Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Vasta
Kes saavad postitada? ja
Kasutajanimi   Soovid registreerida?
Parool:   Unustasid parooli?
Pealkiri:
Vormindamine:
Tavaline
Edasijõudnud
Abi

Sisesta rasvases kirjast teksti Sisesta kursiivis teksti Sisesta allajoonitud teksti Sisesta keskele joondatud teksti Sisesta link Sisesta e-maili aadress Sisesta pilt Sisesta koodi Sisesta tsiteering Sisesta nimekiri
Postitus:
HTML on Väljas
Emotikonid on Sees
BBkood is Sees
[img] kood on Sees
;) :P :o :mad:
:D :cool: :) :(

Keela emotikonid?
Kasutada allkirja?
Lülita BBkood välja?
Saa e-mailiga teatis vastustest?
    

Teema ülevaade
krss

 postitati 14.06.05 18:38
Lisaks ka omalt poolt, et olen paaril korral müünud järelmaksuga, ning neid viimaseid makseid näinud samapalju kui oma kõrvu:mad:. Just sellepärast, et tegemist siiski vana autoga ja aasta jooksul laguneb seal (olenevalt uue omaniku sõidustiilist :mad: ) ikka ühtteist, ja siis tema teatab, et vot lihtsalt ei maksa (järelmaksuga ostjal pole nagunii raha remontimiseks). Ning mingite mõnede tuhandete pärast ei hakka kah kohtusse minema või kante kraesse saatma, kuna enda aja- ja närvikulu oleks nagunii suurem kui see (õigusega minule kuuluv) rahaline võit. Just sellepärast ei tee pabereid ega anna enam kunagi autot (või mistahes asja) üle enne, kui täissumma või viimane osamakse on tasutud. Tõsine huviline leiab ikka mingil moel selle raha auto ostmiseks, ning hea, et sattusid tõsise huvilise otsa:D
PS

 postitati 14.06.05 15:33
Tsitaat:
Algselt postitas: T.P.

lisaks (tuleviku mõttes) väikese täpsustuse - Võlaõigusseadus rohkem jur.isikute pärusmaa Tarbijakaitse rohkem eraisikute teema - imho.


Sellist väidet on valus lugeda. Võlaõiguse mõistest ja seaduse sisust arusaamiseks tuleks see soovitavalt läbi lugeda ;) Hea algus oleks selle seaduse "endise" pika ja lohiseva nime leidmine.

Tarbijakaitseseadus

§ 1 lg (2) Käesolev seadus reguleerib tarbijale kauba või teenuse pakkumist ja müümist või muul viisil turustamist kaupleja poolt, määrab kindlaks tarbija kui kauba või teenuse ostja ja kasutaja õigused, sätestab tarbijakaitse korralduse ja järelevalve ning vastutuse seaduse rikkumise eest.

§ 3 lg 2) kaupleja – isik, kes oma majandus- või kutsetegevuses pakub ja müüb või muul viisil turustab tarbijale kaupa või osutab teenust;
ferdinand

 postitati 14.06.05 08:54
Tore siis, et olukord mõistliku lahenduse leidis. Usun, et vist pea kõik sellelaadseid tehinguid proovinud kodanikud on mingilgi määral asjas pettunud. Mina isiklikult olen katsetanud lausa kahel korral. Ja kindlasti kohe rohkem ei proovi.:D
T.P.

 postitati 14.06.05 07:06
Tsitaat:
Algselt postitas: PS
Kõik vastused leiab lühikesest üllitisest, mille nimi Võlaõigusseadus ( 1068 §).


lisaks (tuleviku mõttes) väikese täpsustuse - Võlaõigusseadus rohkem jur.isikute pärusmaa Tarbijakaitse rohkem eraisikute teema - imho.

Peale selle tuletaks teema algatajale väikse tõsiasja meelde (ja ka tulevikus sarnaste aktsioonide tarbijatele) - pangal on rohkem raha ja teie ei ole pangad. Iga tegelelane peaks siiski oma liistude juurde jääma.....
Cyberlord

 postitati 13.06.05 18:30
Tänan abi eest!
Kuna mind suudeti selle järelmaksu suhtes ära hirmutada, siis rääkisin ostjaga läbi ja ta sebis ise laenu kellegi käest.
Homme peaks raha saama ja vormistama minema:cool:
Dixi

 postitati 13.06.05 17:08
Olen ka ühe korra sellise tehingu teinud. Oli juristi poolt koostatud leping. Raha sain lõpuks kolme kuu asemel kaheksa kuu pärast. Protsendi eest oli suurenenud telefoniarve ja aja ja närvikulu. Rohkem selle reha otsa ei astu.Kusjuures ei olnudki päris võõras inimene.
lynx

 postitati 13.06.05 16:04
Mis kasu teil sellest lepingust on? Surm ei võta ka sealt, kus võtta ei anna.

Endal kogemused sellise asjaga.
Käisin lõpuks narko politseis ja mind kuulati üle, kui pätti. Kuna auto oli kellegi 3 inimese käest hoopis ära võetud. Kodanik kellele auto nn. müüsin, oli seda jõudnud juba 3x vahepeal edasi müüa (oli ka nn. leping olemas, et auto kuulub tasumiseni minule).

Lisaks tuleb mulle siiamaani igasugu huvitavaid teateid politseist . . . viimane oli auto teisaldamine, vägev, auto ei ole enam minu nimel ja ikka tuleb!

Mõelge enne kui midagi sellist teete . . .
PS

 postitati 13.06.05 15:48
(võid panna, et kui ostja ei anna autot 3 päeva jooksul tagasi, siis kuulutab müüja auto varastatuks) kuriteona on õigem kvalifitseerida omastamisena, muidu tegemist valeavaldusega.

Kuna auto ostu-müügi juures ei ole erinevalt kinnisvaralisest tehingust notar nõutav, siis mingit lisaväärtust ta ka ei sea.

Samas on sõiduk vähe erineb tavalisest vallasvarast, ehk on pandud omanikule kohustus omandi üleminekul see reistreerida riiklikus registris ( ARK). Ehk enne sellist registreerimist saab käsitleda ostu-müügi lepingut kui mittejõustunut. Siis on tegemist sisulise rendilepinguga.

Kõik vastused leiab lühikesest üllitisest, mille nimi Võlaõigusseadus ( 1068 §).
Carla

 postitati 13.06.05 15:04
endal just samasugune probleem oli. Juristiga konsulteerides tuli välja tõik, et kõige kindlam on siiski teha notariaalne leping.

Niiet eks sa ise otsusta, kuid notariaalne on igaljuhul kindlam ja ka vettpidavam kohtus kui sinna on vaja minna.
Cyberlord

 postitati 13.06.05 14:57
No pmst on tegemist:
http://foorum.audiclub.ee/member.php?action=viewpro&member=lehoo
selle kodanikuga. Võibolla keegi tunneb ka teda:P
Rallymees

 postitati 13.06.05 14:53
Mul on isegi sellise lepingu põhi olemas kodus. Nii, et kui ma koju jõuan võin sulle kuhugi maili peale panna vms.

Aga võõrale on jama järelmaksuga müüa, sest kunagi ei või teada, mida selle autoga tehakse. Pärast kannatad sina.
Joel

 postitati 13.06.05 14:43
Pane ikka see ka, et kui ostja ei täida oma kohustusi (kasvõi näiteks hilineb maksega üle 7 päeva) on müüjal õigus auto tagasi võtta (võid panna, et kui ostja ei anna autot 3 päeva jooksul tagasi, siis kuulutab müüja auto varastatuks). Siis võid veel selle panna, et auto jääkväärtust arvestatakse summana, mis võrdub lepingu sõlmimise ajal fikseeritud hinnaga, millest on lahutatud ostja poolt arvutuse hetkeks tasutud summa. Auto hävimise või tema turuväärtuse "olulise vähenemise" korral on müüjal õigus ostjalt auto jääkväärtus rahas sisse nõuda. Ja üldsegi peab järelmaksuperioodi ajal ostja kasutama autot heaperemehelikult ning (olenevalt muidugi järelmaksuperioodi pikkusest) kindlustama, et auto tehniline seisukord ei halveneks võrreldes müügihetke seisundiga. Selleks puhuks oleks hea sõltumatu eksperdi hinnang võtta autole. Siis pane veel kolmandatele isikutele selle autoga tekitatud kahju eest vastutus ka sisse.

Kui Sina teed lepingu on trumbid Sinu käes, tark oleks ju neid kasutada. Aga kõigele vaatamata pead Sa olema väga kindel, sest eraisikute vahelised pikaajalised arveldused on suhteliselt libe tee...
mulk

 postitati 13.06.05 14:31
K6ik on kena, aga, mis juhtub siis kui see uus omanik peaks tekkitama SINU autoga kellegi kallile ja uuele autole korraliku kahju, kelle käest siis kasko raha tagasi kysima hakkab?
Cyberlord

 postitati 13.06.05 14:22
Tere

Pöördun targemate poole küsimaks nõu mismoodi teostada automüüki järelmaksuga eraisikule. Ise mõtlesin, et teeme paberi kus on meie nimed, isikukoodid ja allkirjad ning seal sätestame, et
auto hind on selline, sissemaks selline ja osamaksete periood selline. Auto on kuni viimase osamakse tasumiseni minu ehk omaniku nimel ja peale viimase osamakse tasumist registreeritakse auto ostja nimele ringi. Kas on veel midagi, mis vajaks lahti kirjutamist? Piisab sellest kui me omavahel sellise paberi teeme või on vaja sinna ka mingi ametiisku kinnitust vms?


Aitähh aitajatele!

Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 22]
[PHP: 60.6% - SQL: 39.4%]