Foorumi logo

Läti autovargad
raks - 20.07.06 21:31

Terv!
Kas keegi oskab öelda, millise süsteemi järgi töötavad läti autovargad- et kui Lätis varastatakse Eesti auto, siis kas on selline võimalus, et proovitakse tagasi müüa? Ehk keegi, kellel on Lätis auto varastatud, teab rääkida.
Põhjus, miks küsin on see, et onul virutati just Siguldast A4 ära, Eesti varastega on omad vitsad käes, kuid Läti on hoopis teine kant. Igasugune abistav info on teretulnud( võib ka u2u).


puristaja - 20.07.06 22:04

Meil varastati meie legendaarne trippimise auto Volkswagen Multivan riia kaubanduskeskuse parklast 5 minut jooksul ära ja aasta on möödas ja kuulda pole mitte midagi.


sada1000 - 23.08.06 06:52

Mu sugulasel varastati eelmine sügis Jurmalast '00 A6 2.7BiT ja pole ka siiamaani midagi kuulda. Kaskot polnud ka :(


simpel200 - 26.09.06 17:14

Sõbral läks passat ja ta ostis tagasi auto ,hind oli 2000 euri


Snooker - 22.12.06 01:56

Ruhjas (väikeses peldikus), taheti mondeo ära tõmmata, ust lahti ei jõutud võtta (olin ära 7minti).
Alguses ei saand midagi aru, el aken enam ei avanenud, jubeda uimaga jooksis 5cm alla. Kodus ust lahti kakkudes avastasin et raiped olid luku hoobade asemel el. akna mootori külge kangiga jäänud ja selle lihaga kronsteini küljest ära rebinud.
Auto uksl ja klaasil polnud ühtegi jälge


lrnny22 - 21.08.07 11:24

Jurmala veepargi parklas on audid kõige minevamad masinad ja just eesti numbritega
oma tutavatel on juba 2 audit ära rüüstaud kuna pole käima saadud
üks oli A8 millel lõhuti kõik lukud ära ning tehti seest kõik puhtaks auto jäi alles tänu immole mis oli paigutatud mitte standartsesse kohta
ning teine oli A6 millel saeti rool puruks et kätte saada lukk vist ning sellega lõhuti ka esiklaas ära käima jällegi ei saadud kuna aju juhe oli ennem lahti võetud!

kommentaarid olid siis pargist selised et nende kaamerad ei salvesta vaid on livena ja küsiyi mis auto (audi) ja eesti nr´itega jah (jah) et mis te siis veel tahate!
ehk siis kellegil käpp sees varastega
Nii et mõelge enne kui lähete sinna oma audiga
statistika pidid olema 1-2 autot per päev nii umbes ütlesid mendid


Kotkas - 23.08.07 21:31

Valus, sellel sinu kirjeldatud A6 saeti jah, rool pooleks. Immo suudeti perse keerata (hiljem omanik enam käima ei saanud oma võtmega), esiklaas oli mõraline, auto istme alt virutati suht kobe videokaamera + veel kõik isiklikud asjad. Aga auto jäi alles, tänu sellele, et omanik oli ennem süütejuhtme kommuga küljest lahti võtnud, aimates halbe.
Tean seda kõike sellepärast, et kutt otsis minu kaudu paar päeva tagasi uut rooli :P

Kus juures, jah - audidega ja BMW´dega ei soovitata Jurmala veeparki külastada. Pidavat joppama, kui Tallinn-Riia liinibussiga tagasi ei pea tulema.


Uss - 03.09.07 08:09

Sai käidud naise coupe-ga .ptüi ptüi ptüi midagi ei old tehtud auto kallal kuigi olin ka ühtteist teind käivitus ahelas.


metsakas - 03.09.07 09:29

tuttaval aeti ka a6 Jurmala veepargi eest ära ja
pärast ostis tagasi ka.


aifu - 03.09.07 10:15

Reisifoorumis www.trip.ee on ka palju lugusid jurmala veepargist virutatud autodest.


AlexTLN - 30.10.07 15:39

Sai käidud Jurmala aquapargis.. Oleks ma varem teadnud, et kohalikud vargad ikka tegutsevad..

Ühesõnaga tagasi tulles leidsin, et kõik lukkud on murtud (isegi tagalukk, ilmselt otsiti helitehnikat), kõik asjad mis oli midagi väärt on muidugi kadunud (makkist rääkimata), isegi väike pehme laste mänguasi läks kaduma).
Süttelukkust on jäänud alles suur auk, tükid maas. Jumal tänatud on orig. immoring samuti vedeles maas. Autos oli lisa immo ning bensupumba lüliti peidetud.

Sai räägitud politseinikutega ning aquapargi turvameestega, räägivad et see on juba teine jõuk, ükskord pandi politseinukut terve päevaks varjukohas istuma ning said vargaid kätte. Räägivad, et nädala jooksul lähevad kaduma 1-2 autot, tavaliselt audi, peamiselt A6 soome ja eesti numbritega...

On ikka värdjad. Kusjuures on ju jumala lihtne neid kätte saada! Politsei on samuti hästi kursis, kuid eriti ei tõmble.


Konrad - 30.10.07 16:33

Paar aastat tagasi oli asi nii hull, et kui Eestis varastas slaavi kontingent ja ment ja piirivalve oli nö. eesti oma, siis Lätis olid vargad, mendid ja piirivalve kõik üks punt ja kui masin läinud oli siis oli läinud. Tegid menti avalduse, siis need andsid info edasi varastele ja masin hoiti eriti varjus või muudeti omaniku teatatud erilised tundemärgid ära lihtsalt.


bazarre - 30.10.07 20:42

Mõned kõvemad mehed kes sealt läbisõidule satuvad võiks pättidel naha üle kõrvade proovida tõmmata:)
Juht läheb minema, mõned vennad teise masinaga on veidi eemal "eskortimas". Kui siis tikuvad autole mingid tüübid ebasündsalt ligi, saab nahad täis teha:)
Samas kui ei tule kedagi, siis on "eskordimeestel" suht jama passida:D
Mul kah tuttaval oli A6-l lukke puuritud kui ära korra käis. Õnneks rohkem ei tehtud...


raigo - 30.10.07 20:53

Mu postitusel pole mingit seost autodega, kuid tänavu kevadel käisime sõpradega mootorratastega reisimas. Mille käigus käisime ära ka Jurmala veepargis. Parkisime kõik oma rattad (4) ukse kõrvale parklasse ja jätsime pambud külge. Ainult tähtsamad asjad nagu pass ja muud dokid võtsime ära. Ülejäänud varustus jäi lihtsalt ratta külge lukustamata olekus.

Peale 3 tundi veepargis olid kõik asjad alles :) Võta nüüd näpust, kas varastatakse ikka kõike, mis kannatab!


NextLife - 31.10.07 15:20

Sinna jurmalasse ei soovitata üldse Audiga minna! Ka minul lõhuti avandi tagaluugi lukk ja süütelukk, kuid õnneks autot käima ei saadud! Politsei pärast ütles, et neil pole midagi teha, kuna veepargi kaamera näitab ainult peaukse esist, minu auto oli kaugemal. Tsiteerin läti politseid: "Tulla autoga jurmala veeparki on rumal tegu, aga tulla Audiga jurmala veeparki on lauslollus!". Seal pidi nädalas ikka 1-2 autot ära kaduma, ja peaaegu kõik on Audid!


raks - 31.10.07 20:43

Nüüd on sellest küll palju möödas, aga 3 nädalat peale vargust sai Siguldas käidud ja kõik tänavad läbi kammitud. Otsimine oli küll edutu kuid kui õhtul hakkasime tagasi tulema, sõitis üks pulmaliste kolonn mööda ja onupoeg tundis ühe auto ja näod ära kes olid varastamise päeval nende auto kõrval parkinud. Pikema mõtlemiseta sai siis järgi sõidetud, et vaatame kuhu nad suunduvad. Algul sõitsid pulmalistega kaasas siis rippraudtee piirkonnas kus sai ka igaks juhuks pilte ja video tehtud. Edasi liikusid nad juba kahe autoga (punane Opel Astra ja roheline 3. seeria BMW) Siguldast välja suunaga Valka poole. Tõenäoliselt nad märkasid ja üritasid meid maha raputada, Cezises see neil ka õnnestus. Kuna läks pimedaks siis selleks õhtuks lõpetasime ja tulime tagasi Eestisse. Pildid ja video sai Eesti politseile antud, kes helistas ja saatis pildid Lätti ning auto numbri järgi tuli välja, et viimase ülevaatuse on Opelile teinud autovarguste eest kinni istunud ja sel hetkel tagaotsitav isik. Rohkem pole aga politsei poolt tagasisidet olnud.


heihei - 04.11.07 18:58

tean ka palju inimesi kes jurmala veepargist sis löhutud klaasiga tulnud ja dokumendid ja muu väärtuslik läinud,nojah eelpoolmainitud autovargused kah. turvammes auto ligi ja sis ka pole kindel ,et midagi ei juhtu.


turbo - 05.11.07 12:22

Tsitaat:
Algselt postitas: NextLife
Sinna jurmalasse ei soovitata üldse Audiga minna! Ka minul lõhuti avandi tagaluugi lukk ja süütelukk, kuid õnneks autot käima ei saadud! Politsei pärast ütles, et neil pole midagi teha, kuna veepargi kaamera näitab ainult peaukse esist, minu auto oli kaugemal. Tsiteerin läti politseid: "Tulla autoga jurmala veeparki on rumal tegu, aga tulla Audiga jurmala veeparki on lauslollus!". Seal pidi nädalas ikka 1-2 autot ära kaduma, ja peaaegu kõik on Audid!


Jurmala veeparki külastades soovitan auto jätta mitte veepargi parklasse, vaid toidupoe ette parklasse. Siis on auto ka veepargi aknast ilusasti näha.


audi2.3e - 12.11.07 19:45

laupäevl pandi mu sõbranna 2003a.Audi A6 Jurmalast pihta.
Kaskot ka polnud...:(


Kaaku - 18.11.07 13:23

No sorry aga mida mõtleb üks normaalse ajuga inimene, kes ostab 2003a. Audi A6 ja ei tee kaskot? Kipub lausa ütlema et vastav karistus oma lauslolluse eest.

Ise ka oma autoga paar korda lätis käinud - nendest ühel korral veepargis - ja tundub et mul väga õnnelikult läinud.
Enam vist ei julgegi minna.
Lahendusena v-o toimiks, kui auto kesklinna kanti jätta ja bussiga kohale liikuda aga see on ka puhas nõmedus.


Fugitive - 18.11.07 14:01

kas läheduses mõni tasuline valvega parkla ka on?


turbo - 18.11.07 14:37

Tsitaat:
Algselt postitas: Fugitive
kas läheduses mõni tasuline valvega parkla ka on?


Ei ole.


turbo - 18.11.07 14:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Kaaku
No sorry aga mida mõtleb üks normaalse ajuga inimene, kes ostab 2003a. Audi A6 ja ei tee kaskot?


Mõtleb, et selle raha eest saaks jooksu uusi talverehve näiteks.:P


AudiTeam - 18.11.07 19:21

Tsitaat:
Algselt postitas: turbo
Jurmala veeparki külastades soovitan auto jätta mitte veepargi parklasse, vaid toidupoe ette parklasse. Siis on auto ka veepargi aknast ilusasti näha.


See vast auto sinna jättes kõige mõistlikum lahendus - ise ka sinna parkinud.

Mis puudutab seda nädalavahetust siis olin ise ka seal (veepargis). Mõlemal autol oli muidugi casko olemas - A6 (C6) ja Q7

Miskipärast on jäänud mulle mulje, et nad tunnevad seal kõige rohkem huvi A6 (C5) vastu. Jääb selline mulje nagu oleks neil juurdepääs andmetele millisel masinal puudub casko (tagasimüümiseks) või siis tõesti ei huvita neid see lihtsalt tellimus.

Ei taha eriti uskuda, et nad jagavad lahti millisel masinal on mingi lisa turva vidin külge pandud (lisaks originaalile). Enda masinal sai ka kohe ikka pandud lisaks tehase turvale veel lisa kood vidin (kuigi nüüd enam kindlustused uutel audidel neid ei nõua). Muidu kui aknast sisse vaadata hoolikalt siis see vidin paistab ka välja kuhu kood sisestada.

Ise olen käinud seal veepargis 4 korda ja pole probleeme olnud.

Sel nädalavahetusel panin tähele sellist asja, et see õige suur veepargi parkla oli pimenemise hetkel (kuskil kell 17:00 saabusime sinna meie) täiesti pime ja tänava valgustus lülitus sisse hiljem - sell hetkel oli varastel seal kindlasti hea tegutseda.

Kindlasti mingi süsteem seal toimub kuidas, milliseid, mis aeg neid audisid seal varastatakse.

Tsitaat:
Algselt postitas: Kaaku
Ise ka oma autoga paar korda lätis käinud - nendest ühel korral veepargis - ja tundub et mul väga õnnelikult läinud. Enam vist ei julgegi minna.


Sinu autol kindlasti ka üks suur eelis - ei ole tavaline tehase välimusega masin. (rohkem silma paistev)


puna - 18.11.07 20:25

Olen seal korduvalt käinud ja jätnud auto hotelli valvega parklasse.
Järgmine kuu vaja jälle minna siis oma autoga eks jääb jälle hotelli ette kuna ei viitsiks bussiga tagasi tulla.


audi2.3e - 29.11.07 17:27

Tsitaat:
Algselt postitas: turbo
Tsitaat:
Algselt postitas: Kaaku
No sorry aga mida mõtleb üks normaalse ajuga inimene, kes ostab 2003a. Audi A6 ja ei tee kaskot?


Mõtleb, et selle raha eest saaks jooksu uusi talverehve näiteks.:P

Kui ausalt siis tibi on 100% blondiin,kasko kohta arvas,et milleks raha maha visata kui kuu kindlustuse eest saab paari kingi???Ja nüüd ostis A8 kuna a6 oligi liiga väike olnud:DRaha teeb ju lolliks;)


Black - 30.11.07 00:35

Tsitaat:
Algselt postitas: audi2.3e
Kui ausalt siis tibi on 100% blondiin,kasko kohta arvas,et milleks raha maha visata kui kuu kindlustuse eest saab paari kingi???Ja nüüd ostis A8 kuna a6 oligi liiga väike olnud:DRaha teeb ju lolliks;)

Minu arust täiesti mõistlik inimene. Selle asemel, et aastate kaupa kindlustusfirmasid nuumata ja neile lõpuks mitme auto raha maksta, paneb selle raha hoopis kõrvale ja ostab varsti veelgi parema auto.


HannesT - 30.11.07 19:41

Ise käisin eelmise aasta 25dets ja ei juhtunud midagi. Nojah, autoks oli ka 100 C3.
Kui kaugel see hotelli parkla seal on?

OT: Ma ei tea mis inimesed need lätlased on(nojah, veepargis olu ka kenasid inimesi näha:D), aga mitte üheski tanklas teed küsides lihtsalt Eesti või Valka poole, ei osanud keegi midagi öelda. Mõni mõtles natuke ja ütles, siis: "Estonia? Never heard of it". Ja üks noormees oli abivalmim - tõi kaardi ja pärast juurdlust soovitas sõita lõuna poole. See nende maa on vist NII suur, et teisi pmst polegi.


puna - 30.11.07 21:21

Hotelle seal rohkem kui üks ja miski ~1km kaugusel.


andu666 - 21.12.07 11:27

no ma just lähen pühade ajal Jurmalasse ja Riiga 3 päevaks ja mul suva kui pihta pannakse selleks tegin ka kasko peale et kindlam oleks küll Kasko kinni plekib


turbo - 21.12.07 14:13

Tsitaat:
Algselt postitas: HannesT

OT: Ma ei tea mis inimesed need lätlased on(nojah, veepargis olu ka kenasid inimesi näha:D), aga mitte üheski tanklas teed küsides lihtsalt Eesti või Valka poole, ei osanud keegi midagi öelda. Mõni mõtles natuke ja ütles, siis: "Estonia? Never heard of it". Ja üks noormees oli abivalmim - tõi kaardi ja pärast juurdlust soovitas sõita lõuna poole. See nende maa on vist NII suur, et teisi pmst polegi.


Mul oli jälle selline juhus, et Jurmalast Riia poole sõites, sõitis üks Opel Manta minu auto kõrvale ja selle juht vehkis midagi käega. Esimesse bensukasse sisse keerates selgus, et üks esimene suunakas rippus juhtme küljes minu autol.
Niikaua kui mina kruvikat keerutasin, tõi lätlane bensukast mõlemale kohvi ja seletasime seal miskit pool tundi autodest jne.
Igatahes väga asjatundlik ja mõnusa jutuga lätlane oli :).

Aga noh, ilmselt oli see erand :D

Mis hotelli parklatesse puutub, siis talveperioodil on need enamasti valveta. Aga kindlam ikka kui seal veepargi parklas.


karlpoiss - 22.12.07 18:27

Mõned aastad tagasi,esmakordselt Riia linna väisates,pidasin esimeses bensukas,kaardil enda asukoha määramiseks,kinni.Hetkepärast oli viisakas lat ligi ja tegi puust ette ja punaseks,kuidas ja kuhu liigelda.Tõesti oli suureks abiks ja jättis väga hea mulje. Jurmalas nüüd ikka korduvalt käinud ja need veepargi pätid pole minu Audisi piisavalt apetiitseteks pidanud.


waic - 22.12.07 21:52

Mõtlen lihtsalt,et nüüd kui piiril kontrolli enam pole, ei tasu vist ilma kaskota audiga lõuna eestisse ülearu kolama minna :(


selfer - 22.12.07 22:26

Riias eksisime ära, tahtsime leetu minna. Küsisime teed, siis mingi papi tahtis isegi kaasa tulla, et tema teab teed, aga me jätsime ta ikkagi Riiga.


rat_013 - 22.12.07 22:39

ma sattusin täna lõunapoole ja mõtsin läti piiri pildistada, aga selgus et piiri polegi. pildistasin siis sadakond meetrit lätit :)


aigar - 27.12.07 15:06

oli ka eelmine aasta lätis kurb kogemus, nimelt sai siis jurmalas käidud ja tagasi tulles mõtlesime, et hüppame Lidost läbi ja sööme natuke. Parkisime auto ilusti ära ja läksime sööma, tagasitulles oh imet... kõik ukseklaasid sisse pekstud, auto seest kõik segi pööratud, asjad kõik laiali pillutud mööda autot. Ja mitte midagi ei võetud, peale naise käekoti, mis oli tühi. Makil oli kõik paneel ees, ühe ükse sees oli 2 telefoni, käetoes oli 2 telefoni, pardatsokis oli üks katkine telefon. Taga pagass oli naistel igast kingi ja träni täis ostetud (teate ju neid naisi, kui need poodi saavad siis...), kõik alles. Mingeid lisaimmosid midagi peal polnud. Jäigi nagu arusaamatuks, mida nad tahtsid, muugitud lukke ei olnud. Politseisse helistama ei hakkand, mis neil ikka seal teha. Vaatavad natuke ja ütlevad aint nojah. Õnneks kasko plekkis klaasid kõik ilusti kinni. Tagasi oli natuke kehva sõita, täielik toonklaasi ring oli :)


qnn - 27.12.07 21:12

ise käin pidevalt lätis ja kuulnud palju jutte kui eesti nr-ga auto varastatud, isegi riiast hotelli parklast uuem passat jne.
ise käin samuti volkari bussiga vüi audiga, ka jurmalas sai just käidud 3 nädalat tagasi.
ptui ptui ptui õnneks pole veel näpitud


clubmusic - 28.10.08 21:59

nüüd juba pea aasta teema käsitlemisest mõõdas, huvitaks et kas olukord jurmalas on ka muutunud või tuleb ikka hirmul olla kui sinna minna?




E: sai nädalavahtusel ära käidud ja lausa kahe audiga ning mõlemad jäid alles ja terveks. Jõudsime kohale pimedas ja olime peaaegu sulgemiseni seal. Soovitan et kui tahate vahepeal parklale pilgu peale visata siis kõige paremini näeb seda spa osast ning sealt nurgast kus on kolm mullivanni :)


raino84 - 27.03.12 14:40

Kuna aprilli keskel ka plaan Jurmalasse minna, siis kas vahepealsetel aastatel on ka kellegil negatiivseid kogemusi olnud? Mõistlik oleks ilmselt parkida nii, et oleks võimalik visuaalselt autot näha. Igaks juhuks äkki mobiil koos emt´kaardiga autosse kuskile või on see ulme:)
Ettevaatlikuks teeb ka asjaolu, et üks auto on juba paar aastat tagasi minema viidud, küll Eestist.


kristo123 - 24.03.14 11:40

Kas asi on ikka nii hull nagu paar aastat tagasi?


MerikeR - 21.11.16 21:11

Kahjuks on ikka veel parajalt hull. Käisime just see nädalavahetusel Jurmala veepargis ja pidin tagasi koju saamiseks sõbra järgi kutsuma, sest meie auto varastati öösel hotelli parklast ära. Autoks oli 2006 a BMW, vargad seda kohapeal lahtu ei muukinud, lihtsalt auto tõsteti öösel treileri peale ja sõideti minema. Hotelli turvamehe kommentaar oli selle peale,et siis on seda varemgi juhtunud,kuid nad ei olnud selle vältimiseks ka midagi teinud, sest kaamera valve oli ainult sees. Eelnevalt vaadatud hinnangud ja reiting selle hotelli kohta oli ok. :mad::(:mad:


Harry_R - 05.03.17 00:08

Käisime kuu tagasi Jurmala veepargis, sai veel kõige kaugemasse nurka pargitud, sest mulle ei meeldi, kui keegi külje peale pargib ja uksi avada ei oska.
Pagasina midagi väärtuslikku sisse ei jätnud. Kuigi 2 din Alpine helipea võiks olla piisav ahvatlus, et edasi uurida, siis 6 tunni jooksul midagi näpitud ei olnud ning auto oli alles ja terve. Kas vedas või lihtsalt Kia on nii märkamatu :D


Jann - 05.03.17 12:29

Tsitaat:
Algselt postitas: Harry_R
Käisime kuu tagasi Jurmala veepargis, sai veel kõige kaugemasse nurka pargitud, sest mulle ei meeldi, kui keegi külje peale pargib ja uksi avada ei oska.
Pagasina midagi väärtuslikku sisse ei jätnud. Kuigi 2 din Alpine helipea võiks olla piisav ahvatlus, et edasi uurida, siis 6 tunni jooksul midagi näpitud ei olnud ning auto oli alles ja terve. Kas vedas või lihtsalt Kia on nii märkamatu :D


Ei no muidugi, Audiclub-i rahval tore teada, et isegi läti autovargad ei taha KIA-t omale. :D Kõik me käime kuskil, foorum läheks umbe, kui paneks kirja kõik, mis ei juhtunud, ei varastatud, ei röövitud ega isegi ei pekstud. Täiesti mõttetu ja igav reis.