plokikaane tihendi vahetusega. Vanal tihendil oli kahe silindrivaheline osa ära põlenud, samuti oli ka parempoolne plokikaan kõver. Kusjuures kahtlustan, et eelnevate omanike poolt on lihtsalt plokikaane tihend vahetatud, kuna läbi olev tihend oli juba kolme augu markeeringuga, sealjuures plokikaan kõver, kuid ploki pind sirge. Vasakpoolne, kahe augu markeeringuga, korras , plokikaan ja ploki pind sirged.
Usun, et vahetatud tihend peaks kestma pikka pikka aega, kui vastavad pinnad sirged.


prj - 29.01.16 09:31

Tahmafiltri pesemine rikub kärje. See muutub pudedaks ja pehmeks ning asi ummistub lõplikult.


automees6 - 01.02.16 14:55

Mida arvate taastatud pihustitest mida pakutakse 150-200 euri eest? Näiteks Milanos firma omad 190 kui vanad tagasi ja EPS GERMANY on 150 eest pakutud. Tuttaval vaja kuid ei oska midagi soovitada kuna kogumus nendega puudub. Iseenesest on aasta garntiid piiramatu läbisõiduga. Bosch tehase taastatud pakutakse mingi 240 euri eest vanad vasti uued bosci omad on 350 umbkaudu. Jutt 059130277bd pihustitest mis muutusid 2012
059130855ax iks.


Jann - 01.02.16 15:09

Hiljuti käis kaabli otsas üks 165kw Phaeton, millele 8 kuud tagasi Tartus ühes tuntud firmas 900 eur. eest paigaldati "uued" taastatud pihustid. Isegi paber olemas selle kohta. Mootor vibras, jättis vahele, ving üleval, näidud täiesti metsas. Pandi nüüd seal uuesti need stendi, üks täitsa surnud, ülejäänud kehvad. Garantii oli ka läbi juba (6 kuud).
Lihtsalt üks kogemus.


prj - 01.02.16 16:01

Ei soovita, sest pihustite IMA koodidega võib peale seda lutsu visata ning asja ei saa normaalselt käima.


mihtu - 01.02.16 17:18

Sai ära proovitud eps-turbo pihustid. Peale pannes tegi auto sellist häält.

https://www.youtube.com/watch?v=9sSKRUYBKsU

Ei soovita, tasub osta ikka korralik osa. Õnneks sain eps-turbolt raha tagasi ja panin uued pihustid peale.


automees6 - 01.02.16 17:21

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ei soovita, sest pihustite IMA koodidega võib peale seda lutsu visata ning asja ei saa normaalselt käima.

Mõtlesin just sama, et kas on uued peale kirjutatud või tõesti polegi midagi?


automees6 - 01.02.16 17:26

Saatke mulle siis u2u või siia mis kohast tellida ja kust kindlasti hea asja saab. Kas need niiöelda boschi taastatud on siis korralikud ja kuidas selles veenduda? Kas Boschi tehase taastatul on uus kood kood peale kirjutatud.
Ulme ikka nende B juppidega kui ei uuri tõmmatakse perse lohku nii, et vähe pole.


Leopold661 - 01.02.16 17:38

Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Saatke mulle siis u2u või siia mis kohast tellida ja kust kindlasti hea asja saab. Kas need niiöelda boschi taastatud on siis korralikud ja kuidas selles veenduda? Kas Boschi tehase taastatul on uus kood kood peale kirjutatud.
Ulme ikka nende B juppidega kui ei uuri tõmmatakse perse lohku nii, et vähe pole.

Mine uuri nende käest,kindlasti oskavad sulle öelda milliseid tasub osta ja mitte. http://diislimeister.ee/


damc - 05.02.16 12:35

Tere.

Selline küsimus, et kui ma nüüd õigesti sellest pihustite kontrollimise õpetusest aru sain siis vcds järgi on kõik pihustid läbi?
Autoks on a6 3.0tdi

http://www.upload.ee/image/5541312/72-77.png


Jann - 05.02.16 14:59

Tsitaat:
Algselt postitas: damc
Tere.

Selline küsimus, et kui ma nüüd õigesti sellest pihustite kontrollimise õpetusest aru sain siis vcds järgi on kõik pihustid läbi?
Autoks on a6 3.0tdi

http://www.upload.ee/image/5541312/72-77.png


Jah. Juhul muidugi, kui pihustite koodid langevad kokku ajus olevatega. Vahest on nii, et pihustid vahetatud aga kodeerimata jäetud.
Selliste näitudega peaks korralik ving taga olema tühikäigul sooja mootoriga.


damc - 06.02.16 14:19

Kohapeal käies mingit tossu küll väga välja ei aja.
Samas mingi imelikum hais on küll kui vanematel diislitel. A võibolla uuematel ongi selline, ei tea väga ei ole nuusutamas käinud.

Kui auto ees seista ja kapoti alla vaadata siis see kus need vasakpoolsed pihustid on, sealt on niiske küll.

Vaatasin arvutiga järgi koodid ja kapoti alt kah. Kui nüüd vcds näitab silindrite numbreid õigesti siis tundub, et on pihustid maha võetud ja suvalises järjekorras peale tagasi pandud.

Vcds järgi peaks olema 71 esimene silinder 72 teine jne.
Kapoti all oli aga koodide järgi hoopis selline asetus

http://www.upload.ee/image/5544054/silindrid.png

Ümber kodeerida vist ei saa,hakkab arvama, et uued pihustid? Tuleks pihustid ringi tagasi vahetada? Või kas see üldse muudaks midagi?


Jann - 06.02.16 15:09

Tsitaat:
Algselt postitas: damc
Kohapeal käies mingit tossu küll väga välja ei aja.
Samas mingi imelikum hais on küll kui vanematel diislitel. A võibolla uuematel ongi selline, ei tea väga ei ole nuusutamas käinud.

Kui auto ees seista ja kapoti alla vaadata siis see kus need vasakpoolsed pihustid on, sealt on niiske küll.

Vaatasin arvutiga järgi koodid ja kapoti alt kah. Kui nüüd vcds näitab silindrite numbreid õigesti siis tundub, et on pihustid maha võetud ja suvalises järjekorras peale tagasi pandud.

Vcds järgi peaks olema 71 esimene silinder 72 teine jne.
Kapoti all oli aga koodide järgi hoopis selline asetus

http://www.upload.ee/image/5544054/silindrid.png

Ümber kodeerida vist ei saa,hakkab arvama, et uued pihustid? Tuleks pihustid ringi tagasi vahetada? Või kas see üldse muudaks midagi?


Tossu ei tulegi, vastikut teravat vingu tuleb. Ei oskagi midagi mõistlikku soovitada selles olukorras peale reaalse stendimise ja siis selgub tõde. Mingil põhjusel on need ju maha käinud ja suvalt tagasi visatud. Spetsialistid :mad:


real-illusion - 06.02.16 20:13

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tossu ei tulegi, vastikut teravat vingu tuleb. Ei oskagi midagi mõistlikku soovitada selles olukorras peale reaalse stendimise ja siis selgub tõde. Mingil põhjusel on need ju maha käinud ja suvalt tagasi visatud. Spetsialistid :mad:

Need on need Eestis spetsilistid. Tegelikult c6-te enamus remondi töökojad ei oskagi remontida. Igal pool paras jama. Üldiselt pihusteid maha võttes tuleks märge peale teha... :cool:
Ise olen c6-ga nii palju s*tta näinud, nii Eestis, kui Soomes. Võikski jääda rääkima, miuke jama kokku keeratud.
Kui kõrval ei ole ja ei näe, siis siiani pole midagi head pm kuskilt tulnud. Enamus töökodasi jälle ei lasegi kõrval vaadata.


damc - 06.02.16 21:01

Seda vist eesti spetsialistid pole jõudnud näppida. Juhul kui eelsüüteküünalde vahetusel pihustid ette ei jäänud. Arvel ta igatahes eestis polnud kui ostsin.
Samas esinduse hooldused lõppesid 2014 aasta ära ja kes teab mis peale seda tehtud on ja kus.


real-illusion - 06.02.16 21:06

Tsitaat:
Algselt postitas: damc
Seda vist eesti spetsialistid pole jõudnud näppida. Juhul kui eelsüüteküünalde vahetusel pihustid ette ei jäänud. Arvel ta igatahes eestis polnud kui ostsin.
Samas esinduse hooldused lõppesid 2014 aasta ära ja kes teab mis peale seda tehtud on ja kus.

Ega Leedus ja mujal on asi veel kurvem. Kui saksast, siis tegelt vahet pole. Auto ost on paras loterii. Ka pärast ülevaatamaist, kui kõik korras, võib asi kotti joosta. Ühte sellist autot näinud paar aastat oli vana ja nukkvõll oli asendatud vist fordi omaga jne. Tulemusena 4tkm ja mootor koos. Remont läks 4k. Oleks ostnud kohapealt oleks vast saand parema. Aga ikka tõmbab inimesi välismaa poole. :)


automees6 - 07.02.16 21:50

Tsitaat:
Algselt postitas: damc
Kohapeal käies mingit tossu küll väga välja ei aja.
Samas mingi imelikum hais on küll kui vanematel diislitel. A võibolla uuematel ongi selline, ei tea väga ei ole nuusutamas käinud.

Kui auto ees seista ja kapoti alla vaadata siis see kus need vasakpoolsed pihustid on, sealt on niiske küll.

Vaatasin arvutiga järgi koodid ja kapoti alt kah. Kui nüüd vcds näitab silindrite numbreid õigesti siis tundub, et on pihustid maha võetud ja suvalises järjekorras peale tagasi pandud.

Vcds järgi peaks olema 71 esimene silinder 72 teine jne.
Kapoti all oli aga koodide järgi hoopis selline asetus

http://www.upload.ee/image/5544054/silindrid.png

Ümber kodeerida vist ei saa,hakkab arvama, et uued pihustid? Tuleks pihustid ringi tagasi vahetada? Või kas see üldse muudaks midagi?

Kodeeri ringi muidugi.


Jann - 08.02.16 04:33

Mina paneks nad enne stendi, et saada teada seisukord. Kui asi hull, teeb kodeerimine veel hullemaks. Arvan, et midagi head sealt ei tule. Suure miinusega korrektsiooni nulliks kodeerimine võib olla mootorile hävitav teatud aja pärast.


mkb - 08.02.16 15:37

Õlitase püsib normis?


damc - 13.02.16 17:26

Ära küll kuskile ei kao õli.

See varras on neil kah muidugi selline, et
mingeid kirju peal ei ole kus on minimum kus on maksimum.

http://www.audizine.com/gallery/data/500/image0051.jpg

Naljakas, et hiljuti alles tehti õlivahetus aga tase on selle ülemise palli ülemine äär.

Ja nagu lugesin siis tegelikult ei tohiks vist olla see asi maksimum.

Igatahes 2 kuu jooksul mis vaatanud olen siis ei ole õlitase muutunud.

Ja saadan stendi ka pihustid kunagi kui ketivahetus tuleb.
Kolmanda silindri pihusti on arvuti järgi õiges kohas aga näit on ikka samasugune nagu kõigil.
Ma arvan, et see ümberkodeerimine ei muudaks midagi hetkel? Või siis ongi nii, et kui kasvõi 2 pihustit on omavahel vahetuses siis ühegi näidud ei klapi?


mkb - 15.02.16 19:18

Tsitaat:
Algselt postitas: damc
Ära küll kuskile ei kao õli.


Ära ei kaogi midagi, vaid õlitase hakkab tõusma!


osaarlane1 - 16.04.16 19:21

Tere.
Kas kellegil on kogemusi nn taastatud pihustitega?


sigaelmar - 16.04.16 19:25

Enamus ostavad taastatud pihustid.


Kert85 - 16.04.16 20:08

Minu teada seni ei taastata neid pihusteid.
On olemas nn tehase taastatud, aga seal on siis ainult osa korpusest vist alles, sisu ja ots uus.

Kui taastada, siis ISA-number ei näita enam miskit.


osaarlane1 - 17.04.16 11:48

Ma lihtsalt vaatasin ebayst erinevaid komplekte ja seal on komplektid juba 1000-1200 euri ringis.
Kas need toimivad ka?


mkb - 17.04.16 13:42

Loterii.


osaarlane1 - 17.04.16 13:53

Kas nad ei hakka siis tööle või kusevad või mis nad nagu teevad?


Jann - 17.04.16 14:44

Tsitaat:
Algselt postitas: osaarlane1
Kas nad ei hakka siis tööle või kusevad või mis nad nagu teevad?


Ei hakka õigesti tööle, kuna "peenhäälestada" ei saa. Loterii, nagu öeldud.
Ainuke õige lahendus kindla peale minnes on uued. Pidi juba 350 kanti tk. müüdama neid.
Mingid bosch -i tehasetaastatud koos uute koodidega võiks veel variant olla koos garantiiga.


Maku - 21.04.16 16:02

Mida arvata sellistest pihusti näitudest (A4 3.0 tdi 150 kw 2005)?

72-74

75-77


AudiA4Avant - 21.04.16 19:49

Pikemalt kohal käies ning siis sõitma minnes viskab halli suitsu. Kas see saab olla sisselaskeklappidest või pihusti jääb kusema?


Jann - 22.04.16 02:55

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Mida arvata sellistest pihusti näitudest (A4 3.0 tdi 150 kw 2005)?

72-74

75-77


Ma ütleks suurepärased, eriti 4-6.


Maku - 22.04.16 04:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ma ütleks suurepärased, eriti 4-6.

Mida need kanalid üldse näitavad, eri rõhkude juures?

Kas on võimalik, et mõni pihusti on läbi aga kanalite 72-77 näidud korras?


teet82 - 22.04.16 04:23

Need peaks näitama silindrisse minevat küttekogust. Kui viga on näiteks pihusti lekkes tagasivoolu ja kehvas käivituses, siis seda need ei tohiks näidata. Arvatavasti siis millisekundites näidatakse, et kaua pihusteid normaalsest ajast kauem või vähem lati hoitakse. Mina olen saanud aru nii, et esimene näit ei tohi olla suurem kui -45 ja teine suurem kui -15, miinusmärgile tähelepanu ei pööra! Miinus näitab "kusevat" pihustit, mis peaks tähendama pihusti otsa kulumist ja aju katset pihustit ajaliselt vähem lahti hoida.


Larre - 22.04.16 04:34

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Pikemalt kohal käies ning siis sõitma minnes viskab halli suitsu. Kas see saab olla sisselaskeklappidest või pihusti jääb kusema?


Minul oli sama probleem. Pihustid kusesid. Peale vahetust ei suitse enam midagi. Ma kontrolliks kõigepealt neid.


Maku - 22.04.16 06:07

Tsitaat:
Algselt postitas: teet82
Need peaks näitama silindrisse minevat küttekogust. Kui viga on näiteks pihusti lekkes tagasivoolu ja kehvas käivituses, siis seda need ei tohiks näidata. Arvatavasti siis millisekundites näidatakse, et kaua pihusteid normaalsest ajast kauem või vähem lati hoitakse. Mina olen saanud aru nii, et esimene näit ei tohi olla suurem kui -45 ja teine suurem kui -15, miinusmärgile tähelepanu ei pööra! Miinus näitab "kusevat" pihustit, mis peaks tähendama pihusti otsa kulumist ja aju katset pihustit ajaliselt vähem lahti hoida.

Ehk siis kanalid 72-77 näitavad pihustite lahtiolekuaja kompenseerimist millisekunditest tulenevalt pihusti otsa seisukorrast (kulumisest/mittekulumisest).

Ja mismoodi VagCom'iga kontrollida pihustite tagasivoolu?


jõuvanker - 22.04.16 11:13

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: teet82
Need peaks näitama silindrisse minevat küttekogust. Kui viga on näiteks pihusti lekkes tagasivoolu ja kehvas käivituses, siis seda need ei tohiks näidata. Arvatavasti siis millisekundites näidatakse, et kaua pihusteid normaalsest ajast kauem või vähem lati hoitakse. Mina olen saanud aru nii, et esimene näit ei tohi olla suurem kui -45 ja teine suurem kui -15, miinusmärgile tähelepanu ei pööra! Miinus näitab "kusevat" pihustit, mis peaks tähendama pihusti otsa kulumist ja aju katset pihustit ajaliselt vähem lahti hoida.

Ehk siis kanalid 72-77 näitavad pihustite lahtiolekuaja kompenseerimist millisekunditest tulenevalt pihusti otsa seisukorrast (kulumisest/mittekulumisest).

Ja mismoodi VagCom'iga kontrollida pihustite tagasivoolu?


Selleks on 13 ja 14 kanal, kus on kompensatsioon, mis ei tohtinud olla üle 1.5% äkki? Nii peaks olema juhul kui mul mälu ei peta. Jändasin sama probleemiga 4a tagasi, leevenduse sain automüügist :) Tegelikkuses ei ole suurt abi arvutinäitudest, need ei kajasta tegelikkust. Minu kunagisel naftapressile ( facelift, neljatäheline mootor ), olid arvutiga vaadates näidud küllalt ideaalsed. Tegelikkuses andsid pihustid peale oluliselt rohkem kütust kui vaja ja seda mootori keskpööretel. Ainuõige lahendus on pihustid stendi toppida. Mingil määral annab pihusti pussamisest aimu ka sage DPFi regeneerimine ja regenereerimise pikkus - üle 15min.
Korras pihustitega tehakse regenereerimine ära küllalt lühikese aja jooksul ka linnasõidul ning mingit tossupilve ei ole näha, ainult kerge ebameeldib hais, nii 10-15 min, kui sedagi.


prj - 22.04.16 12:15

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Mida need kanalid üldse näitavad, eri rõhkude juures?

Pihusti adaptsiooni. Mõõdetakse väntvõlli kiirendust ning kui see on ebaühtlane suurendatakse või vähendatakse kütusekogust antud pihustil antud vahemikus, et väntvõlli kiirendus oleks ühtlane. Saadud väärtused salvestatakse ning 72-77 on neid näha.
Tsitaat:
Kas on võimalik, et mõni pihusti on läbi aga kanalite 72-77 näidud korras?

Jah, võib olla normi piires, kuigi pihusti ei tööta normaalselt.
Tsitaat:
Algselt postitas: teet82
Need peaks näitama silindrisse minevat küttekogust.

Adaptsiooni. +/- normaalsusest.
Tsitaat:
Arvatavasti siis millisekundites näidatakse, et kaua pihusteid normaalsest ajast kauem või vähem lati hoitakse.

Mikrosekundites. Pihusti kogu impulss täisgaasil on <1ms.
Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Ja mismoodi VagCom'iga kontrollida pihustite tagasivoolu?

Mitte kuidagi. See on väljamõeldis inimeste poolt, kes asja ei jaga, et kuskilt saab tagasivoolu vaadata. Ega ikka ei saa küll. Seda saab stendis mõõta.
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Selleks on 13 ja 14 kanal, kus on kompensatsioon, mis ei tohtinud olla üle 1.5% äkki? Nii peaks olema juhul kui mul mälu ei peta.

Ei vasta tõele. 13 ja 14 on reaalajaline pihusti väärtuse korrektuur, sinna sisse on arvestatud ka 72-77 adaptsioonid.
Ehk siis 72-77 on õpitud väärtused, et nullist ei peaks alustama korrektuuri ning 13 ja 14 on hetkeline korrektuur.
Kust 1.5% võetud on ma ei tea.
Ma pigem ütleks, et kuni 20% erinevust kahe silindri vahel tühikäigul on veel normaalne. Kui näiteks tühikäigul on kütusekogus 7mg/str ning ühel silindril on korrektuur -1mg/str ja teisel silindril 1mg/str, siis on erinevus 2mg/str, ehk 2/7 - 28.6%. Samas, kui on kütusekogus 10mg/str, siis oleks 2mg/str erinevust 20%.
Kütusekoguse saab 001 grupist.


Maku - 22.04.16 13:53

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ei vasta tõele. 13 ja 14 on reaalajaline pihusti väärtuse korrektuur, sinna sisse on arvestatud ka 72-77 adaptsioonid.
Ehk siis 72-77 on õpitud väärtused, et nullist ei peaks alustama korrektuuri ning 13 ja 14 on hetkeline korrektuur.
Kust 1.5% võetud on ma ei tea.
Ma pigem ütleks, et kuni 20% erinevust kahe silindri vahel tühikäigul on veel normaalne. Kui näiteks tühikäigul on kütusekogus 7mg/str ning ühel silindril on korrektuur -1mg/str ja teisel silindril 1mg/str, siis on erinevus 2mg/str, ehk 2/7 - 28.6%. Samas, kui on kütusekogus 10mg/str, siis oleks 2mg/str erinevust 20%.
Kütusekoguse saab 001 grupist.
Võtame näiteks selle sama auto andmed, mille kanalid 72-77 linkisin.

13-14 ja 001

Suurima erinevuse moodustavad 1 ja 3 silinder. -1,36 ja 1,13 = 2,49 mg/str

001 kütusekogus 6 mg/str. 2,49/6*100 = 41,5 % ehk tuksis pihusti(d)? Olgugi, et kanalite 72-77 näidud on pmst ideaalsed?


prj - 22.04.16 14:18

Võib olla ka kompressiooniprobleem, siis on täpselt samamoodi plussiga.
Aga jah, 1.36mg on päris suur erinevus juba. Võiks olla alla 1mg kõikidel.

Ning matemaatika on sul õige. Täpselt nii ongi, et ühes silindris on 40% rohkem kütust sama väntvõlli kiirenduse jaoks tühikäigul.


Maku - 22.04.16 15:50

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Võib olla ka kompressiooniprobleem, siis on täpselt samamoodi plussiga.
Aga jah, 1.36mg on päris suur erinevus juba. Võiks olla alla 1mg kõikidel.

Ning matemaatika on sul õige. Täpselt nii ongi, et ühes silindris on 40% rohkem kütust sama väntvõlli kiirenduse jaoks tühikäigul.

Miks see probleem ei väljendu kanalites 72-77?

Mis muu saab seda põhjustada peale kulunud pihusti otsa, st mismoodi?


Maku - 01.05.16 19:12

Sai pihustid maha võetud. Eks näis mis stend näitab.

Paar pihustit olid päris kõvasti kinni. Kui sai neid natuke vasakule-paremale keerata ja samal ajal tõmmata, siis lõpuks sain kätte. Iseenesest on see pihusti majavõtmise protseduur suht lihtne, kui varem mutrivõti käes on olnud.

http://www.audi-sport.net/xf/threads/audi-a6-4f-c6-v6-2-7-3-0-tdi-injector-removal-installation.194985/


prj - 01.05.16 22:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Miks see probleem ei väljendu kanalites 72-77?

Mis muu saab seda põhjustada peale kulunud pihusti otsa, st mismoodi?

Loe uuesti tekst läbi, mõlemale küsimusele on vastused olemas... Täpsustuseks veel, et 72-77 on oluliselt laiem vahemik, kui tühikäik.


Maku - 05.05.16 17:46

http://te.emu.ee/struktuur/pollundus--ja-tootmistehnika-osakond-pt/tootmistehnika-eriala-lopetajatele/teemad-bak_2016/

LÕPUTÖÖDE TEEMAD 2015/2016.õ.a. 15.04.2016

BAKALAUREUSEÕPE

Piesopihusti kasutamise analüüs
Jaemüügivõrgus olev erineva kvaliteediomadustega ja puhtusastmega diislikütus võib sõidukite mootoritel esile kutsuda tõrkeid ja rikkeid. Samas mõjutab piesoelektrilise pihusti töökindlust ja kasutusiga ka masinakasutuse, tehnohoolde ja remondikultuur. Antud lõputöö raames uuritakse erinevate piesopihustite tööprintsiipe, nende tehnohoolduse ja remondi tehnoloogiad, kuid ka pihustite ja nende tagavaraosade müügiturge. Eesmärgiks on esitada piesopihusti kasutamise, tehnohoolduse ja remondi eeskirjad ning jagada kogemusi diislisõidukite omanikele piesopihustite töökindluse tõstmise teemal. Esitatud lõputöö on uurimistöö.
Teema valiku eeldused: Üliõpilasel on head auto-traktori ainealased baasteadmised. Tal on huvi diiselmootori ja selle toitesüsteemi agregaatide tööteooria suhtes. Üliõpilane soovib töötada iseseisvalt ja suudab vajadusel vastu võtta teemakohaseid insener-tehnilisi otsuseid.
Juhendaja: dotsent Villu Mikita
Üliõpilane:


Maku - 05.05.16 17:51

Remondi osas on mulle kahes kohas (Karla Auto ja Dieselland) öeldud, et Piezo pihusteid ei saa remontida, sest varuosi pole saadaval.


mkb - 05.05.16 18:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Remondi osas on mulle kahes kohas (Karla Auto ja Dieselland) öeldud, et Piezo pihusteid ei saa remontida, sest varuosi pole saadaval.

Seda sama ütleb ka Valori.


operax - 06.05.16 15:18

Varuosad on saada küll, diselland katsetas nende taastamist, kuid ei saanud hakkama, stendis oli korras, panid auto külge ja tegid tiiru, pärast stendis enam survet ei hoidnud.


Kert85 - 07.05.16 09:03

Kõike saab taastada, aga mitte keegi ei saa sinna enam numbreid külge, kuidas see pihusti täpsemalt töötab, et see ka autole vastavalt selgeks teha. ISA IMA -numbrid.


Maku - 07.05.16 09:46

Tsitaat:
Algselt postitas: operax
Varuosad on saada küll, diselland katsetas nende taastamist kui ei saanud hakkama, stendis oli korras, panid auto külge ja tegid tiiru, pärast stendis enam survet ei hoidnud.

Huvitav, kas ainult Eestis ollakse saamatud nende pihustite remontimisel või mõni lähiriik saab nendega hakkama?


Kert85 - 07.05.16 11:09

Ei taha teada, mis selline aparatuur maksab, et nendele "remonditud" pihustitele uued "väärtused" mõõta.

Injector Quantity Adjustment (IMA) and Injector Voltage Adjustment (ISA)

These values represent the behavior of an injection valve (Piezo Injector). Caused by manufacturing tolerances the injectors have a unique behavior and get divided into separate classes. In combination with the automatically determined learning values of the engine control module the pre- and post-injections are being calculated individually for each valve. The behavior of an injection valve is also mileage dependent, so a valve with e.g. 10000 km has a different behavior then one with 70000 km. The control module determines these automatically while driving so the learning values change against the mileage. When altering one of the following values the learning values are being reset because the ECU thinks you are adjusting a new valve.


Kui see pihusti nüüd taastada, siis mootoriajule ikka selgeks ei saa niisama teha, kuidas seda pihustit juhtida õigesti.

Mootoriaju mõõdab peale igat töötakti hooratta kiirendust ja määrab korrektuurid vastavale pihustile, aga sedasi ta selgeks ikka ei suuda terviklikult õppida, kuidas suvalist pihustit juhtida.


commodore - 07.05.16 11:14

Leidsin netist mingi firma kes pakub pihustite taastamist. Mingi Rumeenia-Inglismaa firma. Küsisin hinda.

Hello.

We can offer you re manufactured injectors, price will be 150€ each.
We can refund you 40€/piece if you send us your old injectors 
(injectors
must be in serviceable condition - no bent, missing, broken parts, etc).
Please let me know your address or postal code so i can obtain 
transport quotation.
Please advise:
if you live inside European Union and you buy as private buyer, 
price will be 20% higher (VAT must be applied).
If you need additional information, please let me know.
-- 
Kind regards
Cezar Vruta
+40 730912389
Total Diesel Service SRL
Ro 12627705, J40/737/2000
P lucru: Str. Depozitului Nr 4
Pantelimon, Ilfov
www.totaldiesel.ro
www.totaldiesel.eu
GPS: 44.453688, 26.238297
Registered at ANSPDCP under no. 34878


Maku - 07.05.16 11:58

Tsitaat:
Algselt postitas: commodore
Leidsin netist mingi firma kes pakub pihustite taastamist. Mingi Rumeenia-Inglismaa firma. Küsisin hinda.

Hello.

We can offer you re manufactured injectors, price will be 150€ each.
We can refund you 40€/piece if you send us your old injectors 
(injectors
must be in serviceable condition - no bent, missing, broken parts, etc).
Please let me know your address or postal code so i can obtain 
transport quotation.
Please advise:
if you live inside European Union and you buy as private buyer, 
price will be 20% higher (VAT must be applied).
If you need additional information, please let me know.
-- 
Kind regards
Cezar Vruta
+40 730912389
Total Diesel Service SRL
Ro 12627705, J40/737/2000
P lucru: Str. Depozitului Nr 4
Pantelimon, Ilfov
www.totaldiesel.ro
www.totaldiesel.eu
GPS: 44.453688, 26.238297
Registered at ANSPDCP under no. 34878

Saan ma nüüd õigesti aru, et vahetusfondina on pihusti hind 40 eur+VAT+transa?


Elxx - 07.05.16 12:37

Pigem 110€+Vat+Transa
"refund" tähendab tagasimakset

Ma saan pigem nii aru:)


Kert85 - 07.05.16 14:06

Tehke keegi proov ära :)


Kert85 - 07.05.16 14:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: commodore
Leidsin netist mingi firma kes pakub pihustite taastamist. Mingi Rumeenia-Inglismaa firma. Küsisin hinda.

Hello.

We can offer you re manufactured injectors, price will be 150€ each.
We can refund you 40€/piece if you send us your old injectors 
(injectors
must be in serviceable condition - no bent, missing, broken parts, etc).
Please let me know your address or postal code so i can obtain 
transport quotation.
Please advise:
if you live inside European Union and you buy as private buyer, 
price will be 20% higher (VAT must be applied).
If you need additional information, please let me know.
-- 
Kind regards
Cezar Vruta
+40 730912389
Total Diesel Service SRL
Ro 12627705, J40/737/2000
P lucru: Str. Depozitului Nr 4
Pantelimon, Ilfov
www.totaldiesel.ro
www.totaldiesel.eu
GPS: 44.453688, 26.238297
Registered at ANSPDCP under no. 34878

Saan ma nüüd õigesti aru, et vahetusfondina on pihusti hind 40 eur+VAT+transa?



Üldjuhul on sedasi:

Tellid neilt pihustid, maksad täis summa. Vahetad pihustid ära, saadad siis enda vanad pihustid neile ja siis nad maksavad vanade pihustite eest 40 tk.


Maku - 29.06.16 07:54

Kirjutan siia tagasiside. Pihustid, mis olid kanalite 72-77 järgi väga heas korras, olid stendi järgi põhimõtteliselt kõik metsas. Stendis kahel pihustil otsad jooksid ja neljal tilkusid.

Sai siin konsulteeritud erinevate inimestega seda pihustite teemat. Selget vastust, miks need Audi 3.0 TDI Piezo pihustid nii nõrgakesed on, ei osanud keegi öelda. Soovitati vähemalt üle ühe hoolduse vahetada kütusefiltrit ja kasutada kvaliteetset kütust. Öeldi ka sellist asja, et Bosch annab Piezo pihustile tegelikult elueaks (võis olla garantii tähtaeg) 120 000 km aga seda välja ei reklaamita.

Kas sina vahetad vähemalt 60 000 km tagant kütusefiltrit? Kes ei tea, siis kütusefiltri hind on 60-80 eurot.


KuldarA - 29.06.16 09:02

Eestis võiks isegi ca 30k tagant vahetada ehk kui teed iga 15k tagant hooldust, mis on mõistlik, siis jah üle ühe hoolduse.


real-illusion - 29.06.16 10:05

Ma olen vist üldse loll aga vahetan enne igat talve. Nüüd läbisõit ka väiksemaks jäänud, kuna peres mitu liikurit. Ise pakuks, et see aasta vast 20-25k ls.


end3l - 29.06.16 10:31

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Kas sina vahetad vähemalt 60 000 km tagant kütusefiltrit? Kes ei tea, siis kütusefiltri hind on 60-80 eurot.


Forsis vahetati filter ära ca 12 euroga, max 20€.
Esinduses on tõesti 80€

Igal juhul tasub ennem kütusefiltrit vahetada, kui novembris Järvevana peal või kuskil maanteel -9'C käes treilat oodata, kuna tankla pani diiselkütuse tarnetega pange.


prj - 29.06.16 11:37

Probleem pole filtris, esimese põlvkonna Piezo pihustitega on lihtsalt probleeme Boschil.
Kulub ära ja kõik.

Mis puutub nendesse kellegi poolt taastatud pihustitesse - kas te ikka uued IMA koodid ka saate koos nendega?
Ilmselt mitte.

Arvestades palju maksab remontfondi pihusti, siis 150 EUR tükk ma mingit no-name kaupa küll ei ostaks.


mulk - 04.08.16 09:28

Kuskilt lugesin 3.0 pihustite kohta, et 7/06 alates paigaldati mingil moel uuendatud paremad pihustid?
Ei suuda leida enam seda allikat.
Kes teab ûksikasju, võiks jagada siia.

Edit: täpsustus 171kw mootorist hetkel küsimus.


KuldarA - 04.08.16 09:47

176kW(140kw 2.7) mootor tuli töökindlam. Ei olnud enam pihusti ja keti jamasid.

Ma mäletan ka, et kunagi oli jutt, et 171kW oli juba parem, aga sellel täpselt samad jamad, mis teistel sama aja omadel.


myff - 20.10.16 19:00

Oskab keegi targem öelda, kas 0445115037 pihusti on AB või AH lõpuga?
Küsin sellepärast, et käisin täna pihusteid stendimas ja väljavõttel on kirjas kood 0445115037 ja 059130277AH, aga netist selle Boschi koodi järgi otsides enamasti annab AB lõpuga pihusteid.


Maku - 20.10.16 19:18

Tsitaat:
Algselt postitas: myff
Oskab keegi targem öelda, kas 0445115037 pihusti on AB või AH lõpuga?
Küsin sellepärast, et käisin täna pihusteid stendimas ja väljavõttel on kirjas kood 0445115037 ja 059130277AH, aga netist selle Boschi koodi järgi otsides enamasti annab AB lõpuga pihusteid.
Sul on pihusti näpus, vaata, mis seal kirjas on.


myff - 20.10.16 19:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: myff
Oskab keegi targem öelda, kas 0445115037 pihusti on AB või AH lõpuga?
Küsin sellepärast, et käisin täna pihusteid stendimas ja väljavõttel on kirjas kood 0445115037 ja 059130277AH, aga netist selle Boschi koodi järgi otsides enamasti annab AB lõpuga pihusteid.
Sul on pihusti näpus, vaata, mis seal kirjas on.


Ega ma nüüd nii tainas ka pole kui sa arvad. Pihustid on ikka auto küljes.


Maku - 20.10.16 19:40

Tsitaat:
Algselt postitas: myff
Ega ma nüüd nii tainas ka pole kui sa arvad. Pihustid on ikka auto küljes.
Ja mis takistab sul auto küljes neid vaatamast?


myff - 21.10.16 04:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: myff
Ega ma nüüd nii tainas ka pole kui sa arvad. Pihustid on ikka auto küljes.
Ja mis takistab sul auto küljes neid vaatamast?


Kui küsimusele vastata ei oska, miks peab siis siin lihtsalt targutama?


Gunnark - 21.10.16 05:29

Tsitaat:
Algselt postitas: myff
Oskab keegi targem öelda, kas 0445115037 pihusti on AB või AH lõpuga?
Küsin sellepärast, et käisin täna pihusteid stendimas ja väljavõttel on kirjas kood 0445115037 ja 059130277AH, aga netist selle Boschi koodi järgi otsides enamasti annab AB lõpuga pihusteid.



Pole fakt aga kui netti uskuda, siis numbrile 0445115037 vastavad mõlemad nii 059130277AH kui 059130277AB.


Maku - 21.10.16 05:49

Tsitaat:
Algselt postitas: myff
Kui küsimusele vastata ei oska, miks peab siis siin lihtsalt targutama?
Selle asemel, et siin foorumis pärimisele aega raisata, oleksid juba ammu mitu korda need numbrid ära vaadanud.


Maku - 26.10.16 05:48

Palju on räägitud sellest, et tihtilugu pole probleem üldse pihustites, vaid näiteks starteri halvas massis. Tüüpiline situatsioon on see, et sooja mootoriga pärast a'la 5 minutilist mootori seiskumist, uuesti käivitades poob mootori korraks kinni. Variandid on starteri halb mass ja läbijooksvast pihustist tingitud hüdrolukk. Viskan õhku ühe hüpoteesi. Kui see situatsioon kordub alati, siis on probleem pihustites. Kui see probleem on aeg-ajalt, siis starteri massis. Makes sense?

EDIT: Siin sarnane probleem.


mulk - 26.10.16 06:29

Hästi ei usu, kuhu see mass siis vahel kaob?
Pigem ei seisku mootor alati samasse asendisse ja tulenevalt sellest on kolvi asend erinev ja ruumala, kuhu see kütus aurustub erinev.
Make sense?


Maku - 24.11.16 18:50

Tegin video. Auto oli pärast sõitu seisnud ca pool tundi. Telefoni panin juhi ukse juurde maha. Esimesel käivitamisel oli kuulda kolksu, teisel mitte.


Kuits - 24.11.16 20:07

Teisel käivitusel olev löks puudub puhta silindri puhul, esimesel on ilmselt pihusti lekke tõttu juba mingi kogus kütsi sees ja sellest ka löks.
Söbra masinal läbitud olukord, küll väideti, et ühed pihustid korras, teised lekkega jne jne. Läksid vahetusse esimesel hoobil suuremate hälvetega pihustid, isiklikult tundus, et juba siis läks hääl pehmemaks, küll aga kerge kölks oli käivitusel ikka, eriti peale mingit aega seismist. Löpuks saime kõik pihustid vahetatud ja mina pole käivitusel enam kölksu kuulnud vöi osanud seda enam niiväga tähele panna. Kui auto nv-l peaks külla sattuma, siis proovin meeles pidada, et teen oma lutsuga käivitustest kaadrid.

3.0 TDI 150kw, näpitud!


Maku - 29.11.16 19:03

Küsin sellist asja, kas ka teistel viskab sel kinnipoomise hetkel maki ekraani virvendama nagu elektrikatkestus oleks? Proovisin täna õhtul seda videosse saada aga tutkit. Käisin tankimas ja pärast käivitamisel tekkis eelkirjeldatud hetkeline elektrikatkestus. Sõitsin natuke ja pidin ootama ca 5 minutit. Panin enne käivitamist video salvestama - ei midagi, käivitus nagu kulda. Sõitsin ca 5 minutit ja suretasin auto välja. Auto seisis ca 15 minutit ja läksin uuesti proovima aga jälle käivitus nagu kulda. Saa siis aru..


Kert85 - 29.11.16 20:09

Selle "detoneerimise" saavutamiseks tilkuva pihustiga pidi mootor ikka olema korralikumalt ka soojaks sõidetud. Kui see mootor on ikka külm, siis mäletamisega küünla kuumusest üksi jäi väheks, et saavutata selle tilga eelsüütamine. Aga nagu teate, võib see asi lõppeda kahjustatud saale, kõvera kepsu või põlenud kolviga.


Maku - 29.11.16 20:25

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert85
Selle "detoneerimise" saavutamiseks tilkuva pihustiga pidi mootor ikka olema korralikumalt ka soojaks sõidetud. Kui see mootor on ikka külm, siis mäletamisega küünla kuumusest üksi jäi väheks, et saavutata selle tilga eelsüütamine. Aga nagu teate, võib see asi lõppeda kahjustatud saale, kõvera kepsu või põlenud kolviga.
No minu auto oli täna täiesti töösoe 90 kraadi. Küsimus jääb endiselt elektrikatkestuse kohta.


Kert85 - 29.11.16 21:40

Ei mäleta, et minu RNS-e oleks ekraani sedasi virvendanud.
Aga ei imesta, kui sellisel hetkel see pinge suudetakse sinna 9-10V lähedale kukutada. Suudetakse ju korralik "lühis" sellisel kujul tekitada, kui see mootor ikka vastu punnib starterile.


Maku - 02.12.16 06:52

Tsitaat:
Algselt postitas: Kert85
Ei mäleta, et minu RNS-e oleks ekraani sedasi virvendanud.
Aga ei imesta, kui sellisel hetkel see pinge suudetakse sinna 9-10V lähedale kukutada. Suudetakse ju korralik "lühis" sellisel kujul tekitada, kui see mootor ikka vastu punnib starterile.
Vot ei tea. Olen proovinud seda elektrikatkestust mitu päeva videosse saada aga tulemusteta. Auto keeldub tõrkumast, käivitub nagu peab. Tingimused on samad, mis varem - auto töösoe, käin autost väljas (näiteks poes) ja käivitan. Aga vot tema ei taha videosse saada.


audisell - 10.12.16 16:07

Kas kellegil on kogemusi sellel lingil müüdavate pihustitega ? http://www.ebay.com/itm/BOSCH-Einspritzduse-Injektor-0445115078-AUDI-A4-A6-A8-Q7-3-0-TDI-NEU-/121293969329?pt=LH_DefaultDomain_77&am p;hash=item1c3daf17b1&vxp=mtr. Või on pakkuda soodsamat-paremat kohta ostmiseks.Kohalikud remonditöökojad küsivad umbes 330.-euri tükist.


Maku - 05.01.17 02:59

Nagu ma SIIT välja loen, siis pihusti otsa kood on F00VX30005 ja kontrollklapp kõigil Bosch piezo 0445115*** pihustitel sama.

COMMON RAIL INJECTOR PIEZO BOSCH CR/IFL19/ZEREAK50S
0445115052

Compatible part number: 0445115024, 0445115034, 0445115035, 0445115036, 0445115037, 0445115051, 0445115078, 0445115082, 0445115083

Car manufacturer injector codes / OEM:
059130277AA
059130277AB
059130277AH
059130277BA
059130277BD
059130277S

Exchange product: 0986435358, 0986435372

Number of Injectors on engine:

AUDI
A4 3.0 TDI Avant qua 8ED, B7 3.0, 150/171 KW, 01/2005 – 05/2006
A4 3.0 TDI Cabriolet 8HE, B7 3.0, 150/171 KW, 01/2006 – 03/2009
A4 3.0 TDI quattro 8EC, B7 3.0, 150/171 KW, 01/2005 – 05/2006
A6 3.0 TDI Avant All 4FH, C6 3.0, 155/171 KW, 05/2006 – 05/2007
A6 3.0 TDI Avant qua 4F5, C6 3.0, 155/165/171 KW, 03/2005 – 10/2008
A6 3.0 TDI quattro 4F2, C6 3.0, 155/1165/171 KW, 04/2004 – 10/2008
A8 3.0 TDI quattro 4E, D3 3.0, 155/171 KW, 11/2003 – 07/2010
Q7 3.0 TDI 4LB 3.0, 155 KW, 03/2006 – 11/2007
AUD 1544 Q7 3.0 TDI 4LB, 3.0, 171 KW, 08/2006 – 05/2008

Volkswagen
Phaeton 3.0 TDI 4Mot 3D, 3.0, 165 KW, 09/2004 – 05/2007
Touareg 3.0 TDI 7L6, 3.0, 155/165 KW, 04/2006 – 05/2008

Years of engine manufacture: 11.2004 – 05.2006

Engine Capacity (l/ccm): 3.0 L

Power Output in KW/HP: 150KW/204HP, 165KW/224HP, 171KW/232HP

Engine codes:
ASB, BNG, BKN, BMK, BUG, BUN

For mechanics:
Nozzle: F00VX30005
CR control valve: same for all Bosch piezo injectors 0445115***



Ja näiteks SIIN müüakse pihusti otsa koodiga F00VX30005 summas 105.90EUR.

Bosch Piezo injector nozzle 3.0 TDI A4 / A6 105.90EUR

Bosch Piezo injector nozzle 3.0 TDI A4 / A6
Click to enlarge
For 3.0 TDI application piezo injector, such as 0 445 115 036, ..037, ..051, ..052, ..078

Reference F00VX30005



SIIN küsitakse neid päris aktiivselt.


09 Dec 2016 REPLY

Hello,
I am interested in buying more than 100 units of this every single month, please let me know your best price per item, thanks. Waiting for your reply.


AUREL GHITA
09 Dec 2016 REPLY

Hello, that is very good to know about your ability to purchase. We will inform you our prices and other details.
DieselDB


Leopold661 - 05.01.17 10:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Nagu ma SIIT välja loen, siis pihusti otsa kood on F00VX30005 ja kontrollklapp kõigil Bosch piezo 0445115*** pihustitel sama.

COMMON RAIL INJECTOR PIEZO BOSCH CR/IFL19/ZEREAK50S
0445115052

Compatible part number: 0445115024, 0445115034, 0445115035, 0445115036, 0445115037, 0445115051, 0445115078, 0445115082, 0445115083

Car manufacturer injector codes / OEM:
059130277AA
059130277AB
059130277AH
059130277BA
059130277BD
059130277S

Exchange product: 0986435358, 0986435372

Number of Injectors on engine:

AUDI
A4 3.0 TDI Avant qua 8ED, B7 3.0, 150/171 KW, 01/2005 – 05/2006
A4 3.0 TDI Cabriolet 8HE, B7 3.0, 150/171 KW, 01/2006 – 03/2009
A4 3.0 TDI quattro 8EC, B7 3.0, 150/171 KW, 01/2005 – 05/2006
A6 3.0 TDI Avant All 4FH, C6 3.0, 155/171 KW, 05/2006 – 05/2007
A6 3.0 TDI Avant qua 4F5, C6 3.0, 155/165/171 KW, 03/2005 – 10/2008
A6 3.0 TDI quattro 4F2, C6 3.0, 155/1165/171 KW, 04/2004 – 10/2008
A8 3.0 TDI quattro 4E, D3 3.0, 155/171 KW, 11/2003 – 07/2010
Q7 3.0 TDI 4LB 3.0, 155 KW, 03/2006 – 11/2007
AUD 1544 Q7 3.0 TDI 4LB, 3.0, 171 KW, 08/2006 – 05/2008

Volkswagen
Phaeton 3.0 TDI 4Mot 3D, 3.0, 165 KW, 09/2004 – 05/2007
Touareg 3.0 TDI 7L6, 3.0, 155/165 KW, 04/2006 – 05/2008

Years of engine manufacture: 11.2004 – 05.2006

Engine Capacity (l/ccm): 3.0 L

Power Output in KW/HP: 150KW/204HP, 165KW/224HP, 171KW/232HP

Engine codes:
ASB, BNG, BKN, BMK, BUG, BUN

For mechanics:
Nozzle: F00VX30005
CR control valve: same for all Bosch piezo injectors 0445115***



Ja näiteks SIIN müüakse pihusti otsa koodiga F00VX30005 summas 105.90EUR.

Bosch Piezo injector nozzle 3.0 TDI A4 / A6 105.90EUR

Bosch Piezo injector nozzle 3.0 TDI A4 / A6
Click to enlarge
For 3.0 TDI application piezo injector, such as 0 445 115 036, ..037, ..051, ..052, ..078

Reference F00VX30005



SIIN küsitakse neid päris aktiivselt.


09 Dec 2016 REPLY

Hello,
I am interested in buying more than 100 units of this every single month, please let me know your best price per item, thanks. Waiting for your reply.


AUREL GHITA
09 Dec 2016 REPLY

Hello, that is very good to know about your ability to purchase. We will inform you our prices and other details.

DieselDB


Kas mitte ei ole räägitud, et neid piezo pihusteid ei remondi keegi pädevalt? Eestis vähemasti mitte? Samas taastatuid müüakse aga nende kvaliteet pidid ikkagi nii ja naa olema.


PLeet - 05.01.17 20:21

Lendan OT-ga korraks sisse, ehk vaevub keegi vastama või nõu andma.
Nimelt mul on 4 kasutatud pihustit mis mu 176-kw mootorilt maha keerati ja mille ma loomulikult õigete vastu ära vahetasin. Kaks tk kuulusid 4.0-le ja kaks tk vanema generatsiooni 3.0-le. Siit ka küsimus: kas on sellist ettevõtet või kohta kellele neid pakkuda võiks? Tegu töökorras pihustitega, pole vast mõtet prügikasti visata.

Tänud ette


Jann - 06.01.17 05:55

Minu arvamus on, et selle 7 lk. Teksti võiks kokku tõmmata ühte lausesse. Kui CR pihustid on hukas, tuleb UUED panna ja kodeerida. Kõik muud tegevused on BS.


mulk - 06.01.17 05:58

On see uus komplekt küll kallis, kuid hinnad muutuvad üha soodsamaks.
https://www.euvaraosat.fi/osa/bosch/694599

Tsitaat:
Algselt postitas: PLeet
Lendan OT-ga korraks sisse, ehk vaevub keegi vastama või nõu andma.
Nimelt mul on 4 kasutatud pihustit mis mu 176-kw mootorilt maha keerati ja mille ma loomulikult õigete vastu ära vahetasin. Kaks tk kuulusid 4.0-le ja kaks tk vanema generatsiooni 3.0-le. Siit ka küsimus: kas on sellist ettevõtet või kohta kellele neid pakkuda võiks? Tegu töökorras pihustitega, pole vast mõtet prügikasti visata.

Tänud ette

Et auto ostes oli keegi parandanud kütusesüsteemi kättesattuvate osadega, pihustid kolmelt erinevalt mootorile ja töötas ka?:o
Kui saladus pole, kust sa sellise meistriteose leidsid?


PLeet - 10.01.17 16:17

Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: PLeet
Lendan OT-ga korraks sisse, ehk vaevub keegi vastama või nõu andma.
Nimelt mul on 4 kasutatud pihustit mis mu 176-kw mootorilt maha keerati ja mille ma loomulikult õigete vastu ära vahetasin. Kaks tk kuulusid 4.0-le ja kaks tk vanema generatsiooni 3.0-le. Siit ka küsimus: kas on sellist ettevõtet või kohta kellele neid pakkuda võiks? Tegu töökorras pihustitega, pole vast mõtet prügikasti visata.

Tänud ette

Et auto ostes oli keegi parandanud kütusesüsteemi kättesattuvate osadega, pihustid kolmelt erinevalt mootorile ja töötas ka?:o
Kui saladus pole, kust sa sellise meistriteose leidsid?


Pihustid kokku kolmelt erinevalt masinalt - kõlab küll uskumatult aga jah, mootor töötas. Enne ostu sai päris pikalt sõidetud ja koha peal lasta käia, sel hetkel muresid ei avaldunud ja auto tundus aus. Kuna oli pühapäev, auto oli Jõhvis ja kõik tundus tiba-toba, sai ost tehtud. Vead hakkasid ilmnema paari päeva jooksul, kui madalatel pööretel välja hakkas surema. Käsin Flamekos, diagnoositi kütusesurveviga ja lasin pumba ära vahetada, nii palju tuli eelmine omanik vastu, et tegime arve pooleks - oleks aga teadnud, et pihustitega ka probleem, oleks auto Jõhvi tagasi viind aga "näedsasis". Peale pumba vahetamist ilmnes viga kõrgetel 3.5K+ pööretel. Seekordselt siis avaldus viga jõu kadumises, hakkas turtsuma. Vahel oli, vahel polnud. Enne pumba vahetust seda polnud, kapoti alt leidsin ühe diislise vooliku ja viisin veel korra Flamekosse tagasi, et ehk on viga selles, kuid kahjuks ei olnud. Panid vooliku kinni, kuid viga jäi. Peale seda viisin pihustid tuttava juurde stendi ja sealt saingi siis uudise, et võib tsiteerin: "ükshaaval sisse istuda need pihustid". Sai kõik 6 ära vahetatud 4tk 15k/km sõitnud(stenditud - nagu uued) ja 2tk uued, millele läks 2 kõige kehvemat vana vahetuseks. Ja nüüd ma siis mõtlengi, et mida vanadega teha, ei taha nagu sisse ka istuda...


Jann - 10.01.17 17:16

Ütlen vaid niipalju, et madala trassisurve tõttu väljasuremise põhjus pole minu praktikas veel kordagi olnud kõrgsurvepumbas, aga noh, takkajärgi tarkus ei maksa midagi...Pihustid ikka kodeeriti ära?


prj - 10.01.17 23:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ütlen vaid niipalju, et madala trassisurve tõttu väljasuremise põhjus pole minu praktikas veel kordagi olnud kõrgsurvepumbas, aga noh, takkajärgi tarkus ei maksa midagi...Pihustid ikka kodeeriti ära?


Minu praktikas on ikka juhtunud küll, aga siis on metallipuru filtris rohkelt.
Kodeerimine või mitte kodeerimine seda kindlasti ei põhjusta.

Mis puutub muusse - omad vitsad peksavad. Üsna naiivne peab olema, et esimese otsa 3.0 TDI-d kinnisilmi osta :/


Jann - 11.01.17 06:05

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ütlen vaid niipalju, et madala trassisurve tõttu väljasuremise põhjus pole minu praktikas veel kordagi olnud kõrgsurvepumbas, aga noh, takkajärgi tarkus ei maksa midagi...Pihustid ikka kodeeriti ära?


Minu praktikas on ikka juhtunud küll, aga siis on metallipuru filtris rohkelt.
Kodeerimine või mitte kodeerimine seda kindlasti ei põhjusta.

Mis puutub muusse - omad vitsad peksavad. Üsna naiivne peab olema, et esimese otsa 3.0 TDI-d kinnisilmi osta :/


Ja see eeldaks ka lisaks pumba vahetusele lisatööd süsteemi puhastuseks metallipurust, mida ei tehtud, nagu ma aru saan omaniku jutust. Uute pihustite kodeerimise kohta küsisin igaks juhuks, kuna mina näen pidevalt omanikke, kes sellest midagi ei tea. Otse öeldes arvan, et pumpa vahetati asjatult, kuid koos uue pumbaga tuli ka üks vidin kaasa (n290), mille vahetamiseks kulub 5 minutit, kasvõi õues, kuna tegu 176kw mootoriga. 171kw oleks see keerulisem. Aga eks igaüks teeb oma rahaga mis soovib.


prj - 11.01.17 10:33

Seda klappi saab eraldi mõlemal pumbal vahetada. Vanemal on jah veidi halvema koha peal, aga saab ikka teha suurema vaevata.
Vanemal pumbal kataloog klappi eraldi ei anna, see tuleb muude vahenditega välja otsida.


osaarlane1 - 11.01.17 10:41

Mina tahaks ikka teada ,et palju on neid kodanike kes kõik pihustid ära vahetanud(uute vastu)ja mis on maksma läinud?


PLeet - 11.01.17 17:08

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ütlen vaid niipalju, et madala trassisurve tõttu väljasuremise põhjus pole minu praktikas veel kordagi olnud kõrgsurvepumbas, aga noh, takkajärgi tarkus ei maksa midagi...Pihustid ikka kodeeriti ära?


Minu praktikas on ikka juhtunud küll, aga siis on metallipuru filtris rohkelt.
Kodeerimine või mitte kodeerimine seda kindlasti ei põhjusta.

Mis puutub muusse - omad vitsad peksavad. Üsna naiivne peab olema, et esimese otsa 3.0 TDI-d kinnisilmi osta :/


Ja see eeldaks ka lisaks pumba vahetusele lisatööd süsteemi puhastuseks metallipurust, mida ei tehtud, nagu ma aru saan omaniku jutust. Uute pihustite kodeerimise kohta küsisin igaks juhuks, kuna mina näen pidevalt omanikke, kes sellest midagi ei tea. Otse öeldes arvan, et pumpa vahetati asjatult, kuid koos uue pumbaga tuli ka üks vidin kaasa (n290), mille vahetamiseks kulub 5 minutit, kasvõi õues, kuna tegu 176kw mootoriga. 171kw oleks see keerulisem. Aga eks igaüks teeb oma rahaga mis soovib.


Jep, õppetund oli korralik, teist korda samasse ämbrisse enam ei astu. Nukraks teeb asjaolu, et ütlesin ära mõnele teisele korralikumale masinale, millele sai ostueelsed kontrollid tehtud. See selleks, ei tunne palju inimesi, keda emotsioonid mõne ratsionaalse otsuse puhul mõjutanud poleks.
Uued pihustid on kodeeritud ja küttesüsteem on paagist pihustiteni läbi pestud, kui see veel lahtiseks jäi. Kõik tehtud nii nagu peab. Olgu mu juhtum õpetuseks, et ilma ostueelse kontrollita ja veel sularahas pole mõtet emotsiooni pealt autot osta :D

Tsitaat:
Algselt postitas: osaarlane1
Mina tahaks ikka teada ,et palju on neid kodanike kes kõik pihustid ära vahetanud(uute vastu)ja mis on maksma läinud?


Mul oli pumbavahetus ja küttesüsteemi pesu 1600€ kanti. Pihustid koos stendimise, diagnostika ja vahetusega u. 1500€
Mul vedas, et sain uueväärsed pihustid 4tk kokku 500€ eest ja pidin ainult 2 tk uued ostma 300€tk - Boschi omad, vanad läksid vahetuseks. Kõik uued koos vahetusega saad 6 tk 1800€ eest kätte vast + töö. Ega see odav lõbu ei ole..


Jann - 11.01.17 17:26

Pane koodid kirja ja tee müügiteema, keegi kindlasti tahab neid. Kui stendi paberi juurde paned, võid ka 100 tükist saada vabalt.


Kuits - 11.01.17 17:33

Sõbral sai 3.0 tdi pihustid KÕIK uute vastu välja vahetatud.
Ma hinda enam täpselt ei mäleta, kuid alla 300 tükist kohe kindlasti.
Eesti stendijad on nali kuubis, enamus väitsid, et enamvähem, käisid ka vanad pihustid välisriigis pingis ja pm soovitus olnuks, et prügi.
Hetkel 3 pihustit veel alles, mis vb kannataks päris pees olevatega vahetada, müügi pillile.


PLeet - 11.01.17 18:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Pane koodid kirja ja tee müügiteema, keegi kindlasti tahab neid. Kui stendi paberi juurde paned, võid ka 100 tükist saada vabalt.


Olen juba teinud, mitu korda "upitanud" ka. Seetõttu siia teemasse pöördusingi.
Proovib müügiteemas edasi. Tänud vastamast, sellegipoolest.

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Sõbral sai 3.0 tdi pihustid KÕIK uute vastu välja vahetatud.
Ma hinda enam täpselt ei mäleta, kuid alla 300 tükist kohe kindlasti.
Eesti stendijad on nali kuubis, enamus väitsid, et enamvähem, käisid ka vanad pihustid välisriigis pingis ja pm soovitus olnuks, et prügi.
Hetkel 3 pihustit veel alles, mis vb kannataks päris pees olevatega vahetada, müügi pillile.


Alla 300€/tk? 176kw mootor? Väheusutav, et Boschi omad kusagilt nii odavalt leiad, siinkohal räägib isiklik kogemus. Kui leiad koha, kust saab, siis anna siia ka teada, võib mõnele kasuks tulla.


Elxx - 11.01.17 19:07

Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Sõbral sai 3.0 tdi pihustid KÕIK uute vastu välja vahetatud.
Ma hinda enam täpselt ei mäleta, kuid alla 300 tükist kohe kindlasti.
Eesti stendijad on nali kuubis, enamus väitsid, et enamvähem, käisid ka vanad pihustid välisriigis pingis ja pm soovitus olnuks, et prügi.
Hetkel 3 pihustit veel alles, mis vb kannataks päris pees olevatega vahetada, müügi pillile.


Alla 300€/tk? 176kw mootor? Väheusutav, et Boschi omad kusagilt nii odavalt leiad, siinkohal räägib isiklik kogemus. Kui leiad koha, kust saab, siis anna siia ka teada, võib mõnele kasuks tulla.


Ta räägib eelmisest põlvest, vist oli 150kw mootor kui ma ei eksi:)


qqaabz - 14.02.17 22:49

Kas keegi on reaalselt pannud oma autole taastatuid piezo pihusteid. Saksas pidavat neid taastatama. Kui keegi on või on kogemust nendega siis julgelt teada anda.

Mõnele targale veel küsimus, et miks räägitakse, et neid ei taastata ja need ei kesta jne?
Kuigi üks saksa firma mis hetkel kohe meelde ei tule taastatuid müüb? 30aastat tuntud firma ja peaks nö "taastatud pihustitega" omale sellist reklaami tegema? Ei taha siin vaielda ega midagi lihtsalt targemate nõu ja arvamust.


prj - 14.02.17 22:59

Mul on paar näidet, kus nende X odavate "taastatud" pihustitega on juba 4 kuu pärast probleemid.
Samuti ei ole neil kaasas õigeid IMA koode, sest nendega, mis pihusti peal on, on pihustinäidud täiesti paigast.

Ehk siis, raha raiskamine.

Ärge ostke endale üle jõu käivaid autosid ning kontrollige enne ostu põhjalikult.


qqaabz - 14.02.17 23:19

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Mul on paar näidet, kus nende X odavate "taastatud" pihustitega on juba 4 kuu pärast probleemid.
Samuti ei ole neil kaasas õigeid IMA koode, sest nendega, mis pihusti peal on, on pihustinäidud täiesti paigast.

Ehk siis, raha raiskamine.

Ärge ostke endale üle jõu käivaid autosid ning kontrollige enne ostu põhjalikult.


4 kuu pärast probleem siis saadab inimene garantii korras tagasi. Mis probleemid 4kuu pealt esinesid?

Ülejõu ei ole midagi, küsimused vajavad vastuseid :)


Jann - 15.02.17 04:58

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Mul on paar näidet, kus nende X odavate "taastatud" pihustitega on juba 4 kuu pärast probleemid.
Samuti ei ole neil kaasas õigeid IMA koode, sest nendega, mis pihusti peal on, on pihustinäidud täiesti paigast.

Ehk siis, raha raiskamine.

Ärge ostke endale üle jõu käivaid autosid ning kontrollige enne ostu põhjalikult.


Mul ka mitu näidet, kus samalaadsed probleemid. Kehtib ka kasutatud korras pihustite kohta, kuna teise auto ajus on hoopis teised korrigeerivad numbrid ning vanu pihusteid uuteks kodeerida IMA koodiga teise auto peal on iseenese ja auto petmine. Kodeerida pole võimalik, ja kui seda teha, lähevad näidud juba mõne tuhandega täitsa puusse. Mootor ei käi hästi või üldse lonkab, ajab vastikut vingu, ilma tahmakata suitseb. Tahaks seda taastamist päris näha asjal, mis töötab kümmetuhandik sekundi täpsusega. See pole mingi argument, et 5K maksval autol pole mõistlik uusi pihusteid panna 3K eest. Nagu prj ütles, siis ei tasu osta selliseid ja valige paremini. Tegelikkus on see, et enamus esimese otsa C6 kerega CR mootoritega autosid on omadega õhtupoolikus ja vajavad kallist remonti...aga hind on ju hea ning sel hetkel keegi ei mõtle. Loomulikult leidub ka mõni üksik, kes ei ole koonerdanud ja auto on korras.


Maku - 20.03.17 18:20

Kui loogiline on, et kulunud pihustite tõttu tekib see "klõks" käivitamisel mõni kord kolmandal-neljandal mootori ringi käimisel (pärast seda auto käivitub)?


AnderoS - 20.07.17 07:57

Tere

Kasutan vana teemat ära. Läbi foorumi küll ei diganoosi aga vajaks suunda mille poole jooksma hakata, ehk kust viga otsida? Kas ikkagi pihustid stendi või võib veel midagi põhjustada diisli lekke õli sisse.
A6 2010 176kW. Ei tossa, imelikku vänget lõhna ei aja ja muid anomaaliaid justkui ei leia. Ainuke asi, et õlitase on mingil hetkel tõusnud ja õlis on diislit. Mootori juures ainuke tehtud asi (peale tavapärase) pihustite alumiste seibide vahetus.

Pihustite näidud:

http://www.anderofoto.ee/audiclub/2017_p1_3.JPG


http://www.anderofoto.ee/audiclub/2017_p4_6.JPG

Seibid nägid sellised välja

http://www.anderofoto.ee/audiclub/2017_seibid.jpg


Jann - 20.07.17 08:11

Pihusti näidud head, võimalik, et tahmakas hakkab surema ja seetõttu põletab liiga tihti, mis paneb ka õlitaseme tõusma. Arvutiga saab diagnoosi panna. Seibid ei ole siinkohal teema, sealt kütust ei leki. Mõõda mitu korda, see varras on porr ja tihti eksitakse sellega.


AnderoS - 20.07.17 08:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Pihusti näidud head, võimalik, et tahmakas hakkab surema ja seetõttu põletab liiga tihti, mis paneb ka õlitaseme tõusma. Arvutiga saab diagnoosi panna. Seibid ei ole siinkohal teema, sealt kütust ei leki. Mõõda mitu korda, see varras on porr ja tihti eksitakse sellega.


Stendis käidud ja pihustid OK. Kuigi lehe peal näen 1800bar testi juures ristikesi linnukeste asemel. Flow ja overflow ettenähtust madalamad, ju ei ole probleem kui öeldi, et kõik OK. Aga tahmaka probleem on olemas, homme võtab üks teine ettevõtte ette selle mida tänane vajalikuks ei pidanud. Ei olnudki vajalik, pidi 50km järel ise ju tahmaka tühjaks põletama, 30km hiljem on armatuur säravaid tulesid täis, spiraal, mootor ja DPF ja tagatipuks auto Limp Mode-s. C6 siiski õppis B5-lt trikke millepärast B5 müüki läks:D


AudiA4Avant - 10.10.17 14:22

Tere,
Kas keegi seletaks maakeeli mis need näidud tähendavad?
Pihusti 5 pidavat kusema ning pihusti 1 tagasivool natuke kõrge.

https://ibb.co/jSO6Ab
https://ibb.co/kmuDqb

Edit: Räägin natuke tagamaid. Soojast peast poob tihtilugu kinni, tekib detonatsioon. Hommikul külmalt käivitades korralik suitsupilv üleval. Muud anomaaliad väga pole. Dpf, egr jms ajust välja kirjutatud. Võtsin pihustid (koodid k&#333;igil samad) maha ning viisin stendi. 90€ ja vastus teada, viies pihusti kuseb, esimesel tagasivool natuke kõrge. Soovitati vahetada ära viies pihusti. Imelik on see et vcds järgi oli 3 ja 6 pihusti näidud suhteliselt hukas. 6 pihusti oli -45 ja kolmas -30. Kahjuks antud logi kohta pilt puudub.
Kuidas selgitada sellist anomaaliat, arvuti järgi 3,6 tegelikuses on läbi ainult viies.
Kahe päeva pärast saan kätte uue pihusti, kui kodeerida kas siis peaks seadustama vanad ka üle?


siim_106 - 22.10.17 19:10

Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
On see uus komplekt küll kallis, kuid hinnad muutuvad üha soodsamaks.
https://www.euvaraosat.fi/osa/bosch/694599



https://aeromotors.ee/kataloog/search/0986435358/

0 986 435 358 Bosch, IMA kodeeritud, vahetusfondi toode - 245,69€


AudiA4Avant - 22.10.17 19:15

Tsitaat:
Algselt postitas: siim_106
Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
On see uus komplekt küll kallis, kuid hinnad muutuvad üha soodsamaks.
https://www.euvaraosat.fi/osa/bosch/694599



https://aeromotors.ee/kataloog/search/0986435358/

0 986 435 358 Bosch, IMA kodeeritud, vahetusfondi toode - 245,69€



Teistele infoks
059 130 277 AB boschi asenduse sain 230€ Stikkest.
3.0 150kw


Hains - 05.12.17 08:55

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Tsitaat:
Algselt postitas: siim_106
Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
On see uus komplekt küll kallis, kuid hinnad muutuvad üha soodsamaks.
https://www.euvaraosat.fi/osa/bosch/694599



https://aeromotors.ee/kataloog/search/0986435358/

0 986 435 358 Bosch, IMA kodeeritud, vahetusfondi toode - 245,69€



Teistele infoks
059 130 277 AB boschi asenduse sain 230€ Stikkest.
3.0 150kw


Vahetasin kunagi oma c6 171kw pihusti. Sain samuti 230€-ga + vana neile nö tehase taastatud pihusti. Sinu kirjelduse seletuseks aga see, et kui üks pihusti on hukas, siis hakkavad teised selle tööd kompenseerima.


prj - 05.12.17 10:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Hains
Sinu kirjelduse seletuseks aga see, et kui üks pihusti on hukas, siis hakkavad teised selle tööd kompenseerima.

Ei hakka seal midagi teised "kompenseerima". Ei ole mõtet selliseid asju rääkida, kui ei ole 100% kursis, kuidas silindrite vahelise balansseerimise algoritm töötab ajus.


pionerfreak - 07.12.17 17:02

Ei hakanud uut teemat tegema, nimelt küsimus selline kas 3.0 171kw pihustitel on olemas( müügil) mingid vahetatavad tihendid nö o rõngastihendid? Vabandan kui väga loll küsimus aga olen esmakordne diisli omanik :) miks küsin nimelt kkk tihendid lähevad vahetusse koos pihusti seibidega, ja olen kuulnud et saab ka eraldi pihusti tihendeid vahetada, kas tõsi?
Kas sellega saaks ikka iga töökoda hakkama, või eritööriistu vaja?
Audi A6 C6
3.0tdi 2008a
ASB moto


siim_106 - 08.12.17 06:09

Tsitaat:
Algselt postitas: pionerfreak
Ei hakanud uut teemat tegema, nimelt küsimus selline kas 3.0 171kw pihustitel on olemas( müügil) mingid vahetatavad tihendid nö o rõngastihendid? Vabandan kui väga loll küsimus aga olen esmakordne diisli omanik :) miks küsin nimelt kkk tihendid lähevad vahetusse koos pihusti seibidega, ja olen kuulnud et saab ka eraldi pihusti tihendeid vahetada, kas tõsi?
Kas sellega saaks ikka iga töökoda hakkama, või eritööriistu vaja?
Audi A6 C6
3.0tdi 2008a
ASB moto


Pihusti peal on rõngastihend küll, varuosa number WHT000884. Eritööriistu vaja ei ole, kui pihusti kinni siis "pomm" oleks abiks.


pionerfreak - 08.12.17 19:00

Tsitaat:
Algselt postitas: siim_106
Tsitaat:
Algselt postitas: pionerfreak
Ei hakanud uut teemat tegema, nimelt küsimus selline kas 3.0 171kw pihustitel on olemas( müügil) mingid vahetatavad tihendid nö o rõngastihendid? Vabandan kui väga loll küsimus aga olen esmakordne diisli omanik :) miks küsin nimelt kkk tihendid lähevad vahetusse koos pihusti seibidega, ja olen kuulnud et saab ka eraldi pihusti tihendeid vahetada, kas tõsi?
Kas sellega saaks ikka iga töökoda hakkama, või eritööriistu vaja?
Audi A6 C6
3.0tdi 2008a
ASB moto


Pihusti peal on rõngastihend küll, varuosa number WHT000884. Eritööriistu vaja ei ole, kui pihusti kinni siis "pomm" oleks abiks.



Tänud, eks ma harin ennast iga päev selle diisliga :D


jääkaru - 10.04.18 17:53

3.0 165kw
Kuna siia teemasse kõik oma muredega tulnud siis räägin enda murest ka,

Ükspäev avastasin et pöörded õrnalt kõiguvad tühikäigul (häälest ka aru saada mingilmääral) ning avastasin et masinat käima pannes nagu kütusefiltri juurest tuleb susinat/põrinat/tiksu? vajutad gaasi ja heli kaob, selge pilt vahetasin koheselt kütusefiltri kuid heli jäi vahepeal käivitades. Edasi midagi mõelda ei osanud kuniks salongis ka seda häält vahel kuulsin. Lülitasin siis kõik muud tegurid välja ja näe imet mingi random intervallidega kuuleb salongi ka seda susina laadset häält.

Viskasin kaabli taha ja vaatasin pihusteid:
näidud siis sellised:
https://www.upload.ee/image/8312928/kulm123.png
https://www.upload.ee/image/8312929/kulm456.png

dpf, egr välja progetud, pöördklappid ka välja lülitatud, vahel tõmbab voolu maha ja läheb sipa pikemalt käima(1-3 seci kauem), sinist ei viska, rõvedat diisli vingu ei aja, poomist pole ka märganud.


Amadeus - 10.04.18 18:23

Tsitaat:
Algselt postitas: jääkaru
3.0 165kw
Kuna siia teemasse kõik oma muredega tulnud siis räägin enda murest ka,

Ükspäev avastasin et pöörded õrnalt kõiguvad tühikäigul (häälest ka aru saada mingilmääral) ning avastasin et masinat käima pannes nagu kütusefiltri juurest tuleb susinat/põrinat/tiksu? vajutad gaasi ja heli kaob, selge pilt vahetasin koheselt kütusefiltri kuid heli jäi vahepeal käivitades. Edasi midagi mõelda ei osanud kuniks salongis ka seda häält vahel kuulsin. Lülitasin siis kõik muud tegurid välja ja näe imet mingi random intervallidega kuuleb salongi ka seda susina laadset häält.

Mis seisus pihustite põhja seibid (0-rõngad) on? Kui lekivad, tuleks kiirelt tegutseda.


jääkaru - 10.04.18 18:49

Selle vastuse jään võlgu kuna neid kontrollida ja vahetada ise ilmselt ei oska.

Kus seda tallinnas teha saab lasta?


jääkaru - 23.04.18 17:39

Nii lasin vahetada o rõngad ja seibid kuid asi läks hullemaks, tossab sinakat halli. Seistes vahepeal ja kiirendades viskab kohati eriti palju suitsu. Isegi kuskil 70km/h 90km/h peale kiirendades tahavaate peeglist näen tossu pilve millele juurde on hakanud tekkima ka selline mõrudam/kirbe lõhn vahepeal?
Ehk pandi pihustid vales järiekorras tagasi kui see midagi mõjutab.
vcds näitab pihusti näitudeks sama mis ennem.
Pöörete kõikumine ka paraku kuskile ei kadunud.


Jann - 23.04.18 17:53

Tsitaat:
Algselt postitas: jääkaru
Nii lasin vahetada o rõngad ja seibid kuid asi läks hullemaks, tossab sinakat halli. Seistes vahepeal ja kiirendades viskab kohati eriti palju suitsu. Isegi kuskil 70km/h 90km/h peale kiirendades tahavaate peeglist näen tossu pilve millele juurde on hakanud tekkima ka selline mõrudam/kirbe lõhn vahepeal?
Ehk pandi pihustid vales järiekorras tagasi kui see midagi mõjutab.
vcds näitab pihusti näitudeks sama mis ennem.
Pöörete kõikumine ka paraku kuskile ei kadunud.


Eelpool toodud näidud ei muutu kiiresti, vaid suht aeglaselt. Käivitusel kinnipoomine viitab tilkumisele. Vii pihustid stendi või osta kõik uued, enne kui keps kõver pole. Ilmselgelt on seal mingi konks (näit. pekkis pihustid nulli kodeeritud mingi aeg tagasi), kui eespool näite vaadata. Kui viisid auto kohta, kus suvalt tagasi pandi pihustid, siis õppisid vähemalt, kuidas ei tehta ja kuhu ei viida. Kuna üle kodeeritud pole, siis arvuti abil saab kohad tuvastada, kontrollida. Seda muidugi juhul, kui asjad enne üldse paigas olid IMA vaates.


jääkaru - 26.04.18 16:12

Nii pihustitega seoses tekkinud mõned küsimused ja veits segaseks asi minujaoks jäänud siin teemas.

Vaatan siin pihusti hindasid et uuena maksavad miski 325€ tk siis on mingid taastatud või remonditud (et saadad oma vanad neile) kuskil 250€ kandis tk.
Mõlemale infoks märgitud:
IMA kodeeritud.
Koos rõngastihendiga.
Ning lisaks veel inimesed ostavad ja müüvad neid kasutatud stendist läbi käinud pihusteid 100-150€ tk
Veel pakuvad ka pihustite remonti päris mitmed ettevõtted aga oletan et seal toimub ka see et annad enda vana ja saad juba remonditud vastu.
Kuidas lood on nende IMA koodi asjaga? teisel ja kolmandal võimalusel?
Jann-i mingis varasemas postituses lugesin et see suht loto et lähevad lolliks paari tuhandega.

Oletame et üks pihusti omadega läbi mis siis realne tegevus oleks?
Ime lihtne oleks muidugi kohe kõik uued pihustid 2k eest peale visata ja edasi sõita aga tahaks kõik võimalused ennem läbi kaaluda.


prj - 26.04.18 17:10

Sul oleks vaja vahetusfondiga 0986435358 Boschi koodiga pihusteid.
250 EUR on väga hea hind, kui sellega saad.

Lisaks on vaja kindlasti uusi seibe ja pesad üle käia, kui uued pihustid paned.


jääkaru - 26.04.18 17:53

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Sul oleks vaja vahetusfondiga 0986435358 Boschi koodiga pihusteid.
250 EUR on väga hea hind, kui sellega saad.

Lisaks on vaja kindlasti uusi seibe ja pesad üle käia, kui uued pihustid paned.


Kuna olen selles valdkonnas täelik ``kollanokk`` siis mis juhtub kui vahetada ainult läbi olevad pihustid vahetusfondi pihustite vastu?

Kuna hetkel tähtsamaid kulutusi kui auto nii suure väljamineku kohapealt juunini siis peab uurima.

Ning kas pesad peab ülekäima ka uuesti kui seda tehti 200km tagasi? Ning kas vahetada tuleb ka pihusti kaane tihendid?


prj - 26.04.18 20:00

Kui sa ise nagunii ei tee, siis pöördu pädevasse töökotta.
Seibid ei maksa suurt midagi pihustite maksumuse kõrval ning loomulikult tuleb need alati uued panna ning pesade lihvimine/lõikamine (kes mis nimega nimetab) tuleb ka kasuks.


Black - 28.04.18 05:57

Kas pärast seiskamist ühisanumas kõrge rõhu hoidmine on tegelikult ilmtingimata vajalik? Kas käivitumine oleks oluliselt kehvem, kui rõhk kütuselatist solenoidiga iga kord pärast sõitu maha või siis omajagu vähemaks lasta, et tripperi sümptomeid vähendada? Eks ta probleemile valest otsast lähenemine ole, aga on üsna selge, et kuigi paljudel pole motti ~5k maksvale autole kohe ~2k eest uusi pihusteid osta. On autosid, mis töötavad muidu täitsa ühtlaselt ja kenasti, küttekulu on normis ega tossa, aga see soojalt käivitamise jama on ikkagi.

PS. Käivitamise hetkeks klapp loomulikult kinni ja pump lööb jälle rõhu üles.


Jann - 03.05.18 06:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Kas pärast seiskamist ühisanumas kõrge rõhu hoidmine on tegelikult ilmtingimata vajalik? Kas käivitumine oleks oluliselt kehvem, kui rõhk kütuselatist solenoidiga iga kord pärast sõitu maha või siis omajagu vähemaks lasta, et tripperi sümptomeid vähendada? Eks ta probleemile valest otsast lähenemine ole, aga on üsna selge, et kuigi paljudel pole motti ~5k maksvale autole kohe ~2k eest uusi pihusteid osta. On autosid, mis töötavad muidu täitsa ühtlaselt ja kenasti, küttekulu on normis ega tossa, aga see soojalt käivitamise jama on ikkagi.

PS. Käivitamise hetkeks klapp loomulikult kinni ja pump lööb jälle rõhu üles.


Aga ei hoitagi ju üleval. Ajaga, mis kulub seisva mootoriga uuesti ühenduse loomiseks (u. 10 sek) on kütuserõhk juba maas. Vaatasin just huvipärast üle.


Black - 08.05.18 04:22

Njah, pole ise OBD kaudugi vaadata viitsinud, veel vähem mõõta... Aga mis krdi valu neil siis tilkuda on, kui peale õhurõhu miski ei paina? Tõesti nii kulunud, et selline pihusti tilguks ka stendis, kui lihtsalt lehtrist kütus peale kallata?


Leopold661 - 08.05.18 10:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Njah, pole ise OBD kaudugi vaadata viitsinud, veel vähem mõõta... Aga mis krdi valu neil siis tilkuda on, kui peale õhurõhu miski ei paina? Tõesti nii kulunud, et selline pihusti tilguks ka stendis, kui lihtsalt lehtrist kütus peale kallata?

Minu autol tegi ka sedasi kunagi, kõige rohkem andis tunda see just soojemal ajal kui mootor oli korralikult kuum. Seisis näiteks 15-20 min ja kui siis käivitasid kostus mootorist ikka väga kole hääl. Kui seisis juba ööpäev või sedasi siis see ei avaldunud(vahest ajas suuremate miinus kraadidega sinist ainult). Peale seda suht panin uued pihustid ka kohe.


Stych - 11.11.18 11:06

Ei hakka uut teemat tegema, panen siia oma 2.7tdi 132kw näidud ka ülesse. Nagu ma selle õpetuse põhjal aru saan mis siin eelnevalt mitmeid kordi postitatud siis on kõik pihustid selle järgi mul õhtal??
Jah eks lõppvastuse saab stendis. Vahest viskab külmalt liigselt valget suitsu aga muidu nagu töötab minuarust täitsa okeilt.

https://www.upload.ee/thumb/9177505/audi.PNGhttps://www.upload.ee/thumb/9177512/audi_2.PNG
https://www.upload.ee/thumb/9177514/audi_pihustid.PNG
https://www.upload.ee/thumb/9177517/audi_pihustid_2.PNG


osrr29 - 25.12.18 08:51

Tere,

Autoks A6 3.0TDI 165kw BMK. Hommikul käima pannes lõi tagant pahmaka musta/tumehalli välja. Mootor vibreerib ja puterdab. Arvuti järgi pannes olid group 13 ja 14 näidud täiesti pekkis. Viimati sai kuu aega tagasi umbes neid vaadatud, siis kõik olid ilusti normi piires. Grupp 72-77 ka normaalsed.
https://www.upload.ee/thumb/9343730/48388426_314003055904902_5987803173677432832_n.jpg

Saan aru ,et esimene asi oleks kõik pihustid maha ja stendida? Kas keegi Viljandis teab mõnda kohta? Või minna kohe Tartusse Diesellandi nendega?

Edit: Auto käib täpselt samamoodi nagu siin videos: https://www.youtube.com/watch?v=uFUnlF2r9A4


teet82 - 25.12.18 15:23

Kui varem enam-vähem töötas ja ühel hetkel hommikul käivitades midagi juhtus, siis võib-olla pole asi pihustites üldse, vaid mootori "rauas". Anna siis siia ka teada kui midagi selgub, oleks huvitav teada.


osrr29 - 18.01.19 06:50

Jep nii on. Sai surveid mõõdetud silindrites, ühes oli 5,5 , teistes 22. Palju üldse sellisel diislil see olema peaks? 22 tundub ka kuidagi vähevõitu?
Sama ajal sai mõõdetud ka ühte 1.9Tdi Golfi, sellel oli igas silindris 31 :P


Pikea1 - 13.06.19 09:04

Tere.
Lugesin siin kõike eelnevat mitu korda.
Mitte muhvigi ei saa aru.
Pihusti näidud järgmised, ei ole kiita saan mina aru...

http://i68.tinypic.com/33ehq8g.jpg
http://i65.tinypic.com/rc0m86.jpg
http://i65.tinypic.com/6pnj4i.jpg

Cheers.

Märkus moderaatorilt: Muutsin pildi lingiks, pildi pikema külje maksimum lubatud väärtus on 800pix!


even - 14.06.19 17:04


miky100 - 21.06.19 17:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Pikea1
Tere.
Lugesin siin kõike eelnevat mitu korda.
Mitte muhvigi ei saa aru.
Pihusti näidud järgmised, ei ole kiita saan mina aru...

http://i68.tinypic.com/33ehq8g.jpg
http://i65.tinypic.com/rc0m86.jpg
http://i65.tinypic.com/6pnj4i.jpg

Cheers.

Märkus moderaatorilt: Muutsin pildi lingiks, pildi pikema külje maksimum lubatud väärtus on 800pix!


Tavaline harju keskmine 300 tuhat sõitnud mootor ütleks. Aga nagu siin kombeks öelda on siis parima pildi annab ilmselt pihustite stendimine.


pionerfreak - 24.09.19 07:42

Nii, nüüd olen mina hädas oma pihustitega, viskab sinist ja jõudu pole. Küsimus siis siit, et tagasivoolu arvutiga vaadates peaks enam vähem teada saama millised kehvad aga kas sooja ja külma mootoriga peavad näidud täitsa erinevad olema?
Külmalt: https://www.upload.ee/image/10515797/IMG_20190919_110006.jpg
Soojalt:
https://www.upload.ee/image/10515783/IMG_20190917_103452.jpg
Külmalt vaadates siis tunduvad kõik täitsa metsas?


Jann - 24.09.19 08:00

Nii hullu pilti polegi näinud. Auto ikka tühikäigul? Siin ei pruugi asi pihustitega piirduda.


pionerfreak - 24.09.19 08:44

Tühikäigul ikka jah, muidugi EGR-I jahuti klapp lekib gaase kui see peaks midagi mõjutama.
Mis seda hullu pilti veel mõjutab siis?


Jann - 24.09.19 15:51

Tsitaat:
Algselt postitas: pionerfreak
Tühikäigul ikka jah, muidugi EGR-I jahuti klapp lekib gaase kui see peaks midagi mõjutama.
Mis seda hullu pilti veel mõjutab siis?


Näit. kõver keps või mõra kolvis. Kui võimalik, tee silindrite survetest, enne kui UUED pihustid peale keerad.
EGR väike leke väljapoole ei mõjuta küll miskit, peale tahmase kapotialuse, pealegi on sooja mootoriga tühikäigul EGR nagunii avatud.
Kuna siin on asi väga hull, siis teen erandi, muidu üldiselt ei kommenteeri "hiina hüppenööriga vigade lugemist"


pionerfreak - 24.09.19 18:28

Seda küll ei osanud oodata, kuid veider see et nii kui sinist viskama hakkas siis enam autot ei liigutanud. Samas need näidud on 24h vahega tehtud sooja ja külmaga, nii nagu aru saan siis sooja mootori näidud peaks veel kriitikat kannatama või ei? Aga viimased näidud ikka väga metsas. Kompressiooni testi saan ka ehk see nädal tehtud veel, sis saab täpsema vastuse. Millest siis nii meeletu näidu vahe, ei taha päris seda ka uskuda et nii hiina kaabel et iga kord erinevad näidud.


mkb - 24.09.19 19:03

Mis õlitase teeb?


pionerfreak - 24.09.19 19:36

Normis, tühikäigul ei värise ega tee muid lollusi ka, lihtsalt raskelt läheb tööle mida arvasin pihustitest tingitud olevat.


pionerfreak - 25.09.19 15:43

Nii, nagu meil siin Lõuna Eesti Väike linnades mured on et töökodasid vähe ja järjekorrad pikad ning osades kohtades puudub diisli testimise võimalus siis küsiks kas ala sellise laadse asjaga on midagi teha või raha raiskamine: https://www.vidaxl.ee/e/8718475816225/20-osaline-kompressiooni-mootja-diiselmootorile?gclid=EAIaIQobChMItJWAsfDr5AIVXIuyCh24UQ02EAAY ASAAEgLzXfD_BwE
Viiks ju auto mujale aga sellises seisus ei hakka teda omal jõul liigutama ja treilapeal ka väga pointless kaugele vedada, seega ka küsimus kas kellegil siin võru/põlva/tartu kandis teeks testi ära või rendiks?


pionerfreak - 27.09.19 19:13

Survetesti pole veel saanud teha aga täna kakkusin pihustid maha, kõik tulid kenasti maha ja ükski seib ei lekkinud lihtsalt meeletult tahmased olid ei tea kas peabki nii koledad olema:
https://www.upload.ee/image/10529446/IMG_20190926_180244.jpg
https://www.upload.ee/image/10529440/IMG_20190927_183043.jpg
Uuel nädalal saab ehk surve ka üle vaadata.


Jann - 04.11.19 10:59

Mis siis selgus, et romuks müüd?


jaiks - 17.09.20 17:30

Täna märja tuulise ilmaga oli tühikäigul tiksuva auto ümber sellist gaasi laadset vänget haisu tunda. Üsna tugevalt. Varem pole selle auto puhul märkand nii tugevalt.
Kas keegi targem vaataks neid numbreid, ja tõlgiks mulle, kas oleks vaja stendi viia pihusteid? On vaja tegeleda, või otsin viga sealt, kus seda pole.

3.0tdi 180kw

https://www.upload.ee/thumb/12284985/20200917_201913.jpg


jaiks - 23.10.20 19:27

Kas üldse on pointi 285000 läbisõidu puhul stendida enam midagi? Selle aja peale peaks vist niiehknaa läbi pihustid olema. Ja kui lähevad uued külge, siis vana pump jätta oleks loterii.


Jann - 24.10.20 04:41

Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Kas üldse on pointi 285000 läbisõidu puhul stendida enam midagi? Selle aja peale peaks vist niiehknaa läbi pihustid olema. Ja kui lähevad uued külge, siis vana pump jätta oleks loterii.


On küll, kestavad ka 500000. Aga nagu ikka, on kõik see teema "aga"-dega, kus sõita, mis kütus, kas on ka lisandit antud vahest jne. Need mõned puruks 150-180kw pumbad, mida tean, on laiali käinud kas omaniku või töökoja lollusest. Võrreldes 140-176 kw on neid ikka suht vähe. Aga see minu kogemus, võimalik, et kellegil teistsugune...


jaiks - 02.11.20 17:08

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
On küll, kestavad ka 500000. Aga nagu ikka, on kõik see teema "aga"-dega, kus sõita, mis kütus, kas on ka lisandit antud vahest jne. Need mõned puruks 150-180kw pumbad, mida tean, on laiali käinud kas omaniku või töökoja lollusest. Võrreldes 140-176 kw on neid ikka suht vähe. Aga see minu kogemus, võimalik, et kellegil teistsugune...



Ja oli tõesti mõtet stendida. Käisid pihustid Boschi stendis ja olid korras. Siiski ühe pihusti seib oli lekkinud ja oleks varsti suurema probleemi tekitanud. Seibid olid küll tegelikult kaks korda hiljuti vahetatud.


masuurik - 03.11.20 06:25

Kus sa stendida lasid?


jaiks - 03.11.20 10:04

Diesellandis käisid pihustid.


automees6 - 15.01.21 19:41

Kas keegi on kasutanud Boschi taastatud pihusteid. IMA koodid olemas aga kas on kvaliteetsed? Hinnavahe on tuntav.

Näide


Brr - 15.01.21 20:20

Pihusti koodiga 0445115078 peaks olema uus Boschi pihusti.


automees6 - 15.01.21 20:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Brr
Pihusti koodiga 0445115078 peaks olema uus Boschi pihusti.

Jah aga küsimus oli taastatud pihusti kohta mis on 50 eurot soodsam.


Leopold661 - 18.01.21 07:04

Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Tsitaat:
Algselt postitas: Brr
Pihusti koodiga 0445115078 peaks olema uus Boschi pihusti.

Jah aga küsimus oli taastatud pihusti kohta mis on 50 eurot soodsam.

Mina panin kunagi oma 3.0tdi-le taastatud pihustid. Auto sõidab nendega siiamaani mureta ja sellest möödas pea 5 a. Alguses nagu tundus, et pole head aga vb oli see mingi kiiks lihtsalt. Siis oli hind kui õigesti mäletan 1500.- ja vanad tagasi.


quattrodiisel - 18.01.21 07:42

Taastatuid müünud palju, probleeme olnud ainult ühe pihustiga. Oma autole võtsin UUED boschid, et ei oleks probleeme. Esimene uus oli kohe per*es. Paistab, et tänasel päeval juba kõik nagu loterii.